آموزش سئو

رشد یک وبسایت زمانی میسر است که بتوان همسو با الگوریتم های موتورهای جست و جو گام برداشت. اینجاست که اهمیت آموزش سئو که همان شناخت ساز و کارهای بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جوست، هویدا می شود.
فراموش نکنیم که بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو به سادگی رخ نمی دهد و میباست به تمامی وجوه سئو مسلط شد. بر همین مبنا بهره گیری از آموزش های سئو که می تواند شما را با تمامی بخش های بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو آشنا سازد، گامی در جهت رشد وبسایت شماست.

آموزش قدم به قدم سئو

سئو چیست؟

در این مقاله درباره چیستی سئو و هر آنچه که باید از مقدمات سئو بدانید توضیح داده ایم.
بخوانیم

دوره آموزش سئو

آموزش قدم به قدم

اگر به فکر آموزش سئو هستید و رویای رسیدن به صفحه اول موتورهای جستجو مخصوصا گوگل شما را قلقلک می‌دهد، به جای درستی آمده‌اید. اصلا این مطلب مخصوص شماست تا به سه قسمت مهم برای موفقیت در فروش، رشد و دیده شدن هر چه بیشتر برسید. برخی از افراد بر این باورند تنها اینکه سایت داشته باشند، کسب و کار خود را آنلاین کرده‌اند و مشتری است که از در و دیوار به سمت آنها روانه می‌شود. اما زهی خیال باطل! چه بسیار سایت‌هایی که طراحی شدند و در قعر نتایج جستجوی گوگل ماندند و هیچ پیشرفتی نکردند. برای موفقیت در فروش و کسب و کارهای اینترنتی علاوه بر توجه به کاربران، دوستی با گوگل نیز اهمیت فوق العاده‌ای دارد. بخاطر همین مثلث سئو به وجود آمده تا به جنبه‌های مختلف: توجه به نوع محتوای تولید شده، لینک سازی مطالب و توجه به موارد فنی که هر بخش علم و همچنین تکنیک‌های مربوط به خود را دارد.

اهمیت سئو برای کسب و کارها چه می تواند باشد؟

فرض کنید شبانه روز وقت گذاشتید و سایت خود را زیبا و پر از محتوا آماده کردید ولی دیدید یک جای کار می‌لنگد! آن هم یک جای مهم یعنی بازدید. تا به خودتان بیایید می‌بینید چقدر خسته و ناراحت هستید. شما که چیزی کم نگذاشتید! اما دریغ از بازدید! دریغ از توجه کاربران! دریغ از فروش و ... اینجاست که شما نکته مهمی را نادیده گرفته‌اید و آن هم دقت به موتورهای جستجو! چرا که باید علاوه بر محتوای کاربرپسند، توجه موتور جستجو مخصوصا گوگل را به سایت خود جلب کرده و بگویید سایت من ارزشمند دریافت نمره بالاست، پس به کاربران نشان بده! حالا که گوگل سایت شما را ببیند و به کاربران درستی که دقیقا به دنبال شما می‌گردند، نشان دهد، تازه اول ماجراهای خوب و خوش است.

 • افزایش درآمد به صورت نجومی: دیگر تنها با تبلیغات حضوری نمی توان معروف شد و درآمد را افزایش داد! بلکه لازم است جلوی چشم افراد بیشتری باشید.
 • ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان: وقتی سئو بدانید، بیشتر کاربرانتان را خواهید شناخت. چرا که بیشتر متوجه می شوید آنها به دنبال چه چیزهایی هستند و محبوبشان می‌شوید.
 • سرمایه گذاری اساسی: درست است که سئو و آموزش تکنیک‌های آن می‌تواند زمانبر و هزینه‌بر باشد اما در طولانی مدت هزینه تبلیغات شما را کاهش داده و می‌تواند شما را به یک برند دوست‌داشتنی تبدیل کند.
 • رتبه اول مساوی اعتماد بیشتر: با آموزش اصولی سئو می‌توانید جایگاه بهتر خود را به دست آورده و آن را حفظ کنید. در این صورت کاربران به نفرات برتر بیشتر اعتماد می‌کنند.

با این نوع نگاه به سئو می‌توانید کسب و کار خود را متحول کرده و به جایگاه مطلوبی برسید که اول محبوب گوگل باشید و از آن به بعد هم در دل کاربرانتان جا شوید.

چرا آموزش سئو اینقدر مهم است؟

ممکن است شما سایتی داشته باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که آموزش سئو بهتر است یا برون سپاری پروژه مفیدتر است؟ البته که هر دو اما اینکه چه موقع از کدامیک استفاده شود، در ادامه اهمیت آموزش سئو را برای شما توضیح خواهیم داد.

 • نقش آموزش سئو در زمینه کسب درآمد از طریق پروژه‌های سئو: اگر به دنبال شغل پردرآمد باشید می‌توانید با آموزش سئو، در این زمینه فعالیت کرده و از طریق فریلنسری یا استخدام در شرکت‌های معتبر، کسب درآمد کنید.
 • نقش آموزش سئو در زمینه کسب درآمد از طریق افزایش فروش سایت خود: اگر سایت دارید و می‌خواهید خودتان باعث پیشرفت و توسعه سایت، افزایش آمار بازدید و در نتیجه فروش بیشتر آن شوید، آموزش سئو اولین قدم برای رسیدن به این هدف است. بنابر این لازم است با اصول و مفاهیم و همچنین تکنیک‌های به روز آشنا شده و دست به کار شوید.
 • نقش آموزش سئو در زمینه برون سپاری سایت به افراد حرفه‌ای: اگر فرصت این را ندارید که سئوی سایتتان را انجام دهید معقول است که آن را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. با آموزش سئو، بهتر می‌توانید سئوی سایت خود را به دیگران بسپارید چرا که معیارهای علمی و فنی بیشتری برای ارزیابی مجری خواهید داشت و از به دام افتادن در تله افرادی که ادعای سئو دارند در امان خواهید بود.

سرفصل‌های آموزش سئو در الوکانتنت

همه ما با صرف زمان و هزینه، می‌خواهیم بهترینِ کسب و کار خود را در دنیای اینترنت معرفی کنیم. پس برای این نوع معرفی و مهمتر از آن جلوی چشم کاربر بودن، باید به دانشی به نام سئو مجهز باشیم. برای آموزش سئو در الوکانتنت چندین مرحله طی می‌شود تا بتوان قدم به قدم در کنار هم این علم مهم و به روز را یاد گرفت. پس اگر برای آموزش سئو آماده‌اید، بفرمایید این ریش و این هم قیچی به دست شما تا بتوانید لباسی مناسب برای کسب و کارتان بدوزید و بر تن کنید. مسیر آموزش سئو که توسط امین مهدوی به صورت زیر ارائه شده تا هم از نظر تئوری و هم از نظر فنی، با دنیای سئو آشنا شوید و با به کار بردن نکات عملی، در این زمینه پیشرفت کنید.
 • آشنایی با مفهوم سئو: در واقع این مرحله صفر آموزش است برای کسانی که از سئو نمی‌دانند یا خیلی کم می‌دانند. در این جلسه متوجه می‌شوید سئو یعنی علم بهینه سازی برای موتورهای جستجو. پس بعداز این مرحله آموزش اصلی شروع می‌شود.
 • آشنایی با اصول سئو: هر علمی برای خود اصول و قوانینی دارد. در این مرحله با این قواعد به صورت کلی آشنا شده تا در جلسات بعدی زیر و بم هر یک را آموزش ببینید. کلیات سئو در این مرحله آموزش داده می‌شود.
 • شما را در یک سفر علمی، با سیرک حیوانات گوگل آشنا می‌کنیم. جای تعجب نیست گوگل، این موتور قدرتمند پر از رمز و راز باشد. در این جلسه شما را با زبان و سبک کار گوگل بیشتر آشنا می‌کنیم تا بدانید در دنیای گوگل چه خبر است.
 • کاربران چطور شما را پیدا می‌کنند؟ هر کاربر با جستجوی کلمات و عباراتی که به دنبالش است، با شما آشنا می‌شود. در این جلسه با این عبارات مورد جستجوی کاربر که به آنها کلمه کلیدی گفته می‌شود، آشنا خواهید شد.
 • چطور با سئو داخلی یا on-page سایت را سئو کنیم؟ این مطالب در ادامه جلسه دوم است. یعنی به صورت خیلی دقیق‌تر با اصول سئو آشنا خواهیم شد. به شما یاد می‌دهیم به چه گزینه‌هایی توجه کرده و چطور مسائل داخلی سایت خود را بهبود دهید و در واقع روی سئو داخلی سایت کار می‌کنیم.
 • سئو تکنیکال چیست و چطور آن را اجرا کنیم؟ دیگر وقت آن رسیده که با مسائل فنی‌تر سئو آشنا شویم. آچار و پیچ گوشتی به دست گرفته و دستی به سر و روی سایت بکشیم! در این مرحله مهندس می‌شوید.
 • اجرای سئو خارجی مثل آب خوردن، آسان است! خب الان نوبت آن می‌رسد که به سئوی سایت با دید وسیع‌تری نگاه کنیم. از مسائل داخلی بیرون آمده و به مسائل خارجی آن توجه کنیم.
 • سئوی خوب از روش سئو کلاه سفید ممکن است. وقتی با اصول و قواعد و تکنیک‌ها آشنا شدید، باید فرق بین راه خوب و بد، زشت و زیبا، راه صاف و کج را به خوبی بشناسید تا در اجرای این تکنیک‌ها اشتباه نکنید و کلاه سرتان نرود. اگر هم رفت، کلاه سفید باشد! از خوب‌های کلاس شروع می کنیم و در این جلسه به معرفی تکنیک‌های سئو کلاه سفید می‌پردازیم.
 • تکنیک‌های پنهان گوگل، استفاده از سئو کلاه خاکستری: یکی از روش‌های خطرناک سئو است که می‌تواند در صورتی که از آن اطلاع نداشته باشید همچون گرکی در لباس میش به شما نزدیک شود. پس بیشتر درباره اجرای این سئو یاد می‌گیرید. چون این روش‌ها مثل چاقو هستند. هم می‌توانند استفاده مفید و هم غیر مفید و خطرناک داشته باشند.
 • آشنایی با سئو سیاه، تکنیک‌های ممنوعه سئو: حالا نوبت به شاگر بد کلاس سئو است. چرا که اگر با آن همنشینی کنید از کلاس که نه بلکه از مدرسه گوگل بیرون رانده خواهید شد!
 • آشنایی با سئو منفی و راه های مقابله با آن: شناخت راه‌های خلاف، نحوه مقابله با آن را نیز مشخص می‌کند. پس در این باره بیشتر یاد می‌گیریم تا دستی خودمان را در چاه سیاه نیندازیم.
 • لینک سازی کن و امتیاز بگیر! هر چه زنجیرهایی که به سایت وصل کنیم بیشتر باشد، امتیاز بیشتری از گوگل گرفته و روزی جام قهرمانی را بر سر خواهیم گذاشت.
آیا باز هم از آموزش سئو طفره می‌روید یا با اشتیاق فراوان به سمت آن خواهید رفت؟ سفارش ما به شما این است که چه بخواهید روی سایت خود کار کنید و چه سئوی سایت خود را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید، آموزش سئو را جدی گرفته و آن را دنبال کنید.

دوره های دیگر آکادمی الو کانتنت

دوره آموزش اینستاگرام

قدم به قدم با دوره آموزش اینستاگرام

آموزش تولید محتوا

قدم به قدم با دوره آموزش تولید محتوا

دوره آموزش بازاریابی محتوا

قدم به قدم با دوره آموزش بازاریابی محتوا