با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش سئو » مشاوره سئو حرفه ای برای کسب و کارها
مشاوره سئو حرفه ای برای کسب و کار
مشاوره سئو حرفه ای برای کسب و کارها

مشاوره سئو حرفه ای برای کسب و کارها

این جذاب‌ترین قسمت شروع یک کسب‌وکار  است.

همکاری با مشاور سئو

در شرایطی که اینترنت تمامی بخش‌های زندگی ما را در دستان خود گرفته، بهره‌گیری سئو، بیش از 55 درصد از کسب‌وکارها را به خود مشغول کرده است و آن‌ها برای حرفه‌ای شدن در این حوزه، با مشاور سئو همگام شده‌اند. قبل از اینکه شرکت شما به سمت استفاده از این مسیر رشد برود، پاسخ به این دو سوال بسیار مهم است: سئو دقیقا به چه کاری می‌آید؟ چطور می‌تواند از آن برای رشد کسب‌وکارم کمک بگیرم؟

فراموش نکنید پاسخ به این سوالات، تنها با همراهی و همکاری یک مشاور سئو امکان‌پذیر است و قرار نیست هر فردی با خواندن چند مقاله، تبدیل به یک مشاور حرفه‌ای شود.

مشاور سئو چه کسی است؟

قدم اول باید بدانیم که سئو، مجموعه خدماتی هستند که معمولا توسط یک آژانس سئو، ارائه می‌شوند و به شرکت شما در بهینه‌سازی موتور جستجو کمک می‌کنند. اما به سراغ سوال خود برویم، مشاور سئو کیست؟ مشاور حوزه سئو همان فردی است که کسب‌وکار شما را بررسی می‌کند، رقبایتان را می‌شناسد، از کدهای سایت تا محتواهای آن را رصد می‌کرده و درنهایت نقشه راه موفقیت را به شما می‌گوید.

در واقع یک مشاور با بررسی همه جانبه کسب‌وکار شما، به شما می‌گوید که چطور می‌توانید برای گرفتن رتبه‌های برتر در گوگل، برنامه‌ریزی کنید و با چه اقداماتی به اهداف خود دست یابید.

مشاور سئو چه کسی است؟

نمونه‌ای از مشاوره سئو

به عنوان مثال، یک نانوایی ممکن است از سئو برای رسیدن به رتبه‌بندی برتر و جذب مخاطب کمک بگیرد. اینجاست که مشاور سئو وارد عمل می‌شود و ابتدا برای یافتن کلمات کلیدی برتر به آن‌ها مشاوره می‌دهد.

 • نانوایی با نان‌های رژیمی
 • کوکی‌های سفارشی نانوایی
 • نانوایی آنلاین غرب تهران

در ادامه راه مشاور مورد نظر، تعیین خط‌مشی تولید محتوا، نحوه لینک دهی، چگونگی استفاده از لینک‌های خارجی و… را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

از سوی دیگر مشاور و متخصص سئو به شما کمک می‌کند تا کدهای ناسالم سایتتان را بیابید، با کمک وی سرعت سایت را افزایش دهید و به فکر کسب رتبه‌های برتر بیافتید.

از آنجایی که موتورهای جستجو مانند گوگل برای تعیین رتبه یا موقعیت یک وب سایت در نتایج جستجو به بیش از 200 عامل متکی هستند، یک سایت برای موفقیت در سئو، به تخصص قابل توجهی نیاز دارد.  به همین دلیل است که بسیاری از کسب‌وکارها با مشاور سئو همکاری می‌کنند.

خدمات سئو که آژانس‌های سئو ارائه می‌دهند

در سال‌هایی که موتورهای جستجو مانند Google به راه افتادند، الگوریتم‌های موتورهای جستجو دستخوش به‌روزرسانی‌ها و نوآوری‌های متعددی شدند.  به همین دلیل است که بسیاری از شرکت‌های SEO مشاوره‌های تخصصی سئو ارائه می‌دهند و به کسب‌وکارها در صنایع خاص (و رقابتی) کمک می‌کنند تا به اهداف تجاری خود دست یابند.

چند نمونه از رایج‌ترین خدمات بازاریابی سئو عبارت‌اند از:

 • سئوی محلی
 • سئوی تجارت الکترونیک
 • سئوی صوتی
 • ممیزی SEO

 برای بسیاری از شرکت‌ها، خدمات سئو با تعریف همیشگی نمی‌تواند مسیر رشدشان را هموار کند، در واقع این شرکت‌ها اگر یک فروشگاه محلی یا تجارت الکترونیک هستند، خدمات سئوی محلی و تجارت الکترونیک یک مزیت رقابتی برای آن‌ها محسوب می‌شود. به همین منظور مشاور سئو می‌تواند با توجه به کسب‌وکار آن‌ها، مزیت رقابتیشان را تعیین کرده و کمک کند نقطه قوت، روند رشد تجارت را تسریع بخشد.

در برخی موارد، خدمات سئو بر روی حوزه‌های خاصی از سئو تمرکز می‌کنند، مانند:

سئوی on page، که بر بهینه‌سازی‌های مرتبط با وب سایت شما، مانند برچسب‌های عنوان، محتوا و موارد دیگر تمرکز دارد.

سئوی off page، که بر بهینه‌سازی‌های مربوط به حضور آنلاین شما تمرکز می‌کند، مانند بک لینک‌های وب سایت شما.

سئوی فنی یا تکنیکال، که بر بهینه‌سازی‌های مرتبط با باطن وب سایت شما تمرکز می‌کند، مانند سرعت صفحه، معماری سایت و موارد دیگر.

نمونه‌ای از مشاوره سئو

هزینه مشاور سئو چقدر است؟

قیمت مشاور حوزه سئو به عوامل مختلفی از جمله اهداف تجاری شما، نوع کسب‌وکارتان، شرایط فعلی سایت و مدت زمان مشاوره بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، با الوکانتنت تماس بگیرید.

 7 موردی که مشاور سئو باید به شما مشاوره دهد

 اکنون که با تعریف سئو و مشاور تخصصی آن آشنا شدید و نوبت آن است که به سراغ مواردی برویم که یک مشاور حوزه سئو باید بررسی کند:

 1. ممیزی SEO

خدمات هر شرکت سئو باید دارای ممیزی SEO باشد. با ممیزی SEO، مشاور سئوی شما، نگاهی عمیق به استراتژی فعلی شما می‌اندازد.

حتی اگر استراتژی سئو ندارید، مشاور متخصص، وب سایت شما را از منظر سئو ارزیابی می‌کند و به این می‌پردازد که نقاط قوت کجاست و کجا می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

فراموش نکنید، در حالی که می‌توانید از ابزارهای ممیزی رایگان سئو استفاده کنید، آن‌ها بینشی مشابه تیمی از متخصصان سئو برای کسب‌وکار شما ارائه نمی‌کنند.

 1. تجزیه و تحلیل رقبا

مهم نیست که صنعت شما چقدر جایگاه ویژه‌ای دارد، شما می‌خواهید یک تحلیل رقیب برای سئوی خود داشته باشید.  با ابزارهای تجزیه و تحلیل رقبا، شرکت SEO شما می‌تواند رقبای آنلاین و آفلاین را کشف کند.

این کشف می‌تواند استراتژی شما را مشخص کند و به شما کمک کند تا از نقاط ضعف رقبا بهره ببرید.  در حالی که خدمات بسیاری از آژانس‌های سئو شامل تجزیه و تحلیل اولیه رقبا می‌شود، شما باید با شرکت‌هایی همکار شوید که تجزیه و تحلیل رقبا را به بخشی منظم از استراتژی شما تبدیل می‌کنند. در واقع مشاور در فعالیت‌های خود، توانایی بررسی رقبای شما را داشته باشد و بتواند در این مسیر با شما همراهی کند.

 1. مشاوره سفارشی

توجه به یک مشاوره سفارشی، جزء اصلی فعالیت‌های مشاور سئو است.  وقتی رویکردی شخصی سازی شده برای کسب‌وکار خود دارید، می‌توانید بازگشت سرمایه (ROI) خود را از SEO به حداکثر برسانید.

اگر روی همکاری با یک مشاور و متخصص در زمینه سئو سرمایه‌گذاری می‌کنید، تیم شما باید اطمینان حاصل کند که شرکتتان یک مشاوره سفارشی دریافت می‌کند. به این دلیل که بسیاری از شرکت‌های سئو، به‌ویژه آنهایی که خدمات سئوی «ارزان» را تبلیغ می‌کنند، مشاوره‌های کپی، بدون منطق، بدون بررسی و… را پیش می‌برند.

با این رویکرد نادرست مشاور، کسب‌وکار شما حداکثر بازگشت سرمایه را دریافت نمی‌کند. در بیشتر موارد، شرکت‌ها با این نوع استراتژی‌ها در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر نمی‌شوند، که به کسب‌وکار شما کمکی نمی‌کند، زیرا تنها 25 درصد از کاربران از صفحه اول نتایج جستجو فراتر می‌روند.

 به همین دلیل است که تیم شما باید روی خدمات شرکت‌های SEO که مشاوره سفارشی ارائه می‌دهند، سرمایه‌گذاری کند.

 1. گزارش‌های شفاف

در مورد مشاور و متخصص سئو، شفافیت ضروری است.

شما مشاور سئویی می‌خواهید که تیم شما بتواند به آن اعتماد کند؛ به همین دلیل است که همکاری با یک مشاور SEO که به صورت شفاف به شما گزارش‌ می‌دهد، بسیار مهم است.

 به عنوان مثال، گزارش شما ممکن است بررسی ترافیک ارگانیک وب سایت شما، بررسی رقبا، نرخ تبدیل و رتبه‌بندی در نتایج جستجو را پوشش دهد.

 1. مشاوره سئو پیش رونده

 سئو یک استراتژی مداوم است، به همین دلیل است که تعریف خدمات سئو به طور کلی بر مشارکتی که کسب‌وکار شما با آژانس سئوی شما شکل می‌دهد، تأکید دارد.

 شما به طور مداوم با مشاور خود همکاری می‌کنید، به همین دلیل است که مشاور حوزه سئو باید به عنوان توسعه‌دهنده کسب‌وکار شما کار کنند.  همچنین به همین دلیل است که خدمات او باید به‌گونه‌ای باشد که همواره پیش‌رونده باشد.

هزینه مشاور سئو چقدر است؟

چرا از مشاور سئو و خدمات تیم سئو استفاده کنیم؟

سرمایه‌گذاری در مشاور سئو و خدمات تیم سئو مزایای متعددی دارد. چند مثال عبارت‌اند از:

می‌توانید در زمینه‌های تخصصی سئو مانند سئوی off page، محلی و فنی کمک بگیرید.

وظایف سئو در حال انجام، مانند تحقیق کلمات کلیدی، ایجاد محتوا، ساخت لینک و موارد دیگر را برون‌سپاری کنید.

دسترسی به نرم‌افزار برای نظارت بر رتبه‌بندی، ردیابی بازگشت سرمایه و موارد دیگر را داشته باشید.

به طور کلی، خدمات یک تیم SEO به شما کمک می‌کند تا یک استراتژی SEO را پیاده‌سازی کرده (و حفظ کنید) و همچنین عملکرد جستجوی ارگانیک خود را پیگیری و نظارت کنید.

بهترین قسمت؟

در طول روز زمان بیشتری برای تمرکز بر روی پروژه‌هایی که نیاز به توجه شما دارند، در اختیار خواهید داشت.

چگونه شخصی را برای مشاوره سئو را انتخاب کنم؟

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در مشاور سئو و تیم متخصص هستید، اما نمی‌دانید چگونه خدمات سئو را انتخاب کنید، نکات زیر را دنبال کنید:

 • عملکرد گذشته تیم سئو را بررسی کنید.
 • در صورت نیاز هزینه پروژه خود را به همراه فهرستی از آنچه را که تحویل می‌گیرید، درخواست کنید.
 • در ابتدای راه یک گزارش از شرایط فعلی خود بخواهید.

مشاور و متخصصان سئو، چه کاری انجام می‌دهند؟

مشاور و تیم متخصصان سئو، خدمات بهینه‌سازی موتورهای جستجو را ارائه می‌کنند که برای افزایش بازدید و درنهایت ترافیک جستجوی ارگانیک به وب‌سایت‌ها طراحی شده‌اند.

آن‌ها کمک می‌کنند سایت شما در سرچ کلمات کلیدی اختصاصی خود، رتبه‌های برتر را به دست آورید و با کمک آن، مخاطبان بیشتری را به سوی کسب‌وکار خود جذب نمایید.

جمع‌بندی

لازم به ذکر است همان‌طور که در مقاله بالا مطالعه کردید، مشاور سئو برای شروع یک سایت و کسب‌وکاری موفق به‌طورقطع لازم و کمک‌کننده است. هرچند که این مشاور ممکن است ما را متحمل هزینه کنند اما قطعا مفید خواهد بود .

اگر برای سایت تان نیاز به مشاوره سئو دارید می توانید با مشاور سئو الو کانتنت در تماس باشید تا بهترین راهکار را در اختیارتان قرار دهد.

2 thoughts on “مشاوره سئو حرفه ای برای کسب و کارها”

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *