با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » آکادمی » قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟
قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟
قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟

قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟

قیمت سئو چگونه برآورد می‌شود؟ اگر بدانید که می‌توانید با استفاده از روش‌های خلاقانه سایت خود را به منبع درآمد همیشگی تبدیل کنید، چقدر حاضرید برای آن هزینه کنید؟ یکی از این راه‌ها استفاده از تکنیک‌های سئو جهت بهتر و موثرتر دیده شدن در موتورهای جستجو است. سئو استفاده از اصول و تکنیک‌هایی است که با استفاده از آن می‌توان جایگاه فعلی سایت را بهبود و در نتیجه نتایج خوبی به دست آورد.

یکی از سوالات متداولی که پرسیده می‌شود این است که چرا قیمت سئو از طرف افراد مختلف، متفاوت حساب می‌شود؟ در ادامه متوجه خواهید شد که برای کار حرفه ای روی سئو نمی‌توان سریع قیمت گذاشت. چرا که باید به چندین و چند عامل توجه کرد.

جایگاه سایت شما الان کجاست؟

جایگاه فعلی شما نشان می‌دهد برای رسیدن به جایگاه مطلوب چقدر زمان و همچنین فعالیت لازم است. رسیدن به جایگاه مطلوب اصلا اتفاقی نبوده و به برنامه ریزی دقیق نیاز دارد.

اگر سایت تازه تاسیس یا با ساختار غیر استاندارد بخوخد سئو انجام دهد با سایتی که  از ساختار استاندارد استفاده کرده، کاملا متفاوت بوده و در نتیجه قیمت سئو آن هم متفاوت است.

با کدام کلمه کلیدی در سرچ جایگاه بهتری بدست خواهید آورد؟

با چه نوع عبارتی کاربران به سراغ شما می‌آیند؟ کلمه مورد نظر از چند بخش تشکیل شده است؟ به اصطلاح این کلمه چقدر رقابتی است؟ برخی از عبارات هستند طیف گسترده‌تری دارند، به این کلمات و عبارات رقابتی می‌گویند. چرا که تعداد رقبا در این زمینه زیاد هستند. پس مسلما سئوی این عبارات هزینه‌بر است.

قیمت گذاری پروژه سئو
قیمت گذاری پروژه سئو

رقبای شما در چه حالی هستند؟

نگاه کردن و بررسی وضعیت رقبا کار بسیار مهم و دقیقی است. چرا که بر سر عبارات کلیدی مشخص شده، رقابت شدیدی صورت می‌گیرد. گاهی برخی از سای‌ها کلمه رقابتی خاصی دارند و جنگ بر سر رتبه یک گوگل است! چرا که احتمال کلیک کاربر روی نتیجه اول فوق‌العاده زیاد بوده و با افزایش رتبه و ماندن در جایگاه پایین‌تر نتایج جستجو، احتمال کلیک خوردن خود را کاهش خواهید داد. پس همه می‌خواهند اول شوند. داشتن رقیب قدر، کار را برای شما سخت‌تر خواهد کرد چرا که شما باید مدام تلاش کنید عقب نمانید.

تیتر وبسایتتان را به چه هدفی خواهید زد؟

درست است که بازارهای آنلاین محدودیتی ندارد و بسیار وسیع است اما شما باید مشخص کنید که به کدام بخش از بازار مسلط هستید؟ آیا در گوگل یا یاندکس؟ هدف بازار محلی خاصی است یا ملی و بین المللی؟ همه این عوامل در قیمت سئو موثر هستند.

نوع خدمات مورد نیاز شما از چه جنسی است؟

سئو چندین نوع است. سئو داخلی، سئو تکنیکال و سئو خارجی که هر کدام تکنیک‌ها و در نتیجه بازخورد مخصوصی خواهند داشت. در واقع پکیج کامل سئو شامل این سه نوع است که مکمل هم هستند. برخی از افراد یا تاثیر آنها را نمی‌دانند یا هزینه آن را فعلا نمی‌توانند پرداخت کنند لذا در اولین مرحله ممکن است سراغ یک نوع سئو بروند. در این صورت نسبت به پکیج کامل هم هزینه و هم بازخورد آن کمتر است.

تولید محتوا سیری چند؟

تولید محتوا یکی از لازمه های موفقیت هر وبسایتی است. اینکه محتوای شما چیست و چقدر در ماه باید تهیه شود، بر قیمت سئو موثر است. وجود محتوای غنی و جذاب کاربران را در سایت شما نگه می‌دارد و مسحورشان می‌کند.

رپورتاژ آگهی در کدام سایت منتشر می شود؟

یکی از گزینه‌های مهم در قیمت سئو و همچنین نتیجه جذب مشتریان، نوع رپورتاژ آگهی است. اینکه رپورتاژ شما در چه سایتی منتشر شود قیمت‌های متفاوتی  دارد. مسلما اتشار آگهی در سایت‌های خبری معتبر با رتبه‌های خوب، هزینه بر است و قیمت سئو را افزایش می‌دهد.

خرید بک لیک معتبر هزینه بر است

برای اینکه کاربران به سایت شما سرازیر شوند، باید در سایت‌های مرتبطی که به موضوع سایت شما نزدیک و در ارتباط است، لینک داده شود. به این نوع ارتباطات که از راه‌های قانونی الگوریتم‌های گوگل قابل انجام است، بک‌لینک گفته می شود. تعداد و همچنین زمان و نوع سایت‌ها در قیمت کلی سئو تاثیرگذار است.

میزان حرفه‌ای بودن تیم انجام دهنده سئو

یکی از عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت سئو، این است که تیم انجام دهنده در پیاده‌سازی تکنیک‌ها چقدر مهارت دارد. انجام کارهای بزرگ توسط تیم حرفه‌ای بخاطر نتایج موثری که به دست خواهد آمد گران‌تر است.

سایت شما با چه زبانی برنامه نویسی شده است؟

نوع برنامه نویسی سایت در تخمین قیمت سئو موثر است. سایت شما با استفاده از کد پیاده سازی شده یا از CMSهای آماده مانند وردپرس یا جوملا استفاده کرده است؟

حجم صفحات شما چقدر است؟

 سئوی یک سایت 20 صفحه ای شرکتی با سایت 500 صفحه‌ای فروشگاهی تفاوت دارد. پس با توجه به حجم کار قیمت سئو برآورد خواهد شد.

از پکیج مشاوره ای استفاده می کنید؟

هر شرکت برای ارائه خدمات سئو پکیجی در نظر می‌گیرد. اینکه خدمات ارائه دهنده به شما چقدر است، در هزینه نهایی سئو تاثیر فراوان دارد.

سئو سایت شما از چه تعرفه ای استفاده می‌کند؟

برای اجرای سئو تعرفه‌های متعددی وجود دارد. مثلا از سئو سایت پروژه‌ای استفاده می‌کنید؟ در این صورت مجری و کارفرما با هم توافق می‌کنند چه فعالیت‌هایی روی سایت انجام شود. مثلا لیستی از فعالیت‌های تکنیکال روی سایت انجام شده و پس از اجرای فعالیت‌ها، پروژه به پایان می‌رسد.

گاهی هم سئو ساعتی محاسبه می‌شود. اگر شما تیم سئو دارید ولی در یک بخش تکنیکی نمی‌توانید کار را پیش ببرید می‌توانید از سئو ساعتی استفاده کنید. در این روش بر حسب نفر ساعت می‌توان هزینه سئو را محاسبه کرد و از فرد متخصصی در این زمینه کمک گرفت.

اگر سئو بر اساس بهبود کلمات کلیدی باشد، کارفرما تعدادی کلمه کلیدی به مجری ارائه می‌دهد و سئوکارروی آن کلمات کار کرده و نتیجه را کارفرما به صورت مشهود می‌بیند.

سئوی ماهانه به صورت بلند مدت یکی دیگر از انواع سئو است. این نوع قرارداد معمولا به صورت طولانی مدت و یکساله بوده و مبلغ ماهانه با توجه به پیشرفت ماه قبل پرداخت می‌شود. نتیجه این نوع قرارداد سئو پایدارتر است چرا که متخصص به خوبی در عمق کار مسلط شده و عیب‌ها را برطرف می‌کند.

محاسبه هزینه سئو
محاسبه هزینه سئو

میزان فوریت پروژه سئو سایت چقدر است؟

اگر نحوه پروژه سئو سایت به گونه‌ای باشد که کارفرما زمان محدودی داشته باشد بخاطر فورس بودن کار، قیمت سئو افزایش می‌یابد.

چرا اینقدر قیمت سئو متفاوت است؟

 قیمت سئو چیز ثابتی نیست. چرا که مثلا ممکن است از استانی به استان دیگر متفاوت باشد. یا فعالیت‌ها، تجربه و همچنین سابقه مجریان با هم متفاوت باشد. اما آنچه مهم است میزان اعتماد و اعتبار فرد انجام دهنده سئو است که نتیجه کار را پایدار نگه می‌دارد.

برای انتخاب شرکت مناسب به نکات زیر توجه کنید:

  • سابقه اجرای نمونه کارهای قبلی سئوی این شرکت چگونه است؟ اگر شرکتی به صورت شفاف از سایت‌هایی که سئو کرده و نتایجی که به دست آورده با اطمینان صحبت کند و نتایج را نشان دهد، به معنای قابل اعتماد بودن آن شرکت است. همچنین جایگاه خود شرکت در نتایج گوگل نشان می‌دهد آیا ادعای صحیحی دارند یا کاذب است.
  • مشاوره تیم اجرایی: استفاده از نوبت مشاوره به صورت حضوری و آنلاین به شما نشان خواهد داد که با شرکت مورد نظر توافق و نقطه نظر مشابه دارید یا خیر.
  • افزایش اطلاعات خود درمورد سئو: در صورتی که شما با تکنیک‌ها و روش‌های سئو آشنایی داشته باشید بهتر می‌توانید حدس بزنید مجری شما قیمت سئو را مناسب با فعالیت‌هایی که انجام خواهد داد برآورد کرده یا نه. همچنین بررسی خواهید کرد که این شرکت از قوانین مثبت گوگل یعنی کلاه سفید استفاده می‌کند یا قوانین را دور زده و از کلاه سیاه استفاده کرده یا برای دریافت بازدهی بیشتر در زمان کمتر، از کلاه خاکستری استفاده کرده است!
  • دنبال سئو تضمینی نباشید: افراد حرفه‌ای با ضمانت صدردصدی کار نمی‌کنند چرا که به خوبی می‌دانند ممکن است در حین کار الگوریتم‌های گوگل به روزرسانی یا استراتژی رقبا تغییر کند و … بنابراین افراد مبتدی با اطمینان تضمین می‌کنند شما را به رتبه یک گوگل می‌رسانند. پس در دام ضمانت افراد مبتدی گرفتار نشوید.

الوکانتنت برای سئوی شما برنامه مشخصی دارد و با توجه به دریافت اطلاعات و برگزاری مشاوره، خدمات سئو را برای شما تشریح کرده و با دادن توضیحات مناسب، اطلاعات تکمیلی را ارسال می‌کند.

2 thoughts on “قیمت سئو سایت چگونه محاسبه می شود؟”

  1. سلام وقت بخیر
    ممنون میشم وب سایت من رو برای سئو بررسی و هزینه و شرایط رو بفرمایید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *