با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » مقالات جامع » آموزش جامع اینستاگرام مارکتینگ
اینستاگرام مارکتینگ
آموزش جامع اینستاگرام مارکتینگ

آموزش جامع اینستاگرام مارکتینگ

اینستاگرام از زمان راه اندازی آن در سال 2010، همانند طوفانی، جهان را به خود جلب کرده است. به نظر می‌رسد همه افراد در روی این پلتفرم قرار دارند. به دنبال اینستاگرام مارکتینگ هستند.

شاید شما هم به افزایش برندهایی که در این پلتفرم حضور دارند، توجه کرده باشید. اما آیا اینستاگرام مارکتینگ ارزش وقت گذاشتن دارد و آیا بیزینس شما در این پلتفرم قرار می‌گیرد؟ جواب آن به دلایل زیر مثبت است:

روشن است که اینستاگرام فقط برای استفاده شخصی شما نیست. اکنون این یک بستر جهانی است که به برندها اجازه می‌دهد تا محتوای خودشان را واجد صفات انسانی کنند، استعدادهای جدید را جذب کنند، محصولات خود را به نمایش بگذارند و به مخاطبان خود راضی کنند.

علاوه بر این، کاربران اینستاگرام فقط فعال نیستند بلکه درگیر اینستاگرام هستند، بیش از نیمی از کاربران فعال این پلتفرم، روزانه از سایت بازدید می‌کنند و 35% می گویند که چندین بار در روز آن را بررسی می‌کنند.

اینستاگرام می‌تواند به شما در افزایش آگاهی از برند و معرفی محصولات جدید کمک کند. 70% از کاربران اینستاگرام وقت خود را صرف جستجوی یک برند در این پلتفرم کرده‌اند. همچنین اینستاگرام مارکتینگ به شما این امکان را می‌دهد تا برند و محصول خود را به روشی دوستانه، معتبر و بدون فروش سخت به مشتریان خود، تبلیغ کنید.

حتی با وجود تمام این آمارهای اینستاگرام، شاید شما هنوز هم از نحوه شروع کار مطمئن نباشید. ما می دانیم که این پلتفرم در ابتدا کمی نگران کننده است به همین دلیل این آموزش را برای شما در نظر گرفته ایم.

 1. نحوه ایجاد یک حساب کاربری در اینستاگرام
 2. انواع پست‌های اینستاگرام
 3. استراتژی بازاریابی اینستاگرام
 4. هک‌ها اینستاگرام و نکات آن + آنالیز اینستاگرام
 5. شروع کار با تبلیغات اینستاگرام

قبل از شروع به ساخت حساب کاربری اینستاگرام، توجه داشته باشید که اینستاگرام برای محتوای لحظه‌ای در نظر گرفته شده است. شما برای ارتباط با مخاطبان خود، نیاز دارید تا روی منابعی برای تولید محتوا در اینستاگرام و داشتن پست‌های منظم سرمایه گذاری کنید.

بهترین راه برای نگهداشتن فالورهای خود، این است که پروفایلتان را آپدیت کنید. ما درادامه در مورد چگونگی ساخت و نگهداری یک پروفایل موفق در اینستاگرام توضیح خواهیم داد. اگر در حال حاضر آن را ندارید، می‌توانید برنامه Instagram را از App Store یا Google Play Store دانلود کنید. همچنین می‌توانید محتوا را در وبسایت مشاهده نمایید اما نمی‌توانید آن را طریق دسک تاپ خود بارگذاری کنید. برای این کار به برنامه نیاز دارید.

اپیزود اول: تنظیم حساب کاربری اینستاگرام

وقتی که برنامه اینستاگرام را باز می‌کنید، شما با دو گزینه برای ایجاد حساب کاربری مواجه می‌شوید، وارد شدن با Facebook یا وارد شدن با تلفن یا ایمیل. حتماً با یک ایمیل تجاری ثبت نام کنید تا مطمئن شوید که حساب اینستاگرامتان به حساب شخصی فیسبوک تان مرتبط نمی‌شود.

در مرحله بعد جزئیات حساب خود را وارد کنید. نام کامل، همچنین نام بیزینس واقعی خود را وارد نمایید تا پروفایل شما برای بازدیدکنندگان قابل تشخیص باشد. این نام، همان چیزی است که در پروفایل شما نشان داده می‌شود و نام کاربری حساب شما نیست.

نام کاربری نامی منحصر به فرد برای پروفایل شما است و به سایر حساب‌ها، این امکان را می‌دهد تا با برند شما آشنا شوند.

نام کاربری را به نحوی انتخاب کنید که قابل تشخیص و یافتن آن آسان باشد. اگر اسم بیزینس شما از قبل گرفته شده بود، سعی کنید قسمت اول اسم بیزینستان را در نام کاربری خود نگه دارید. توجه: می‌توانید نام کاربری خود را بعداً با استفاده از تنظیمات به روز کنید، بنابراین اگر در آینده قصد تغییر آن را دارید، اصلاً نگران نباشید.

بهینه سازی حساب اینستاگرام

اکنون زمان آن رسیده که تصویری مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید. عکس پروفایل شما، اولین برادشتی است که مخاطبان جدید از شما به دست می‌آورند. به همین دلیل تصویر پروفایلتان را با مارک‌های تجاری و نشانگرهای بصری خود، سازگار نگه دارید.

می‌توانید از لوگو یا تصاویر آشنای دیگر استفاده کنید. تصویر پروفایل اینستاگرام به صورت خودکار، یک دایره است پس فضایی خالی برای گوشه‌ها و کنار تصویر خود در نظر بگیرید.

قدم بعدی بیو اینستاگرام شما است. بیو اینستاگرام حداکثر ۱۵۰ کاراکتر را شامل می‌شود، بنابراین هدف شما در این قسمت، باید خلاصه‌ای مستقیم و مختصر از اینکه شما چه کسی هستید و چرا کاربران باید صفحه شما را دنبال کنند، باشد. بهتر است با استفاده از نکات شخصیتی به مخاطبان خود درباره شغلتان توضیح دهید. بیو اینستاگرام قابلیت جستجو ندارد پس در مورد هشتگ ها و کلمات کلیدی (که در زیر بیشتر توضیح خواهیم داد) در این قسمت جای نگرانی نیست.

بهینه سازی حساب اینستاگرام

در بیو خود، شما می‌توانید کاربران را ترغیب به انجام یک کار خاص، مانند استفاده از یک هشتگ خاص یا بازدید از وب سایت خود کنید. بیوگرافی شما تنها مکانی است که می‌توانید URL قابل کلیک با آن داشته باشید و ترافیک را به یک سایت خارجی هدایت نمایید.

به همین دلیل، معمولاً مشاغل نشانی اینترنتی URL خود را برای همخوانی با جدیدترین پستشان به روز رسانی می‌کنند. اگر تصمیم به اضافه کردن لینک دارید، حتماً از یک لینک کوتاه کننده مانند سازنده HubSpot’s Tracking URL یا ابزاری مانند Bitly، Goo.gl یا Linktr.ee استفاده کنید تا پروفایل شما به هم ریخته نشود. همچنین URL های ردیابی شده به شما کمک می‌کنند تا میزان ترافیکی که اینستاگرام به وب سایتتان هدایت می‌کند را درک نمایید.

برای ویرایش‌هایی که در آینده می‌خواهید انجام دهید، روی دکمه ویرایش پروفایل در پروفایل خود کلیک کنید تا عکس، نام، نام کاربری، بیوگرافی و URL تان را تغییر دهید.

مدیریت تنظیمات اینستاگرام

در آخر بگذارید تنظیمات حساب شما را مرور کنیم. بر روی سه خط موجود در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود کلیک کنید، سپس در روی تنظیمات در پایین پنجره وارد شوید. (با نام کاربری خود، چند پیوند مشاهده خواهید کرد که ما در زیر آنها را پوشش می‌دهیم.)

در تنظیمات خود، می‌توانید کارهایی مانند تغییر رمز عبور را انجام دهید، پست‌هایی را که دوست دارید، مشاهده کنید، اعلان‌ها و موارد دیگر را قابل مشاهده نمایید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید بلافاصله آنها را بررسی کنید.

تنظیمات استوری، جایی است که می‌توانید مدیریت کنید که چه کسی می‌تواند استوری های اینستاگرام شما را مشاهده کند و پاسخ دهد (که در زیر بحث می‌کنیم). توصیه می‌کنیم به همه فالور های خود اجازه دهید تا استوری های شما را ببینند و برای افزایش تعامل با برندتان، به استوریتان پاسخ دهند. با استفاده از تنظیمات خود، روی گزینه Privacy و بعد Story کلیک نمایید تا به Story Controls خود دسترسی پیدا کنید. (همچنین می‌توانید هنگام ارسال استوری با کلیک روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت چپ این کار را انجام دهید.)

مدیریت تنظیمات اینستاگرام

صفحه‌تان را به یک حساب کاربری حرفه‌ای را تغییر دهید، این کار به شما این امکان را می‌دهد تا پروفایل خود را به عنوان یک پروفایل تجاری مشخص کنید. ویژگی ابزارهای کسب و کار اینستاگرام این است که برقراری ارتباط با کاربران را آسان می‌کند، بینش‌های عمیقی را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تبلیغ کنید. برای تغییر صفحه‌تان به یک پروفایل تجاری (بیزینسی) اینستاگرام، بیزینس شما باید یک صفحه تجاری Facebook داشته باشد. با استفاده از تنظیمات خود، برای دسترسی به این ویژگی‌ها روی Account و سپس تغییر به حساب کاربری حرفه‌ای کلیک نمایید.

روفایل تجاری (بیزینسی) اینستاگرام

برای تغییر به پروفایل تجاری، به ترتیب این تنظیمات را انتخاب کنید، وارد Facebook شوید و به اینستاگرام اجازه دهید تا صفحات شما را مدیریت کند. برای اتصال به پروفایل اینستاگرام خود، یک صفحه فیس بوک انتخاب کنید. (برای اتصال این دو پلتفرم باید یک مدیر صفحه فیس بوک داشته باشید.)

اینستاگرام به طور خودکار اطلاعات مربوطه را از صفحه فیس بوک خود وارد می‌کند تا شما بتوانید آن را ویرایش کنید. شما اکنون یک پروفایل تجاری در اینستاگرام ساخته‌اید. حتماً تنظیمات پروفایل و حساب خود را بررسی کنید!(ما در ادامه موارد بیشتری راجع به این موارد ارائه می‌دهیم.)

حساب خصوصی، جایی است که می‌توانید پروفایل خود را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهید. اینستاگرام به طور خودکار پروفایل شما را در معرض دید عموم قرار می‌دهد، ما توصیه می‌کنیم که آن را تغییر ندهید! به عنوان یک تجارت، شما می‌خواهید کاربران بدون هیچ گونه مانعی پست‌هایتان را ببینند و تجارت شما را دنبال کنند. با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Account Privacy کلیک نمایید و مطمئن شوید که این قسمت خاموش است.

با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Account Privacy کلیک نمایید و مطمئن شوید که این قسمت خاموش است.

کامنت ها، به شما این امکان را می‌دهد تا نظرات را با کلمات کلیدی یا عباراتی خاص پنهان کنید. برای این کار باید کلمات و عبارات خاص را وارد تنظیمات اینستاگرام خود نمایید و این ویژگی را روشن کنید. دریافت اظهار نظر از کاربران بسیار هیجان انگیز و دلگرم کننده است، اما ممکن است برخی از نظرات در تعارض با ارزش‌های برند باشد یا مخاطبان شما را اذیت کند. می‌توانید با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Comments کلیک نمایید تا این موارد به روز شود.

برای اضافه کردن حساب‌های اینستاگرام دیگر، جایی که می‌توانید حداکثر پنج حساب اضافه کنید و بدون ورود به سیستم دیگر، بین حساب‌ها جابجا شوید. این ویژگی همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا چندین نفر بتوانند همزمان به یک حساب کاربری وارد شوند. برای افزودن حساب، می‌توانید روی Add Account در پایین تنظیمات خود کلیک نمایید. نام کاربری و رمز ورود حسابی را که می‌خواهید اضافه کنید، وارد نمایید. برای جابجایی بین حساب‌ها، به پروفیل خود بروید و روی نام کاربری خود در بالای صفحه ضربه بزنید سپس حسابی را که می‌خواهید به آن تغییر دهید، انتخاب کنید.

 

حال که یاد گرفتید چگونه حساب کارری اینستاگرام را مدیریت کنید، در اپیزود دوم از سری آموزش اینستاگرام مارکتینگ به خواهیم توضیح خواهیم داد انواع پست‌های اینستاگرام چگونه بسازیم.

اپیزود دوم: انواع پست‌های اینستاگرام

اکنون که حساب اینستاگرام خود را ایجاد و بهینه کرده‌اید، زمان آن رسیده است که محتوای جذاب خود را ارسال کنید. اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا چندین نوع محتوا از جمله عکس، فیلم و داستان را به صورت پست، ارسال کنید. بیایید در مورد انواع پست‌های اینستاگرام و برخی از بهترین شیوه‌ها برای تشویق کاربران برای تعامل بیشتر صحبت کنیم.

تصاویر

رایج‌ترین پست‌های اینستاگرام، پست تصویری است. می‌توانید هنگام ارسال تصاویر، انواع عکس را به اشتراک بگذارید. تصاویر متفاوت نشان می‌دهد که برندتان تنوع دارد و طرفداران شما را به روش‌های مختلفی درگیر برندتان می‌کند.

همچنین این امر مهم است تا به یاد داشته باشید که کاربران اینستاگرام به دنبال پست‌های واقعی از برندها هستند، نه تبلیغات پرسر و صدا. سعی کنید فرهنگ شرکت خود را با عکس گرفتن از شیوه زندگی و ظاهر پشت صحنه حفظ نمایید. بهتر است از پست کردن عکس‌های زیاد محصولاتتان خودداری کنید.

مثال: اینستاگرام نایک شامل عکس‌های محصولات است، اما اکثر آنها ورزشکاران واقعی، کنسرت‌ها و انواع دیگر محتوای اینستاگرام را نشان می‌دهند که باعث تقویت شخصیت برند نایک به طور کلی می‌شود.

با شروع به کاوش در پلتفرم اینستاگرام، خواهید دید که تعداد بیشماری از تصاویر وجود دارد که می‌توانید آنها را به حساب خود ارسال کنید. خلاق باشید! به هر مفهوم یا سبکی که ممکن است برای نام تجاری شما خوب باشد، توجه کنید.

برای شروع کار، لیستی از بعضی از انواع تصاویر موفق پست‌های اینستاگرام را گردآوری کرده‌ایم.

پشت صحنه پست‌های اینستاگرام

این پست‌های اینستاگرام بخشی از مشاغل شما را نشان می‌دهد که افراد معمولاً نمی‌بینند. این بخش‌ها همانند کلیدی برا بیزینس شما مهم هستند.

به عنوان مثال: شرکت تولید کننده هوانوردی با نشان دادن کارمندان خود در محل کارشان، نمایی از فرهنگ شرکت را نشان می‌دهند.

پست کردن مجدد از پست‌های کارمندان

محتوای عالی می‌تواند درست جلوی شما باشد، در اینستاگرام کارمندانتان. (فقط پوستر اصلی را حتماً تگ کنید.) ارسال مجدد پست از کارمندان خود، راهی آسان برای تهیه محتوای معتبر و انسانی سازی کسب و کارتان است. مخاطب شما نه تنها با نام تجاریتان درگیر خواهد شد، بلکه می‌توانند به “ارتباط” با کارمندانتان بپردازند.

به عنوان مثال: Fenway Park اغلب تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط خدمه، هنگام آماده سازی استادیوم را پست می‌کند.

پست‌های اینفلوئنسرها

پست‌های اینفلوئنسرها از شهرت یک سلبریتی یا یک شخص مشهور بین عموم مردم، برای تبلیغ برندها استفاده می‌کنند. این پست‌های اینستاگرام اغلب شامل تصاویری از اینفلوئنسرها در استفاده یا تعامل با محصول شما است. یکی از اصلی‌ترین مزایای پست‌های اینفلوئنسرها، جلب توجه مخاطب متفاوت است.

پست‌های انگیزشی

یک پست انگیزشی، تصویری ساده را با یک نقل قول یا متنی بلند، ترکیب می‌کند. این پست‌های اینستاگرام مخاطبان شما را تشویق و ارزش برندتان را تقویت می‌کنند. در حالی که بهتر است، سعی کنید از این موارد به طور متناسب استفاده نمایید تا از بی ارزش شدن پستتان جلوگیری کنید. برنامه‌هایی مانند Quipio و Type می‌توانند به شما کمک کنند متن را به عکس‌ها اضافه نموده به شکلی که با قوانین برندتان سازگار باشد.

مثال: مؤسس اغلب پست‌های انگیزشی، این پست‌های اینستاگرام را برای تشویق فالورهای خود از کارآفرینان، صاحبان مشاغل کوچک و بازاریابان به اشتراک می‌گذارد.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

مشابه reposts های کارکنان، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوای مورد علاقه طرفداران و دنبال کنندگان شما است. پست‌های اینستاگرام و مخصوصاً پست‌های تگ شده با هشتگ نام برندتان منبع خوبی برای UGC هستند.

به اشتراک گذاشتن عکس‌های طرفداران و دنبال کنندگان خود، نه تنها باعث می‌شود پوستر اصلی حس خوبی را منتقل کند، بلکه نشان می‌دهد که شما واقعاً به مشتریان خود اهمیت می‌دهید. فقط مطمئن شوید که از یک تگ در پست یا در کپشن تان استفاده کرده‌اید. برای ارسال مجدد مطالب تولید شده توسط کاربر، تصویر اصلی را برش دهید یا از یک برنامه بازپخش مانند Repost برای Instagram استفاده کنید.

مثال: WeWork یک کمپین سالانه #DogsOfWeWork را انجام می‌دهد و بهترین ارسال‌ها را در یک تقویم سالانه تألیف می‌کند. اگرچه WeWork هر تصویر نشان شده را مورد بازنویسی قرار نمی‌دهد با این حال کمپین آنها به ایجاد دسترسی آسان و تعامل ارزشمند کمک می‌کند.

Newsjacking (پست‌های تعطیلات مرسوم)

به نظر می‌رسد این روزها “تعطیلات” برای همه چیز وجود دارد. رویدادهایی مانند روز ملی خواهر و برادر و روز بستنی ملی باعث ایجاد درگیری کاربران در رسانه‌های اجتماعی می‌شود. با شرکت در یک روند محلی، ملی یا جهانی در تفریح کاربران شرکت کنید. استفاده از خبرنامه راهی عالی برای ارسال مطالب طنزآمیز است که مربوط به وقایع کم اهمیت است.

به عنوان مثال: کریدور Brewing روز افتتاحیه کابین‌ها را جشن گرفت. از طریق این پست‌های اینستاگرام، زنجیره این رستوران آمریکایی در یک سرگرمی محبوب کاربران آمریکایی قرار گرفت.

گرفتن و ویرایش عکس‌های اینستاگرام

تا به اینجا بررسی کردیم که چه چیزی را می‌توانید در پست‌های اینستاگرام داشته باشید، حال اجازه دهید چند روشی را بررسی کنیم تا مطمئن شوید تولید محتوا شما موفق است. برخلاف سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، طرح بندی پروفایل ساده اینستاگرام، شما را وادار می‌کند تا روی کیفیت محتوا تمرکز کنید نه کمیت.

اگرچه این برای تعامل کاربران عالی است، ولی این معنی را می‌دهد که نمی‌توانید محتوای متوسط را پنهان کنید. تمام تلاش خود را نمایید تا از تصاویر با وضوح بالا در فید اینستاگرامتان استفاده کنید.

تصاویر مربع باید ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل باشد. تصاویر منظره باید از ۱۰۸۰ در ۵۶۶ پیکسل باشد و تصاویر پروفایل باید برابر با ۱۳۵۰ در ۱۰۸۰ پیکسل باشد. صرف نظر از اندازه‌ای که آپلود می‌کنید، هر تصویر به عنوان مربع در فید پروفایل شما نشان داده می‌شود.

نحوه گرفتن عکس عالی با تلفن هوشمند

ممکن است به این فکر کنید که چگونه می‌توانید با استفاده از یک دوربین با کیفیت بالا، عکس عالی و با کیفیت بگیرم؟ بدون نگرانی! فناوری دوربین تلفن چنان پیشرفته شده است که اکنون رقیب دوربین‌های هزار دلاری است.

عکاسی شگفت انگیز، دیگر محدود به دوربین‌های حرفه‌ای نیست. شما (بله شما) می‌توانید با استفاده از ابزاری که از قبل در دست دارید، عکاسی چشم نوازی داشته باشید. در اینجا چند نکته برای راهنمایی و رشد فالورها و تعامل آنها با اینستاگرام آورده شده است.

 1. قانون سوم را دنبال کنید

برای بهبود فوری ترکیب عکس‌های خود، خطوط شبکه دوربینتان را روشن کنید. سوژه خود را در محل تلاقی یک مجموعه خطوط عمودی و افقی به عنوان هدف قرار دهید. این تکنیک که به عنوان قاعده سوم شناخته شده است، در بین نقاشان، تصویرگران و عکاسان محبوب است.

قرار دادن موضوع در مرکز تصویر شما یک عدم تعادل جزئی ایجاد می‌کند که چشم بیننده را به خود جلب می‌نماید. برای روشن کردن خطوط شبکه در (iPhone)، به Settings سپس Photos & Camera بروید و Grid را روشن کنید.

 1. روی یک موضوع واحد تمرکز کنید

یک پس زمینه شلوغ با موضوعات متعدد در یک قاب، فقط تمرکز را از عکس شما منحرف می‌کند. حتی می‌تواند مخاطب شما را گیج نماید. درعوض، بهتر است در هر عکس روی یک موضوع واحد تمرکز کنید.

 1. از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی، فضای خالی پیرامون موضوع شما است. ترک فضای منفی پیرامون سوژه عکستان، توجه‌ها را به سمت سوژه اصلی سوق می‌دهد و از شلوغی بیش از حد جلوگیری می‌کند.

 1. به دنبال دیدگاه‌های جالب باشید

مردم عادت دارند دنیا را از سطح چشم خود ببینند. برای ایجاد عکس‌های جالب و تازه، از عکس‌هایی با دیدگاه‌های مختلف استفاده کنید. چشم انداز عکسبرداری خود را تغییر دهید، از منظره چشمی یک پرنده تا منظره چشمی یک خزنده را در نظر بگیرید. برای یافتن ویوهای جدید در مناظر مشترک، زاویه‌های مختلف را امتحان کنید.

 1. تقارن و الگوهای اهرمی

چشم انسان به طور طبیعی به شکل‌ها و اشیاء متقارن جلب می‌شود. گاهی اوقات، بهتر است قانون سوم را بشکنید و صحنه را در قاب خود متمرکز کنید. خطوط پیشرو یکی دیگر از شکل‌های خاص‌تر تقارن است که چشم را به سمت عکس می‌کشد. مردم نیز به سمت الگوهای جدید کشیده می‌شوند. یک الگو می‌تواند توسط انسان ساخته شود، مانند کف کاشی کاری شده یا می‌تواند طبیعی باشد، مانند گلبرگهای روی گل. برای جالب کردن چیزها، الگوی خود را با موضوع مورد نظر تطبیق دهید.

 1. از نور طبیعی استفاده کنید

نورپردازی استاندارد سایه‌ها و نکات برجسته‌ای ایجاد می‌کند که باعث ایجاد مناطق تاریک و کم نور ناخواسته در عکس‌های شما می‌شود. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، هر جا ممکن است از نور طبیعی نرم استفاده کنید. در کنار پنجره عکس بگیرید و برای عکس در فضای باز، نیم ساعت قبل از غروب و بعد از طلوع آفتاب، غالباً نور شدیدترین حالت خود را ارائه می‌دهد، زیرا خورشید در افق کم قرار دارد.

نحوه اضافه کردن فیلترها و ویرایش عکس‌ها

آیا هرگز تعجب کرده‌اید که چرا بعضی از عکس‌ها خیلی خوب به نظر می‌رسند؟ احتمالاً مربوط به نحوه ویرایش آن است. ویرایش عکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند به شدت روی کیفیت آن تأثیر بگذارد. با تشکر از ابزار و فیلترهای داخلی اینستاگرام، ویرایش عکس‌ها بسیار ساده شده است. می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید تا آن عکس ناهار خانگی شما مانند یک شاهکار آشپزی به نظر برسد.

ابتدا با یک عکس عالی شروع کنید (با استفاده از نکات فوق در بالا). هیچ مقدار ویرایش نمی‌تواند در صورت داشتن ترکیب ضعیف یا روشنایی عکس، آن را برطرف کند.

می‌توانید برای ویرایش عکس خود از برنامه‌های دیگر استفاده کنید. Snapseed یک برنامه ویرایش رایگان است که به شما امکان می‌دهد تا از افکت‌هایی مانند HDR و tonal contrast کرده و همچنین می‌توانید برای تنظیم روشنایی، contrast و saturation را اعمال کنید. VSCO همچنین یکی دیگر از برنامه‌های محبوب ویرایش با فیلترهای رایگان متعدد بوده که شبیه ویرایش فیلم‌های محبوب است.

وقتی عکس ویرایش شده خود را در پست‌های اینستاگرام آپلود می‌کنید، به طور خودکار، عکستان را در یک مربع برش می‌دهد. برای تغییر مجدد آن به عکس اصلی، نماد دو فلش رو به جلو را فشار دهید. در این مرحله، می‌توانید فیلترهای اینستاگرام دیگری اضافه نمایید اما بهتر است که خیلی افراطی از آنها استفاده نکنید. هر فیلتر اینستاگرام شخصیت خاص خود را دارد که می‌تواند یک عکس را به شدت تغییر دهد.

در گام بعد، سعی نمایید لوکس عکس خود را تنظیم کنید. به گفته اینستاگرام، لوکس، نور را در معرض تعادل قرار می‌دهد و میزان روشنایی مورد نیاز را برای عکس‌ها فراهم می‌کند. لوکس می‌تواند تصویر شما را پر جنب و جوش تر کند و جزئیاتی را ارائه دهد. برای انجام این کار، نماد wand را در بالای صفحه فشار داده و سطحش را تنظیم کنید.

با استفاده از ابزارهای ویرایش اینستاگرام، هرگونه ترفند نهایی را انجام دهید. برای تنظیم تراز، روشنایی،contrast، ساختار و موارد دیگر، از ویرایش را استفاده کنید. وقتی کار خود را برای افزودن جزئیات نهایی و انتشار انجام دادید، Next را بزنید.

ویدیوها

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا فیلم‌هایی را که طول زمان آنها، یک دقیقه یا کمتر باشد، بارگذاری کنید.

می‌توانید فیلم‌های ویرایش شده حرفه‌ای را از رایانه یا فیلم‌های خود که در یک برنامه تلفن همراه ویرایش کرده‌اید، بارگیری کنید. Splice ابزاری برای ویرایش رایگان است (از همان بچه‌هایی که GoPro را ساخته‌اند) که به شما امکان می‌دهد چندین کلیپ را برش داده و انتقال دهید و عناوین و موسیقی را اضافه کنید.

فیلم‌های اینستاگرام به طور پیش فرض برای پخش بدون صدا مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که حداقل چند ثانیه اول فیلم‌های شما نیازی به صدا برای درک محتوا ندارند. برای فعال کردن صدا می‌توانید از زیرنویس یا نمایشگرهای سریع استفاده کنید.

بومرنگ‌ها

اینستاگرام خود را باز کرده و روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ، بالای صفحه اصلی ضربه بزنید. این دوربین درون برنامه‌ای است. همچنین با کشیدن به سمت راست روی صفحه، می‌توانید به این کار دسترسی پیدا کنید.

به تنظیمات در قسمت پایین توجه کنید. تنظیمات عادی، که دوربین به صورت پیش فرض آن را انتخاب می‌کند، هنوز هم برای عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین تنظیمات در سمت راست، Boomerang است که فیلم‌های حلقه‌ای سه ثانیه‌ای را که به جلو و عقب پخش می‌شود، ضبط می‌کند. (بعداً در این راهنما سایر تنظیمات را پوشش خواهیم داد.)

بومرنگ‌ها به شما اجازه می‌دهند یک چرخش عجیب و غریب در ویدیوی سنتی بگذارید. بومرنگ‌ها با استفاده از پشت سر هم کردن عکس و اتصال آنها به هم برای تولید یک فیلم کوتاه و تکراری ایجاد شدند. این نوع پست‌ها برای شرایطی مانند پریدن و … سرگرم کننده هستند. همچنین می‌توانید برنامه Boomerang اینستاگرام را بارگیری کنید تا مکانی جداگانه برای گرفتن فیلم‌های بومرنگ داشته باشید.

هایپرلپس

آیا ویدئویی دارید که خیلی طولانی است و نمی‌توانید جزو پست‌های اینستاگرام قرار دهید؟ Hyperlapse را از اینستاگرام بررسی کنید، این امکان را به شما می‌دهد تا فیلم‌های طولانی را به فیلم‌های کوتاهتر تبدیل کرده و بعد ارسال نمایید.

تایم لپس، ویدیوهایی با سرعت آهسته ایجاد می‌کند. برای ایجاد ویدیوهای Hyperlapse، برنامه آن را دانلود کنید و به آن اجازه دهید تا به دوربین شما دسترسی پیدا کند. برای متوقف کردن و همچنین شروع ضبط فیلم‌های خود، یک بار روی دایره ضربه بزنید. پس از انجام ضبط، می‌توانید سرعت پخش را بین ۱x و ۱۲x انتخاب کنید. فیلم آخر Hyperlapse را در صفحه دوربین خود ذخیره نمایید تا بعداً بتوانید آن را آپلود کنید.

استوری های اینستاگرام

استوری های اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون اینکه فید اصلی شما پر شود، عکس‌هایی در فرکانس بالا ارسال کنید. استوری ها معمولاً تصاویر و فیلم‌های کم نظیر و بیشتر ارگانیک را شامل می‌شوند. مانند استوری های Snapchat. همچنین استوری اینستاگرام شما بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شود.

استوری ها همه در مورد اعتبار است. در حالی که در فید اینستاگرام شما باید عکسهای صیقل داده شده وجود داشته باشد، استوری ها می‌تواند کمی خام‌تر باشد. می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید تا نمای پشت صحنه از برند خود یا فرهنگ شرکتتان را به نمایش بگذارید. آیا شرکت شما به سگ‌ها علاقه دارند؟ عکس‌ها و فیلم‌های سگ‌ها را در Story خود به اشتراک بگذارید. استوری ها همچنین ابزاری مفید برای نمایش رویدادهای زنده از میزبان یا شرکت هستند، زیرا این ویژگی بسیار حساس به زمان است.

چگونه استوری بگذاریم؟

اینستاگرام سه گزینه برای ارسال در استوری شما ارائه می‌دهد. می‌توانید در گوشه بالا سمت چپ، روی دوربین ضربه بزنید، همچنین روی Story خود در بالای صفحه‌تان ضربه بزنید یا برای دسترسی به دوربین فقط انگشت خود را به سمت راست بکشید.

دوربین شما به طور پیش فرض به حالت عادی خواهد رسید، اما بگذارید سایر تنظیمات دوربین را که ما در بالا مطرح نکرده‌ایم، بررسی کنیم.

Type: پست متنی ایجاد می‌کند.

Music: می‌توانید کلیپ موسیقی مورد نظر خود را به یک تصویر یا ویدیو وصل کنید.

Live: برای تماشای فالورهایتان، می‌توانید محتوای زنده را در اینستاگرام خود ضبط و منتشر کنید.

Superzoom: بزرگنمایی متحرک را به یک ویدیو اضافه می‌کند.

Focus: روی یک موضوع متمرکز می‌شود و پیش زمینه را تار می‌کند.

Hands-Free: به شما این امکان را می‌دهد، بدون نیاز به نگه داشتن دکمه ضبط، فیلمبرداری کنید.

مانند دوربین تلفن معمولی خود، آیکون رعد و برق، فلش را کنترل می‌کند و آیکون پیکان نمای دوربین را بین جلو و پشت تغییر می‌دهد. اینستاگرام اخیراً فیلترهایی اضافه کرده است (مانند Snapchat) که می‌توانید با ضربه زدن روی صورت خندان در کنار آیکون پیکان، به آنها دسترسی پیدا کنید.

استوری ها افزودن شخصیت به محتوای شما را آسان می‌کنند. برای دسترسی به فیلترها، صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید. نماد قلم را انتخاب کنید تا یک رنگ را برگزینید و یک doodle اضافه کنید.

آیکون Aa را به صفحه کلید خود اضافه کنید. آیکون لبخند به شما امکان می‌دهد تا یک مکان، GIF، موسیقی، نظرسنجی و بسیاری از ویژگی‌های سرگرم کننده، اضافه نمایید.

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا یک حساب دیگر را در استوری خود تگ کنید، این یک روش عالی برای ارتباط با سایر مشاغل و فالورهای شما است. برای نشان دادن شخصی، “@” را دنبال کنید و نام کاربری را که می‌خواهید به آن را تگ نمایید، تایپ کنید. این باعث می‌شود تگ قابل کلیک باشد تا بینندگان بتوانند از پروفایل تگ شده، دیدن کنند. همچنین اگر در استوری، شما را تگ کرده باشند، اعلانی دریافت خواهید کرد.

وقتی آماده انتشار پست هستید، نماد Your Story را فشار دهید یا آن را در صفحه دوربین خود ذخیره کنید تا بعداً منتشر نمایید. همچنین می‌توانید بر روی Send To ضربه بزنید تا به Story خود اضافه کنید و مستقیماً به سایر کاربران ارسال نمایید. استوری ها در بالای فید اینستاگرام و از طریق عکس پروفایل شما ظاهر می‌شوند. می‌توانید هنگام مشاهده استوری، انگشت خود را به بالا بکشید تا ببینید چه افرادی استوری شما را مشاهده کرده‌اند.

استوری های اینستاگرام بسیار شبیه SnapChat هستند، Snapchat دارای تشخیص چهره و لنزها (یا فیلترها) است. اما پایگاه کاربر فعال اینستاگرام همراه با قابلیتهای جستجوی آن، فرصتی عالی برای کشف مشاغل فراهم می‌کند. بنابراین اگر نمی‌دانید که تجارت شما باید از Stories استفاده کند یا خیر، جواب “بله” است.

هایلایت استوری اینستاگرام

هایلایت استوری اینستاگرام، استوری هایی است که از مرز ۲۴ ساعت گذشته ولی آنها در پروفایل اینستاگرام ذخیره شده است. شما می‌توانید آنها را در حلقه‌های کوچک تحت عنوان بیوگرافی اینستاگرام پیدا کنید. Story Highlights روشی خارق العاده برای نمایش بهترین استوری های شما و ارسال آنها به صورت نیمه دائمی در حساب خود برای فالورهایتان است. آن‌ها همچنین راه‌های مفیدی برای نمایش محصولات، خدمات، تبلیغات و موارد دیگر هستند، زیرا Highlights شما می‌تواند پیوندهایی به سایتهای خارجی داشته باشد.

هایلایت استوری اینستاگرام همچنین می‌تواند به عنوان انواع منو استفاده شود. بسیاری از مشاغل اینستاگرام از Story Highlights برای ارسال ساعات کاری، تبلیغات فعلی یا فروش، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی اعضای تیم یا فروشگاه، نمایش از ویدیوی پشت صحنه و موارد دیگر استفاده می‌کنند. از آنجا که Story Highlights در بالای پروفایل اینستاگرام قرار دارد، آن‌ها تقریباً جزو بیو اینستاگرامتان محسوب می‌شوند. اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا با Highlight Covers (در اندازه ۲۰۰۰ در ۰۲۰۰ پیکسل و نسبت ابعاد ۱: ۱) برای زیباتر نشان دادن هایلایت استوری وپروفایل خود استفاده کنید.

روش‌های مختلفی برای اضافه کردن هایلایت اینستاگرام وجود دارد. البته توجه داشته باشید که نمی‌توانید تصاویر یا فیلم را مستقیماً به هایلایت استوری اضافه کنید. پیش از آنکه بتوانید یک Highlight جدید ایجاد کنید، باید یک استوری در اینستاگرام قرار دهید.

یکی از راه‌های ایجاد یا ارسال به یک هایلایت استوری با استفاده از استوری اینستاگرام فعلی است. استوری اینستاگرام فعلی خود را باز کنید و روی آیکون قلب با برچسب Highlight کلیک نمایید. در این مرحله، اینستاگرام از شما سؤال می‌کند که کدام Highlight را می‌خواهید به عنوان استوری استفاده نمایید یا از شما می‌خواهد اگر هنوز چیزی ندارید، یک هایلایت ایجاد کنید.

هنگامی که استوری را به هایلایت موجود اضافه می‌کنید (یا از آن برای ایجاد نسخه جدید استفاده می‌نمایید) نمایی از هایلایت را در پروفایل اینستاگرام خود، زیر بیو اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. پس از ارسال، هایلایت ها می‌تواند ویرایش شود تا تصویر روی جلد را تغییر دهد، نام جدیدی را انتخاب کند، پست‌ها را حذف کند یا حتی موارد جدیدی را از بایگانی استوری خود اضافه نماید (که در مورد بعدی صحبت خواهیم کرد). برای ویرایش یک هایلایت، روی سه نقطه در پایین یک هایلایت استوری کلیک کنید و روی Edit Highlight ضربه بزنید.

شما همچنین می‌توانید از بایگانی (Archive) استوری خود، هایلایت جدید ایجاد یا اضافه کنید، جایی که استوری اینستاگرامتان پس از ۲۴ که منقضی می‌شود در آنجا ذخیره خواهید شد. می‌توانید با ضربه زدن روی سه خط در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود و کلیک بر روی بایگانی، به آن خود دسترسی پیدا کنید. بایگانی همچنین شامل پستهایی است که شما از پروفایل اینستاگرام خود حذف کرده‌اید. برای جابجایی بین پستها و استوری ها، روی گزینه بایگانی در نوار بالا منو ضربه بزنید.

با استفاده از بایگانی خود، می‌توانید استوری قدیمی را برای استفاده در هایلایت انتخاب کنید. هایلایت ها روش‌های مفیدی برای جذب مخاطب با ایجاد مطالب دائمی در پروفایل شما است. همچنین هایلایت ها به بیوگرافی اینستاگرام شما نزدیک هستند و همین امر باعث می‌شود بخش‌هایی از مشخصات اینستاگرامتان قابل توجه باشد. از هایلایت استوری برای جذاب کردن، اطلاع رسانی و لذت بردن از مخاطبان اینستاگرام خود استفاده کنید، دقیقاً مانند HubSpot.

لایو اینستاگرام

همانطور که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، اینستاگرام یک گزینه ویدیوی زنده دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا محتوا را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید. برای شروع پخش مستقیم فیلم، دوربین اینستاگرام را باز کنید، به تنظیمات live بکشید و بر روی دکمه شروع ویدیوی زنده کلیک نمایید.

هنگامی که لایو را شروع کردید، هر فالوری که در حال حاضر در برنامه است، اعلانی مبنی بر لایو شما دریافت می‌کند. بینندگان زنده همچنین می‌توانند با استفاده از ویژگی گپ داخلی در مورد لایو اظهار نظر کنند. لایو باید به مقدار کم مورد استفاده قرار بگیرد تا از جذابیت آن کاسته نشود و کاربر را خسته نکند.

IGTV

Instagram TV یا IGTV جدیدترین پیشنهاد ویدیویی در اینستاگرام است. برای تماشای برنامه اینستاگرام یا برنامه IGTV مستقل، کاربران می‌توانند فیلم‌های بلند و عمودی را از سازندگان اینستاگرام مشاهده کنند. فکر کنید: فیلم پخت و پز، مصاحبه با افراد مشهور، بررسی محصول و آموزش … این‌ها محتواهایی هستند که به طور معمول در IGTV پیدا خواهید کرد.

تفاوت لایو اینستاگرام و IGTV چیست؟ در IGTV فیلم بارگذاری می‌شود، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ویدیوی خود را ویرایش و تنظیم کنند ولی لایو اینستاگرام به صورت زنده فیلمبرداری و بارگذاری می‌شود.

برای شروع پست، برنامه IGTV را آپلود کنید، کانال ایجاد نمایید و یک فیلم را بین ۱۵ ثانیه و ۱۰ دقیقه بارگذاری کنید. حساب‌های تأیید شده می‌توانند فیلم‌ها را تا یک ساعت اجرا کنند. در این زمان، فیلم‌های IGTV فقط با استفاده از برنامه اینستاگرام یا IGTV در دستگاه‌های تلفن همراه قابل مشاهده هستند، این پلتفرم برای مشاهده دسک تاپ پشتیبانی نمی‌کند.

چگونه کپشن اینستاگرام بنویسیم؟

ممکن است یک تصویر، هزار کلمه ارزش داشته باشد، اما درباره متنهایی که کلمات را ارائه می‌دهند، چیزهای زیادی می‌توان گفت. نوشتن کپشن های قابل توجه، می‌تواند دشوار باشد، به همین دلیل ما برای رفع برخی از فشارها، نکاتی را ارائه می‌دهیم.

در روند پروسه عجله نکنید

چندین پیش نویس بنویسید و از دوستان یا همکاران خود نظر بخواهید. بله، محتوای شما باید به موقع باشد، اما در عین حال باید جذابیت خود را حفظ کند. اینستاگرام، اخیراً الگوریتم خود را برای سازماندهی فید هر کاربر تغییر داده است تا آنچه را که احتمالاً برای آنها جذاب است، نشان دهد. دید هر یک از پست‌های اینستاگرام بستگی به تعداد لایک و نظر دریافتی دارد. بهتر است برای ایجاد محتوای مناسب وقت بگذارید، بخاطر اینکه مشتریان شما را خوشحال و فعال می‌کند.

طول کپشن را در نظر بگیرید

کپشن های شما می‌توانند حداکثر ۲۲۰۰ کاراکتر داشته باشند. (برای مقایسه، توییتر تا ۱۴۰ کاراکتر اجازه می‌دهد.) صرف نظر از طول آن، کاربران فقط می‌توانند ۳ تا ۴ خط اول هر عنوان را مشاهده کنند. برای دیدن بقیه آنها باید بر روی More … کلیک کنند. به همین دلیل، مهم‌ترین مطالب را در ابتدای عنوان قرار دهید تا همیشه قابل مشاهده باشد.

بهتر است از کپشن های طولانی نیز دور نباشید. در حقیقت، اینستاگرام می‌تواند یک رسانه داستان پردازی عالی باشد. به عنوان مثال، Humans of New York با نقل قول‌هایی از افرادی که از آنها عکس می‌گیرند، کپشن های طولانی‌تر می‌نویسد.

Engage

همیشه یک عنوان مناسب برای درگیر شدن با پست‌های اینستاگرام را در کپشن خود مطرح کنید. مخاطبان خود را ترغیب نمایید که پستتان را دوست داشته، نظر دهند و به اشتراک بگذارند.

همچنین می‌توانید از کپشن خود برای هدایت افراد به لینک بیو در صفحه‌تان استفاده کنید، جایی که می‌توانند محصول جدید یا پست وبلاگتان را بررسی کنند. فقط به یاد داشته باشید که لینک را تغییر دهید تا با جدیدترین پست شما با آن مطابقت داشته باشد. نکته: از لینک‌های ردیابی کوتاه در URL استفاده کنید تا بتوانید ببینید چه میزان ترافیک از حساب اینستاگرام یا یک پست خاصی به دست آمده است.

آیا می دانید پست‌های اینستاگرام که به یک لوکیشن تگ شده‌اند، ۷۹ درصد مشارکت بالاتری را دارند؟ اضافه کردن یک لوکیشن برای یافتن مطالب شما، روش دیگری است، که می‌تواند منجر به تعامل بیشتر با کاربران شود.

صدای اینستاگرام خود را پیدا کنید

هر بستر اجتماعی صدای مشخصی دارد. آنچه که در توییتر کار می‌کند، ممکن است در اینستاگرام کار نکند. در پست‌های اینستاگرام ، پست‌هایی با صدای سبک و معتبر تمایل به انجام بهترین‌ها دارند. می‌توانید با استفاده از ایموجی ها و دیگر ابزارهای سرگرم کننده، این موضوع را آزمایش کنید تا برندتان متمایز شود. انتظار نداشته باشید که اولین بار آن را به درستی دریافت کنید، ممکن است برای توسعه صدای برندتان، مدتی زمان ببرد.

اگر همیشه در مورد اینکه چه چیزی بنویسید شک دارید، بهتر است نوشته‌تان را کوتاه نگه دارید. بین طول کپشن و درگیری کاربر با آن، ارتباط کمی وجود دارد، اما کپشن کوتاه به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویرتان صحبت کنند.

چگونه از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده کنیم؟

هشتگ ها اینترنت را در دست گرفته‌اند. هشتگ ها به کلمات کلیدی یا اصطلاحات کلمه کلیدی اشاره می‌کنند که بدون فاصله هجی می‌شوند و با علامت (#) مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها معمولاً برای اشاره کردن به رویدادها، کنفرانس‌ها، فرهنگ پاپ، سرگرمی یا مضامین تکرار شونده استفاده می‌شوند و یک روش برای بهتر نمایش دادن مطالب شما هستند. در ابتدا هشتگ ها، در توییتر معروف بودند اما اکنون در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرا می‌گیرد.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

با توجه به اینکه هر روز ۸۰ میلیون عکس به اشتراک گذاشته می‌شود، منطقی است که فیدهای اینستاگرام همیشه در حال تغییر باشد. با وجود مطالب زیاد، دیده شدن پروفایل شما توسط کابران دشوار است اما جای نگرانی نیست چراکه هشتگ ها می‌توانند به شما در حل این مشکل کمک کنند.

هشتگ پست‌های اینستاگرام از طریق طیف گسترده‌ای از کاربران در یک فید واحد جمع می‌شود. اگرچه فقط هشتگ هایی که در حساب‌های عمومی (public accounts) مورد استفاده قرار گرفته در هنگام جستجوی هشتگ نشان داده می‌شود.

اینستاگرام، پیدا کردن کردن محتوای دارای تگ را برای کاربران ساده و آسان کرده است. هنگامی که یک کلمه یا عبارت را جستجو می‌کنید، صفحه نتایج جستجو، چهار بخش را به شما نشان می‌دهد:

 • بالا: جایی که حساب‌های برتر اینستاگرام، هشتگ ها و مکان‌هایی را نشان می‌دهد که شامل کلید واژه شما است. (به طور معمول حساب‌هایی که محبوب هستند و حساب‌هایی که فالو کرده‌اید.)
 • حساب‌ها (پیج ها): حساب‌های برتر اینستاگرام را نشان می‌دهد که شامل کلمه کلیدی شما است.
 • تگ‌ها: نشان دهنده هشتگی محبوب است که شامل کلمه کلیدی شما و تعداد پست‌های دیگر اینستاگرامی که با آن هشتگ به اشتراک گذاشته شده است.
 • مکان‌ها: مکان‌های نزدیکی را نشان می‌دهد که شامل کلید واژه شما است.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید پست خود را با هشتگ # قهوه برچسب گذاری کنید، بهتر است از هشتگهای مرتبط دیگر مانند #coffeebar،#coffeeholic یا #coffeehouse نیز استفاده کنید.

استفاده از هشتگ، آسان است. نگران نباشید، می‌توانید هشتگ ها را با استفاده از شخصیت‌ها، اعداد یا ایموجی ها ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید، برای نمایش پست‌های شما در فیدهای هشتگ، حساب شما باید عمومی باشد.

انتخاب هشتگ اینستاگرام

چگونه هشتگ مناسب برای هر پست انتخاب می‌کنید؟ بهترین پاسخ ما، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با طوفان مغزی و تحقیق در مورد روندهای مرتبط با هر پست است که در واقع ساده‌ترین کار، توسط خود اینستاگرام به حساب می‌آید.

از Explore tab (نماد ذره بین در منوی پایین) شروع کنید. در آنجا، پست‌های اینستاگرام محبوب را پیدا خواهید کرد و می‌بینید که چطور از هشتگ استفاده شده است. اگر از قبل هشتگی در ذهنتان دارید، می‌توانید از این قسمت برای یافتن هشتگ های محبوب و مرتبط با آن استفاده کنید. فقط هشتگ مورد نظرتان را در نوار جستجو تایپ کرده و نتایج خود را با استفاده از تگ‌ها، فیلتر نمایید تا ببینید که چه تعداد پست، از این هشتگ و همچنین هشتگ های مرتبط دیگر استفاده کرده است.

سعی کنید هشتگ های عمومی، گرایش و هشتگ های خاص را با هم مخلوط کنید تا میزان دسترسی و ارتباط شما بیشتر شود. همچنین، هشتگ برند خود را ایجاد کنید.

بسیاری از مشاغل از هشتگ های خاص خود برای عرضه یک محصول جدید، مدیریت یک کمپین اینستاگرام، تبلیغ یک رویداد و جمع آوری مطالب تولید شده توسط کاربر استفاده می‌کنند. اگر مایل هستید این کار را برای مشاغل خود انجام دهید، ابتدا مطمئن شوید که از اهداف دیگر استفاده نمی‌کنید سپس مخاطبان خود را ترغیب به استفاده از آن هشتگ نمایید.

فرمت هشتگ در اینستاگرام

اکنون بیایید در مورد چگونگی گنجاندن هشتگ در محتوای خود صحبت کنیم. اول و مهمتر از همه، صرفاً استفاده کننده از هشتگ ها (spammy) نباشید. هشتگ ها باید در عنوان شما طبیعی باشند. بیشتر مشاغل در هر پست از ۲٫۵ هشتگ استفاده می‌کنند. هدف خود را برای استفاده از یک تا چهار هشتگ بگذارید تا بیش از حد مخاطبان خود را تحت الشعاع خود قرار ندهید و سبب سخت خوانده شدن کپشنتان نشوید.

اگر نمی‌توانید از هشتگ ها به طور طبیعی در کپشنتان استفاده کنید، آن‌ها را در انتها کپشن یا حتی در اولین کامنت بیاورید. نگران نباشید، هشتگ ها بدون توجه به جایی که قرار می‌گیرند، همان کار را خواهند کرد.

اپیزود سوم: استراتژی بازاریابی اینستاگرامی

بسیاری از مشاغل فکر می‌کنند که باید در هر بستر رسانه اجتماعی حضور داشته باشند؛ با این کار استراتژی را فراموش می‌کنند. شما این اشتباه را نکنید. از آنجا که اینستاگرام با سایر سایت‌های اجتماعی پر طرفدار بسیار متفاوت است، به یک استراتژی بازاریابی مجزا احتیاج دارد. می‌توانید از اینجا شروع کنید تا سبک منحصر به فرد خود را در برندتان پرورش دهید.

۱- در استراتژی بازاریابی اینستاگرام اهداف خود را برای اینستاگرام تنظیم کنید

قبل از شروع به ارسال پست در اینستاگرام، از خود (یا تیم خود) یک چیز را بپرسید: چرا در اینستاگرام هستید؟ به همان اندازه که این سکو محبوب است، پاسخ شما نباید ” زیرا همه افراد دیگر هستند” باشد. برای اینکه بتوانید در درازمدت در اینستاگرام موفق باشید؛ باید یک هدف مشخص داشته باشید تا بتوانید زمان، انرژی و سرمایه گذاری پولی خود را توجیه کنید.

در اینجا جواب درست وجود ندارد. شاید دوست دارید از فید اینستاگرام خود برای ارسال و فروش محصولات خود به مشتریان مانند Anthropologie استفاده کنید. (بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیکی و محصولات فیزیکی به همین دلیل در اینستاگرام قرار دارند.)

شاید شما برای به اشتراک گذاشتن محتوای نمونه کارها از اینستاگرام خود استفاده می‌کنید تا فالورهایتان بتوانند محصول (یا خدمات) شما را مانند یک متخصص زیبایی من، Wicked Waxer ببینند.

شاید شما در اینستاگرام باشید که با ارسال نقل قول‌های انگیزشی و تصاویر سرگرم کننده، مانند یکی از سازمان‌های مورد علاقه من، The Blurt Foundation، به سادگی آگاهی از برند را ایجاد کنید.

شاید مایل باشید از اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده توسط کاربر استفاده کنید تا فالورهایتان بتوانند افراد واقعی را که از محصول یا خدمات شما استفاده می‌کنند، مانند Orangetheory ببینند. (بسیاری از مشاغل جهانی یا مشاغل دارای حق رأی دادن نیز این کار را انجام می‌دهند.)

بهتر است حتماً اولین چیزی که در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود تعیین می‌کنید، هدفتان باشد. حدس بزنید چگونه؟ اینستاگرام شما می‌تواند چندین هدف داشته باشد، می‌توانید تصاویر محصول را ارسال کنید و همچنین محتوای تولید شده توسط کاربر UGC) ) را نیز به اشتراک بگذارید. اگر شما هدفتان مشخص است، می‌توانید برای اندازه گیری عملکردتان از ابزارهایی مانند Instagram Analytics استفاده کنید.

۲- مخاطبان هدف اینستاگرام خود را تعیین نمایید

قبل از شروع استراتژی بازاریابی اینستاگرام ، مخاطبی را که می‌خواهید به آنها برسید، تعیین کنید. اگر استراتژی‌های بازاریابی دیگری دارید، از آنها استفاده کنید تا تلاش‌های خود را مداوم نگه دارید. فراموش نکنید که عواملی مانند سن، مکان، جنس، درآمد، علایق، انگیزه‌ها و نقاط حساس، حائز اهمیت است و باید همواره آنها را درنظر بگیرید.

نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ رویدادهای مشهور و هشتگ های علاقه مند مربوط به شغل خود را بررسی کنید. ببینید چه کسانی از این هشتگ ها استفاده می‌کند و درگیرشان هستند و پروفایل‌های آنها را بررسی کنید؛ همچنین می‌توانید به فالورهای رقیب خود نگاهی بیندازید.

۳- در یک تحلیل رقابتی انجام دهید

بعد از اینکه مخاطبان را ذر استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود تعیین کردید، یک تحلیل رقابتی انجام دهید تا ببینید سایر بازاریابان حوزه شما چه چیزی را پست می‌کنند. اگر رقبای برتر خود را از قبل می‌شناسید؛ بهتر است با بررسی پروفایل‌های اینستاگرام آن‌ها شروع کنید. اگر اینگونه نیست، برای یافتن حسابهای مشابه، اصطلاحات مربوط به تجارت و صنعت خود را جستجو کنید.

یک حسابرسی سریع از حساب‌های مرتبط انجام دهید تا ببینید که چه پست‌هایی بیشترین مشارکت را کسب کرده‌اند، هشتگ های معروف را استفاده می‌کنند، کپشن هایشان چیست و با چه سرعتی در حال رشد هستند. این اطلاعات می‌تواند به عنوان معیاری باشد تا شما بتوانید با توجه به آنها شروع به رشد حساب شخصی خودتان کنید.

هنگام بازبینی محتوای رقبای خود، به هر فرصتی که ممکن است از دست داده باشید توجه کنید. اضافه کردن مطالب منحصر به فرد و ترکیب آن با شغلتان، به شما کمک می‌کند تا از بقیه متمایز شوید.

۴- در استراتژی بازاریابی اینستاگرام یک تقویم سرمقاله شکل دهید

به طور متوسط، برندها هر هفته حدود شش تصویر در اینستاگرام می‌گذارند که بیش از ۳۰۰ پست در هر سال است. در این زمان، پیگیری آنچه باید پست شود و مواردی که قبلاً ارسال شده است، دشوار می‌شود.

ایجاد یک تقویم سرمقاله می‌تواند در صرفه جویی در وقت و مدیریت حضور در اینستاگرام به شما کمک کند. تقویم خود را با برخی از انواع پست‌های اینستاگرام که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، پر کنید و می‌توانید کپشن ها، هشتگ ها و زمان ارسال هر پست را از قبل برنامه ریزی نمایید.

تقویم سرمقاله شما همچنین مکان بسیار خوبی برای ثبت هر رویداد مهم در حساب اینستاگرام شما است؛ مانند راه اندازی محصول جدید یا پیشنهادهای ویژه در آن زمان. با یک تقویم سرمقاله، می‌توانید به جای تلاش برای پست‌های لحظه آخری، فرصت‌های واقعی را دریابید و از آنها استفاده کنید.

۵- یک مارک سازگار در اینستاگرام بسازید

محتوای تصادفی یا جدا شده مخاطبان شما را گیج می‌کند و می‌تواند باعث شود که طرفدارانتان را از دست دهید. برای جلوگیری از این امر، زیبایی برندتان را در حساب اینستاگرام خود حفظ کنید.

با تفکر در مورد شخصیت برند خود، مشخص کنید که ارزش برند شما چیست؟ مشتریان و کارمندان شما چگونه برندتان را تعریف می‌کنند؟ آیا جسور، بازیگوش، دوستانه یا پرماجرا هستید؟

شخصیت برند شما باید روشن، تمیز و سازمان یافته باشد و حسابتان باید هر سه این ویژگی‌ها را منعکس کند. در حالت ایده آل، زیبایی شناختی مارک به شما کمک می‌کند تا برندتان قابل تشخیص باشد، به این معنی که کسی بتواند عکس شما را در فید اینستاگرام خود ببیند و بدون دیدن نامتان، فوراً بداند که این حساب برای شما است.

Taco Bell نمونه عالی دیگری از زیبایی شناسی برند است. فید آن بر زندگی پررنگ و جسورانه و پرتحرک مخاطبان خود متمرکز است و از تصاویر جالب برای هدایت مشارکت کاربران استفاده می‌کند.

وقتی شخصیت برند خود را تعیین کردید، محتوای خود را با آن مطابقت دهید. این حتی می‌تواند در مورد پالت رنگی که در عکس‌های شما استفاده می‌شود، صدق کند. زیبایی شناختی برند، فقط به تصاویر مربوط نمی‌شود. همچنین می‌توانید تصاویر را با نام تجاری خود در ذهن کاربران هک کنید.

به عنوان مثال، خوراک ردبول تصاویر و فیلم‌های پرانرژی زیادی دارد که به داستان برند آن اضافه می‌شود.

۶- پایگاه فالورهای اینستاگرام خود را رشد دهید

رشد ذیل به زمان و انرژی جدی نیاز دارد. ممکن است شما وسوسه شوید تا راه ساده‌ای را برای استفاده و خریدن فالور انتخاب نمایید ولی این کار را نکنید! فالوارهایی که می‌خرید، اصلاً نمی‌توانند با پیج شما مشارکت داشته باشند و فقط سبب بازدید کمتر از صفحه‌تان می‌شوند. (همچنین، تغییرات اخیر API اینستاگرام به طور خودکار آن کاربران غیرفعال را حذف می‌کند!)

این جا مواردی مطرح خواهد شد که می‌توانید بر روی آنها تمرکز کنید تا راه درست را دنبال نمایید.

 • اطمینان حاصل کنید که نام کاربری شما قابل شناسایی و جستجو است. اگر مردم نتوانند شما را پیدا کنند، نمی‌توانند شما را فالو نمایند! بیو خود را پر کنید. این آخرین چیزی است که کسی می‌بیند قبل از اینکه تصمیم بگیرد شما را فالو کند.
 • پس از بهینه سازی پروفایل خود (که در این بخش در مورد آن صحبت کردیم)، شروع به ارسال پست کنید. این ایده خوبی است که قبل از شروع به مشهور کردن فیدتان، ۱۰ تا ۱۵ پست با کیفیت بالا جمع کنید. اگر کاربران از صفحه شما بازدید کنند و آن را خالی ببینند، احتمالاً شما را فالو نمی‌کنند.
 • سپس، به دنبال حسابهای مورد علاقه و مرتبط با برند خود باشید. مانند یک جامعه به اینستاگرام فکر کنید و به دنبال مشاغل دیگر در منطقه یا تأثیرگذارانی باشید که ممکن است از محصول یا خدمات شما لذت ببرند. با پیگیری حساب‌ها، اینستاگرام موارد مرتبط را به شما پیشنهاد می‌کند که می‌توانید آنها را فالو کنید.
 • پس از فالو کردن یک حساب کاربری، با محتوای آنها در تعامل باشید. این بهترین روش برای جلب توجه به حساب کاربری اینستاگرام خود، بدون اسپم کردن است. هنگامی که با یک حساب کاربری تعامل می‌کنید، صاحب حساب یک اعلان دریافت می‌کند. این می‌تواند باعث شود آنها بتوانند حساب شما را بررسی کنند و ممکن است شما را فالو کنند. همیشه با پاسخ به نظرات کاربران و مشارکت با محتوای آنها، از فالورهای خود قدردانی کنید.
 • دیگران را تشویق کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. از سفیران برندها دعوت کنید تا حساب شما را به اشتراک بگذارند یا با حساب‌های مشابه همکاری کنند.
 • در آخر، حتماً اینستاگرام خود را در کانالهای دیگر تبلیغ کنید. لینک اشتراک گذاری اجتماعی اینستاگرام را در وب سایت خود قرار دهید و اینستاگرامتان را در سایر شبکه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. بعضی اوقات سریعترین راه برای به دست آوردن فالور های بیشتر، این است که به سادگی از آنها، این را بخواهید.

۷- فالورهای اینستاگرام خود را به مشتری تبدیل کنید

پس از ایجاد پایگاه فالورهای اختصاصی برای اینستاگرام، می‌توانید آن فالورها را به مشتری تبدیل کنید. در اینجا چند استراتژی ذکر شده است.

 • تبلیغات: معامله‌ها، تخفیف‌ها، BOGO ها و سایر پیشنهادات، راهی عالی برای هدایت فروش مخاطبان اینستاگرام شما است. برای دریافت پیشنهاد، حتماً مواردی را که طرفداران شما باید انجام دهند، درج کنید و یک مهلت را برای ایجاد احساس فوریت ذکر نمایید.
 • رقابت‌ها: چه راه بهتری برای ایجاد مشتری در مقایسه با اجازه به آنها برای آزمایش محصولتان وجود دارد؟ مسابقه‌هایی را اجرا کنید که به شخصی نیاز دارد تا وارد حساب شما شود یا پستتان را با هشتگ ارسال کند.
 • خیریه: ۸۱٪ انتظار دارند که شرکتها نسبت به امور خیریه تعهد عمومی داشته باشند. با انجام این کار می‌توانید نسبت به برندتان علاقه وافر ایجاد کنید و طرفدارانتان را به مشتری تبدیل کنید. به عنوان مثال، گپ (Gap) برای کمک به مبارزه با ایدز در آفریقا با صندوق جهانی همکاری کرد. از سال ۲۰۰۶، این کشور به جمع آوری بیش از ۱۳۰ میلیون دلار کمک کرده است.
 • تیزر: یک بستر عالی برای نمایش مخاطبان شما درباره محصولات جدید قبل از عرضه آن است. اگر شما نمی‌خواهید فیدهای فالورهایتان را فقط با عکس از محصولات پر کنید، با داشتن چند تیزر می‌توانید آن را متفاوت نمایید.
 • استفاده از لایو: با استفاده از لایو اینستاگرام، می‌توانید محصول یا خدمات جدیدی را به نمایش بگذارید. سپس با وارد کردن لینک خرید در بیو خود، کاربران را به سمت خرید هدایت کنید.

همچنین، فراموش نکنید که در استراتژی بازاریابی اینستاگرامی به نکات ریز هم بپردازید، مثلا از لینک موجود در بیو اینستاگرام خود و همچنین هایلایت استوریتان استفاده کنید، زیرا این امر می‌تواند فالورهایتان را به صفحات وب سایت، وبلاگ و محصولات شما متصل کند.

اپیزود چهارم: هفت هک کوچک شناخته شده در اینستاگرام

بیایید برای استفاده بیشتر از این پلتفرم، چندین هک کوچک شناخته شده اینستاگرام را مرور کنیم. بهتر است جدیدترین نسخه برنامه را دانلود کنید و در ادامه با ما همراه باشید.

ارسال پست در اینستاگرام دربهترین زمان

کاربران اینستاگرام در تمام ساعات روز فعال هستند. با این حال، تعداد انگشت شماری از زمان‌های مطلوب برای ارسال محتوا در اینستاگرام وجود دارد. برای رسیدن به اوج تعامل با کاربران، بهترین زمان برای ارسال پست، دوشنبه و پنجشنبه هر زمان، به جز ساعت ۳ و ۴ بعد از ظهر است. بسیاری از کاربران تمایل دارند که در زمان‌هایی خارج از روزهای کاری در طول هفته با محتوایی بیشتر، درگیر شوند.

از اینستاگرامتان به صفحه فیسبوکتان لینک دهید

یک موردی که اینستاگرام را بی نظیر می‌کند، این است که می‌توانید مطالب خود را به صورت یکپارچه در سایر شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

ما توصیه نمی‌کنیم که به طور خودکار به پلتفرم‌های اجتماعی دیگر مانند Twitter و Facebook پیوند برقرار کنید. آنچه در اینستاگرام کار می‌کند، همیشه نتیجه مشابه را در کانال‌های دیگر به دست نمی‌آورد، به خصوص وقتی که در حال اجرا آن هستید. به همین دلیل، محتوای خود را متناسب با هر پلتفرم تنظیم کنید.

با این وجود، لینک دادن اینستاگرام خود به سایر حساب‌های اجتماعی دیگر، مانند فیس بوک، باعث افزایش تعداد بازدید پست‌های شما می‌شود. اگر تصمیم گرفتید این کار را انجام دهید، به تنظیمات اینستاگرام خود بروید و تحت حساب حریم خصوصی و امنیت روی حساب‌های مرتبط شده کلیک کنید. وارد فیسبوک شوید و صفحه کسب و کار فیسبوکی را که می‌خواهید به آن لینک دهید، انتخاب کنید. در مرحله بعد، در زیر منوی Share Settings قرار دارد، آیکون فیس بوک باید به رنگ آبی باشد تا نشان دهند که به اشتراک گذاری، روشن است.

پست‌هایی که دوست دارید، ببینید.

می‌توانید تمام پستهایی را که دوست دارید در فهرست تنظیمات اینستاگرام خود مشاهده کنید، ببینید. (به یاد داشته باشید، روی سه خط در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود ضربه بزنید و در انتهای صفحه روی تنظیمات کلیک کنید.) از آنجا، روی گزینه‌های Account Your Liked کلیک نمایید.

فیلترهای اینستاگرام را دوباره مرتب کنید

برای به حداکثر رساندن بهره وری، اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا فیلترها را دوباره مرتب کنید و در ابتدای کار، مواردی را که بیشتر از آنها استفاده کرده‌اید، قرار دهید. برای ترتیب مجدد یا پنهان کردن فیلترها، ویرایشگر اینستاگرام را باز کنید. به سمت راست بروید و روی آیکون مدیریت چرخ دنده (Manage gear) کلیک کنید. برای ترتیب مجدد فیلترها، سه خط خاکستری را نگه دارید یا برای پنهان کردن آن ضربه بزنید.

از خط‌های شکاف در کپشن خود استفاده کنید

وقتی کپشن اینستاگرام می‌نویسید، صفحه کلید دکمه “بازگشت” را حذف می‌کنید. برای برگرداندن آن دکمه، دکمه “۱۲۳” را فشار داده و از صفحه کلید خود پشتیبانی بگیرید. به یاد داشته باشید، اینستاگرام فقط سه خط اول را در یک کپشن نشان می‌دهد، بنابراین بهتر است از کلید Return” ” کمتر استفاده کنید.

پست‌هایی را که در آن تگ شده‌اید، پنهان کنید

یکی از ۷ هک اینستاگرام این است که اگر شخصی شما را در یک پست تگ کرده است، هنگامی که روی آیکون شخص در منوی زیر بیو اینستاگرام خود کلیک می‌کنید، آن پست نشان داده می‌شود. فالورهای شما نیز می‌توانند این پست‌ها را ببینند.

می‌توانید یک پست تگ شده را از دو طریق مخفی کنید. یک راه این است که از طریق هر تصویر جداگانه عکسی را که می‌خواهید پنهان کنید، باز کرده و روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. روی گزینه‌های بالای عکس کلیک کرده، و از آنجا می‌توانید گزینه حذف یا مخفی کردن پست را انتخاب نمایید.

اگر نمی‌خواهید پست‌های تگ شده را به طور مداوم بررسی و حذف کنید، می‌توانید فقط مواردی را که دوست دارید، پنهان نمایید. برای انجام این کار، به تنظیمات حریم خصوصی تگ‌ها بروید و گزینه Add Automatically را خاموش کنید. به این صورت، وقتی شخصی شما را در یک عکس نشان می‌دهد، مطلع خواهید شد و وقتی این اتفاق می افتد، روی عکسی که در آن تگ شده‌اید، ضربه بزنید و می‌توانید آن را برای نمایش در پروفایلتان انتخاب نمایید. با استفاده از این صفحه، می‌توانید چندین عکس و فیلم را نیز از صفحه خود، حذف کنید.

ذخیره عکس و ساخت کالکشن

مطالب باور نکردنی زیادی در اینستاگرام وجود دارد. شاید شما محتوایی را از صفحه رقبا مشاهده کرده‌اید و می‌خواهید آن را تقلید کنید یا شاید برخی از مطالب تولید شده توسط کاربر را پیدا کرده‌اید و می‌خواهید مجدداً آن را ارسال نمایید. چگونه می‌توانید این مطالب را برای دسترسی بعدی ذخیره کنید؟ خوب، اینستاگرام این کار را از طریق محتوای ذخیره شده آسان می‌کند.

در فید اینستاگرام خود می‌توانید پست‌ها را لایک کرده و نظر دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از نماد روبان در گوشه سمت راست، آن‌ها را ذخیره کنید. وقتی به آن ضربه بزنید، در انتهای پست، Save to Collection ظاهر می‌شود. اگر تصویر یا ویدیویی که ذخیره کرده‌اید، در یک مجموعه قرار بگیرد، مانند محتوای UGC یا الهام بخش، می‌توانید مجموعه‌ای برای آن محتوا ایجاد کنید.

همچنین می‌توانید از طریق پروفایل خود به محتوای ذخیره شده، دسترسی پیدا کنید. بر روی سه خط افقی در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و در لیست ذخیره شده کلیک کنید. همه محتواهای ذخیره شده خود را به ترتیب زمانی مشاهده خواهید کرد.

اپیزود پنجم: آنالیز اینستاگرام

اینستاگرام دارای پلتفرم تحلیلی عمیق مانند تجزیه و تحلیل فیس بوک نیست. هنگامی که یک حساب کاربری ایجاد می‌نمایید، به برخی از تجزیه و تحلیل‌های محدود، مانند رشد فالورها، مشارکت آنها، میزان دستیابی و تعاملشان، دسترسی پیدا می‌کنید. می‌توانید با کلیک روی گزینه View Insights در زیر تصاویر و ویدیوهای آپلود شده خود، به این موارد دست یابید.

همچنین بهتر است تعاملات و مشارکت در تبلیغات را از طریق مدیر تبلیغ فیس بوک پیگیری کنید. در حالی که تمام موارد گفته شده مفید هستند، این معیارها می‌توانند محدود به پست‌ها و کمپین‌های فردی باشند.

با استفاده از برنامه third-party، می‌توانید به معیارهای عمیق‌تر اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. Iconosquare و اندازه گیری ساده، به شما این امکان را می‌دهد که معیارهای اضافی مانند تعامل با فالورها، زمان مطلوب ارسال پست جدید بر اساس پست‌های قبلی و عملکردتان در مقایسه با رقبای انتخاب شده را بررسی کنید. اگرچه هر دو پلتفرم برای استفاده از آنها مبلغی را دریافت می‌کنند اما می‌توانید با یک آزمایش رایگان شروع کنید تا ببینید که آیا پیشنهادات تحلیلی آنها برای شما مناسب است یا خیر.

معیارهای فردی که در اینستاگرام بررسی می‌کنید، بسته به اهداف شما متفاوت خواهد بود، اما همیشه باید در طول زمان از تعامل (لایک و نظر) و تعداد فالورهای خود مراقبت نمایید. اگر محتوای ارزشمند پست کنید، صفحه شما به طور پیوسته، فالور هایتان را جذب می‌کند.

اپیزود ششم: راهنمای تبلیغات اینستاگرام

بیایید در مورد تبلیغات اینستاگرام صحبت کنیم. تبلیغات اینستاگرام فرصتی منحصر به فرد را برای برندها فراهم می‌کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار نمایند. از آنجا که تبلیغات اینستاگرام مانند هر پست معمولی دیگر در فیدها ظاهر می‌شود، به اندازه تبلیغات معمولی آشکار یا مختل کننده نیستند. تبلیغات اینستاگرام، روشی طبیعی برای تشویق کاربران است به صورتی که با توجه به آنها، کاربران می‌توانند اطلاعات بیشتری در مورد شغل یا محصول شما کسب کنند.

نحوه ایجاد یک آگهی اینستاگرام

اگر تاکنون تبلیغی در فیس بوک گذاشته‌اید، می دانید که تنظیم اینستاگرام از طریق بستر تبلیغی فیس بوک انجام می‌شود.

برای ایجاد آگهی خود، یک پست فعلی اینستاگرام را که مایلید آن را تبلیغ نمایید یا یک مورد جدید را در مدیر تبلیغات فیس بوک ایجاد کنید، انتخاب نمایید. اگر قبلاً تبلیغات را از طریق فیس بوک اجرا نکرده‌اید، ابتدا باید حساب کاربری خود را در فیس بوک تنظیم کنید. همچنین شما باید حساب اینستاگرامتان را تنظیم کرده تا بتوانید آن را به حساب فیس بوکتان لینک دهید.

برای درخواست حساب اینستاگرام خود، به مدیر کسب و کار Business Manager بروید و در سمت چپ صفحه، روی منو کلیک کرده و روی Account Instagram کلیک کنید. سپس به Claim Instagram Account رفته، اطلاعات حساب خود را اضافه کرده و روی دکمه Next بزنید تا اطلاعاتتان اضافه شود.

یک هدف را انتخاب کنید و نام کمپین خود را بر اساس آن برگزینید. در حالی که فیس بوک گزینه‌های مختلفی برای تبلیغات ارائه می‌دهد، تنها تعداد معدودی می‌توانند شامل تبلیغات اینستاگرام به عنوان گزینه مناسب باشند. برای اطمینان از اینکه در مسیر صحیح قرار دارید، یکی از گزینه‌های زیر را انتخاب کنید:

 • آگاهی از برند
 • Reach
 • ترافیک
 • نصب برنامه‌ها
 • درگیری (Engagement)
 • بازدیدهای ویدیویی
 • تبدیل (Conversions)

اگر گزینه ترافیک را انتخاب نمایید، از شما می‌خواهند تا مقصدی برای ترافیک خود انتخاب کنید. فیس بوک نیز به شما این امکان را می‌دهد تا بین وب سایت و یک برنامه، یکی را برگزینید. در مرحله بعدی، تبلیغ خود را با توجه به فاکتورهای جمعیت شناختی و روانشناختی، از جمله سن، جنس، مکان، زبان، کار، وضعیت مالی، رفتارها و ارتباطات مورد نظر خود بسازید.

این مرحله را فراموش نکنید! در غیر این صورت، تبلیغ شما فقط در فیس بوک نشان داده می‌شود. ویرایش Placements را در زیر گزینه‌های placements در پلتفرم اینستاگرام انتخاب نمایید. اگر فقط می‌خواهید تبلیغات خود را در اینستاگرام اجرا کنید، مطمئن شوید که هیچ مکان دیگری را انتخاب نکرده‌اید.

پس از انتخاب اینستاگرام به عنوان مکان خود، از شما می‌خواهند بودجه و برنامه تبلیغ را تعیین نمایید. بودجه خرج روزانه یا بودجه عمر را برای تبلیغ، تنظیم کرده و تاریخ شروع و پایان فعالیت خود را مشخص کنید.

اگر تاریخ یا بودجه عمر تعیین نشود، آگهی شما به طور نامحدود با بودجه روزانه‌ای که اختصاص داده‌اید، اجرا خواهد شد. می‌توانید گزینه‌های بودجه و برنامه ریزی بیشتری را از طریق منوی گزینه‌های پیشرفته پیدا کنید، که به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغاتتان را در ساعات مشخصی از روز اجرا کنید یا تبلیغ خود را طوری تنظیم نمایید تا در اسرع وقت با استفاده از نوع تحویل “شتاب” نتایج را به دست آورید. این گزینه برای تبلیغات متمرکز در حوادث به موقع، مفید است.

در مرحله بعد، محتوای تبلیغ خود را تنظیم کنید. می‌توانید یک پست موجود را تقویت کرده یا محتوای جدیدی را بارگذاری کنید تا به عنوان تبلیغات اجرا شود. اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا تبلیغات تک تصویری یا ویدیویی و تبلیغات استوری را ایجاد کنید.

برای به حداکثر رساندن انتشار آگهی مطلوب، فیس بوک توصیه می‌کند از تصاویر با اندازه ۶۰۰x 600 پیکسل برای تبلیغات در قالب مربع، ۶۰۰ ۳۱۵x پیکسل برای تبلیغات منظره و ۶۰۰ ۷۵۰x پیکسل برای تبلیغات عمودی استفاده کنید. همچنین می‌گوید متنتان را روی یک عکس یا یک ویدیوی کوچک انتشار دهید.

پس از آپلود کردن تبلیغات خلاقانه، سفارش خود را وارد کرده و شروع به اجرای اولین تبلیغات در اینستاگرام خود کنید.

برای تبلیغات اینستاگرام چقدر باید هزینه کرد؟

اینکه چقدر در تبلیغات اینستاگرام سرمایه گذاری می‌کنید باید به هدف تبلیغات شما گره خورده باشد.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست آورید، هزینه هر تبلیغ و نحوه مقایسه آن با سایر کانال‌ها و ارزش طول عمر مشتری CLV را در نظر بگیرید. (به عنوان مثال، اگر CLV شما ۳۰۰۰ دلار باشد، ممکن است ۵۰۰ دلار آن برای یک کمپین تبلیغاتی خرج شود. این‌ها فقط اعداد دلخواه هستند، اما شما می‌توانید با توجه به آنها هزینه تبلیغات را حدس بزنید.)

این مقدار می‌تواند برای هر تجارت و صنعتی متفاوت باشد. همچنین در مورد سایر اهداف مانند افزایش کلیک وب سایت و فروش محصول نیز صدق می‌کند.

مهم نیست که این هدف شما باشد، نظارت و بهینه سازی تبلیغات اینستاگرامتان برای استفاده بیشتر از بودجه شما امر بسیار مهمی است.

بازاریابی اینستاگرام به شما کمک می‌کند بهتر رشد کنید

با ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه، هیچ قدرت منفی و هدف غیر قابل دسترسی در اینستاگرام وجود ندارد. آنچه در گذشته به عنوان یک برنامه ساده اشتراک گذاری عکس مورد استفاده قرار می‌گرفته، به یک تجربه اجتماعی همه جانبه تبدیل شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا هویت بصری یک شرکت را کشف کنند.

کاربران برای محتوا با کیفیت بالا در اینستاگرام، ارزش قائل هستند. بهتر است تصاویری بسازید که اطلاعات جالبی را در اختیار مخاطبان شما قرار دهد یا مارک تجاری خود را به روشی جدید و منحصر به فرد به نمایش بگذارد. با نوشتن کپشن های سرگرم کننده که می‌توانند کاربر را درگیر پستتان کند، محتوای خود را بهینه کنید.

ایجاد و نگهداری پلتفرم‌هایی که هویت بصری برند شما را ضبط می‌کند، ممکن است ترسناک باشد، اما اینستاگرام این کار را به آسانی انجام می‌دهد. راهنمای ما را دنبال کنید و از بهترین راهبرد استفاده در استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود الهام بگیرید.

4 thoughts on “آموزش جامع اینستاگرام مارکتینگ”

 1. یادمه سومین تجربه کاریم ادمینی اینستاگرام برای باربری بود، تجربه خوبی بود.
  ممنون از شما بابت تهیه چنین مقاله ای.

 2. محمد امین زارع پور

  خسته نباشید و خدا قوت. به عنوان کسی که اوایل کارمه و تازه شروع به یادگیری در این حوزه کردم این مطلب خیلی کارآمد و مفید واقع شد.
  بابت وقتی که برای تنظیم و تهیه این مطلب صرف کردید ممنونم.
  موفق باشید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *