با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » آکادمی » پست مهمان چیست؟
معرفی پست مهمان
پست مهمان چیست؟

پست مهمان چیست؟

در طی دوره‌های گذشته، بسیاری از متخصصان سئو نسبت به دریافت بک لینک از سایر وب سایت از روش‌های متنوع استفاده می‌کنند. اما با پیشرفت الگوریتم‌های گوگل، بسیاری از این روش‌ها از بین رفته است و روش‌های دیگری جایگزین آن شده است. در این مورد، پست مهمان از روش‌های مربوط به سئو است که می‌توان به کمک آن یک لینک رایگان ساخت. این روش، همانند سایر روش‌ها ترفندها و قوانین مخصوص به خود را دارد و همچنین در کنار مزایایی که دارد یک سری معایب را نیز شامل می‌شود.

در این مقاله، روش پست مهمان به همراه کلیه ویژگی‌های آن معرفی شده است.

معرفی پست مهمان

محتواهایی که در یک وب سایت منتشر می‌شوند، در واقع یک پست هستند. در این رابطه، هر پست می‌تواند محتوای گوناگونی اعم از نوشتار، تصویر، ویدئو و یا فایل صوتی و غیره، داشته باشد. تولید محتوای ارزشمند و با کیفیت کار بسیار مشکلی است. معمولاً اکثر وب سایت‌ها به خصوص وب سایت‌های معتبر، از تولید کنندگان محتوا و یا نویسندگان به منظور تولید و انتشار محتوای باکیفیت استفاده می‌کنند. همچنین، وب سایت‌های معتبری که روی پست‌هایی با محتوای تصاویر تمرکز دارند، غالباً از گرافیست‌های متخصص به منظور تولید محتوا کمک می‌گیرند. در واقع، بدون وجود محتوای باکیفیت هیچ سایتی پیشرفت نمی‌کند.

اما پست مهمان چیست؟ در بسیاری از سایت‌ها کاربران بازدید کننده اجازه عضویت در سایت و تولید و انتشار محتوا را دارند. در این مورد، به ازای هر تعداد پستی که کاربر در سایت قرار دهد، معمولاً مدیر سایت به او اجازه می‌دهد که از طریق آن پست به سایت خودش لینک داشته باشد. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از افراد، به منظور اینکه سایتشان دارای بک لینک رایگان باشد، در اینگونه سایت‌ها فعالیت می‌کنند.

در این حالت، هم سایتی که کاربر در آن محتوا منتشر کرده است، محتوای جدیدی را به دست می‌آورد و هم سایتی که در محتوا به آن لینک داده شده است، بک لینک رایگان به دست می‌آورد.

 

مزایای پست مهمان

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، فرد با قرار دادن یک پست مهمان در سایت‌های گوناگون می‌تواند بک لینگ رایگان به دست آورد. همانطور که احتمالاً می دانید، برای سئو و موتورهای جستجو تعداد بک لینک‌های موجود در پست بسیار اهمیت دارد. در واقع بک لینک‌هایی که در پست ایجاد می‌شود در زمان رتبه بندی سایت‌ها، توسط موتورهای جستجو مانند گوگل و سایر موتورها، مورد توجه قرار می‌گیرند. در حالت کلی، اگر سایت دارای لینک‌های معتیر و استاندارد باشد، اعتبارش افزایش پیدا می‌کند.

علاوه بر آن، زمانی که یک مدیر سایت در چندین سایت مختلف از طریق پست مهمان به سایت خود لینک می‌دهد، زمانی که کاربران آن پست را مطالعه کنند و روی لینک قرار داده شده کلیک کنند، بازدید سایت بالا می‌رود. به این صورت که با هر یک عدد کلیک برای سایتی که لینک آن در پست مهمان قرار داده شده است، امتیاز مثبتی در نظر گرفته می‌شود. در نهایت، گوگل این موارد به آنالیز کرده و رتبه بالاتری برای صفحه ورود سایت در نظر می‌گیرد.

ویژگی‌های پست مهمان

ویژگی‌های پست مهمان

بدیهی است که هر پستی را نمی‌توان به عنوان پست مهمان در سایت‌ها منتشر کرد. علاوه بر آن، امکان قرار دادن پست مهمان در هر سایتی وجود ندارد. در نتیجه، فرد نمی‌تواند در هر وب سایتی پست مهمان قرار دهد. در این حالت توصیه می‌شود که پست مهمان تنها در سایت‌هایی منتشر شود که بازیدی آن سایت‌ها از بازدید سایت خود فرد بیشتر باشد.

همچنین، در صورتی که یک سایت تعداد بسیار زیادی بک لینک در سایت‌های مختلف داشته باشد؛ علاوه بر اینکه رتبه‌اش در سئو و موتورهای جستجو افزایش پیدا می‌کند، موتورهای جستجو مانند گوگل نیز آن سایت را جریمه می‌کنند. در نتیجه، در صورتی که سایت‌ها معتبر باشند و بازدید کننده بالایی داشته باشند می‌توانید به منظور افزایش بازدید سایت خود در آن سایت‌ها پست مهمان ایجاد کرده و لینک سایت خود را به صورت بک لینک قرار دهید.

اما پست مهمان باید دارای په ویژگی‌هایی باشد؟

محتوای ارزشمند: طبق نظریه اکثر متخصصین سئو، محتوای باکیفیت بیشتر از سایر فاکتورها اهمیت دارد. در نتیجه، شما نمی‌توانید محتوای بی ارزش تولید کرده و در برابر بک لینک با ارزش داشته باشید. در این صورت، باید پست مهمان دارای محتوایی باشد که از نظر موتورهای جستجو به خصوص گوگل، دارای ارزش باشد و از این طریق، بک لینکی که در این پست وجود دارد نیز یک بک لینک ارزشمند به شمار می‌رود.

علاوه بر آن، موضوع محتوای تولید شده باید با موضوع فعالیت وب سایتی که می‌خواهید در آن پست مهمان منتشر کنید، همخوانی داشته باشد. توصیه می‌شود در پست از تگ‌هایی استفاده شود که با موضوع متناسب باشند.

همچنین، موضوع فعالیت وب سایتی که پست مهمان در آن قرار داده شده است و موضوع فعالیت سایتی که بک لینک آن در پست قرار داده شده است، باید در یک راستا باشند.

محتواهای جدید و تازه نوشته شده ارزش بیشتری برای گوگل دارند. در واقع، محتواهایی که تکراری هستند و یا از سایت‌های دیگر کپی شده‌اند، هیچ ارزشی برای گوگل ندارند و در نهایت، لینک موجود در این محتواها نیز بی ارزش شمرده می‌شود.

انکرتکست های غیر مشابه: در تمامی حالات استفاده از کلمات کلیدی به عنوان انکرتکست، پشنهاد مناسبی نیست. در این باره شما می‌توانید برای محتواهای گوناگون از انکرتکست های غیرمشابه استفاده کنید. در این صورت در کار خود تنوع ایجاد کرده و گوگل نیز کمتر به کپی بودن و یا تقلبی بودن محتوای شما شک می‌کند.

کسب اعتبار: این یک شرط بدیهی است که نویسنده‌های مشهور اعتبار بیشتری نزد مدیران وب سایت‌ها و همچنین کاربران دارند. در صورتی که می‌خواهید از این روش برای افزایش بازدید کننده سایت خود از طریق بک لینک استفاده کنید، باید محتوای جذاب، باکیفیت، مفید و بروزی تهیه کنید که کاربران شما را شناخته و به دنبال مطالب نوشته شده توسط شما باشند. در این حالت، به سادگی می‌توانید در سایت‌های معتبرتر پست مهمان قرار دهید. همچنین، کاربرای بیشتری در پی محتواهای شما خواهند بود.

عدم گرفتن چندین بک لینک از یک پست: در اغلب موارد، وب سایت‌ها برای تعداد بک لینک‌های پست مهمان، محدودیتی تعیین نمی‌کند؛ اما شما نباید در یک محتوا چندین بک لینک بگیرید. تنها کافی است هر کلمه کلیدی موجود در پست را به صفحه‌ای سایت مورد نظر خود لینک کرده و در این رابطه حداقل از سه یا چهار بک لینک استفاده کنید.

این نکات فراموش نشود!

  • هدف از نوشتن پست مهمان صرفاً به علت گرفتن بک لینک است و بهتر است که از تبلیغات بی جا در محتوا پرهیز شود.
  • همچنین توصیه می‌شود که علاوه بر لینک دادن کلمات کلیدی به صفحات وب سایت خود، از کلمات کلیدی به منظور لینک دادن به دیگر صفحات سایت اصلی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که ارزش کاری شما پیش مدیران سایت بالاتر برود.
  • سعی کنید در محتوا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. در واقع این مخاطبان هستند که با کلیک روی لینک سایت شما باعث افزایش بازدید سایت می‌شوند. و یا همین مخاطبان پست را با سایر افراد به اشتراک می‌گذارند. در نتیجه، بهتر است که با مخاطبان خود ارتباط برقرار کرده و به سؤالات آنها پاسخ دهید.
  • شما می‌توانید به منظور دریافت بازدید کننده‌های بیشتر، پست مهمان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف به اشتراک قرار دهید. در نتیجه، افراد بیشتری محتوا را مشاهده می‌کنند و افزایش بازدید کنندگان سایت شما نتیجه موثرتری می‌دهد.

علاوه بر تمامی این موارد، بهتر است دقت کنید که در تمامی موارد این روش نتیجه مطلوب نمی‌دهد. موتورهای جستجو به خصوص گوگل ریزترین مسائل وب سایت‌ها را زیر نظر دارند و دنبال الگوهای مختلف رفتاری می‌گردند. در این صورت، اگر شما با این روش بک لینک بسازید، پس ازمدتی گوگل از روش‌های مختلف متوجه این امر می‌شود و سایت شما را جریمه می‌کند. در این صورت، رتبه سایت شما به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، در ساختن بک لینک از طریق قرار دادن پست‌های مهمان متعدد در وب سایت‌های مختلف جلوگیری کنید. علاوه بر آن، بیش از حد معمول بک لینک قرار ندهید.

فروش بک لینک

فروش بک لینک

فروش بک لینک در واقع یک نوع خرید پست مهمان است. اغلب پست‌های مهمان به صورت رایگان در احتیار افراد قرار داده می‌شوند؛ اما در برابر، سایت‌هایی هستند که به صورت رایگان محتوای شما را منتشر نمی‌کنند؛ حتی اگر پست مهمان دارای باارزش‌ترین و باکیفیت‌ترین محتوا باشد.

احتمالا شما با اصطلاح ریورتاژ آگهی آشنایی داشته باشید. این اصطلاح برای سایت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به ازای قرار دادن محتوا و گرفتن بک لینک، هزینه مشخصی را دریافت می‌کنند. در واقع، ریورتاژ آگهی نوعی از تبلیغات است اما با این روش، پست برای همیشه در سایت ارائه دهنده پست مهمان قرار می‌گیرد و به عبارتی، ماندگاری بیشتری دارد.

بدیهی است که هر چه سایت معتبرتر باشد، رتبه بالاتری داشته باشد و همچنین ترافیکش بیشتر باشد، مبلغ بیشتری برای انتشار پست مهمان دریافت می‌کند. سایت‌های بسیاری هستند که با روش ریورتاژ آگهی نسبت به انتشار پست مهمان اقدام می‌کنند.

ویژگی‌های سایت‌های انتشار دهنده پست مهمان

در حالت کلی، تمامی وب سایت‌های می‌توانند پست مهمان منتشر کنند. اما در رابطه با این موضوع رعایت چند مورد اهمیت پیدا می‌کند. این موارد عبارتند از:

  • سایت انتشار دهنده پست مهمان باید به قدری معتبر باشد که کاربران در آن عضو شوند.
  • علاوه بر آن، وب سایت انتشار دهنده پست مهمان باید پهنای باند و هاست قوی داشته باشد؛ زیرا معمولاً سایت‌های انتشار دهنده، اگر دارای اعتبار کافی و ترافیک بالا باشند، با حجم انبوهی از محتواها روبرو می‌شوند که غالب این محتواها از روش پست مهمان انتشار پیدا می‌کنند.
  • همچنین، این سایت ها در مدت کوتاهی، به یک لینک دانی تبدیل می‌شود و این مورد برای سایت نتیجه منفی خواهد داشت و روی رتبه بندی سایت تاثیرگذار است.

در نتیجه، برای اینکه سایت شما به یک سایت انتشار دهنده پست مهمان تبدیل شود، باید معایب و مزایای این امر را در نظر گرفته و سپس برای این کار اقدام کنید.

در حالت کلی، تولید محتوای با ارزش در سایت، توسط کاربرانی که می‌خواهند پست مهمان انتشار دهند، باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود؛ در نتیجه، افزایش ترافیک سئوی سایت بهبود پیدا می‌کند. اما در برابر، در صورتی که انبوهی از محتواها توسط کاربران در سایت شما انتشار پیدا کنند، سایت به لینک دانی تبدیل شده و رتبه‌اش در موتورهای جستجو به خصوص گوگل کاهش پیدا می‌کند.

تفاوت سایت‌های فروش بک لینک و سایت‌های پست مهمان

تفاوت سایت‌های فروش بک لینک و سایت‌های پست مهمان

از دید کاربران، سایت‌هایی که بک لینک می‌فروشند با سایت‌هایی که پست مهمان را به صورت رایگان انتشار می‌دهند، تنها در مسئله هزینه متفاوتند. اما در واقع، موتور جستجوی گوگل سایت‌هایی که از طریق فروش بک لینک محتوا انتشار می‌دهند، اسپم شناخته می‌شوند و در نتیجه آن جریمه شده و به رتبه‌شان در گوگل کاهش پیدا می‌کند.

در این مورد، باید گفت که موتور جستجوی گوگل یک سری الگوریتم مخصوص دارد که توسط همین الگوریتم‌ها، سایت‌های فروشنده بک لینک و سایت‌های انتشار دهنده رایگان پست مهمان را تشخیص می‌دهد. در این باره، اگر سایتی وجود داشته باشد، که چندین نویسنده در آن مشغول به انتشار مطالب و تولید محتوا باشند، گوگل آن سایت را تشخیص می‌دهد.

در نتیجه، اگر می‌خواهید برای وب سایت خود چندین پست مهمان در سایت‌های مختلف انتشار دهید، یا باید یک نویسنده متخصص را استخدام کرده و یا سعی کنید خودتان یک محتوای باکیفیت و با ارزش تهیه کنید. همچنین، اگر سایت معتبری دارید که انتشار پست مهمان را در اختیار کاربران قرار می‌دهید، تا زمانی که به کاربر اعتماد ندارید، اجازه ندهید که محتوای خود را در سایت انتشار دهد و بهتر است که در ابتدا لینک‌های ایجاد شده در محتوا را بررسی کنید تا در نهایت، با جریمه موتور جستجوی گوگل مواجه نشوید.

5 thoughts on “پست مهمان چیست؟”

  1. سلام و درود. ما به تازگی امکان ایجاد پست مهمان رو به سایت مون اضافه کردیم که می تونید بصورت رایگان استفاده کنید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *