با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
سئو خارجی (off-page)
سئو خارجی (off-page)

سئو خارجی (off-page)

چنانچه به دنبال یک وبسایت موفق و کسب و کار مناسب هستید باید از اطلاعات کافی در مورد جزئیات این امر بهره مند شوید. کارها و روش های مختلفی به جهت بالابردن ارزش وب سایت ها انجام می گیرد. امروزه فعالیت در شبکه های اجتماعی، اشتراک گذاری ویدیو و تبلیغات و همچنین سئو خارجی (off page) می توانند به بهترین نحو موجب بهبود وضعیت وب سایت شما شوند.

چنانچه با اصول و قواعد سئو آشنا باشید باید علاوه بر سئو داخلی از سئو خارجی نیز اطلاعات کافی داشته باشید. استفاده سئو به عنوان یکی از روش های بهینه سازی در موتورهای جستجوگر همواره مورد استقبال قرار می ‌گیرد. سئو خارجی یا سئو خارج از صفحه به عنوان یک ابزار قدرتمند و تاکتیک مدرن جهت بهبود رتبه بندی سایت سهم زیادی به خود جذب کرده است. اگر می خواهید  نام تجاری و برند خود را گسترش دهید باید فراتر از وب سایت خود فعالیت ها را بهبود بخشید.

ما در این مطلب به خوبی به شما کمک می‌کنیم تا با راهنمای کامل از سئو خارجی یا سئو off page به عمق جستجوهای خارج از صفحه پی ببرید. درک بهتر از این شرایط به شما کمک می کند تا با فعالیت های مرتبط و بازاریابی آنلاین بتوانید رتبه مناسبی به دست آورید.

سئو خارجی (off page) چیست؟

نحوه سئو خارجی به مجموعه اعمال و اقداماتی که به صورت غیر مستقیم مرتبط با سئو است گفته می ‌شود. هدف از سئو خارجی تقویت وب‌ سایت در شبکه های مختلف با کارهای دور از وب سایت مذکور است. برخلاف تصور معمول بهینه سازی خارجی یا استفاده از سئو خارجی می ‌تواند بیشتر از دستیابی به پیوند انجام پذیرد. طیف گسترده ‌ای از فعالیت ها که امروزه برای ایجاد رقابت در کسب و کار آنلاین مورد استفاده قرار می گیرند موجب می ‌شوند با بالا رفتن رقابت سطح بی ‌نظیری در این فضا ایجاد شود. سئو خارجی سال ها می ‌توانند ادامه دار بوده و با افزایش رتبه دامنه سایت شما در موتورهای جستجوگر خصوصاً گوگل به شما کمک کند.

اگر از کارشناسان این صنعت سوال بپرسید بسیاری از آن ها بهینه سازی خارجی را بهتر و موثرتر از بهینه سازی و داخلی می ‌دانند. با وجود اینکه هر دو روش موجب ارتقاء وب سایت می شوند اما عدم پرداختن به سئو خارجی موجب شده که ضرورت این امر به فراموشی سپرده شود.

چرا سئو off page مهم است؟

چرا سئو off page مهم است؟

الگوریتم های موتورهای جستجوگر و عوامل رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر هستند. اتفاق نظر کارشناسان بیان می کند که امروزه عوامل موثر خارج از سایت با استفاده از سئو می تواند برای وب سایت اهمیت فراوانی داشته باشد. همانگونه که از سئو داخلی به منظور گسترش ارتباطات، قابلیت اطمینان و اقتدار در رده ‌بندی به کار می ‌رود بهره‌ مندی از سئو خارجی نیز می تواند برای رتبه ‌بندی محتوا موثر باشد. داده های حاصل از بررسی ها در عوامل موثر در رده بندی گوگل نشان می ‌دهد که الگوریتم ها به صورت گسترده و بیش از ۵۰ درصد عوامل خارجی یا سئو خارجی را در رده بندی موثر جلوه می دهند.

امروزه برای رده بندی وب سایت ها از ۲۰۰ عامل استفاده می شود. چنانکه موتورهای جستجوگر تنها بر اساس محتوا بخواهند محتوا را رتبه بندی کنند این عمل بسیار دشوار خواهد بود. اینجاست که به سئو خارجی یا سئو off page وارد صفحه شده و نظرات دیگران در مورد وب سایت شما کمک فراوانی به اعتبار وب سایت خواهند کرد. از مهمترین کارها که برای سئو خارجی انجام می‌ گیرد دریافت لینک از وب سایت های با کیفیت و دارای رتبه خواهد بود.

برای بهبود کسب و کار خود در فضای دیجیتال باید فعالیت خود را خارج از محدوده وب سایت گسترش دهید. استفاده از پیوند و لینک دهی به عنوان سلطان سئو رتبه بندی مناسبی برای شما ایجاد خواهد کرد. علاوه بر این از دیگر کارهایی که علاوه بر ایجاد پیوند شما برای سئو خارجی می توانید انجام دهید به روابط با وب سایت های بزرگ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی و تبلیغات مناسب در دیگر وب سایت ها می توان اشاره کرد.

نکات مهم در لینک سازی خارجی

به محض نام بردن از سئو خارج از سایت نخستین گزینه که به ذهن کاربران می ‌رسد لینک سازی خواهد بود. این دلیل به عنوان مهمترین جنبه تبلیغ دیجیتال همواره بر دیگر دلایل برتری دارد. شما با استفاده از پیوندهای تبلیغاتی و لینک سازی می توانید به بهترین نحو موجب بهبود وضعیت وب سایت خود شوید. پیش ‌بینی کارشناسان بر این است که در سال ‌های نه چندان دور روش ‌های مختلفی برای دریافت لینک از سایت های معتبر به وجود خواهند آمد. به طور مثال استفاده از بورس های تحصیلی، کمک های مالی، اطلاعیه های مطبوعاتی و استفاده از ابزارهای آموزشی می ‌توانند بسیار گسترده‌ تر از شرایط فعلی عمل کنند. برای اینکه از اهمیت لینک سازی مطمئن شوید بهترین راه آزمون و خطا خواهد بود.

درک بهتر شما از انواع روش های لینک سازی و ایجاد پیوند به شما کمک می کند تا معیارهای مناسبی را برای وب سایت خود برگزینید. ارزش پیوند وب سایت شما تحت تاثیر معیارهای مختلف قرار خواهند گرفت. استفاده از لینک سازی طبیعی، پیوند های تمام شده و هم چنین پیوند های ایجاد شده می ‌توانند از دسته لینک سازی باشند.

تکنیک های موثر در سئو خارجی

یک تصور رایج و غلط در بین فعالان سئو off page خصوصا افراد تازه وارد اهمیت دادن به لینک سازی به صورت گسترده و خاص محسوب می شود. اگر بدانید که الگوریتم گوگل چندین فاکتور را برای رده بندی وب ‌سایت و محتوای شما در نظر می گیرد به دیگر گزینه ها نیز می پردازید. امروزه طیف گسترده ‌ای از ابزارها و استراتژی ‌های جستجوگر می ‌توانند رتبه وب سایت شما را تقویت کنند. این عمل موجب می شود که شما با استفاده از آن ها در کنار لینک سازی بتوانید موفقیت‌ های چشمگیری کسب کنید.

تکنیک های موثر در سئو خارجی

ساخت بک لینک

یکی از بهترین کارها برای بهره ‌مندی از سئو خارجی یا سئو off page استفاده از بک لینک است. امروزه بسیاری از کاربران و مدیران وب سایت ها با خرید بک لینک هزینه ‌های بالایی برای کسب رتبه در گوگل پرداخت می کنند. تولید محتوای تخصصی و با کیفیت بهترین روش برای ساخت بک لینک خواهد بود. هنگامی که شما با تولید محتوای کاربردی به یک مرجع تبدیل می شوید سایت های بزرگ با تأیید صحبت ‌های شما از وب سایت تان به عنوان یک منبع استفاده می کند. برای تولید محتوای با کیفیت می توانید یک متن ساده و قابل فهم و استفاده از ویدیو و تصاویر برای درک بهتر را مد نظر داشته باشید.

پست مهمان

یکی دیگر از روش ‌های مدیران وب سایت ها برای افزایش بازدید و بالا رفتن رتبه وب سایت استفاده از پست مهمان است. این روش که به عنوان یکی از روش های کسب بک لینک رایگان محسوب می شود به خوبی می تواند نقش موثری در افزایش بازدید از وب سایت ایجاد کند. از رایج ترین کارها در  سئو خارجی استفاده از پست مهمان است.

بیشتر بخوانید: پست مهمان چیست؟

چنانچه قصد دارید برای وب سایت خود از پست مهمان استفاده کنید باید سایت مورد نظر را به خوبی بررسی کنید. ابتدا شبکه های اجتماعی که با وب سایت مورد نظر در ارتباط هستند را بررسی کرده و میزان بازدید آن ها را در نظر بگیرید. هرچه حضور در شبکه‌ های اجتماعی گسترده تر باشد می‌ تواند به وب سایت شما ارزش بیشتری داده و موجب افزایش بازدید از وب سایت شوند.

اصطلاح لینک شکسته

لینک شکسته یا broken link از دیگر اطلاعاتی است که می توان از آن برای بهبود وضعیت وب سایت بهره برد. یکی از روش های ایجاد بک لینک که با جایگزینی صفحه ۴۰۴ به خوبی منجر به معرفی وب سایت شما می شود این اصطلاح خواهد بود. چنانچه کاربر با جستجوی صفحه ای به صفحه ۴۰۴ به عنوان یک صفحه با خطا هدایت شود با ایجاد لینک شکسته در همان صفحه می توان به صفحه مورد نظر خود کاربر را ارجاع داد. امروزه استفاده از لینک شکسته در سئو off page کاربرد فراوان دارد. لینک های شکسته داخلی و خارجی تاثیر فراوانی در افزایش بازدید از وب سایت شما خواهند داشت.

سئو آف پیج

برندسازی

یکی دیگر از روش ها و تکنیک هایی که برای سئو خارجی استفاده می شود استفاده از برند سازی است. برندسازی به خوبی می تواند هویت مجموعه شما را نشان داده و به خوبی با ایجاد حس و تصویری از سازمان و وب سایت شما در ذهن مخاطب ماندگاری بالایی داشته باشد. معمولاً کاربران و مدیران وب سایت ها برای استراتژی برند سازی به صورت بلند مدت اهداف خاصی را در نظر می ‌گیرند. این کار با بهبود این روند موجب تکامل برند خواهد شد.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

امروزه گسترش شبکه‌ های اجتماعی به گونه ‌ای است که افزایش روز افزون کاربران را به همراه داشته اند. صفحات اجتماعی مانند لینکدین، توییتر، فیسبوک و گوگل پلاس از مهمترین صفحات برای فعالیت محسوب می ‌شوند. گوگل با بررسی دقیق این صفحات به عنوان سئو خارجی وب سایت شما را به شدت تحت نظر قرار می ‌دهد. این شبکه ها برای تبلیغات و برندسازی بهترین مکان محسوب می ‌شوند.

از دیگر روش هایی که می تواند به منظور گسترش سئو خارجی انجام پذیرد اشتراک گذاری عکس و بارگذاری ویدیو خواهد بود. امروزه بسترهای مناسبی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدیوها در وب سایت های مختلف مهیا شده اند. قرار دادن لینک سایت شما در آن ها و در سایت های اشتراک گذاری می تواند به بهبود وب سایت شما کمک فراوان کند. وب سایت آپارات به عنوان یک نمونه داخلی و یوتیوب نمونه جهانی تحت کنترل الگوریتم های جستجوگر قرار دارند.

تکنیک های حرفه ای لینک سازی (بک لینک)

همانگونه که می دانید یکی از مهمترین موارد در سئو سازی خارجی لینک سازی است. این کار به بهترین نحو می ‌تواند موجب بهبود رتبه وب سایت شما شود. چنانچه قصد دارید به صورت مصنوعی وب سایت شما ارتقا داده شود بهره مندی از لینک سازی خارجی می تواند کاربردی باشد. اصطلاح لینک سازی یا بک لینک در سئو off page به عملی گفته می شود که در آن وب سایت های دیگر وب سایت شما را برای گوگل تایید خواهند کرد. در این روش با استفاده از داده های دیگر اعتبار وب سایت خود را بالا تر خواهیم بود. فرایند لینک سازی خارجی موجب می شود که با کمک سایت ‌های دیگر بتوانیم محبوبیت سایت خود را افزایش دهیم. این روند موجب جلب رضایت گوگل به منظور افزایش رتبه خواهد بود.

چنانچه قصد دارید برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی وب سایت خود را انجام دهید، استفاده از لینک سازی خارجی می ‌تواند شما را در مسیری رو به رشد قرار دهد. به مانند لینک سازی داخلی که در وب سایت شما انجام می‌شود استفاده از لینک سازی خارجی میزان اهمیت فراوانی دارد. روش های مختلفی برای لینک سازی در دسترس شما قرار دارد. انجام هر کدام از این روش ها به خوبی به بهبود وب سایت شما کمک خواهد کرد.

تکنیک های حرفه ای لینک سازی (بک لینک)

آماده سازی سایت برای لینک سازی خارجی

آماده سازی یک سایت یا صفحه اینترنتی برای ایجاد لینک و لینک سازی بسیار مهم خواهد بود. معمولاً صاحبان وب سایت ها انجام مقدمات اولیه جهت آماده ‌سازی وب سایت برای لینک سازی را نادیده می ‌گیرند. شما باید با تهیه یک سایت مطمئن اطمینان حاصل کنید که پیوند هایی که به آن ها ارسال می ‌کنید می ‌توانند به خوبی کاربرد داشته باشند.

همانگونه که بیان کردیم لینک سازی در انواع مختلفی توسط کاربران انجام می گیرد. انواع لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی به منظور بهبود وضعیت وب سایت انجام می گیرند. با این حال برای آماده سازی وب سایت خود باید نوع لینک سازی که قصد انجام آن را دارید در نظر بگیرید. لینک سازی داخلی به صورت اتوماتیک، لینک سازی در صفحه اول سایت و همچنین در منو در دسترس شما قرار دارند.

نکات مهم در لینک سازی خارجی

چنانکه از سایت خود از لینک سازی قصد استفاده دارید باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید. رعایت نکات مهم در بک لینک و لینک سازی می تواند به بهبود وضعیت وب سایت کمک فراوان کند. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام استفاده از لینک سازی باید به آن پرداخته شود عدم لینک دهی به سایت ‌های با رتبه پایین تر خواهد بود. چنانچه وب سایتی با رنک (رتبه) کمتر نسبت به شما قرار دارد شما حق ندارید به آن لینک دهید. همواره دقت کنید به سایتی که برای لینک دادن انتخاب می‌ کنید رتبه بالاتری از شما داشته باشند.

نکته مهم دیگری که در انجام لینک سازی باید مد نظر قرار دهید ارتباط داشتن صفحات مبدا و مقصد به لحاظ محتوا خواهد بود. موضوع مورد نظر شما باید با سایت دیگر مرتبط بوده و ارتباط معنایی داشته باشند.

انکر تکست به عنوان کلماتی که به صفحات دیگر لینک می شوند معمولاً در متن با تغییر رنگ مواجه می شوند. این کلمه به صورت ویژه در صفحه قرار داده شده و با کلیک کردن بر روی آن می ‌توان به صفحه جدیدی انتقال یافت. انتخاب انکر تکست نیز می تواند گزینه ای کاربردی جهت لینک دهی باشد. انتخاب انکر تکست مناسب در لینک سازی داخلی می ‌تواند به بهبود وضعیت وب سایت شما کمک فراوانی کند.

روش های اطمینان بخش در ساخت بک لینک

مبحث سئو خارجی یا سئو off page بسیار مهم و کاربردی برای بهبود وضعیت وب سایت شما خواهد بود. مدیران و صاحبان وب سایت ها با انجام مقدمات اولیه به فکر ایجاد لینک خواهند افتاد. با این حال اولویت این مدیران استفاده از یک سایت با اطمینان بالا خواهد بود. به منظور انجام لینک سازی مناسب روش های مختلفی برای اطمینان بخشی در لینک سازی وجود دارد.

بررسی برند سایت مورد نظر جهت تبادل لینک و لینک سازی می تواند از روش های مناسب جهت ایجاد اطمینان برای شما باشد. شما با تنظیم کردن صفحات داخلی خود می توانید به بهبود وضعیت وب سایت خود کمک کنید.

از روش هایی که برای کسب اطمینان می تواند کاربردی باشد بررسی رتبه الکسای سایت مورد نظر خواهد بود. چنانچه وب سایت دارای رنگ بالایی باشد می توانید با تبادل لینک و لینک سازی موجبات افزایش بازدید در وب سایت خود را فراهم کنید.

روش های اطمینان بخش در ساخت بک لینک

بهبود EAT و تاثیر آن بر سئو off page

برای تعیین رتبه بندی وب سایت ها الگوریتم های گوگل مسیر طولانی طی خواهند کرد. یکی از این الگوریتم ها EAT نام دارد. این الگوریتم که از سال ۲۰۱۸ معرفی شده از 3 بخش با معنای خاص تشکیل شده است. Expertise به معنای تخصص، Authoritativeness به معنای اعتبار و Trustworthiness به معنای اعتبار پذیری اجزای این الگوریتم را تشکیل می ‌دهند. برای تاثیرگذاری سئو خارجی بهره مندی از این سه فاکتور بسیار مهم خواهد بود. شما در زمینه ‌ای که فعالیت می‌ کنید باید تخصص بالایی داشته باشید. برای دستیابی به این تکنیک باید نگاه سطحی را کنار گذاشته و به صورت تخصصی فعالیت کنید.

علاوه بر متخصص بودن شما باید به اندازه کافی دانش و مهارت داشته باشید. بهره مندی از این فاکتورها موجب می ‌شود که شما مورد تایید دیگران قرار بگیرید. با داشتن این مهارت و دانش می توانید اعتبار بالایی نزد دیگران کسب کنید. به دست آوردن این فاکتورها می تواند با همراهی سئو خارجی موجب بهبود وضعیت وب سایت شما شود.

بخش دیگر این الگوریتم به نام اعتماد پذیری از اهمیت بالایی برخوردار است. گوگل با نقد وب سایت فروشگاهی و سایت های وبلاگی امکانات و محصولات آن ها را به خوبی مورد بررسی قرار می دهد. شما با ایجاد بخش ‌هایی مانند سوالات متداول کاربران و قوانین وب سایت خود می توانید اعتماد بیشتری از جانب کاربر به دست آورید. مجموعه فعالیت هایی که شما در حوزه سئو off page انجام می دهید به طور کلی تحت نظر این الگوریتم خواهند بود.

مقایسه سئو داخلی و سئو خارجی

معمولاً وب سایت ها را بر اساس گزینه ها و عوامل مختلفی ارزیابی و رتبه ‌بندی می‌کنند. بیشتر این اصطلاحات که در این عوامل می ‌توانند موثر باشد سئو خارجی، سئو داخلی و سئو فنی یا تکنیکال هستند. بررسی هرکدام نشان می ‌دهد که به میزان قابل توجهی در رتبه بندی وب سایت شما اثرگذار هستند.

غالب کاربران معمولا تاکید بر روی استفاده و بهینه سازی وب سایت از طریق سئو داخلی دارند. محتوای سایت بهینه شده و با استراتژی های مناسب به ربات‌ های موتور جستجو کمک می ‌کند تا وب ‌سایت‌ها را اسکن کند. این شرایط موجب می ‌شود که با درک بهتر از محتوای وب سایت و با توجه به علاقه کاربران رتبه آن ها تعیین شود. الگوریتم موتورهای جستجو در این روش با مقایسه وب سایت شما با رقبا از عوامل موثر و مورد استفاده مانند محتوای متنی، عکس، پیوندها و برچسب های متا به وب سایت شما اعتبار می دهند.

مقایسه سئو داخلی و سئو خارجی

سخن پایانی

حال که شما به خوبی با سئو خارجی یا سئو off page آشنا شده اید بهتر است از روش های مناسب برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنید. روش های تبلیغاتی شما به خوبی می توانند با فعالیت های استاندارد موجب بهینه سازی وب سایت شما شوند. موتور جستجوگر با استفاده از پیوند ها و وبلاگ نویسی، استفاده از اینفلوئنسر، تبلیغات و همچنین اشتراک گذاری ویدیوهای شما رتبه بندی مناسب را برای وب سایت شما در نظر می گیرند. فراموش نکنید که در کنار تمام این عوامل ایجاد محتوای متنی مناسب و سالم می ‌تواند موجب بهبود کسب و کار شما در فضای دیجیتال شود.

1 thought on “سئو خارجی (off-page)”

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *