خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش اینستاگرام » قوانین جدید اینستاگرام 2022
آموزش قوانین اینستاگرام | اینستاگرام | الو کانتنت | تولید محتوا | شبکه های اجتماعی
قوانین جدید اینستاگرام 2022

قوانین جدید اینستاگرام 2022

امروزه برنامه اینستاگرام بین مردم جهان بسیار محبوبیت دارد. هدف این شبکه بیشتر انتشار عکس ها و ویدئو های جذاب و سرگرم کننده است؛ در نتیجه در اینستاگرام فضای فعال تری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی را مشاهده می کنیم. برنامه اینستاگرام نیز مانند سایر برنامه های این حوزه شامل مجموعه قوانینی است که کاربران باید آنها را رعایت کنند تا بتوانند عضو پایدار این شبکه اجتماعی شوند. اگر فردی بخواهد فعالیت پایدار داشته و در کنار آن یکی از کاربران محبوب اینستاگرام محسوب شوذ، باید حتما قوانین اینستاگرام را رعایت کند. شاید برای اینستاگرام مارکتینگ بدون این قوانین امکان ناپذیر باشد.

چنانچه قصد دارید یک حساب اینستاگرام ایمن داشته باشید، بسیار مهم است که به قوانینی که اینستاگرام وضع کرده است احترام بگذارید و محدودیت های قانونی اینستاگرام را رعایت کنید، از جمله محدودیت هایی که اینستاگرام به آن واکنش نشان می دهد شامل موارد زیر می شود:

 • میزان تعداد لایک ها در هر روز و ساعت
 • مقدار فالو و آنفالو کردن ها در روز
 • میزان پیام های دایرکت در هر روز
 • میزان گذاشتن پیام ها در هر پست
 • تعداد کاراکترهای مجاز برای هر پست
 • میزان هشتگ های مجاز برای هر پست

به عنوان یک کاربر اینستاگرام، می بایست حتما قوانین و محدودیت های اینستاگرام را بدانید و آنها را رعایت کنید تا بتوانید میزان تعامل بالایی داشته باشید و از مسدود شدن پیج و یا حذف آن پیشگیری نمایید. امکان دارد که شما برای گشتن در اینستاگرام وقت آزاد زیادی داشته باشید و پیج ها و پست های زیادی را در روز ببینید و یا دارای کسب و کاری در اینستاگرام باشید و بنابر دلایلی پیج شما با مشکل مواجه گردد و ممکن است این موضوع برای شما بسیار آزار دهنده باشد اما تمام این قوانین و محدودیت ها به خاطر امنیت خود شما خواهد بود، یعنی اینستاگرام این قبلیت را دارد که هرزنامه ها به خوبی تشخیص دهد و این خود به معنی برقراری امنیت برای حساب شما خواهد بود.

در گذشته اینستاگرام بدون هیچ اخطاری اقدام به مسدود کردن حساب ها می کرد اما اکنون با بروز رسانی هایی در برنامه خود این سیاست را اعمال کرده است که در صورت تخلف و یا شکست قوانین ابتدا اخطار در خصوص مسدود شدن دریافت خواهند کرد و چنانچه با وجود اخطار ها قوانین را همچنان رعایت نکنند حساب آن ها در زمان مشخص شده مسدود می شود. این به روز رسانی در تاریخ جولای سال 2019 ایجاد شده است.

در حال حاضر برنامه اینستاگرام فقط به حساب هایی که درصد قوانین مشخصی را نقض می کنند را مسدود و غیر فعال می نماید و هیچ راهی جهت دور زدن قانون ها تاکنون وجود نداشته است و این موضوع بسیار روشن است، اینستاگرام به کاربرها یا پیج هایی که نقض قانون کرده اند پیام اخطار ارسال می کند و در صورت نادیده گرفتن آن اقدام به حذف کاربر خواهد کرد. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا برخی قانون های مشخص و جدید دیگری نیز به این برنامه افزوده شده است که والدین بدون هیچ نگرانی اجازه دهند فرزندان آن ها ساعت هایی را برای گذراندن در اینستاگرام در نظر بگیرند و از این موضوع آرامش خاطر داشته باشند.

قوانین اینستاگرام:

 1. کاربران اینستاگرام به هیچ وجه نباید تصویر و کامنت تبلیغاتی و اسپم در صفحه شخصی خود و یا سایر صفحات انتشار دهند.
 2. کاربران این شبکه نباید پست و یا تصاویر دیگران را به نام خود انتشار دهند.
 3. قانون کپی رایت باید توسط تمام کاربران این شبکه رعایت شود.
 4. هیچ یک از کاربران این شبکه حق انتشار تصاویر و کامنت های غیر اخلاقی و غیر قانونی را ندارند.
 5. کاربر اینستاگرام نباید پست ها و یا کامنت هایی که جنبه تهدید و آزار دارند، انتشار دهد.
 6. همچنین پست ها و کامنت های فرد نباید شامل خودکشی یا ترغیب فرد به استفاده از مواد مخدر و روان گردان شود.

نقض هر یک از موارد بالا، نقض قوانین اینستاگرام است و فرد باید برای پایدار بودن در این شبکه اجتماعی، موارد فوق را رعایت کند.

شبکه اجتماعی اینستاگرام همچنین برخی محدودیت هایی را اعمال کرده است. این محدودیت ها بیشتر برای جلوگیری از سوء استفاده های متفاوت، جلوگیری از تبلیغات بی شمار برخی شرکت ها و افراد و جلوگیری از مزاحمت برای سایر کاربران ایجاد شده است.

بدیهی است که هیچگاه شرکت های بزرگ و شبکه های فعال اجتماعی مانند اینستاگرام محدودیت ها و روش های پیاده سازی الگوریتم های خود را برای کاربران آشکار نمی کنند؛ اما با جمع آوری تجربه های متفاوت و اعمال آزمون و خطا، به سادگی می توان اسرار این شبکه ها و محدودیت های آنها را پیدا کرد.

برخی از محدودیت های کشف شده اینستاگرام در زیر بیان شده اند که در کنار توجه به قوانین موجود در اینستاگرام و رعایت آنها باید به این محدودیت ها نیز توجه داشت.

در واقع اهمیت دادن به این محدودیت ها، رعایت کردن الگوریتم اینستاگرام محسوب می شود.

چه مطالبی در اینستاگرام ممنوع است؟

از جمله قوانینی سختی که اینستاگرام برای کاربرهای در نظر گرفته است و تمام کاربرها موظف به رعایت آن‌ها هستند شامل موارد زیر می‌شود:

 • خرید و فروش سلاح گرم
 • خرید و فروش الکل
 • خرید و فروش دخانیات
 • فروش داروهای غیرقانونی
 • فروش حیوانات زنده
 • قمار آنلاین
 • انتشار محتواهای جنسی
 • سخنان تنفرآمیز
 • باج گیری یا آزار و اذیت شخصی
 • تشویق افراد به خشونت
 • تهدید کردن افراد جهت ایحاد صدمه جسمی، مالی و …
 • تشویق مردم به پذیرش خودآزاری
 • انتشار فیلم‌های منفی و خشونت آمیز

تمام گزینه‌هایی که در بالا ذکر شد در برنامه اینستاگرام کاملاً برای تمام کاربرها ممنوع شده است و اینستاگرام سریعاً آن‌ها را مسدود و حذف خواهد کرد و چنانچه کاربر بدون توجه به اخطارها و قوانین Instagram پست‌های غیر اخلاقی و … انتشار دهد، حساب بلاک خواهد شد. از جمله مواردی که اینستاگرام به آن‌ها واکنش سخت نشان خواهد داد فروش مواد مخدر یا درخواست جنسی است که پیج مربوطه را بلافاصله شناسایی و کاملاً حذف خواهد کرد.

قوانین اینستاگرام

انواع محدودیت بهمراه رفع محدودیت اینستاگرام

 1. محدودیت فالوو کردن سایر کاربران اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام در بازه زمانی یک ساعت تنها اجازه فالو کردن 10 نفر کاربر دیگر را در شبکه اینستاگرام خواهید داشت (در روز حدود 200 نفر) به این معنا که اگر شما در بازه زمانی کوتاهی تعداد زیادی از سایر کاربران اینستاگرام را فالوو کنید، حساب کاربری شما تا ۲۴ ساعت توسط شبکه اینستاگرام برای فالوو کردن مسدود خواهد شد.

یعنی تا ۲۴ ساعت نمی توانید اشخاص دیگر را فالوو کنید ولی اجازه انجام باقی فعالیت ها را خواهید داشت.

 1. محدودیت لایک کردن پست های مختلف کاربران شبکه اینستاگرام

همچنین شما به عنوان یک کاربر اینستاگرام در بازه زمانی یک ساعته تنها اجازه لایک کردن ۳۰۰ پست کاربران مختلف این شبکه را دارید ( در روز حدود ۷۰۰۰ پست).

اگر شما در شبکه اینستاگرام در یک بازه زمانی کوتاه تعداد پست زیادی را لایک کنید، حساب کاربری شما تا ۲۴ ساعت برای لایک کردن مسدود می شود. به این معنا که تا ۲۴ ساعت آینده اجازه لایک کردن هیچ پستی در اینستاگرام را نخواهید داشت ولی سایر فعالیت ها برای شما آزاد خواهد بود.

 1. محدودیت کامنت گذاشتن برای پست های مختلف شبکه اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستاگرام در بازه زمانی یک ساعته، تنها اجازه گذاشتن ۵۹ کامنت را دارید. همچنین در بازه زمانی ۲۴ ساعته (یک شبانه روز) اجازه گذاشتن ۵۰۰ کامنت را خواهید داشت.

اگر در بازه زمانی کوتاهی، از حد مجاز تعداد بیشتری کامنت در پست های مختلف اینستاگرام انتشار دهید، حساب کاربری شما به مدت ۲۴ ساعت برای کامنت گذاشتن مسدود خواهد بود. یعنی تا ۲۴ ساعت آینده اجازه گذاشتن کامنت نخواهید داشت.

در صورتی که در بازه زمانی کوتاهی تعدادی کامنت تکراری بگذارید، اینستاگرام به حساب کاربری شما به عنوان یک اسپمر نگاه خواهد کرد و حساب کاربریتان مسدود خواهد شد

در نتیجه کاربران شبکه اینستاگرام باید از گذاشتن کامنت تکراری پرهیز کنند. این مورد بیشتر در کارهای تبلیغاتی دیده می شود. معمولا ربات های اینستاگرام کامنت های تکراری ایجاد می کنند که در بیشتر موارد برای تبلیغ یک کار مشخص به کار می روند.

 1. محدودیت به کار بردن هشتگ در پست های مختلف شبکه اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستاگرام، برای انتشار یک پست تنها مجاز به استفاده از ۳۰ هشتگ اینستاگرام در پست خود خواهید بود.

اگر در پست خود از بیش از ۳۰ هشتگ استفاده کنید، پست شما منتشر خواهد شد، ولی هیچ یک از هشتگ ها در پست انتشار داده شده شما دیده نخواهد شد یا به عبارتی هشتگ ها در پست شما درج نخواهد شد و پست بدون هشتگ منتشر می شود.

معمولا کاربران حرفه ای اینستاگرام ۴ هشتگ تا نهایتا ۶ هشتگ در پست های خود به کار می برند و سعی می کنند این هشتگ ها، مرتبط ترین کلمات کلیدی مخصوص پستشان باشد.

طبق تجربه، این روش نتیجه بهتری می دهد و احتمال دیده شدن شخص و پست های او در شبکه اینستاگرام توسط سایر کاربران بالاتر می رود.

قطعا استفاده از این روش هشتگ گذاری لایک و فالوور بیشتری برای شما در پی خواهد داشت.

 1. محدودیت تعداد کلمات کپشن (متن) پست اینستاگرامی کاربران این شبکه

شبکه اینستاگرام بیشتر به منظور انتشار عکس و ویوئو ایجاد شده است در نتیجه برای متن ها محدودیت ایجاد کرده است. شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستاگرام برای انتشار عکس مورد نظر خود اجازه گذاشتن کپشن یا همان متن زیر عکس را با نهایتا ۲۲۰۰ کاراکتر دارید.

به این معنی که در یک پست اینستاگرام تنها ۲۲۰۰ کاراکتر منتشر می شود. هدف اینستاگرام انتشار عکس ها و فیلم های جذاب با توضیحات مختصر است نه ایجاد متن های طولانی.

طبق تجربه، کاربران برای عکس ها و فیلم های جذاب و سرگرم کننده، بیشتر از متن های طولانی وقت می گذارند.

 1. محدودیت تعداد کاراکترهای کامنت برای پست های مختلف شبکه اینستاگرام

همانند محدودیت تعداد کاراکترهای متن پست های اینستاگرام که در بالا توضیح داده شد، کامنت هایی که توسط کاربر انتشار می یابند، نیز دارای محدودیت هستند.

شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستاگرام تنها اجازه گذاشتن کامنت با ۲۴۰ کاراکتر را دارید و در صورتی که کامنت شما بیش از حد مجاز کاراکتر داشته باشد، در دو کامنت مختلف انتشار خواهد یافت.

 1. محدودیت تعداد کاراکتر های بیوی کاربران مختلف شبکه اینستاگرام

بیو قسمت اصلی حساب کاربری هر فرد به شمار می رود که باید خلاقانه نوشته شود. افرادی که از صفحه های اینستاگرام برای بیزینس و کسب و کار خود استفاده می کنند باید، در قسمت بیوی حسابشان متنی حرفه ای مرتبط با موضوع بیزینس خود قرار دهند.

همچنین می توانند از هشتگ هایی مرتبط با حساب کاربریشان استفاده کنند که این عمل تاثیر بسیار زیادی در پیدا کردن فرد توسط سایر کاربران این شبکه دارد.

شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستاگرام تنها مجاز به استفاده از ۱۵۰ کاراکتر در بیوی صفحه خود هستید.

قوانین فالو و آنفالو در اینستاگرام

 1. محدودیت آنفالو کردن سایر کاربران شبکه اینستاگرام

شما به عنوان یک کاربر شبکه اینستا گرام در بازه زمانی 24 ساعت 70 نفر از سایر کاربران این شبکه را آنفالوو کنید. در صورتی که از این حد مجاز فراتر بروید حساب کاربری شما توسط اینستاگرام برای فالوو کردن و یا آنفالوو کردن مسدود خواهد شد.

در صورتی که کاربر شبکه اینستاگرام از هر یک از محدودیت های ذکر شده، بالاتر برود و حد مجاز این محدودیت ها را رعایت نکند، مانند این است که قوانین اینستاگرام را نقض کرده است. به عبارتی این محدودیت ها از قوانین اینستاگرام به شمار می روند که باید به رعایت آنها توجه کرد.

جدیدترین محدودیت‌ها و قوانین در اینستاگرام

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا اینستاگرام محدودیت‌های تبلیغاتی نیز همچون تبلیغات کاهش وزن و جراحی‌های زیبایی را لحاظ کرده است و همواره در تلاش است تا محیطی سالم از نظر جسم و روان برای کاربرهای خود ایجاد نماید و حتی تبلیغاتی را نیز که موجب آسیب زدن به کاربرها خواهد شد را حذف خواهد کرد.

چنانچه یک کاربر فعال و یا یک دنبال کننده فعال در برنامه اینستاگرام هستید امکان دارد در طول روز با تبلیغات بسیار زیادی رو برو شوید و از دیدن آن‌ها کلافه شده باشید، دیگر لازم نیست نگران باشید زیرا سیاست‌های جدید اینستاگرام این امکان را برای شما فراهم کرده است که تبلیغات کمتری در خصوص پست‌های کاهش وزن دریافت نمایید، بر اساس قوانین جدید تبلیغات و پست‌های مرتبط با داروهای کاهش وزن را فقط برای کاربرهایی نمایش خواهند داد که زیر سن 18 سال نباشند.

این برنامه با اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که کاربرها پیج ها و پست‌هایی را مشاهده نمایند که برای سن آن‌ها مناسب باشد، پس به همین دلیل اینستاگرام گزینه‌ای را اضافه کرده است که از آن طریق خواهید توانست که پست‌هایی که قوانین را رعایت نمی‌کنند را گزارش دهند تا بررسی شوند و در صورت لزوم مسدود و یا حذف شوند.

نقض قوانین اینستاگرام

جهت بررسی و رسیدگی به درخواست‌ها و شکایات کاربرها تیمی در نظر گرفته شده است که با توجه به درخواست‌ها پیج های گزارش شده را مسدود و یا حذف خواهند کرد، از همین رو اینستاگرام برای کاربرهایی نیز که مسدود شده‌اند زمانی قرار می‌دهد تا کاربر از خود دفاع نماید و بتواند حذف مسدود شده یا حذف شده خود را مجدداً برگرداند و دلایل کافی برای انتشار موارد متخلف و یا نقض قوانین ارائه دهد.

گاهی نقض برخی قوانین اینستاگرام باعث بلاک شدن حساب کاربری فرد برای مدت یک روز تا نهایتا یک هفته می شود که در این صورت فرد اجازه انجام هیچگونه فعالیتی را نخواهد داشت مثلا:

 • در صورتی که اطلاعات حساب کاربری فرد کامل نباشد، اینستاگرام به حساب کاربری او به عنوان ربات نگاه می کند و این حساب کاربری را بلاک و یا مسدود می کنند. در نتیجه اطلاعات حساب کاربری فرد باید کامل و حتی باید دارای عکس پروفایل و بیو باشد تا توسط اینستاگرام مسدود و یا بلاک نشود.
 • در صورتی که فرد پشت سر هم و بی وقفه در اینستاگرام پست منتشر کند، توسط این شبکه بلاک می شود. اینستاگرام اکانت هایی را که بی وقفه پست انتشار می دهند به عنوان اسپم شناسایی و این اکانت ها را بلافاصله بلاک می کند.
 • در بعضی موارد لایک کردن بی وقفه عکس ها و ویدئو های مختلف این شبکه باعث بلاک شدن اکانت می شود.
 • همچنین در بعضی موارد فالو کردن بیش از حد مجاز سایر کاربران در شبکه اینستاگرام باعث بلاک شدن اکانت می شود زیرا اکانت فرد توسط اینستاگرام به عنوان ربات شناسایی شده و فعالیت او یک فعالیت اسپم شناخته می شود.
 • منشن کردن تعدادی از افراد که در لیست فالوورهای شخص نباشد، باعث بلاک شدن او توسط اینستاگرام می شود. همچنین منشن کردن تعداد زیادی از افراد در کامنت های پست های اینستاگرام باعث بلاک شدن حساب کاربری او می شود.
 • در بعضی موارد تکرار بیش از حد مجاز کامنت ها، باعث بلاک شدن فرد می شود. همچنین در بعضی موارد در صورتی که فرد از اموجی های بسیاری در کامنت های خود استفاده کند و بدون وقفه کامنت هایی را انتشار دهد که دارای اموجی هستند، حساب کاربری او توسط اینستاگرام بلاک و یا مسدود خواهد شد.
 • در برخی موارد استفاده از ربات هایی که از طرف اکانت فرد سایر پست ها را لایک می کنند، سایر کاربران اینستاگرام را فالوو می کنند و یا در پست های مختلف اینستاگرام کامنت می گذراند، باعث ایجاد بلاک شدن حساب فرد توسط اینستاگرام می شوند. گرچه ربات های اینستاگرامی در نهایت باعث افزایش فالوور برای اکانت فرد می شوند اما در صورتی که بیش از حد از آن ها استفاده شود، بلاک شدن حساب کاربری فرد حتمی است.
 • در برخی موارد در صورتی که فرد در پست های اینستاگرامی سایر کاربران کامنت های تبلیغاتی انتشار دهد، حساب کاربری او توسط اینستاگرام مسدود و در صورت انجام بیش از حد این عمل حساب کاربری او بلاک خواهد شد.

در آخر

یکی از باورهای غلط اکثر کاربران اینستاگرام این است گذاشتن کامنت انگلیسی در زیر پست فرد بلاک شده باعث رفع بلاکی او توسط اینستاگرام می شود.

این باور و این عمل کاملا غلط است و گذاشتن کامنت انگلیسی در زیر پست فردی که بلاک شده است، هیچ تاثیری در رفع بلاکی او ندارد. برای رفع بلاکی حداقل ۲۴ ساعت باید از بلاک شدن فرد گذشته باشد.

در صورتی که بعد از ۲۴ ساعت حساب کاربری فرد از بلاکی خارج نشد، فرد می تواند از روش های مختلف رفع بلاکی استفاده کند. اما به طور معمول بلاک بودن یک حساب کاربری از یک روز تا یک هفته طول می کشد.

در حال حاضر شبکه اینستاگرام یکی از شبکه های معروف و محبوب مردم جهان است. تعداد زیادی از افراد برای توسعه کسب و کار و بیزینس خود از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند.

روش های بازاریابی شبکه اینستاگرام بسیار ساده است. اگر افراد از این شبکه به درستی استفاده کنند، به قوانین آن توجه کرده و ترفند های مختلف آن را شناسایی نمایند، به سادگی می توانند فالوورهای بی شمار جذب کنند که در کنار آن می توانند کسب و کار خود را در این شبکه افزایش دهند و همچنین می توانند به افرادی معروفی در این شبکه تبدیل شوند.

از طرف دیگر، با توجه به اینکه شبکه اینستاگرام شهرت بسیاری در سرتاسر جهان دارد و کاربران بسیاری نیز در این شبکه اجتماعی فعالیت پایدار دارند، تبلیغ یک کالا با روش های مناسب در این شبکه بازدهی بالایی را در پیش خواهد داشت. در این مورد نیز تنها کافی است به قوانین این شبکه توجه کرده و ترفندهای پیشرفت در این شبکه را کشف کنید.

تجارت الکترونیک قدرتمند شامل استفاده درست و بهینه از شبکه های اجتماعی می شود. شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام یک ابزار تبلیغاتی رایگان هستند که فرد با فعالیت تجاری در این شبکه ها به سادگی می تواند در کسب و کار خود پیشرفت کند و بیزینس خود را توسعه دهد.

177 thoughts on “قوانین جدید اینستاگرام 2022”

  1. سلام من دیشب حدود ۲۰۰ نفر رو انفالو کردم الان اینستا منو محدود کرده میخوام بدونم تا چه زمانی محدودم و اینکه میتونم خودم از این محدودیت خارج شم؟

 1. دوستانی که اینستاگرام آنها رو ربات تشخیص داده اگه یه تصویر نصفه میا که نمی‌تونید برید مرحله بعد

  1. سلام اینستاگرام من از یک هفته پیش محدود شده و تاریخ محدود زده امروز 24اگوست 2022برداشته ولی هنوز برداشته نشده باید چکار کنم

 2. سلام
  آنفالو کردن بوسیله آنفالویاب هم باعث بلاک شدن میشه ؟ در صورتی که در روز چندین بار با انفالویاب آنفالو انجام بدیم ؟؟؟

 3. ادل میرزاجانی

  سلام روز بخیر من میخوام پیجمو پابلیک کنم نمیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم .

 4. سلام توضیحات کامل و جامع بود بسیار سپاسگزارم
  ولی متاسفانه من قبل از اینکه این مطالب را مطالعه کنم اقدام به راه اندازی صفحه ی حرفه ای در اینستاگرام کرده ام و الان صفحه ی من مسدود شده میخواستم بدونم پیج بر میگرده یا برای همیشه از دسترس من خارج شده؟

 5. من تقریبا چند ماه میشه که یه اکانت اینیستا گرام دارم و بالای۵۰۰ فالور دارم ولی امروز با برنامه آنفالو یاب کسایی که فالوم نکرده بودند رو آنفالو کردم ک بالای ۳۰۰ تا بودن ولی من تا ۱۰۰ یا ۱۵۰ تاشو آنفالو کردم از حسابم خارج شدم بعد میرم داخل اینیستا میگه شما از حساب خارج شدی و تایید رو میزنم میره یه صفحه برام میاره و اسم پیجم هست جلوش نوشته ورود به سیستم منم میزنم روش خطا میاره چیکار باید بکنم تروخدا راهنماییم کنید😭😭

  1. اتفاقا منم پیجم همینطور شد تو اینترنت سرچ کن چجوری پیج دیسبیل شده رو برگردونیم من انجام دادم ولی برنگشت شاید واسه تو کار کنه

 6. من تو مسابقه شركت كردم و كامنت هام محدود شده نمي تونم ديگه تگ كنم چيكار كنم ميشه راهنماييم كنيد

 7. سلام پست های من بعد از ۱۰ هفته ناپدید میشن
  بطور کامل حذف میشه حتی ت اخیرا حذف شده ها هم نیست بدون هیچ هشدار یا واکنشی از اینستاگرام تاحالا ۲تا پستم حذف شده
  اولین باره همچین مشکلی میبینم میتونین راهنمایی کنین با تشکر❤️

 8. عرض سلام و خسته نباشید امروز من یه حساب جدید باز‌ کردم و تعدادی از دوستان و پیج ها رو فالو کردم که بعدش اینستاگرام منو از پیجم انداخت‌ بیرون.آیا محدودیت فالو داریم؟و‌ برام میاره که آیا رباط هستی که منم میگم نه رباط نیستم و یه عکسی رو میاره که عکس کامل باز نمیشه با گزینه هاش.الآن چیکار‌کنم و یا کی اگانتمو آزاد میکنه

  1. سلام برای پیج منم این اتفاق افتاده بود شما باید یه فیلتر شکن قوی نصب کنین بعد برین اون قسمتی که عکس میاد و مینویسه من ربات نیستم اون قسمت کامل باز میشه ،مثلا اونجا ازتون سوال میشه تو عکس چنتا چراغ هست یا پله هست یا سوال هایی ازین قبیل ، شما تیک میزنین بعد مشکلتون حل میشه ، بدون فیلتر شکن اصلا نمیتونین

 9. اترین یزدان پناه

  ببخشید الان من نمیتونم کسی رو انفالو کنم چیکار باید بکنم راه حلش چیه که درست بشه

 10. سلام پستهایی که قرار دادم برای خودم دیده نمیشه ولی برای بقیه دیده میشه . ولی وقتی یکی از پستهام کامنت یا لایک میگیره یرای من دیده میشه . میشه لطفا علتش و رفع مشکلو بفرمایید . خیلی متشکر.

 11. سلام ،حساب من خصوصیه ،و ۹۰۰ نفر ریکوئست دادن که من حذف نکردم هیچ کدوم رو، الان میخوام از خصوصی دربیارم
  آیا تمام درخواست ها جز فالوو هام میشن بعد باز کردن قفل؟ ممکنه یهو بلاک بشه اینستام ؟چون تعداد بالایی یهو فاللورم میشن

 12. علیرضا اسحاقی

  سلام و ارادت
  چرا در این پست آموزشی عنوان نکرده اید که انتشار تصاویر و متن شهید سلیمانی و همچنین عبارت سپاه هم جزو نقض قوانین هست و این موارد برای بنده ها بارها باعث مسدودی پیجم شدو اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید بفرمایید سپاس

 13. کلا توطول یه ساعت هرچی حجم لایک کردن و فالو انفالو کردن کمتر باشه بهتره ریسک کنی زیاد انجام بدی ممکنه پیج براهمیشه بسته بشه

 14. من فقط پست های خودم را به تعدا زیاد حذف کردم و مسدود شدم واقعا آزار دهنده بود امروز برام

 15. سلام ، من پیج کاری دارم و یه پیام رو دایرکت خیلی ها ارسال کردم برای تبادل استوری برای تبلیغات و فکر میکنم بزای همونه که هر چی دایرکت کسی پیام میدم ارسال نمیشه و به مشکل میخورم ، می خوام بدونم راهی برای رفع اش هس؟ دو روز پیش برای من این اتفاق افتاد کی مشکل اش رفع میشه ؟

 16. سلام عرض ادب ودرود تشکر ❤️
  لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم برای کسب وارد شدن به حساب اینستاگرام مم مشکل دارم رمز عبور خود را فراموش کردم و سعی کردم وار حسابم شوم ناخواسته حساب جدید برام فعال شد میخوام واردپیچ قبلیم بشم نمیتونم

 17. سلام،راهنکایی میخام ۴۰ کا فالوور دارم شده بود ۴۱ اما یه مدت از نرم افزار استفاده کردم ولی ۳ماه فاوورهام شد ۴۰۶۰۰تا اما دیگه اضافه نشد ،با اینکه هرروز میبینم فالو میشم اما تعداد فالوورهام اضافه نمیشه ،آیا این هم محدودیت هست ،دلیلی داره و چکار باید انجام بدم؟ممنونم

 18. سلام.به نظرم نوشتید روزی هفت هزار پست رو میشه لایک کرد این درست نیست.من خداییش دیروز تا امروز محاله هفت هزارررررر تا پست لایک کرده باشم و الان بلاک شدم متاسفانه.شاید هزار تا پست هم لایک نکرده باشم از دیروز تا امروز.مطمئنم اینستاگرام هر دفعه اپدیت میده بیرون و قوانین سخت گیرانه تر وضع میکنه.خدا لعنت کنه کارمندای باعث و بانیشو

 19. سلام وقت بخیر بنده حدود ۲۰۰نفر پشت سر هم آنفالو کردم و بلافاصله بعدش پیجم بسته شد و پیام کولدنت رفرش فید میاد و الان ۵روزه که پیجم بسته است میخواستم بدونم تا چند روز دیگه این مشکل بر طرف میشه

 20. سلام من پیجم بسته شده و اصلا نمیتونم پیج‌ دیگه ی بسازم محدودیت تاکی اماده میتونه داشته باشه ؟

 21. فالو کردن شامل کانفرم کردن افراد در ریکوئست ها میشه؟چه تعداد میشه کانفرم کرد و بلاک نشیم

 22. سلام من سه تا پیج مختلف دارم
  چهارمی رو که فعال کردم، اولش اوکی بود، بعد از 10 دقیقه دائم منو میندازه بیرون از داخل پیج، و یک صفحه سفید میاد.. علت چیه؟

 23. ساناز کیخسروی

  سلام
  بابا وقتی ما مثلا 1680 تا پیچ فالو کردیم باید عادی باشه بتونیم بدون محدودیت هرچندتایی که بخوایم رو آنفالو کنیم ولی اینستاگرام روز به روز بدتر میشه من از این تعداد فالو تقریبا 100تاشو میخوام نگهدارم و 1580 تا رو آنفالو کنم چند روز طول میکشه؟؟؟؟؟؟🤔🤔🤔

 24. سلام ، پیج من بصورت خود کار خارج شد و دیگه نتونستم وارد پیج بشم اعلام میکنه همچین اکانتی وجود ندارد ! مشکل کجاست و به چه صورت حل میشه ؟

 25. سلام من یکیرو به اشتباه فالو کردم بعدش آن فالو آیا طرف مقابل متوجه میشه اگر اون زمان آنلاین نبوده

 26. سلام من بی دلیل اکانتم غیرفعال شده توسط اینستاگرام و گفته که قوانین رو نقض کردم در صورتی که من اصلا از اکانتم استفاده خاصی نمیکنم…یعنی امکانش هست که به خاطر نداشتم عکس رو پروفایل و بیو اینکار رو کرده باشه؟

 27. سلام خسته نباشین
  من تا نصف روز تو اینستا بودم بعد که اومدم بیرون و داده رو بستم بعد چن ساعت اومدم برم اینستا که ببینم چه خبره دیدم خود به خود اکانتمو حذف کرده کسیرو آنفالو یا فالو نکرده بودم حتی رکوئست فالو هم نداشتم دایرکتمم فوقش 10 نفر بودن استوریمم چیز خاصی نبود یه طنز اخلاقی بود پستی هم نداشتم حتی لایک اضافه هم نکردم چرا بدون دلیل پیجم پاک شده با گوشیه زن عموم رفتم تو پیجم بجز بیوم همه چی پاک شده ( پروفایلم ، هایلایت هام ، استوریهام ) چیکار کنم برگرده تروخدا جواب بدین

 28. سلام
  در طول روز چه تعداد می توان پیام به دایرکت های ناشناس ارسال کرد
  پیام های تبلیغاتی !

 29. سلام اگه در طی ۲۴ ساعت هم ۲۰۰ نفر رو فالوو کنیم هم ۷۰ نفر رو آنفالو اینستاگرام بلاکمون نمیکنه؟

 30. سلام.امکانش هست اگر آپدیت جدید اینستاگرام رو حذف کنیم و نسخه های قدیمی تر رو نصب کنیم این محدودیت ها از بین بره ؟

 31. سلام وقت بخیر پیچ حرفه ایم اجازه نمیده پست جدید بذارم همش واسم تاریخ ارسال میکنه

 32. این پیام را در پاسخ آقا وحید میدم و البته خانم فدایی. اینستاگرام وقتی از کاربرش رفتاری مثل یک ربات سر بزنه از اون تشخیص چهره میخواد و شما باید سرتون را در جهت هایی که در تشخیص چهره میخواد بچرخونید تا اینستا مطمئن بشه که یک bot صاحب این حساب نیست. زمانی که سرتون را طبق چیزی که بهتون نشون میده درست بچرخونید یه تیک بزرگ میاد روی صفحه و مشکل حل میشه

 33. با سلام
  از كجا بفهيميم علت بلاك شدن چيه؟
  اخطار اينستا با دايركته؟؟ همه ميگن نه فقط ايميل
  ديروز برام دايركت اخطار اومد من بلاك كردم و امروز حسابم بسته شده

 34. سلام ببخشید من پیجم قبلا آموزشی بود و الان مزون هم اضافه کردم و اصلا حواسم به این قانون نبود نزدیک به سی تا پست مدل و پست هم پست کردم
  یعنی اتفاقی برای پیجم میافته؟

 35. ببخشید من ایسنتا گرامم همش میگه اسکن صورت انجام بده اسکن رو چند بار انجام دادم و ارسال اسکن رو زدم ولی بازم اکانتم باز نمیشه میشع توضیح بدین تا چه مدت اینطوریه؟
  اصلا درست میشه؟

  1. امین مهدوی

   سلام
   طبق قوانین اینستاگرام ۵ پیج به طور همزمان می توانید بر روی اپلیکیشن اینستاگرام داشته باشید.

 36. سلام من دوروز پیش چندتا فالوور آنفالو کردم از اینستا پیام اومد که ۲۴ ساعت پیجم محدود میشه ۲۴ ساعت خیلی وقته تموم شده ولی همچنان نه میتونم پست های خودم رو ببینم نه پست های فالووهامو.این مشکل تا کی ادامه داره

  1. مژان فدایی

   سلام
   وارد سایت اینستاگرام شوید. از ایمیل هایی که برای کاربران گذاشته شده استفاده کنید و با اینستاگرام مکاتبه کنید. حتما رفع می شود.

 37. سلام من دوروز پیش چندتا فالوور آنفالو کردم از اینستا پیام اومد که ۲۴ ساعت پیجم محدود میشه ۲۴ ساعت خیلی وقته تموم شده ولی همچنان نه میتونم پست های خودم رو ببینم نه پست های فالووهامو.این مشکل تا کی ادامه داره

  1. مژان فدایی

   سلام
   وارد سایت اینستاگرام شوید. از ایمیل هایی که برای کاربران گذاشته شده استفاده کنید و با اینستاگرام مکاتبه کنید. حتما رفع می شود.

 38. سلام،وقت بخیر،اینستا مدتی هست که منو از همه چی منع کرده،فالو انفالو لایک کامنت و…،بهم یه تاریخ میداد واسه رفع محدودیت که ۲۲/۵/۲۰۲۱ بود،اما هنوزم اجازه نمیده،ممکنه راهنماییم کنید،سپاس

  1. مژان فدایی

   سلام
   پسوردتون رو عوض کنید و با آی پی ها مختلف وارد شوید و از فیلترشکن استفاده نکنید و چندبار وارد شوید و خارج شوید احتمالا درست میشه. اگر درست نشد با اینستاگرام مکاتبه کنید.

 39. سلام من دیروزحدود۵۰ نفروآنفالوکردم اینستا پیام داد تا امروز فعالیت محدودهستش.ولی هنوز من نمیتونم پست های پیج خودم ودیگران رو ببینم .مینویسه پوشش خبری بازخوانی نشد.مشکلم فقط ندیدن پست های پیجها هستش.کی درست میشه؟

  1. مژان فدایی

   سلام بخش تنظیمات برید و تاریخ و ساعت به حالت خودکار بگذارید یا اینستاگرامتون را آپدیت کنید یا پاک کنید دوباره نصب کنید.
   البته شاید حافظه گوشی تون پر شده باشد.

 40. سلام اینستاگرام از من تشخصی چهره میخواد میگه مستقیم نگاه کن چپ نگاه راست نگاه کن ولی بازم اتفاقی نمیوفته و پیجم باز نمیشه دلیلیش چیه و چیکار کنم

 41. بهروز دنیایی

  پوشش خبری بازخوانی نمیشود الان 2 هفتس اینجوریه.؟کسی میتونه کمکم کنه پسووردو اینارم یادم نیس

 42. حجت قاسمی

  سلام من جدیدن هشتکهام اثری رو پستهام نمیزاره و تعداد لایک هام خیلی اومده پایین باید چیکار کنم

  1. مژان فدایی

   سلام
   در آپدیت جدید الگوریتم های اینستاگرام تاثیر هشتگ ها پایین اومده سعی کنید محتوای ارزشمند تولید کنید تا از طریق اکسپلور ورودی بگیرید.

 43. من داشتم انفال میکردم که گفت اینستاگرام شما محدود شوده هست چیگگکار باید کنم

 44. سلام وقت بخیر من یک سوال داشتم اون هم اینه که اگر در چند پست در یک پیج از یک سری هشتگ های مشترک استفاده کنیم بلاک میشه پیج؟؟؟

 45. سلام پیج جدید ساختم و الان بعد از چند پست دیگه نمیتونم پست بذارم چکارکنم

 46. مهرنوش میر

  ممنون از اطلاعات خوبتون
  بعد از چه تعداد فالور می تونیم بدون بلاک شدن فالو، لایک و انفالو انجام بدیم.

 47. واقعا که مسخره ست!آخه این چه قانونیه که هرکی بتواند آدم را رپورت کند و اینستا هم جرا کند!!شاید یکی با آدم دشمن باشه و بیخود رپورت کنه!

 48. محمد رضا گیوه ئی

  سلام
  برا استوری دقیقا چه مواردی وجود دارد؟
  اخه من هرچی میخوام استوری بزارم نمیشه

 49. اطلاعاتتون بسیار ارزشمند هستند ممنون میشم اطلاعات به روز رو هم در اختیارمون قرار بدید. سوالی داشتم از خدمتتون این 70 نفری که میشه در روز آنفالو کرد رو چه طوری تقسیم کنید در روز که بلاک نشیم مثلا هر دو ساعت 10 نفر یا به چه شکلی ممنون میشم راهنمایی کنید

 50. روح الله جعفری

  سلام تعداد انفالودر 24ساعت70نفر هست….
  ایا میشه پشت سر هم در1ساعت 70نفرانفالو کرد؟؟؟

 51. اگ پست های غیر اخلاقی بزاری بلاک میشی پس چرا خواننده معروف،امیر مقصودلو معروف به امیر تتلو رو مسدود نمیکنین
  در همه کشور ها اگ کسی توهین ب دین و مذهب کنه دستگیر میشه و پیجشم بسته میشه
  یا اگ کسی پست های غیر اخلاقی بزاره مسدود میشه
  ولی پیج امیر تتلو رو مسدود نمیکنن چون به نفع خودشونه و داره ذهن جوان های ما رو خراب میکنه

 52. سلام من پیچک فک کنم بخاطر فالو کردن بیشتر از ده نفر ده ساعت مسدود شد حالا باید چکار کنم؟؟؟

 53. سلام ، سال نو مبارک .
  داشتن دو پیج با یک گوشی موبایل ، می تونه مشکل ساز بشه ؟
  ایرادی داره پیج دوم داشته باشیم ؟

 54. محمد حسین

  سلام و عرض ادب،پیج من گهگداری خودبخود دیسیبل میشه و حدود ده تا چهارده روز از دسترسم خارج میشه ،تعداد بلاکهام ام حدود سیصد نفره،آیا دلیلش همین بلاکهاست؟یا دلیل دیگه ای داره ؟ ی پیام میده
  Your accant had been disable
  Fallow the next steps witin the 30day you csn reqest a rewiew

 55. غلامرضا فخری

  سلام،پیج خبری هستم،ماهیانه حدود هزار نفر منو فالو میکردن،الان حدود یکماه میشه که تعداد فالوورام اصلا زیاد نمیشه،روزی حدود دو ،سه یا پنج نفر فالو میکنند ولی به ازای اینا چند تا هم آنفالو میکنن،چرا آیا؟؟ در ضمن لایوم هم مسدوده،ولی پست و استوری میتونم بذارم.
  ممنون اگه راهنمایی کنید

 56. من تازه فعالیت کارینو تو اینستاگرام شروع کردم و مطالب شما بسیار برام مفبد بود،ممنون از زحمات شما

 57. سلام 👋
  من تو زیاد انفالو کردم حالا ۲ روزه گیر کرده چقدر باید وایستم تا باز بشه ممنون میشم جواب بدین

 58. سلام من به دایرکت ها مراجعه میکنم و از انها میخواهم یک پیج را فالو کنند ولی مونشن نمیکنم به انها میگویم آن را سرچ کنن .آیا این مشکلی دارد؟

 59. سلام .من فکر میکرئک تعداد فالو کردن در روز بیشتره و من در یک روز تعداد زیادی رو فالو کردم .فقط یکدفعه یک مشکلی برا من پیش اومد من که در کلمه کلیدی وقتی کسی سرچ میزد جزء د و سه تا بودم یکدفعه ناپدید شدم و کلامنو تو سرچ نشون نمیده . میشه راهنمایی کنید چکار کنم ؟
  الان فعالیت ها و تعاملات رو زیاد کردم ولی چند روزه تو سرچ نیستم.
  تعداد فالورهامم بالاست …3700 تا.
  کسی رو هم ولی نمیتونم فالو کنم پیام خطا میاد ..

  1. مژان فدایی

   سلام اینستاگرام شما را محدود کرده است. سعی کنید کارهای غیرطبیعی نکنید و محتوای منظم تولید کنید.

 60. من خیلی از افرادی که فالو کرده بودمو آنفالو کردم
  و حالا مسدود شدم و اینستاگرام میگوید باید رنز
  ان را تغییر بدم ولی وقتی رمز قدیمی را یادم رفته
  میگوید اشتباه است فراموشی رمز هم‌می زنم به پیام می یاد اونم‌می زنم ولی بازم‌نمی تونم‌از پیجم‌استفاده کنم‌و هی پیغام می ده حساب شما به خطر افتاده
  ولی هی میگه رمز قدیمی اشتباه است

  1. مژان فدایی

   متاسفانه این مشکل برای همه وجود دارد و بهتر اینکه چندین بار امتحان کنید

 61. ببخشید محدودیت تعداد ایموجی داخل بیوهم هست فک کنم چهارتا بیشتر نمیشه بزاری راهی نیست بشه حدودا ۹ یا ۱۰ تا ایموجی داخل بیو گزاشت؟

 62. پیجم قفله میخام درخواست هامو فالوم رو قبول کنم مینویسه محدودیت اینستا برای پیج های قفل میزان فالور به حد اکثر رسیده چیکار کنم

 63. من خیلی از افرادی که فالو کرده بودمو آنفالو کردم
  و حالا مسدود شدم و اینستاگرام میگوید باید رنز
  ان را تغییر بدم ولی وقتی رمز قدیمی را میزنم
  میگوید اشتباه است در حالی که با همان رنز میتونم
  اکانتمو در گوشی دیگر بیارم با همان رمز ولی بازم در ان گوشی میگوید باید رنزو تغیر بدم
  ولی هی میگه رمز قدیمی اشتباه است

 64. با سلام ، من چند روز پیش تقریبا ۵ یا ۶ برنامه آنفالویاب تست کردم که در نهایت منجر به غیرفعال شدن اکانتم شد که نه میتونم وارد اکانتم بشم و نه دیگران پیج منو میبینند به نظرتون اکنتم برمیگرده ؟! البته یه بار موفق شدم به اینستا ایمیل بزنم واونا در جواب از من خواستند عکسی از چهره م با دست نوشته کدی که برام فرستادن بگیرم و براشون بفرستم و من این کار را کردم ولی هنوز بعد دو روز جوابی به من ندادند ، ممنون میشم راهنمایی کنید

 65. فقط ۱۰ تا فالو در ساعت؟!!!
  چقدر کم قبلا بیشتر بود .
  واسه همونه هی بلاک میشم پس خخخخخ!!!
  مرسی از اطلاع رسانیتون

  1. اینستاگرام روز به روز به نسبت به فالو و آنفالو حساس تر میشه پس بهتر برای بلاک نشدن کمی بیشتر احتیاط کنید

 66. سلام وقتتون بخیر..نوشته بودید که در هر یک ساعت میشه ۳۰۰ لایک انجام داد.آیا اگه پشت سر هم لایک کنیم ۳۰۰تارو مشکلی بوجود نمیاد؟

 67. سلام ببخشید من پیج اصلیم تز دسرس خارج شد یاهمون
  محدود شد کلا ۲تا پیج دیگ زدم بازم اینجور شدن ی پیج ب اسم دختر زدم امروز اینجوری شد ۱۰۰خورده انفالو کردم اینجور محدودشد ک کلا باز ازدسرس خارج شد باید چکنم ک تکرار نشه برام لطفا کمکم ایا برمیگرده یا پیج جدید بزنم یا وقتی بزنم چ کنم باز تکرار نشه این کارها مثال ⬇

  تأیید کنید که ورود به سیستم هستید
  ما متوجه فعالیت غیرمعمولی از حساب شما شدیم بنابراین شما را از سیستم خارج کردیم.
  مراحل بعدی را طی 30 روز دنبال کنید تا بتوانیم قبل از غیرفعال شدن حساب شما را دوباره به شما معرفی کنیم.

  1. مژان فدایی

   سلام
   کارهای غیر ظبیعی نکنید و از فالو و آنفالو یکباره پرهیز کنید.

 68. امیرمحمد قربانیان

  سلام من تا تاریخ 2020/27/12 که امروزه اینستا منو محدود کرده ولی هنوز از این محدودیت خارج نشدم مشکلش چیه چ زمانی خارج میشم از این محدودیت اخه خودش زده تا این تاریخ اما خبری از رفع محدودیت نیست !؟

 69. من تو اینستاگرام نمیتونم فالو کنم وقتی فالو میکنم یه صفحه میاد که که محدودیت فالو کردن و لایک

 70. لام.پیج من ۲۵۰۰تا فالو کردم و ۴۰۰تا منو فالو کردن .چطوری انفالو کنم‌که اینستا اکانت منو یک اکانت نامعتبرندونه و از دیده شدنم شاید در اکسپلور و کارکردن هشتک هام جلوگیری نکنه؟ممنونم

 71. سلام مگه خودتون نگفتین در هر ساعت ۱۶۰ نفر میتونیم فالو کنیم پس چرا اینستا بلاکم میکنه و اینکه آنفالو هم میخام انجام بدم باید چند تا در ساعت باشه؟ و آیا پشت بند اینکه فالو کردم میتونم برم آنفالوهام رو انجام بدم؟

 72. سلام ایا اینستا پست های غیر اخلاقی را بر می دارد؟ یا مثلا لایو های غیر اخلاقی را فیلتر میکند؟ اگ جواب بدید ممنون میشم

 73. سلام.من یه مزاحم دراینستا دارم که چندبارمسدود کردم ولی باز خودشو از مسدودشدن درمیاره چیکارکنم که دیگه مزاحم نشه.🙏🙏

 74. سلام شما گفتین در ساعت 165فالو میتونیم کنیم ولی من بعضی وقتا شده به ده هم نرسیده در ساعت بلاک میشم میشه بگیدچرا

  1. سلام احتمال داره قبلا بیش از حد مجاز فالو کرده باشین و باعث شده ربات های اینستاگرام حساسیت بیشتری داشته باشند

 75. بارها بوده که اینستاگرام به ناحق اکانت ما را دیزیبل کرده است . حساب اینستاگرام من 7000 فالور داشت . و ارتباطات فعالی با فالوهایم داشتم . اما حدود 7 ماه بیشتر است که بدون هیچ دلیلی حساب من را بسته شده است . و من اینقدر از این موضوع ناراحت شدم که دیگر هیچ حساب جدیدی باز نکردم . و این کار شما باعث میشود که کاربرهایی مثل من از اینستاگرام دلسرد بشوند. و این محیط را کنار بگذارند و از سایر محیط های اجتماعی برای فعالیت های خود استفاده کنند. من بارها نامه دادم و تلاش برای بازکردن ایسنتاگرامم شدم اما نتیجه ای نداشت.

 76. درود
  وقتتون بخیر
  سپاس از مطالبی که گذاشتید
  من الان نمی تونم کسی رو فالو کنم، فکر کنم حدود یک ماهی هم گذشته،
  1738 تا فالور دارم و 7386 تا فالوینگ
  می شه راهنمایی کنید؟

 77. سلام من بخداطر فالو و انفالو زیاد چند بار اکانتم بلاک شد که با بیرون رفتم از اکانت و لاگین شدن حل شد دوباره بلاک شدم ولی دیگه لاگ اوت و لاگین جواب نداد بنظرتون بلاکم موقعه یا برا همیشه بلاک شدم

 78. سلام وقت بخیر یه سوال داشتم ایا دایرکتم محدودیت داره؟چون دیدم که کسی انقدر براش دایرکت فرستادن که بلاک شده دایرکتش و نتونسته بازش کنه؟راه حلش چیه؟

 79. سلام
  ممنون بابت مطالب مفید شما
  یک کتاب دارم با موضوع تجارت در شبکه های اجتماعی تهیه می کنم
  خوشحال می شم از مطالب شما هم استفاده کنم
  البته با ذکر نام

  ایمیل خودم برای تماس وارد کردم

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Svg Vector Icons : http://www.onlinewebfonts.com/icon