با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش اینستاگرام » چگونه در سال ۲۰۱۹ بازاریابی اینستاگرامی کنید؟
چگونه در سال 2019 بازاریابی اینستاگرامی کنید؟
چگونه در سال ۲۰۱۹ بازاریابی اینستاگرامی کنید؟

چگونه در سال ۲۰۱۹ بازاریابی اینستاگرامی کنید؟

آیا فعالیت برند شما در صفحات اجتماعی بر روی رتبه سرچ شدن شما تاثیر می‌گذارد؟

فکر نمی‌کنم نیاز باشد شما را متقاعد کنم که سرمایه­ گذاری بر روی یک رسانه اجتماعی ارزشمند هست؛ حتی با وجود مشکلات اخیرفیسبوک ما خیلی روی صفحات اجتماعی خود برای تعامل با آدم‌ها حساب می‌کنیم؛ بنابراین استفاده نکردن از آن­ها به هیچ وجه یک گزینه مناسب نیست. در واقع، آمارهای اخیر  Pew Research Center’s 2018 Social Media Use Survey نشان می‌دهد که ما به این زودی­ ها اکانت­ های رسانه‌های اجتماعی را کنار نمی­ گذاریم و بازاریابی اینستاگرامی کارآمد است.

آدم‌ها موجودات اجتماعی هستند. بنابراین طبیعی به نظر می‌رسد که دوست داریم در فضای مجازی وقت بگذرانیم. ما مشتاقیم که با هم نوع خود تعامل داشته باشیم. معمولاً ارزش زیادی برای توصیه‌های خانواده و دوستان خود قائل هستیم و اون توصیه‌ها بر روی تصمیم‌های خرید ما تأثیر می‌گذارد. ما نظر کسانی که دوستشان داریم را راجب اینکه دلارهای خود در کجاها مصرف کنیم می‌پرسیم:

چه کافی شاپی دوست داری بری؟

این ریملی که استفاده می‌کنی برای چه مارکیه؟

چه چیزی الان داری میخونی؟

از کجا اون کروات رو گرفتی؟

می‌خواهی به کجا نقل مکان کنی؟

علی را می‌خواهی به کدام مدرسه بفرستی؟

این جستجوهای اینترنتی اتفاق می ­افتد. همچنین در صحبت‌های افراد اطرافمون این موارد زیاد به گوش می‌خورد (بستگی به این دارد که چه قدر بخواهیم تمام و کمال باشد).

بنابراین  اگر می‌خواهید چیزی بفروشید و هنوز به دنبال استراتژی شبکه های اجتماعی نیستید، در واقع معلوم نیست که دارید چی کار می‌کنید. بله با اینکه سال ۲۰۱۸ است اما هنوز مشتریانی هستند که باید آنها را متقاعد کنیم که از شبکه‌های اجتماعی به صورت فعالانه برای توسعه برند خود استفاده کنند.

در این متن، ما می‌خواهیم بر روی کارکرد ارگانیک اینستاگرام تمرکز کنیم. چرا بازاریابی اینستاگرامی؟ ۳۵ درصد از افراد بالغ ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۸ از اینستاگرام استفاده کرده ­اند در حالی که این رقم در سال ۲۰۱۶ حدود ۲۸ درصد بود. این بزرگ‌ترین نرخ رشد در شبکه‌های مجازی است که توسط مرکز تحقیقاتی Pew اعلام شده است. مصرف ۳۵ درصدی اینستاگرام باعث شده است که بعد از فیسبوک و یوتوب در سومین قالب محبوب شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهد.

خبر خوب دیگر این است که اشتراک گذاری پست‌ در صفحه اینستاگرام افراد از اشتراک گذاری در صفحه فیسبوک راحت‌تر است: فیسبوک هنوز بر اساس خانواده، دوستان و گروه‌ها دسته­ بندی می‌کند در حالی که به گزارش نیویوک تایمز الگوریتم‌های اینستاگرام به گونه‌ای آپدیت شده است که پست‌های تازه‌تر را در بالاتر نشان دهد و فقط یک سری اکانت‌های محدود و خاص را در صفحه افراد نشان ندهد.

آیا هر برندی باید یک اکانت اینستاگرام داشته باشد؟ شاید؟ اما توجه کرده‌اید که من از ابتدا از کلمه برند استفاده کردم و نه کمپانی یا بیزینس. این عمدی است. کمپانی‌ها فقط برای مشتریان یک سرویس فراهم می‌آورند یا به آن‌ها یک محصولی را می‌فروشند. برندها مشتریانی (دنبال کننده‌هایی) را با یک هویت واقعی فراهم می‌کنند.

بهترین کمپانی‌ها برندها هستند. آن‌ها هویت‌هایی دارند که مصرف کنندگان خود را با آن‌ها تطبیق داده‌اند. ما به آنها وفادار شده‌ایم. حتی ممکن است از آنها برای نشان دادن شخصیت خود استفاده کنیم (من یه پسر Joe & the Juice  هستم، اما از Starbucks استفاده نمی‌کنم. من هیچ وقت از MAC خوشم نمیاد و فقط NARS رو دوست دارم. من از Banana Republick خرید کنم؟! من فقط برا خرید میرم Everlane !). کمپانی‌ها نباید در اینستاگرام صفحه داشته باشند- مثلا برای B2B ها خیلی منطقی نیست که بخواهند وقت و انرژی بگذارند و با بازاریابی اینستاگرامی کمپانی خود را به نمایش بگذارند.

بازاریابی اینستاگرامی برای محیط‌های مشاوره‌ای خوب نیست و همین طور برای کمپانی‌های SaaS (اما بهم ثابت کنید که اشتباه می‌کنم)!

اینستاگرام برای افراد مشهور است. برای به نمایش گذاشتن سفرهایی که حسادت دیگران رو برمی‌انگیزد. برای بلاگ‌های فشن است. برای طرفداران اسنیکر، برای Memes ها، هنر، برندهای زیبایی. واقعاً برای بندهای زیبایی خیلی خوب است. چرا؟ به طور واضحی اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن عکس‌های زیبا خیلی خوب است- و اگر شما یک کمپانی زیبایی هستید، خب، کار راحتی می‌شود که یک اکانت فعال داشته باشید. و همچنین جنبه‌های درونی خوبی برای ارتقا دادن پست‌ها، درگیر کردن مشتریان، و فروختن محصولات با لینک‌هایی بر روی محصولات خود در عکس‌ها دارد.

پس اگر می‌خواهید از بازاریابی اینستاگرامی استفاده کنید، درست از آن استفاده کنید. اگر می‌خواهید درست از آن استفاده بکنید مانند برندهای زیبایی از آن استفاده کنید.

چرا پست‌های اینستاگرام برای کمپانی‌های زیبایی بهتر به نظر می‌رسد؟

اولین نکته: چرا پست‌های اینستاگرام برای کمپانی‌های زیبایی بهتر به نظر می‌رسد؟

بگذارید واضح به شما بگویم: هر اکانت مدل‌ زیبایی، منظره‌هایی زیبا و لوازم آرایشی را به نمایش می‌گذارد. گفته می‌شود که فقط موضوعات عکس‌های اینستاگرام مهم نمی‌باشد: تمام عکس‌های این اکانت‌های اینستاگرام دارای ویرایش مشخصی می‌باشد، بنابراین وقتی در نمایش چند عکسی به آنها نگاه کنید دارای انجسام است. چطور این کار را انجام می‌دهند؟ بگذارید به سه تا از پست‌های آنها نگاه کنیم.

#۱ موضوعات آنها زیباست

#۲ مرکز کنونی آنها محدود و دارای پس زمینه شلوغ است (گرچه کابینت داروها و آرایش به طور مسلم شلوغ است)

#۳ رنگ‌های آنها مکمل یک دیگر است (صورتی مرواریدی ظریف)

رنگ صورتی و سفید در آنها زیاد است و همین طور رنگهای ملایم و صورتی بیشتر. و گه گاهی مقدار زیادی رنگ به طور ناگهانی مورد استفاده قرار گرفته‌اند (فکر: یک رژ لب با سایه‌هایی از رنگ بنفش).

طرح رنگ‌ها در طول عکس‌های Onomie’s MIlk’s Glossier’s یکسان است – این برندهای زیبایی به طور ناگهانی طرح رنگهای خود را از یک عکس به عکسی دیگر تغییر نمی‌دهند. در واقع، آن‌ها بیشتر مشتاق هستند که از همان فیلترهای اینستاگرام قبلی برای عکس‌های جدید استفاده کنند یا بالانس رنگها را برای کامل کردن یکدیگر تغییر دهند. آن‌ها به طور عمدی به فرمت صفحه ۳*۳ عکس‌های اینستاگرام اهمیت می‌دهند (یا ۳*۴ یا ۳*۵ که بستگی به سایز صفحه نمایش شما دارد). با اینکه کاربرها محتواهای اینستاگرم را در صفحه خود مشاهده می‌کنند اما به چند دلیل همچنان انگیزه دارند که اکانت‌های اینیستاگرام آن‌ها را باز کنند: پروفایل‌های اینستاگرام تنها جایی است که شما می‌توانید لینک بگذارید و همچنین جایی است که اکانت ها می‌توانند استوری های خود را ذخیره کنند تا دیگر کاربران آنها را دوباره مشاهده کنند.

اما چگونه این کار را انجام می‌دهند؟ آن‌ها ممکن است عکاس‌های حرفه‌ای داشته باشند، یا طراح‌های گرافیکی که می‌توانند ترکیب رنگها را در سراسر عکس‌ها یکسان کنند. با این حال من فکر نمی‌کنم آنها نیازی به وجود این آدم­ های حرفه‌ای‌ در تیم خود صرفاً برای بهتر به نظر رسیدن پروفایل اینیستاگرام خود داشته باشند.

چیزی که من راجب آن مطمئن هستم این است که آنها این پست‌ها را از قبل برنامه ریزی می‌کنند. البته برای انجام دادن این کار باید ابزار درست آن را داشته باشید. این‌ها مجموعه برنامه‌هایی برای شروع بازاریابی اینستاگرامی است:

vsco

 • یک برنامه گوشی که سطح اولیه آن رایگان است.
 • به شما امکان اینکه عکس‌ها را شبیه یک حرفه‌ای ویرایش کنید را می‌دهد-vsco فراتر از چند فیلتر کوچک است.
 • جدا از اینستاگرام فضای درونی را برای مشاهده عکس‌ها دارد.

vsco در حال حاظر نمی‌تواند عکس‌ها را در اینستاگرام قرار دهد اما تمام عکس‌های ویرایش شده را به راحتی می‌توانید از آن دانلود کنید.

Planoly

 • یک برنامه برای گوشی و کامپیوتر که سطح اولیه آن رایگان می‌باشد
 • می‌تواند عکس‌های شما را در فرمت شبکه‌ای در کنار بقیه عکس‌ها اینستاگرام شما نشان دهد.
 • آنالیزهای درونی خود را دارد.
 • می‌تواند با برنامه ریزی به طور مستقیم با کپشن و هشتگ درون اینستاگرام عکس بگذارد.

Unum

 • رایگان
 • ابزارهایی ویرایش پیشنهاد می‌کند
 • می‌تواند عکس‌ها را حرکت دهید و ببینید که در کنار عکس‌های دیگر آپلود شده‌تان چگونه نمایان می‌شوند
 • می‌تواند به اینستاگرام پست کند اما قابلیت برنامه ریزی شدن را ندارد

ممکن است این‌ها مقدار زیادی کار به نظر بیایند و برای افرادی که طراح نیستند امری چالشی به نظر بیاید. حاصل کار شما می‌تواند بارها مورد استفاده قرار بگیرد. درواقع این کاریست که برندهای زیبایی در بازاریابی اینستاگرامی انجام می‌دهند: اگر کالایی را به نمایش می‌گذارند (مثل رژ لب)، رنگ‌های مختلف آن را بر روی پوست‌هایی با رنگ متفاوت نشان می‌دهند. اساساً، پاک کنید و دوباره عکس‌های اینستاگرام خود را تکرار کنید: این تکرارها برای تقویم‌هایی با محتوای کم، عالی است و هنوز عالی به نظر می‌رسد.

باشه اما آنها فقط به خاطر ظاهرشان محبوب نشده‌اند، درست است؟ چرا برندهای زیبایی در بازاریابی اینستاگرامی تا این اندازه محبوب است؟

درست است ظاهر مهم است. اینستاگرام یک فرمت نمایشی است. و بله درست است، ما داریم راجب برندهای زیبایی حرف می‌زنیم که بودجه تبلیغ کردن اکانت‌هایشان و محصولاتشان در بازاریابی اینستاگرامی را دارند، که این به محبوبیت آنها کمک می‌کند. با این حال این تمام ماجرا نیست.

آن‌ها از هشتگ‌ها و تگ کردن عکس‌ها استفاده می‌کنند.

کارکرد هشتگ‌ها در بازاریابی اینستاگرامی

کارکرد هشتگ‌ها در بازاریابی اینستاگرامی

درست مانند توییتر (و تا حدی فیسبوک) هشتگ‌ها راهی طبیعی برای افزایش دیده شدن و همچنین کشف شدن هستند. این بیشتر بدین خاطر است که کاربران اینستاگرام می‌توانند هشتگ‌ها را نیز دنبال کنند، درست همانطور که می‌توانند دسته‌ها را دنبال کنند. و درست مانند توییتر مهم است که چه هشتگی را استفاده کنید. اینستاگرام این قابلیت را به کاربران می‌دهد که تا ۳۰ هشتگ برای یک پست استفاده کنند- و این کار ممکن است کمی ناهنجار به نظر برسد، اما اگر دارید از بازاریابی اینستاگرامی مانند یک برند زیبایی استفاده می‌کنید، کپشن را از هشتگ‌هایتان باید جدا کنید که می‌توانید با استفاده از خط فاصله‌ها یا نقاط این کار را انجام دهید یا در کامنتی جداگانه بعد از پستتان آنها را بیاورید.

خب از کجا باید شکار هشتگ‌ها را شروع کنیم؟ متاسفانه خرابکاری‌های آنالیزهای Cambridge  به جنبه‌های دیگر فیسبوک نیز گسترش یافته است، که شامل حال اینستاگرام نیز می‌شود. به نظر می‌رسد یک راه مستقیم آن محدود کردن تماس‌های API است که می‌توانیم انجام دهیم، این یعنی سرویس‌های فوق العاده‌ای مانند Websta. من نمی‌توانم همان مقدار اطلاعات در مورد هشتگ‌ها را که آنها یکبار گفته‌اند را بگویم.بازاریابی اینستاگرامی

همانطور که می‌گویند Tagboard یک گزینه مورد استفاده برای بازاریاب‌های محتوا و رسانه‌های اجتماعی می‌باشد. من دوست دارم از آن برای بیشتر طعم دادن به منظور هشتگ‌ها اضافه کنم (در پاسخ به اینکه آیا این هشتگ برای این پست درست است یا نه).

در غیر این صورت، بهترین تلاش شما (تا جایی که من می‌دانم) جستجو کردن هشتگ‌های اینیستاگرام به طور مستقیم در ناحیه کشف (عکس ذره‌بین در اینیستاگرام) در قسمت زیر مجموعه تگ‌ها است. در آنجا می‌توانید ببنید که هر هشتگ چند مرتبه استفاده شده است (کدامشان محبوب هستند) و می‌توایند روی آنها کلیک کنید تا ببینید چه عکس‌ها با این تگ‌ها وجود دارند.

تگ‌های عکس

برندهای زیبایی همچنین از تگ کردن عکس‌ها در پست‌هایشان در هر جایی که بتوانند استفاده می‌کنند: اگر یک فرد مشهور را به نمایش می‌گذارند (مثل Tracee Ellis Ross بزرگ)، می‌توانند به طور مستقیم اینستاگرامش را در پست تگ کنند. این کار نه تنها  Tracee (یا در واقع مدیر رسانه‌های اجتماعی او) را مطلع می‌کند، بلکه ممکن است بسته به تنظیمات اکانت او این عکس در قسمت عکس‌های تگ شده او نیز نمایش داده شود-برای طرفدارانش تا آن را پیدا کنند.

به طور مشابه‌ای، اگر شما یک بیزینس فروش محصول هستید و برای فروشندگی در اینستاگرام تأیید شده‌اید، می‌توانید محصولاتتان را در عکس‌های تگ کنید تا کاربران با کلیک کردن بر روی آن‌ها مستقیماً به صفحه فروش هدایت شوند. این کار بدون نیاز به تصمیم گیری است. فقط انجامش دهید.

آن‌ها با دنبال کنندگانشان حرف می‌زنند

ما از قبل می‌دانیم که بهترین عمل درگیر کردن و جواب دادن به دنبال کنندگان در رسانه‌های اجتماعی است، و اینستاگرام از این امر مستثنا نیست. Onomie,Milk و Glossier همه‌شان روحیه مستقیم صحبت کردن درقسمت نظرات عکس‌هایشان توسط دستور زبان سریع برای مشارکت با راه‌های مختلف را دارند.

آن‌ها:

مسابقاتی برای نظر دادن راجب محصولات برگزار می‌کنند، که راه راحتی برای افزایش دنبال کنندگانشان و همچنین جذب مشتریان احتمالی در بازاریابی اینستاگرامی است.

از دنبال کنندگانشان سؤال می‌پرسند (کدام مورد علاقه شماست؟) یا تشویقشان می‌کنند که به یک عکس واکنش نشان بدهند (استفاده کردن از ایموجی در نظرات).

به اشتراک گذاشتن خبرهایی راجب کمپانی و محصولات جدید با دنبال کنندگانشان، و همچنین پاسخ دادن به سوال‌هایی که دنبال کنندگانشان در واکنش به آن خبر مطرح می‌کنند.

آن‌ها استوری می‌گذارند

استوری اینستاگرام ابزار عالی دیگری است که Onomie, Milk, Glossier همه‌شان استفاده می‌کنند. آن‌ها مانند پست‌های اینستاگرام است، اما کوتاه مدت هستند (فقط ۲۴ ساعت دوام می‌آورند) و در صفحه اصلیشان نیست و کاربران می‌توانند به این استوری‌ها از طریق بالای صفحه اصلی اینستاگرامشان دسترسی پیدا کنند، و همچنین از تصویر اصلی اکانت. در بعضی موارد -مخصوصا برندهای در حال فروش محصولات- این اکانت‌ها می‌توانند انتخاب کنند که استوری‌های بادوام و مهم را در پروفایل اینستاگرام خود بچسبانند، بنابراین کاربران می‌توانند بیشتر از طول عمر ۲۴ ساعته‌شان به آنها دسترسی پیدا کنند.

استوری‌ها یک راه عالی برای کسب اطلاعات اضافی از دنبال کنندگان است، (خارج از قسمت نظرات) به دلیل اینکه شما می‌توانید در آنجا نظرسنجی‌هایی برای کسب اطلاعات ساده (آیا محصول بعدی ما برای پوست‌های خشک باشد یا روغنی؟) مطرح کنید (با گزینه‌هایی که قابل کلیک کردن می‌باشند). بیشتر آنکه بسته به اولویت نوتیفیکیشن‌های کاربر، استوری‌ها  به طور خودکار در صفحه گوشی دنبال کننده‌ها نمایش داده می‌شوند.این به این معنی است که حتی اگر کاربر از برنامه استفاده نکند از وجود محتوای موقتی خبردار می‌شود.

اگر برند (یا مشتری شما) از ابزارهای بازاریابی اینستاگرامی استفاده نمی‌کند، زمان آن فرارسیده که منتظر ماندن را کنار بگذارید و برای آن برنامه ریزی کنید. مخصوصاً در مخاطبان مورد هدف شما از آن استفاده می‌کنند. هیچ دلیلی برای امتحان نکردن راه‌هایی که به شما اجازه درگیر کردن عموم مردم را می‌دهد وجود ندارد.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *