مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

بعید است شما به عنوان یکی از کاربران دنیای اینترنت و کسب و کارهای مجازی، نامی از بازاریابی محتوا نشنیده باشید، عنوانی که به اشکال مختلف تعریف می‌شود و ملزومات گوناگون را به خورد من و شما می‌دهد اما به واقع مزایای استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟ این نوع استراتژی چه کاربردی دارد؟ آیا واقعا در روند کسب و کار مثبت عمل می‌کند؟ سوالات مختلفی وجود دارد که در میان حجم وسیعی از سایت‌های مدعی که روزانه برای بالابردن ترافیک خود به فکر تعریف بازاریابی محتوا افتاده‌اند، جواب قانع کننده‌‍‌ای برای آنها یافت نمی‌شود.

بازاریابی محتوا چیست؟

استراتژی محتوا مزایای بسیاری دارد که می‌تواند شما را به عنوان یک صاحب کسب و کار یاری کرده و رشدی پایدار برایتان به ارمغان آورد. از مهمترین مزایای بازاریابی محتوا می‌توان به گسترش کسب و کارهای جدید اشاره کرد. استراتژی بازاریابی محتوا باعث می‌شود محتوایی ارزشمند که ارتباط کاملی با موضوع کسب و کار دارد، به وجود بیاید. چنانچه بازاریابی محتوا قدرتمند باشد، مخاطبان جدیدی جذب موضوع و کسب و کار موردنظر شده و مخاطبان قبلی نیز به قوه خود باقی می‌مانند. محتوای ارزشمند و باکیفیت می‌تواند مخاطبان بیشتری را به سمت خود جذب کند.

مزایای استراتژی بازاریابی محتوای موفق، داشتن برنامه‌ریزی دقیق و منظم بوده و باید به این نکته توجه داشت که محتوا مختص چه کسانی تولید می‌شود و مخاطب از محتوای ایجاد شده چه سودی خواهد برد و یا قرار است کدام یک از مشکلات خود را با کمک محتوای تولید شده برطرف کند. افرادی که در امر بازاریابی محتوا فعالیت دارند، باید مراحلی را مدنظر قرار دهند که بتوانند به وسیله آنها بهترین عملکرد را داشته باشند.

بازاریابی محتوا چیست

تفاوت بازاریابی محتوا و تبلیغات

یکی از مهمترین سوالاتی که اغلب افراد در ذهن خود دارند این است که بازاریابی محتوا چه تفاوتی با تبلیغات دارد؟ باید اعلام کنیم این دو مقوله بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و عملکردی متفاوت دارند. در واقع استراتژی بازاریابی محتوای کسب و کارهای مختلف، رسانه‌هایی را زیر نظر دارد که محتوای مختص به آن را تولید می‌کنند و تنها در خصوص محتوای تولید شده انجام می‌شود اما زمانی که از رسانه‌های در خصوص ارائه محتوای تولید شده استفاده شود، می‌توان گفت امر تبلیغات انجام شده است. علاوه براین استراتژی که بازاریابی محتوا درنظر دارد، در برابر تبلیغات بسیار متفاوت بوده و می‌تواند مشتریان بسیاری را به سمت کسب و کار معرفی شده جذب نماید. انجام تبلیغات هزینه بسیار زیادی را در بر داشته و این در حالی است که هزینه لازم برای بازاریابی محتوا بسیار ناچیز است و سود بسیار بالاتری در مقایسه با تبلیغات دریافت خواهد کرد.

دلایل و مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

یکی از مهمترین مزایای استراتژی بازاریابی محتوا، بالا بردن ترافیک وب سایت و ساخت لید جدید با استفاده از منابع مورد اعتماد و کم هزینه است. این موارد از جمله مزایای استراتژی بازاریابی محتوا است و به مدیران وب سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی کمک می‌کند تا بتوانند موفقیت بیشتری را در زمینه کاری خود دریافت کنند. ۱۰ مورد از مزایای استراتژی بازاریابی محتوا به شرح زیر است:

۱- اعتمادسازی در بازدیدکنندگان

بازاریابی محتوا باعث می‌شود تا کاربرانی که از وب سایت موردنظر بازدید می‌کنند نسبت به اطلاعات ارائه شده اعتماد بیشتری به دست آورند. این امر موجب می‌گردد میزان خرید از محصولات ارائه شده افزایش یافته و کاربران دیدگاه‌های خود را نیز در خصوص محصولات و محتوای ارائه شده مطرح نمایند.

۲- آگاه شدن از برند

بازاریابی محتوا با اهداف بسیاری شکل می‌گیرد که یکی از مهمترین آنها افزایش اطلاعات کاربران از برند است. بازاریابی محتوا به کاربران کمک می‌کند تا نسبت به محتوای تولید شده آگاهی داشته و با توجه به آن اقدامات جدی انجام دهند. این مسئله میزان تخصص یک کمپانی را نیز نشان خواهد داد و مدیران کسب و کارهای اینترنتی می‌توانند از طریق ارائه ویدئو و اینفوگرافیک و راه حل‌های مختلف اقدام به تولید محتوای ارزشمند نمایند.

۳- بهبود سئو سایت

از دیگر عواملی که نیاز به بازاریابی محتوا دارد، بهبود سئو است و این کار تنها با تولید محتوایی میسر خواهد شد که از کیفیت بالایی برخوردار بوده و بتواند ترافیک بیشتری را به سمت وب سایت مورد نظر جذب کند. الگوریتم‌هایی که توسط موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار متفاوت بوده و هر لحظه تغییر پیدا می‌کنند. چنانچه محتوایی مرتبط با موضوع کسب و کار ارائه شده و از کلید واژه‌های صحیح در آن استفاده شود، وب سایت مورد نظر جایگاه بالاتری را در موتورهای جستجو خواهد داشت. بهبود سئو نیز در این حالت میسر شده و باعث می‌شود تا وب سایت معرفی شده بیشتر از قبل دیده شود.

استراتژی بازاریابی محتوا

۴- تولید لید

تولید لید یکی دیگر از اهداف مهم در بازاریابی محتوا شناخته می‌شود. بسیاری از کاربران ناشناخته از طریق بازاریابی محتوا می‌توانند با وب سایت معرفی شده آشنا شوند و این امر در گسترش کسب و کارهای جدید نیز تاثیرگذار خواهد بود. تولید محتوای ارزشمند باعث می‌شود ترافیک بالاتری به سمت وب سایت شما سرازیر شده و تبدیل به لید شوند. بازاریابی محتوا کمک می‌کند تا لیدهای ایجاد شده پرورش یافته و به عنوان یک خریدار از وب سایت شناخته شوند.

بازاریابی محتوا مزایای دیگری نیز دارد که جذب مخاطبان ایده آل، تبدیل بازدیدکنندگان به لید، پرورش لیدهای جدید، به اشتراک گذاشتن محتوای تولید شده از طریق بازدیدکنندگان، جذب افراد رفته به سمت وب سایت معرفی شده و افزایش میزان سرمایه به سمت وب سایت از جمله مزایای آن به شمار می‌روند. این موارد به وب سایت‌ها کمک می کنند تا با موفقیت بیشتری مواجه شده و بتوانند محتوای ارزشمندی را تولید نمایند.

افرادی که وارد بازاریابی محتوا می شوند در این راستا باید چندین هدف را برای خود در نظر بگیرند. یکی از استراتژی های مهم در بازاریابی محتوا به شمار می­ رود. تعیین اهداف برنامه ریزی باعث می شود که بهترین عملکرد را داشته و از الگوهای مختلفی استفاده نمایند.

۵- شناسایی مخاطبین هماهنگ با هدف

یکی دیگر از مزایای استراتژی بازاریابی محتوا شناخت مخاطبینی است که با هدف محتوای تولید شده هماهنگی کامل دارند. مسئولان وبسایتی که تمایل دارند برنامه ای موفق به وجود بیاورند باید مخاطبینی خاص خود را شناخته و آن ها را به صورت واضح درنظر داشته باشند. آن دسته از اشخاصی که به تازگی اقدام به ایجاد وب سایت و فروشگاه اینترنتی کرده اند برای اینکه بتوانند محتوای خوبی را تولید کرده و ارتباط مناسبی با مشتریان خود برقرار کنند باید به این موضوع به صورت ویژه توجه داشته باشند.

۶- تعیین سیستم مدیریتی محتوا

تعیین سیستم مدیریتی محتوا موجب می شود تا محتوای مناسبی تولید شده و در وب سایت نیز به درستی انتشار یابد. استفاده از نرم افزارهای مختلفی همچون هات اسپات و وردپرس به عنوان سیستم های مدیریت محتوای مطلوبی شناخته می شوند که می توان از آن ها استفاده کرده و بهترین نتیجه را دریافت نمود.

۷- استخدام کپی رایترها

یکی از مهم ترین عوامل موفقیت در بازاریابی محتوا به افراد متخصصی تعلق دارد که می توانند ایده های مطلوبی را در بازاریابی محتوای موفق ارائه داده و محتوایی مناسب با اهداف مسئولان و وب سایت موردنظر را تولید نمایند. وبلاگ نویسان و کارشناسان سئو و طراحان وب سایت ازجمله افراد متخصصی هستند که در بازاریابی محتوا می توانند نقش کلیدی داشته و موفقیت بیشتری را به ارمغان بیاورند.

۸- ایده پردازی

از دیگر استراتژی های بازاریابی محتوا ایده پردازی است که موجب می شود محتوای مطلوبی به وجود بیاید. در این رابطه می توان از ابزارهایی همچون HubSpot’s Website Grader، Blog idea generator، Feedly، BuzzSumo و برنامه های دیگر استفاده کرد که به فرد کمک می کنند بهترین ایده را در امر بازاریابی محتوا داشته باشد.

۹- تعیین نوع محتوای موردنظر

در امر تولید محتوا می توان از گزینه های بسیاری استفاده کرد اما باید درنظر داشت که تولید محتوا به سه دسته بصری، نوشتاری و صوتی تقسیم می شود. زمانی که هرکدام از این سه نوع محتوا با یکدیگر ترکیب شوند باعث به وجود آمدن فرمت جدیدی خواهند شد. پست های وبلاگی، اینفوگرافیک و فایل های صوتی و بسیاری از محتواهای دیگر در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و در بازاریابی محتوا نیز تاثیر مستقیمی خواهند داشت.

دلایل و مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

۱۰- انتشار محتوا

زمانی که محتوایی باتوجه به موارد عنوان شده تولید شود می توان آن را در موتورهای جستجو و فضای مجازی و ایمیل و حتی تبلیغات انتشار داد. بازاریابی محتوا نیازمند داشتن نظم بوده و مدیریت محتوا کمک می کند تا محتوای ایجاد شده در زمان مشخصی انتشار پیدا کند.

۱۱- معرفی محصولات

یکی از مهمترین مزایای بازاریابی محتوا برای فروشگاه­های اینترنتی آن است که کمک می­کند ویژگی­های محصولات، مقایشه کالاها در برندهای گوناگون، معایت اجناس و… به صورت دقیق در اختیار کاربران قرار بگیرد و آنها بتوانند به راحتی از میان انبوه محصولات موجود در بازار، بهترین و مناسب­ترین محصول را با توجه به نیاز و شرایط خود تهیه کنند.

آیا بازاریابی محتوا در وبلاگ نویسی نیز موثر است؟

باید بگوییم بازاریابی محتوا این روزها نه تنها بر روی استراتژی سایت­های بزرگ تاثیر گذاشته است، بلکه می­تواند وبلاگ­های نسبتا ساده­ تر را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اگر وبلاگ نویسی به صورت دقیق و با برنامه پیش برود، می­تواند به تنهایی به یک راه موثر برای رسیدن به در آمد تبدیل شده و سبب گردد بسیاری از کسب و کارها بتوانند مزایا، محصولات، خدمات و توانایی­ها و ظرفیت­هایشان را با کمک استراتژی بازاریابی محتوا به کاربران معرفی کرده و آنها را به سمت خود جذب نمایند.

اگر قرار باشد بازاریابی محتوا در وبلاگ نویسی نیز موثر عمل کند، می­توان با کمک یک تقویم شروع به کار کرد به این نحو که وبلاگ نویس در فواصل زمانی مشخص، در تاریخ­های از پیش تعیین شده و مناسبت­های معین شروع به تولید محتوایی ویژه کرده و وبلاگ خود را به روز می­کند. همین امر در کنار استفاده از یک محتوای باکیفیت و مفید، لحنی ثابت و یک پارچه و مواردی از این دست سبب می­شود وبلاگ بهتر از گذشته برای مخاطب به نمایش درآید و وبلاگ نویس بتواند با استفاده از آن برای معرفی محصولات و کسب و کار خود قدم بردارد.

همچنین علاوه بر موارد گفته شده وبلاگ نویس باید تلاش کند در مسیر پاسخ به سوالات کاربران قدم بردارد آن وقت است که مخاطبان بیشتری جذب کرده و دایره ارتباطات خود را گسترش می­دهد. در واقع این که مشخص شود کاربران با چه سوالاتی مواجه هستند، چه چیزهایی برایشان مبهم است، چه مواردی را با اهمیت می­دانند و… باعث شده که محتوا به درستی تهیه و بر روی وبلاگ گذاشته شود.

همچنین وبلاگ نویس باید تلاش کند تا از جملاتی استفاده نماید که همچون سوالات کاربران است به طور مثال واژه­هایی چون چرا؟ چگونه؟ چطور؟ و… همگی کلمات سوالی هستند که پیش از سوالات کاربران مورد استفاده قرار می­گیرند از همین رو استفاده از آنها کاربران را مستقیم به سمت وبلاگ مورد نظر آورده و سبب می شود آنها سایر محتواهای سایت یا محصولات موجود را نیز مورد بررسی قرار دهند.

بازاریابی محتوا در وبلاگ نویسی

مهمترین قوانین بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا نیز مانند هر اقدامی در دنیای وب، دارای قوانین خودش است که اگر آنها را به درستی مورد توجه قرار داده شوند، می­توانند موفقیت بسیاری برای صاحبان وب سایت­های گوناگون به همراه داشته باشند. در ادامه نمونه­هایی از این قوانین و بایدها و نبایدهای استراتژی بازاریابی محتوا را شرح می­دهیم:

  • زمان طولانی

یکی از نکاتی که باید به آن توجه شود، آن است که بازاریابی محتوا به زمان نیاز دارد و به هیچ عنوان زود بازده نیست. از همین رو نمی­توان انتظار داشت تنها با تعداد محدودی محتوا و در زمانی کوتاه به نتایج چشمگیری دست یافته شود. در واقع باید بگوییم بازاریابی با کمک محتوا نیاز به زمان دارد و امکان دارد در مراحل اولیه و محتواهای ابتدایی هیچ تاثیری ایجاد نکند اما می­توان گفت این روش به دلیل ماهیتی که دارد، می­تواند به شرط مستمر بودن در نهایت به نتایج خوبی منتهی گردد و سبب شود یک سایت، خود را به خوبی به کاربران معرفی نماید. پس یکی از قوانین در استراتژی بازاریابی محتوا صبر و شکیبایی است.

  • مخاطب واقعی

ربات و کاربران ساختگی هیچ ارزشی ندارند و صاحبان کسب و کارها نمی­توانند امید داشته باشند کاربران غیر واقعی و ربات­ها به آنها برای رسیدن به اهدافشان کمکی برسانند. در واقع بسیاری از افراد بر این باورند که استفاده از ربات می­تواند یک استراتژی بازاریابی محتوای مناسب باشد اما باید بگوییم این امر نه تنها به آنها یاری نمی­رساند بلکه برایشان مشکلات متعددی نیز ایجاد می­کند. در واقع باید گفت استفاده از محتوای خلاقانه، با کیفیت و درست سبب می­شود کاربران به سوی سایت­ها جذب شوند و سایت­ها به اهداف بازاریابی محتوایی خود دست یابند. پس هیچ نیازی نیست از ربات­هایی استفاده کنیم که در بسیاری از موارد سبب جریمه از سوی گوگل نیز می­شوند.

  • تعامل

یکی از مهمترین راه­های بازاریابی محتوا آن است که تعامل مناسبی با کاربران برقرار شود به این شکل که اگر آنها سوال یا پیامی را در میان گذاشتند، سوالات به درستی بررسی شده و پاسخ داده شوند زیرا این امر می­توانند سبب ایجاد حس اعتماد میان کاربران شده و حضور مجدد آنها در سایت را تضمین کند. همچنین اگر تعدادی از کاربران دارای یک دغدغه مشترک هستند و آن را مدام مطرح می­کنند، میبایست در یک محتوای مخصوص آن دغدغه مطرح و پاسخ داده شود. به این نحو به کاربر گفته می­شود که خواست­هایش دارای اهمیت بوده و ارزشمند است.

مهمترین قوانین بازاریابی محتوا

  • پژوهش

یکی از مهمترین مسائلی که همواره باید به آن توجه کنید، پژوهش و تحقیق است زیرا بدون آن تولید محتوا و بازاریابی محتوا ارزشی نخواهد داشت. این که یک صاحب سایت بداند چه راه­هایی اشتباه است، گوگل چه نوع استراتژی­هایی را فاقد اعتبار می­داند، کدام مسیر برای جذب مخاطب موثر است و… همگی راه­هایی هستند که می­تواند برای پیش برد اهداف یک کسب و کار موثر عمل کند و سبب شود محتواهای تولیدی باکیفیت پیش برود و استراتژی بازاریابی محتوا به بهترین شکل نتیجه دهد.

  • اشتراک گذاری

یکی از مهمترین قوانینی که در بازاریابی محتوا باید به آن توجه شود، اشتراک گذاری مطالب با کیفیت از سایت­های دیگر است به این معنا که اگر سایت­ها محتواهای دیگر سایت­ها را برای مخاطبان خود به نمایش بگذارند و از معرفی آنها نترسند، هم از نظر سئو ارزش پیدا می­کنند و هم دیگر سایت­ها را به سوی اشتراک گذاری مطالب مفید سایت خود ترغیب می­کنند.

در پایان

در استراتژی بازاریابی محتوا باید به دو نکته توجه کرد:

  • حفظ مخاطبان قدیمی
  • جذب مخاطبان جدید

در واقع بازاریابی محتوا اگر بتواند به صورت اصولی پیش برود، سبب می­شود کاربرانی که قبلا به سایت سر زده­اند مجددا با علاقه به سایت برگشته و مطالب جدید را بررسی کنند. از سوی دیگر یک سایت باید با محتواهایی به سمت استراتژی بازاریابی اصولی پیش برود که هر روز کاربران جدید را به سوی خود جذب کرده و سبب شود آنها نیز سایت را به دیگران معرفی کنند. برای رسیدن به این مرحله تنها کافی است یک صاحب سایت موارد گفته شده را رعایت کند، پژوهش را در دستور کار قرار دهد، ارتباط با مخاطب را مهم بشمارد، اشتراک گذاری را فراموش نکند، صبور باشد و برای رسیدن به خواست­های خود به هر راهی دست نزند، آن وقت است که می­تواند به مرور اهداف خود را دنبال کرده و به نتیجه دلخواه دست یابد.

4.7 (94.12%) 17 تعداد آراs

یک پاسخ به “مزایای استراتژی بازاریابی محتوا”

  1. وحید کامرانی گفت:

    آیا در بازاریابی محتوا تعداد محتوا اهمیت دارد یا کیفیت؟ منظورم اینکه بیشتر رو حجم محتوا وقت بذارم بهتره یا بیشتر به کیفیت محتوا توجه کنم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ترندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹

ترندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در راستای فراگیر شدن خود در سال ۲۰۱۹، باید بر مبنای پیش‌بینی متخصصان پیشرو در صنعت، نگاهی به استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی پیوسته در حال تغییر هستند و با کارکردهای گوناگون و اشکال مختلف مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و غیره و همچنین با...

بیشتر بخوانید...
راز آپدیت هسته اصلی گوگل 2019: تولید محتوای با کیفیت را جدی بگیرید!| الو کانتنت

توصیه گوگل در آپدیت جدید ۲۰۱۹: تولید محتوای با کیفیت را جدی بگیرید!

گوگل روز گذشته مقاله‌ای با عنوان What webmasters should know about Google’s core updates (آنچه که باید وب مستران درباره آپدیت هسته اصلی گوگل بدانند) منتشر کرد که به شرح جزییات آپدیت جدیدش پرداخته است. در این مقاله دنی سولیوان کارمند ارشد گوگل صراحتاً اعلام می‌کند که ما به روز...

بیشتر بخوانید...
نمونه های بازاریابی محتوا در جهان: ۲۴ برندی که با بازاریابی محتوا به ابرکمپانی تبدیل شدند

نمونه های بازاریابی محتوا در جهان: ۲۴ برندی که با بازاریابی محتوا به ابرکمپانی تبدیل شدند

داستان‌های موفقیت آمیز نمونه‌های بازاریابی محتوا در جهان بازاریابی محتوا، یکی از جدیدترین اشکال بازاریابی و در عین حال موثرترین آن است. براساس یک نظرسنجی که شورای محتوای سفارشی انجام داده است، ۷۲ درصد از بازاریابان احساس می‌کنند که بازاریابی محتوا، بهتر از تبلیغات مجله‌ای می‌تواند باعث بازگشت سرمایهٔ شان...

بیشتر بخوانید...
۹ نکته ساده برای نوشتن محتوای وب مخاطب محور

۹ نکته ساده برای نوشتن محتوای وب مخاطب محور

این یک اشتباه رایج است که حتی نویسندگان با تجربه نوشتن محتوای وب هم آن را انجام می‌دهند: وقتی متنی برای وب‌سایتتان می‌نویسید، به چه کسی فکر می‌کنید؟ آیا یک مشتری احتمالی را تصور می‌کنید که دارد متن شما را می‌خواند؟ یا درباره چیزی که باعث می‌شود مشتری کلیک کند...

بیشتر بخوانید...
تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

انواع استراتژی محتوا چیست؟ شاید نام استراتژی محتوا به گوشتان خورده باشد اما به واقع این عنوان بیانگر چیست؟ آیا آنچه این روزها در مورد انواع استراتژی محتوا گفته می شود درست است یا تنها ادعاهایی بی‌پایه و اساس بوده که منتشر کنندگان آن اهدافی متفاوت را دنبای می‌کنند؟ باید...

بیشتر بخوانید...
شش مرحله طلایی در تولید محتوای با کیفیت

شش مرحله طلایی در تولید محتوای با کیفیت

دنیای دیجیتال امروز از جمعیت بیش‌ازحد در حال انفجار است. تعداد کاربران اینترنت به قدری زیاد است که می‌توان آن را به ستاره‌های آسمان، شن‌های ساحل دریا یا اتم‌های یک سلول تشبیه کرد. بر اساس آمار ارائه شده، در حال حاضر بیش از ۹۰۰ میلیون سایت اینترنتی وجود دارد، روزانه...

بیشتر بخوانید...
انتخاب کلمات کلیدی مناسب، آغازگر تولید محتوای با کیفیت!

انتخاب کلمات کلیدی مناسب، آغازگر تولید محتوای با کیفیت!

کلمات کلیدی چه کلماتی هستند؟ هنگامی‌که در اینترنت به دنبال اطلاعاتی درباره یک مطلب هستید، آن را با چه کلمات یا عبارت‌هایی جستجو می‌کنید؟ مسلماً برای اینکه منظورتان را به موتورهای جستجو بفهمانید باید از کلمات و عبارت‌های مرتبط با آنچه می‌خواهید استفاده کنید. کلمات کلیدی بنا بر تعریف، کلمات...

بیشتر بخوانید...
بازاریابی محتوا برای استارتاپ‌ها

نکاتی در مورد بازاریابی محتوا برای استارتاپ‌ها

شروع کار در بازاریابی محتوا برای استارتاپ ها می‌تواند دلهره‌آور باشد، زیرا جهت کسب موفقیت در بازاریابی محتوا باید مطالب جالب، پست‌های جذاب برای وبلاگ، ویدئو و اینوگرافیک‌های خوبی تهیه شود تا بتوانید افزایش فروش داشته باشید؛ البته باید بگوییم بازاریابی محتوا به این راحتی‌ها هم نیست و شما برای بهره‌گیری...

بیشتر بخوانید...

محبوب ترین مقالات

تولید محتوا چیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

آخرین مقالات