با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش سئو » لینک سازی PBN چیست و چگونه PBN بسازیم؟
لینک سازی PBN چیست و چگونه PBN بسازیم؟
لینک سازی PBN چیست و چگونه PBN بسازیم؟

لینک سازی PBN چیست و چگونه PBN بسازیم؟

در این مقاله قصد داریم که در مورد اینکه لینک سازی PBN چیست؟ بپردازیم و در مورد ساخت این لینک‌سازی نکات بسیار مهم و اصلی را بیان کنیم. PBN یک تکنیک عالی و بسیار خوب به جهت بهبود رتبه سایت‌ها است. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با خواندن این مطلب در نهایت با تمام تکنیک‌های PBN آشنا شوید.

 PBN چیست؟

معادل PBN در زبان انگلیسی به Private Blog Network  است. PBN به متدی در لینکسازی می‌گویند که در جریان آن یک دسته مشخص از وب سایت‌ها، با هدف به وجود آمدن بک لینک به منظور سایت اصلی ما به وجود می‌آید. PBN به شکل کلی جزو شیوه‌های سئو کلاه سیاه و همچنین سئو کلاه خاکستری به حساب می‌آید.

این بدان معناست که با استفاده از آن قانون‌های مشخص گوگل را نقص می‌کنیم و استفاده از آن اگر حرفه ای نباشید می‌تواند خطر داشته باشد. در مدت زمانی گوگل کارهایی را جهت شناسایی لینک سازی PBN انجام داد، تا با این کارها بتواند این بخش از لینک‌ها را کامل شناسایی و جریمه نماید.

دلیل اینکه گوگل روی لینک سازی PBN حساس است چیست؟

مقدار قدرت بسیار زیاد روش PBN بر روی رشد سایت‌ها در گوگل، علت حساس بودن بسیار گوگل بر روی این شیوه‌ای لینک‌سازی هست. از این رو، به دلیل اهمیت بسیار زیاد این موضوع قصد داریم که به صورت جامع در مورد این نوع لینک‌سازی صحبت نمایم و برای شما کاربران گرامی نکات خوبی در این حوزه را بیان کنیم.

به جهت به وجود آوردن این نوع لینک‌سازی باید قدم‌هایی را یک به یک در این زمینه برداریم، این قدم‌ها شامل موارد زیر است:

 • شناسایی درست کلمه کلیدی
 • سوالات بسیاری در این حوزه مطرح است:
 • چرا باید وب‌سایت خود را سئو کنیم؟
 • چرا در وب‌سایت خود لینک بیلدینگ انجام می‌دهیم؟
 • چرا از لینک‌سازی PBN استفاده می‌کنیم؟

پاسخ همه این سوالات این است: به جهت افزایش رتبه سایت خود در صفحات گوگل و بدست آوردن رتبه نخست در صفحات گوگل است.

به عنوان نمونه اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کنید، تمایل دارید که اشخاصی که در این حوزه فعالیت می‌کنند را برای کار خود جذب کنید، می‌بایست سایت خود را با استفاده از کلمات‌کلیدی این حوزه سئو کنید. تا کاربرانی که در اینترنت در جستجوی این حوزه هستند وارد وب‌سایت شما شوند و با شما تماس بگیرند.

در مرحله اول باید برای رشد سایت خود بدانید که برای چه کلمه‌کلیدی می‌خواهید سایت خود را رشد دهید و از این طریق PBN را انجام دهید.

 

PBN چیست؟
PBN چیست؟

نکته مهم در تحقیق کلمه‌کلیدی

نکته بسیار مهمی در زمینه تحقیق نمودن کلمه‌کلیدی و لینک سازی PBN وجود دارد و آن این است که:

در وب‌سایت خود مقالات مفید با کلمه‌کلیدی های پر سرچ  بنویسید و هدف از نوشتن مقالات در وب‌سایت جذب توجه گوگل و همچنین جذب مخاطب بیشتر است. اگر قصد گول زدن گوگل را دارید می‌بایست خودتان با آی پی‌های گوناگون و نام‌های مختلف کامنت بزارید و پاسخ آنها را نیز بدهید و همانند یک سایت واقعی و کامل با آن تعامل برقرار کنید، که همین امر سبب رشد سایت شما خواهد شد.

پس برای نوشتن یک مقاله و جذب نظر گوگل و کاربر در قدم اول باید کلمه‌کلیدی‌های پر سرچ را یافته و برای آن کلمات مقالات متعدد منتشر کنید. حال یک سوال مهم در این باره مطرح است:

چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

به جهت پیدا کردن کلمه‌کلیدی خوب و عالی می‌بایست مراحل زیر را طی کنید:

 • در قدم اول یک حوزه کاری را انتخاب نماید. (برای نمونه ما “دیجیتال مارکتینگ” را انتخاب نمودیم)
 • سپس یک کلمه‌کلیدی اصلی در این حوزه را انتخاب کنید. (مثلا ما خود کلمه‌کلیدی “دیجیتال مارکتینگ” را انتخاب می‌کنیم)
 • دقیقا همین را در گوگل سرچ نماید.
 • به بخش پایین صفحه آمده و سرچ‌های گوناگون را مشاهده نماید.

چگونه کلمات کلیدی را پیدا کنیم؟

 • اگر که کلمه کلیدی را سرچ کردید و کلمات سرچ شده را ندید، یک کلمه دیگر را انتخاب کنید و سرچ کنید.
 • اگر همانند تصویر بالا چندین کلمه‌کلیدی دید آنها را در بخشی یادداشت و یا کپی کنید، با کلیک نمودن بر روی هر کلمه می‌توانید دسته‌ای دیگری از کلمات پر سرچ را بیابید.

حالا با این کلمات کلیدی چه کنیم؟

راحت‌ترین کلمات‌کلیدی را جدا کنید. راحت‌ترین کلمه‌کلیدی آنهایی هستند که تعداد لغات بیشتری دارند و رقبا کمتر در این رابطه مطلب نوشته‌اند. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که عبارت “آموزش دیجیتال مارکتینگ رایگان” عبارت ساده‌تری نسبت به سایر کلمات‌کلیدی است. چرا که کمتر سایتی در صفحه نخست گوگل به شکل جامع در این زمینه مقاله نوشته است و مقاله تخصصی در این زمینه وجود ندارد.

 • تمرین عملی لینک سازی  PBN
 • آیا این بخش از آموزش لینک‌سازی PBN  را به صحیح انجام داده‌اید؟
 • تا این بخش از مقاله ما سوالی برایتان پیش نیامده است؟
 • آیا تا این بخش به درستی درک کرده‌اید که PBN چیست؟
 • هر سوالی در این رابطه دارید را می‌توانید از طریق کامنت از ما بپرسید و با پاسخ درست و جامع در این زمینه برسید.
 • انتخاب پلتفرم وبلاگ در PBN

پس از این که در مورد کلمه‌های کلیدی به شکل کامل تحقیق نمودید، حال باید به سراغ انتخاب نمودن پلتفرم خوب و کارآمد برای وبلاگ خود بروید.

در این زمینه شما با 2 گزینه رو به رو هستید، که آنها به شرح زیر هستند:

 • به کارگیری از سرویس‌های وبلاگ‌دهی مانند: رزبلاگ و …
 • دایر نمودن یک سایت جدا و اختصاصی برای خود

در مورد اول، گوگل به این‌گونه سایت‌ها ارزش کمتری قائل است و دلیل این امر سوء استفاده‌های سئوکاران و کارشناسان تولید محتوا است.

در مورد دوم، کار تولید لینک سازی PBN برای ما هزینه بر خواهد بود و همچنین این کار زمان بیشتری نیز احتیاج دارد. ولی اگر درست و اصولی تمام کارها را انجام دهید نتیجه خوبی خواهید گرفت.

راه اندازی نخستین گره PBN با یک سرویس وبلاگ دهی

شما در قدم اول می‌بایست نخستین گره لینک سازی PBN خود را از طریق یک سرویس وبلاگ‌نویسی رایگان آغاز کنید. اگر در ابتدای این راه هستید من به شما حتما توصیه می‌کنم که در قدم اول حتما از این وب سایت‌ها استفاده کنید. وبلاگ‌های یاد شده با ارائه نمودن پوسته‌های خوب و ارائه دادن تعداد بازدید و نرخ کلیک و … بستر مناسب‌تری را برای راه اندازی نمودن PBN برای شما فراهم می‌آورد.

به منظور راه اندازی اولین گره ، می‌بایست مراحل زیر را طی نمود:

 • انتخاب و ثبت یک دامنه، اگر ترجمه لاتین کلمه‌کلیدی در آن حوزه باشد دامنه بهتری است. ولی می‌توانید هر دامنه‌ای را انتخاب کنید.
 • اطلاعات نخست را خیلی معمولی و بر طبق موضوع کار خود مطرح کرده و در قالب یک مقاله بنویسید.
 • یک مطلب مفید و حداقل بالای پانصد کلمه بنویسید و سعی کنید که در این مقاله تراکم کلمه کلیدی را به درستی رعایت کنید. مطلب را با سلیقه خود بنویسید. ولی سعی کنید تمام اصول تولید محتوا را در آن رعایت نماید.
 • اصلا و به هیچ وجه به وب‌سایت خود لینک ندهید.
راه اندازی نخستین گره PBN
راه اندازی نخستین گره PBN

توجه کنید با هدف به وجود آوردن لینک سازی PBN کارها را انجام ندهید و توجه داشته باشید که ما می‌خواهیم یک به یک گره‌های PBN را به هدف رسیدن به صفحه اول انجام دهیم و قصد ما ترافیک واقعی برای وب‌سایت است. به همین آسانی حال می‌توانید قدم دوم را بردارید و توجه داشته باشید که قدم‌ها یک به یک سخت‌تر می‌شود.

راه اندازی نخستین گره PBN با یک وب سایت

ایجاد نخستین گره با استفاده از یک وب‌سایت مستقل به آسانی راه‌اندازی سرویس وبلاگ‌دهی نیست و داشتن و راه‌اندازی سایت مستقل به هیچ وجه ساده نیست.

در بخش زیر گام‌های کلی راه‌اندازی لینک سازی PBN را در وب‌سایت مستقل بیان می‌کنیم:

 • خریدن دامنه خوب و عالی مربوط به آن حوزه کاری و خرید هاست خوب برای سایت
 • نصب نمودن یک CMS خوب همانند: وردپرس و …
 • انتخاب نمودن یک پوسته عالی
 • نوشتن و بارگذاری نخستین مطلب
 • فعال کردن سرچ کنسول و همچنین گوگل آنالیتیکس
 • ارتقا دادن سئو سایت به گذر زمان

کلام پایانی

اگر قصد دارید که در گوگل به یک برند تبدیل شوید و جز رتبه‌های اول گوگل باشید و در آن رشد کنید می‌بایست از لینک سازی PBN به درستی استفاده کنید. تمام قدم‌های بیان شده فوق را برای رسیدن به هدف خود می‌بایست به درستی انجام دهید و بهترین شیوه برای رسیدن به هدف، داشتن یک وب‌سایت مستقل است که از طریق آن می‌شود  PBNرا به درستی انجام داد. با ما تا مقالات بعدی همراه باشید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *