با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش اینستاگرام » اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟
اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟
اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟

اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟

شما از دسته افرادی هستید که به استوری گذاشتن، علاقه دارند؟ می دانید اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست؟ امروز می خواهم در مورد هایلایت اینستاگرام، اهمیت و روش ایجاد آن، نکات جالبی را به شما بگویم.

اصلا بگذارید برگردیم به خیلی قبل تر! زمانی که آپدیت اینستاگرام، با خودش چیز های جالبی برای  کاربران آورده بود…

استوری اینستاگرام! از زمانی که این قابلیت به اینستاگرام اضافه شد، مورد استقبال کاربران بسیاری قرار گرفت. در هر آپدیت هم گزینه های جالب و مختلفی در آن به چشم می خورد.

با این حال، یک مشکل بزرگ وجود داشت! استوری ها فقط تا ۲۴ ساعت پس از زمان انتشار، در دسترس فالور ها بود.

تا وقتی که عکس، ویدیو یا اطلاعات خاصی در استوری نبود، ناپدید شدنش اهمیت آنچنانی نداشت. با این حال، اگر پای یک تصویر خاطره انگیز یا اطلاعاتی مهم وسط به میان می آمد، چشم پوشی کردن از این ایراد را دشوار می کرد.

داستان هایلایت استوری از کجا شروع شد؟

باید بگویم که حالا مشکل انقضای استوری ها حل شده است. همین چند ماه پیش بود که با آپدیت اینستاگرام، گزینه جدیدی در پیج کاربران به چشم می خورد.

نشان هایلایت، یک علامت مثبت وسط یک دایره است. حالا کاربران می توانند استوری های خود را در هایلایت، برای همیشه در دسترس نگهدارند.

چرا هایلایت استوری در اینستاگرام مهم است؟

همانطور که تا اینجا متوجه شدید، با هایلایت کردن، می توانید استوری ها را در پیج خود آرشیو کنید. اگر شما یک کسب و کار در اینستاگرام ایجاد کرده باشید، از اهمیت هایلایت کردن، چیز های بیشتری دستگیرتان می شود.

برای مثال، پیج های کاری بسیاری را می بینیم که هایلایت هایی در مورد روش ثبت سفارش، درج کرده اند. تا پیش از رونمایی و ارائه هایلایت، مشکلات زیادی برای همین پیج های کاری وجود داشت.

فکرش را بکنید که روزانه ده ها نفر از شما بپرسند: “چطور می تونم از تون خرید کنم؟” یا مثلا “قیمت فلان کارتون چقدره؟”! بدون شک، تصورش هم کلافه کننده است.

اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام برای کسب و کار ها اینترنتی

شما هر نوع کسب و کاری که داشته باشید، می توانید از قابلیت های بی نظیر اینستاگرام برای توسعه آن استفاده کنید.

تفاوتی ندارد که یک پیج فروش شال و روسری دارید یا آموزش عکاسی یا حتی یک رستوران! در هر صورت، هایلایت اینستاگرام، حسابی به کار تان می آید.

برای مثال، فرض کنیم که شما می خواهید در پیج خود، طرز استفاده از نرم افزار فتوشاپ را به شکل سلسله وار به فالور های تان بگویید.

مطمئنا نمی توان چنین کاری را در ۱ روز انجام داد! از طرفی، استوری محدود است و نمی توانید تعداد زیادی عکس یا ویدیو را آپلود کنید.

با این حال، این امکان برای شما فراهم است که هایلایتی با عنوان “آموزش فتوشاپ” ایجاد نمایید و تمام استوری ها را روز به روز به آن اضافه کنید.

حالا می دانید که اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست؟ با این حال، اگر تصور می کنید که این قابلیت فقط به درد کسب و کار های اینترنتی می خورد، سخت در اشتباهید.

کاربرد استوری هایلایت اینستاگرام برای مشاغل فیزیکی

کاربرد استوری هایلایت اینستاگرام برای مشاغل فیزیکی

می دانید که اینستاگرام، یکی از بهترین راه های بازاریابی برای همه مشاغل است؟ اصلا بگذارید به مثالی که کمی قبل تر اشاره کردم، برگردیم. رستوران!

فرض کنیم که شما یک رستوران دارید و می خواهید مشتری های تان بیشتر شوند. همه کاری هم برای رسیدن به هدف تان انجام می دهید. مثلا عکس هایی از غذا ها را آپلود می کنید که هرکس با دیدن آن ها، احساس گرسنگی کند!

آفرین! شما یکی از راه های ایجاد حس نیاز را به درستی در پیش گرفته اید. اما یک چیزی را فراموش کرده اید. آن هم یک چیز خیلی ساده!

تا زمانی که شما، نام و نشانی رستوران و همینطور منوی غذا ها را ارائه ندهید، به هدف خود (یعنی افزایش فروش) نمی رسید.

می توانید یک هایلایت برای معرفی منوی غذایی ایجاد کنید. در هایلایتی دیگر، عکس هر غذا و قیمت آن ها را قرار دهید. در یک هایلایت دیگر، از رضایت مشتریان بگویید. می بینید؟ کاربرد های هایلایت اینستاگرام، یکی و دو تا نیست.

هایلایت استوری اینستاگرام، یک آلبوم یادگاری

ممکن است شمایی که در حال خواندن این مطلب هستید، اصلا هیچ کسب و کاری نداشته باشید و تنها استفاده شما از اینستاگرام، یک جور سرگرمی باشد.

هایلایت برای شما هم کاربرد زیادی دارد. شاید بیشتر از هر کس دیگری! چراکه می توانید یک آلبوم یادگاری بسازید و خاطرات تان را در آن ثبت کنید.

شما می توانید سفرنامه های تان به شهر های مختلف یا عکس های فرزند با نمک تان را هایلایت کنید. هایلایت اینستاگرام برای شما، یک یادگاری ارزشمند از روز هایی که هرگز تکرار نمی شوند، به حساب می آید.

حالا شما هم به عنوان یک کاربر، متوجه هستید که اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست. پیشنهاد می کنم حتما از این قابلیت استفاده کنید.

چطور هایلایت استوری در اینستاگرام بسازیم؟

خب حالا که همه فهمیدیم که اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست، نوبت به ساختن آن می رسد. سعی می کنم که همه ریز و درشت ساخت هایلایت را قدم به قدم به شما بگویم. مراحل زیر را همراه من دنبال کنید.

 • یک استوری آپلود کنید. اگر امروز یک استوری گذاشته اید، به سراغ همان بروید.
 • حالا روی عکس پروفایل تان تب کرده و استوری خود را باز کنید.
 • در پایین صفحه، کنار علامت سه نقطه، Highlight را انتخاب کنید. اگر نمی توانید نوشته را بخوانید، به دنبال قلب سفیدی که وسط یک دایره ی ناپیوسته قرار دارد، بگردید. حالا روی آن ضربه بزنید.
 • یک لیست افقی در پایین صفحه نمایش ظاهر می شود. روی New تب کنید.
 • حالا هر اسمی که می خواهید، انتخاب کنید.
 • روی Add در نوار آبی رنگ، ضربه بزنید.
 • کار تمام شد! هایلایت شما آماده است و می توانید آن را در بالای پیج خودتان ببینید. روی Done تب کنید.

چطور هایلایت اینستاگرام را پاک کنیم؟

اگر بنا به هر دلیلی بعد از مدتی خواستید هایلایت ها را پاک کنید، هیچ مانعی بر سر راهتان وجود ندارد. می توانید به سادگی، یکی یا چند تا از آن ها را حذف نمایید.

باز هم قدم به قدم با من پیش بروید تا یک بار برای همیشه این کار را یاد بگیرید.

 • هایلایت مورد نظرتان را انتخاب کنید. برای این کار، چند لحظه به لمس کردن آن ادامه بدهید.
 • در لیستی که ظاهر می شود، Delete Highlight را انتخاب نمایید.
 • در این مرحله، اینستاگرام از شما می پرسد که آیا واقعا می خواهید هایلایت را پاک کنید؟ دو گزینه Delete و Cancel در اختیار شما قرار دارند. Delete یا نوشته آبی رنگ را انتخاب کنید.
 • هایلایت از صفحه شما حذف شد.

نکته ای که در حذف هایلایت ها وجود دارد، این است که نمی توان تعدادی از آن ها را به صورت یکجا پاک کرد. مورد بعدی که گفتنش خالی از لطف نیست، آنکه با حذف یک هایلایت، همه استوری هایی که در آن فایل قرار داشته، پاک می شوند.

می توان استوری های قدیمی را هایلایت کرد؟

البته که می شود. به شرط آنکه پیش از این، گزینه آرشیو اینستاگرام را در ستینگ استوری ها فعال کرده باشید. به این ترتیب می توانید وارد آرشیو شوید، هرکدام از استوری ها را که می خواهید باز کنید و روندی که کمی قبل تر گفتم، تکرار کنید.

نمی دانید که آرشیو کجاست؟ الان برای تان می گویم. این مسیر را دنبال کنید:

 • به صفحه شخصی تان بروید.
 • روی علامت سه خط در بالای صفحه ضربه بزنید.
 • یک زبانه کشویی برای تان باز می شود. اولین گزینه، همان آرشیو است.
 • خب دیگر به مقصد رسیدیم. هر استوری که می خواهید را انتخاب نمایید و روند بالا را تکرار کنید.

اگر تا حالا آرشیو را فعال نکرده اید، روند زیر را دنبال کنید. شک ندارم که به کارتان می آید:

 • استوری را باز کنید.
 • روی more یا سه نقطه بزنید.
 • در لیستی که طاهر می شود، آخزین گزینه را انتخاب نمایید.
 • در صفحه ای که باز شده، کمی اسکرول کنید و پایید بیایید.
 • Saving را که دیدید، Save to archive را فعال کنید. یعنی زبانه آن را به راست بکشید تا آبی رنگ بشود.
 • همه استوری هایی که از امروز به بعد آپلود می کنید، در آرشیو پیج تان ذخیره می شوند.

تغییر اسم، کاور و محتوای هایلایت اینستاگرام

تغییر اسم، کاور و محتوای هایلایت استوری در اینستاگرام

زمانی که شما یک هایلایت ایجاد می کنید، به طور خودکار، اولین استوری که در آن قرار می دهید را به عنوان کاور انتخاب می کند. برای تغییر آن می توانید این مسیر را دنبال کنید:

 • به پیج تان برگردید و دست تان را چند لحظه روی هایلایت مورد نظر تان نگهدارید.
 • در لیستی که ظاهر می شود، Edit Highlight را انتخاب کنید.
 • حالا هر اسمی که می خواهید را در قسمتی که مشخص شده است، بنویسید.
 • برای تغییر کاور، روی عکس بالای صفحه ضربه بزنید.
 • در لیست افقی که باز می شود، یک عکس را از گالری انتخاب کنید یا یک عکس جدید بگیرید.
 • بعد از تب کردن روی Done، می بینید که کاور هایلایت اینستاگرام، تغییر کرده است.

گوشه همه عکس هایی که در هایلایت وجود دارند، یک تیک وسط دایره آبی هست. اگر می خواهید هر کدام را از هایلایت، حذف کنید، روی آن ضربه بزنید. حالا Done را انتخاب کنید تا فرایند ویرایش هایلایت، تکمیل شود.

در صورتی که در هایلایت اینستاگرام شما فقط ۱ استوری وجود داشته باشد، با حذف کردن آن استوری، کل هایلایت هم پاک می شود.

در نهایت

سعی کردم در این مقاله، همه چیز را در مورد هایلایت و روش های ایجاد و ویرایش آن بگویم. همچینین پاسخ سوال “اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست؟” را با هم مرور کردیم. امیدوارم که مطالب مطرح شده برای شما مفید باشد و بتوانید از این راهکار ها به بهترین شکل، استفاده کنید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *