چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

اکسپلور اینستاگرام، سکوی پرتابی بی نظیر است. هر پیجی که به تب اکسپلور راه پیدا کند، یک شبه راه صد ساله می رود! در این مقاله با هم یاد می گیریم که چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم.

حتما می خواهید بدانید که چرا اکسپلور اینستاگرام تا این اندازه مهم است؟ این بخش، کمک بسیاری به دیده شدن پیج های مختلف می کند.

با وارد شدن به این تب، فالوور های زیادی به سمت پیج شما روانه می شوند. در نتیجه، ترافیک پیج تان افزایش می یابد. به این ترتیب، خودتان شاهد برگشتن ورق خواهید بود.

اما چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟ بگذارید ابتدا این بخش از شبکه اجتماعی اینستاگرام را معرفی کنم. بعد از آن راه های وارد شدن به آن را با هم بررسی می کنیم.

اکسپلور اینستاگرام چیست؟

اکسپلور اینستاگرام، بخشی هست که پست هایی از صفحات عمومی مختلف در آن قرار می گیرند. ناگفته نماند که برای تماشای پست ها در این بخش، نیازی به دنبال کردن پیج های مربوط به آن ها نیست.

یعنی ممکن است که کاربر در اکسپلور، پست پیجی را ببیند که آن را از قبل، فالو کرده است. در عین حال، این امکان هم وجود دارد که بعضی پیج ها را برای اولین بار ببیند.

این پست ها بر اساس سلیقه هر کاربر، متفاوت از دیگران است. بسته به اینکه هر کاربری، چه پیج یا هشتگ هایی را سرچ کند، پست های متفاوتی را در اکسپلور اینستاگرام خود می بیند.

می توان گفت که این ارائه، ۱۰۰% صادقانه بوده و نسخه ای واقعی از کاربران را به خودشان نشان می دهد. علاوه بر مواردی که مطرح کردم، منطقه جغرافیایی شما نیز در پست ها و استوری هایی که می بینید، تاثیر گذار است.

به عبارتی، احتمال اینکه پیج هایی سر راه تان باشند که در محدوده شما قرار دارند، بیشتر از سایر صفحات است. با این حال، اگر شما در تب اکسپلور، پست هایی را می بینید که هیچ ارتباطی با علایق تان ندارد، تعجب نکنید. احتمالا دلیل نمایش این پست ها، به دوستان شما برمی گردد.

می خواهم به شما بگویم که نه تنها سلیقه شما بلکه انتخاب های دوستان تان هم در نمایش پست های اکسپلور، تاثیر گذار هستند. چراکه ربات های این شبکه اجتماعی، به شکل عنکبوتی، همه فعالیت های کاربران را تحت نظر دارند.

خیلی خب فکر می کنم که همه چیز را در مورد اکسپلور اینستاگرام گفتم و چیزی از قلم نیفتاد. حالا برویم به سراغ پاسخ سوال اصلی! چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

اکسپلور اینستاگرام

اینستاگرام چه پست هایی را برای نمایش در اکسپلور انتخاب می کند؟

وقتی حرف از وارد شدن به اکسپلور باشد، رویا های زیادی تبدیل به واقعیت می شوند. اما برای تحقق آن، باید بتوانید از فیلتر های اینستاگرام، عبور کنید.

همانطور که پیش از این گفتم، واضح که پست های این بخش، کاملا شخصی سازی می شوند. اما بر چه اساسی این شخصی سازی صورت می گیرد؟

  • محتوای اکسپلور بر اساس انتخاب های قبلی کاربر است.
  • پست هایی که کاربران زیادی را جذب و درگیر کرده اند.
  • بر اساس پیج هایی که کاربر، فالو می کند.

اینستاگرام پس از وارد شدن هر کاربر به این شبکه اجتماعی، الگو ها فعالیتش را پایش می کند. از طرفی پیش از این، ربات های اینستاگرام، پیج هایی که فعالیت مشابه دارند را نیز بررسی کرده اند.

حالا ببینید وب سایت wired چه نکته ای را گوشزد می کند:

” انتخاب پست های مرتبط با فعالیت هر کاربر، به حجم بزرگی از اطلاعات نیاز دارد. با داشتن اطلاعات بیشتر، راحت تر می توانید الگو ها را ایجاد کنید. هرچه حجم اطلاعات و تعداد الگو های شما بیشتر باشد، بهتر می توانید محتوا ها را ترکیب کرده و پست های بیشتری را به کاربران بیشتری نشان دهید.”

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟

بگذارید صادقانه بگویم. هیچ راه حل قطعی و تضمینی وجود ندارد. زیرا مدیران این شبکه اجتماعی گسترده، هیچ بیانیه ی دقیقی درمورد الگوریتم ها ارائه نمی دهند.

با این حال، اگر همه مواردی که در ادامه با شما درمیان می گذارم را رعایت کنید، احتمال موفق شدنتان بسیار بیشتر می شود.

مخاطبان واقعی خود را بشناسید

بازاریابی در اینستاگرام، در تب اکپسلور آن، معنا پیدا می کند. پس اگر می خواهید پیج بیزنسی شما، جایی در آن داشته باشد، باید اول مخاطبان اصلی تان را پیدا کنید.

برای مثال، هیچ وقت انتظار نداشته باشید کسی که فوبیای آب دارد، به دنبال تجهیزات شنا بگردد! چنین کاربری، مخاطب واقعی پیج فروش تجهیزات ورزش های آبی نیست.

پس اگر قرار است وارد اکسپلور اینستاگرام شوید، باید ببینید که مخاطب شما کیست و چه نیاز هایی دارد؟ اصلا آیا کسب و کار شما، کمکی به او می کند؟ آیا او یک فالور اکتیو است؟

شما می خواهید که پیج تان در اکسپلور چه کسانی حضور داشته باشد؟ با شناخت مخاطب هدف، راحت تر می توانید با آن ها به تعامل بپردازید. بنابراین باید پرسونای آن ها را بشناسید.

به مخاطبان خود اهمیت بدهید

تفاوت بین تعامل مخاطب با شما یا نادیده گرفتن تان، بستگی به میزان اهمیتی که به او می دهید، دارد. به مخاطبان خود گوش بدهید و ببینید که واقعا به چه چیزی نیاز دارند؟

با دانستن سلیقه کاربر و بررسی پیج هایی که فعالیتی مشابه شما دارند، به راحتی می توانید راه وارد شدن به اکسپلور را کشف کنید. زیرا می دانید باید چه محتوایی تولید کنید تا نطر فالور های تان، جلب شود.

از قابلیت های اینستاگرام غافل نشوید

یکی از راه هایی که می تواند به شما برای وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام کمک کند، استفاده از قابلیت های خود این شبکه اجتماعی است. بررسی کنید که در محدوده جغرافیایی اطرافتان، چه چیزی طرفداران بیشتری دارد؟

برای انجامش مصمم هستید؟ بسیار خب! پس اینستاگرام خود را باز کنید و در بخش اکسپلور، search را انتخاب نمایید. در این قسمت، می توانید بر اساس اکانت، تگ ها، مکان ها و همینطور محبوب ترین پست ها، جستجو کنید.

خب حالا به مسیر خود مان ادامه می دهیم. تب places را انتخاب کرده و منطقه جغرافیایی خود را ثبت نمایید. در میان نتایجی که بالا می آیند، می توانید آنچه در محدوده شما، بیشتر دیده می شود را پیدا کنید.

روش های اکسپلور اینستاگرام

هشتگ ها را دست کم نگیرید

هشتگ ها آنقدر مهم هستند که کمتر کسی از خیر آن ها می گذرد. حتی کاربرانی که پیج های شخصی دارند هم از هشتگ زدن، غفلت نمی کنند.

برای کسانی که بیزنس پیج دارند، هشتگ، یکی از راه های بازاریابی به حساب می آید. می دانید چرا؟ روزانه حدود ۱۰۰ میلیون پست در اینستاگرام آپلود می شود.

شما با انتخاب هشتگ مناسب، می توانید جلوی گم شدن پست تان در میان خیل عظیم پست های مختلف را بگیرید. این روز ها همه به اهمیت هشتگ ها پی برده اند. زیرا مخاطبان بیشتری را به سمت پیج های هدف، راهنمایی می کنند.

همانطور که گفتم، نکته مهم در هشتگ گذاری، انتخاب هشتگ درست هست. یعنی چی؟ یعنی اگر پیج علمی دارید، نباید در مورد سقوط بورس فلان کشور هشتگ بزنید.

می دانم که با استفاده از هشتگ های وایرال در هر پست، مخاطبان بیشتری آن را می بینند. اما باید بدانید که این کار نه از نظر حرفه ای صحیح است و نه از نظر اخلاقی!

وقتی کاربر به دنبال اطلاعات خاصی است و با پستی مواجه شود که هیچ ارتباطی با موضوع ندارد، هیچ واکنشی نشان نمی دهد. این برای نرخ تعامل شما یک مورد منفی محسوب می شود. در نتیجه نمی توانید به راحتی وارد اکسپلور اینستاگرام شوید.

اصلا بگذارید آب پاکی را روی دست تان بریزم! از قدیم گفته اند “موسی به دین خودش، عیسی به دین خودش”! راه خودتان را بروید و توجهی به حواشی نداشته باشید.

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

مخاطبان پیج خود را شگفت زده کنید و به آن ها نشان بدهید که برای شما مهم هستند. این کار، توجه آن ها را جلب کرده و ارتباط بهتری با شما و پیج تان برقرار می کنند.

در نتیجه دیگر نیاز نیست با زبان بی زبانی از آن ها بخواهید که پست های بیشتری را لایک کنند یا کامنت بگذارند. زیرا خودشان به طور خود جوش، قلب توخالی پست های شما را قرمز می کنند.

هرچه میزان لایک و کامنتی که پست های شما دریافت می کنند، بیشتر باشد، یعنی لیاقت بیشتری برای حضور در اکسپلور اینستاگرام دارند. پس محتوای مناسب تولید کنید.

تولید محتوا، یک راه حل همیشگی

چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم؟ همانطور که گفتم، یکی از بهترین پاسخ ها، تولید محتوای با کیفیت است. در زمان انتخاب عکس یا ویدیو برای آپلود کردن، حتما به کیفیت آن ها توجه کنید.

قالب های استاندارد اینستاگرام را بشناسید و سایز عکس یا ویدیو ها را متناسب با آن ها انتخاب کنید. با این کار، نمای اصلی عکس یا ویدیویی که در نظر دارید، برای فالور های تان به نمایش در می آید.

از همه مهم تر! مخاطبان شما متوجه می شوند که برای آن ها ارزش قائل هستید و هیچ پستی را سرسری آپلود نمی کنید. بنابراین تعامل شان با پیج شما افزایش می یابد و می توانید کم کم وارد بخش اکسپلور اینستاگرام شوید.

تگ کردن را فراموش نکنید

بعد از اینکه همه موارد بالا را دنبال کردید، حالا نوبت آپلود کردن پست می رسد. پیش از آپلود آن، پیج های مرتبط با زمینه کاری خود را تگ کنید.

به این ترتیب، احتمال بازدید آن را افزایش می دهید. دیگر نیازی نیست بگویم که این کار چقد می تواند در افزایش لایک و کامنت یا حتی تعداد فالور های تان تاثیر گذار باشد. اینطور نیست؟

لوکیشن بزنید

با انتخاب لوکیشن، افراد بیشتری به پیج شما دسترسی می یابند. زیرا از طریق تب places هم می توانند پیج شما را پیدا کنند. همچنین، شانس وارد شدن پست های شما در اکسپلور اینستاگرام برای افرادی که در محدوده جغرافیایی شما قرار دارند، افزایش می یابد.

با استوری گذاشتن، صمیمیت خود را با مخاطبان تان افزایش دهید

در طول روز، دست کم ۲ بار استوری بگذارید. اجازه بدهید تا فالور های تان بدانند با آدمی از جنس خودشان رو به رو هستند.

همانطور که حدس می زنید، با این کار، اعتماد آن ها جلب می شود. در زمان آپلود کردن استوری نیز لوکیشن خود را مشخص کنید.

در نهایت

همانطور که در ابتدای صحبتم گفتم، وارد شدن به اکسپلور اینستاگرام، یک فرمول مشخص ندارد. بنابراین باید تا جایی که می توانید، همه فاکتور ها را رعایت کنید.

از شناخت پرسونای مخاطب گرفته تا تولید محتوا با کیفیت، راه هایی هستند که می توانند در افزایش میزان تعامل شان با پیج شما، موثر باشند.

در کنار این ها، انتخاب هشتگ مناسب و لوکیشن، فاکتور های دیگر برای موفق شدن در این راه هستند. فراموش نکنید که بازاریابی در اینستاگرام، هیچ هزینه ای ندارد. از طرفی، یکی از بهترین روش های بازاریابی نیز به شمار می رود. بنابراین توصیه می کنم که آن را دست کم نگیرید.

با رعایت همه این موارد، دیگر نمی پرسید که چگونه وارد اکسپلور اینستاگرام شویم. زیرا به زودی پست های خود را در این بخش، می بینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام، پر است از اکانت های مختلف که با فالوئرهای کم و زیاد خود در حوزه های گوناگون فعالیت می کنند. امروزه این اپلیکیشن هم یک شبکه اجتماعی و هم یک فروشگاه بزرگ به شمار می رود. پیج های بیزنسی مختلف اینستاگرام به شدت با یکدیگر رقابت دارند و این...

بیشتر بخوانید...
اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟

اهمیت استوری هایلایت اینستاگرام چیست؟

شما از دسته افرادی هستید که به استوری گذاشتن، علاقه دارند؟ می دانید اهمیت هایلایت اینستاگرام چیست؟ امروز می خواهم در مورد هایلایت اینستاگرام، اهمیت و روش ایجاد آن، نکات جالبی را به شما بگویم. اصلا بگذارید برگردیم به خیلی قبل تر! زمانی که آپدیت اینستاگرام، با خودش چیز های...

بیشتر بخوانید...

آموزش بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام

اولین اقدام در راستای کسب درآمد از اینستاگرام و کسب و کار اینستاگرامی، بیزنسی کردن اکانت است. بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام مزایای متعددی دارد و لازمه فعالیت حرفه‌ای این شبکه اجتماعی محبوب و پولساز است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به آموزش بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام بپردازیم....

بیشتر بخوانید...
با روش های افزایش لایک و کامنت اینستاگرام آشنا شوید

افزایش لایک و کامنت اینستاگرام

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، تمرکز شدیدی روی اینگیجمنت پیج ها دارند. با راه‌های افزایش لایک و کامنت اینستاگرام آشنا شوید. چراکه برای اینستاگرام، نرخ تعامل کاربران با پیج شما خیلی بیشتر از تعداد فالوورهایتان اهمیت دارد. امروز می‌خواهم روش‌های بهبود اینگیجمنت پیج را با شما در میان بگذارم. با خواندن این...

بیشتر بخوانید...
آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

آموزش کسب درآمد از اینستاگرام

علی پسر یکی از حجره داران بازار بود و در مغازه پدرش کار می‌کرد. او همیشه دنبال راه‌های جدید و تازه می‌گردد و ماجرا جویی هایش تمامی ندارد. به همین خاطر می‌خواست که مستقل شود و کسب و کار خودش را راه بیاندازد. آخرین ایده او، پیدا کردن یک راه...

بیشتر بخوانید...
هشتگ گذاری در اینستاگرام

تکنیک های هشتگ گذاری در اینستاگرام

هشتگ چیست؟ امروزه تمامی افراد حداقل یک بار از هشتگ ها در صفحات مجازی خود استفاده کرده‌اند. هشتگ همان کلمه یا عبارتی است که با علامت # آغاز می‌شود. از هشتگ گذاری در اینستاگرام به منظور شناسیی کلمات کلیدی و یا دسته بندی کردن متن در شبکه‌های اجتماعی مختلف استفاده...

بیشتر بخوانید...
بایدها و نبایدهای تولید محتوا در فضای مجازی

بایدها و نبایدهای تولید محتوا در فضای مجازی

چرا تولید محتوا در فضای مجازی اهمیت دارد؟ استفاده از اینترنت امروزه به بخش جدا ناپذیری از زندگی‌ها تبدیل شده است. فضای مجازی آنچنان در کسب و کارها نفوذ کرده که بخشی مهمی به نام تولید محتوا در فضای مجازی را درکسب و کارها بوجود آورده است. دایره تولید محتوا...

بیشتر بخوانید...
افزایش فالوور در اینستاگرام

۵ گام موثر برای افزایش فالوور در اینستاگرام

از جمله دغدغه ­های کاربران اینستاگرام، چگونگی افزایش فالوور در اینستاگرام است. افزایش فالوور می‌تواند منجر به شناخت محصول یا خدمت شما شود؛ در پی شناخت آن، فروش و کسب درآمد بیشتری را در پی خواهید داشت. این یکی از دلایلی است که اکثر کاربران به دنبال افزایش فالوور در...

بیشتر بخوانید...
برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)