چگونه توضیحات محصول (منجر به فروش) بنویسیم؟

شرح توضیحات محصول

یکی از تاثیرگزار ترین چالش‌ها در افزایش فروش محصولات، شرح توضیحاتی در رابطه با محصولات است که در فروشگاه‌های اینترنتی قرار داده می‌شود. شرح توضیحات محصول یکی از چالش‌های اصلی مدیران کسب و کار محسوب می‌شود؛ به طوری که تأثیر بسزایی در افزایش فروش محصولات می‌گذارد.

در این رابطه، افراد باید برای محصولات فروشگاه آنلاین خود توضیحاتی بنویستند که آنها را به بهترین شکل به کاربران و بازدیدکنندگان سایت معرفی کنند. همچنین، این توضیحات باید یک محتوای سئو شده باشد تا در نهایت محصولات در صفحه اول نتایج گوگل قرار بکیرند و در نتیجه این مورد نیز افزایش فروش قابل مشاهده است.

بدیهی است که هر فروشگاه اینترنتی به منظور افزایش فروش خود نیاز به بازدیدکنندگان بیشتر دارند. در این صورت، اغلب مدیران این کسب و کارها تلاش می‌کنند سئوی سایت خود را افزایش دهند؛ در نتیجه آن، می‌توانند برای محصولات فروشگاهی خود ترافیک رایگان ایجاد کنند.

قطعاً تمامی محصولات دارای ویژگی‌های کلیدی خاص خود هستند در این صورت، در هنگام شرح توضیحات محصول این ویژگی‌ها باید به نحوی بیان شوند که مشتری به خریدن آنها ترغیب شود. در این صورت، توضیحات محصول باید پاسخگوی تمامی سؤالات مشتریان باشد به صورتی که با خواندن آن، اطلاعات کافی و لازم در زمینه محصول مورد نظر را به دست آورند.

چگونه یک شرح توضیحات محصول فوق العاده بنویسید؟
با نوشتن یک شرح محصول عالی می توانید فروش تان را افزایش دهید.

در این صورت، یک شرح توضیحات محصول عالی باید به این سؤالات پاسخ دهد:

  1. این محصول برای کدام دسته از مشتریان مناسب است؟

در واقع شما با پاسخ به این سؤال مشتریان هدف را شناسایی می‌کنید. بدیهی است که مشتریان از لحاظ ویژگی‌های مختلف مانند: جنسیت، گروه سنی و حتی شیوه زندگی و خیلی دیگر از ویژگی‌ها، با یکدیگر متفاوتند.

  1. ویژگی‌های کلیدی محصول چیست؟

هر محصول، دارای صفات خاصی است که بهتر است در توضیحات آن محصول، بیان شود تا مشتری بتواند راحت‌تر تصمیم گیری کنید. به عنوان مثال، ابعاد محصول، مواد اولیه مورد استفاده و از این قبیل موارد، ویژگی‌های کلیدی محصول به شمار می‌روند.

  1. محصول در چه مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

محل قرار گیری محصول و موارد استفاده آن، باید در توضیحات محصول بیان شود. بدیهی است که محل محصولات بایکدیگر متفاوت است و بسته به کاربرد آن‌ها ممکن است که این محصول در خارج از خانه، داخل آن، اتاق، آشپزخانه و سایر مکان‌ها، قرار بگیرد.

  1. در چه زمانی می‌توان از محصول استفاده کرد؟

در صورتی که محصول باید در ساعات مشخصی مورد استفاده قرار بگیرد، بهتر است که این بازه زمانی در توضیحات محصول ذکر شود. یا اینکه این محصول برای کدام روزهای سال و یا کدام فصل سال مناسب است.

  1. تمایز ویژگی‌های برتر محصول نسبت به نحصولات مشابه رقبا چیست؟

در این صورت فرد می‌تواند ویژگی‌های کلیدی محصول را شرح داده و آن را با محصولات مشاب رقبا مقایسه کند. و در این صورت برتری و مفیدتر بودن محصول خود را به صورت صادقانه بیان کند.

  1. شیوه استفاده از محصول چگونه است؟

این سؤال ممکن است برای تمامی محصولات کاربردی نداشته باشد. معمولاً محصولات الکتریکی و یا برقی دارای شرح محصولاتی با شیوه کارکردن آن‌ها می‌باشند. در این صورت، در رابطه با برخی محصولات نحوه کارکردن آن‌ها باید در توضیحات محصول آموزش داده شود.

در صورتی که به تمامی سؤالات بالا در شرح محصولات خود پاسخ دهید، می‌توانید یک توضیح کامل برای محصول خود تهیه کند به طوری که بازدید کننده با مطالعه آن، اطلاعات لازم در رابطه با محصول را به دست آورده و برای خرید اقدام کند.

در رابطه با تهیه یک شرح محصول فوق العاده، علاوه بر ارائه یک اطلاعات کامل، همچنین فرمت اطلاعات و شیوه نوشتار آن در افزایش فروش اهمیت دارد. علاوه بر آن، معمولاً اکثر خریداران محتوای متنی شرح محصول را به ویدئو و یا تصویر، ترجیح می‌دهند. توضیحات کوتاه در قالب یک شرح محصول، ذهن مخاطب را در اختیار می‌گیرد و در صورتی که این توضیح محصول به طور خلاقانه و با شیوه‌ای مناسب نوشته شود، مشتری را برای خرید ترغیب می‌کند.

معمولاً در اغلب موارد، برای تهیه یک توضیح محصول توصیه می‌شود که متن توضیحات محصول توسط یک فرد حرفه‌ای نوشته شود، تا متمایز بودن آن از شرح محصولات سایر سایت‌ها به سادگی قابل تشخیص باشد.

در ادامه، روش‌های ساده‌ای به منظور تولید محتوا در غالب شرح یک محصول، معرفی شده‌اند؛ با رعایت این نکات در توضیحات محصول خود می‌توانید بازدیدکنندگان را به خرید ترغیب کرده و از این طریق، افزایش فروش داشته باشید.

روش‌های تولید یک شرح محصول تاثیرگذار

  1. تمرکز روش مشتریان بالقوه

زمانی که شرح توضیحات محصول با توجه به خواسته‌های تمامی انواع مشتریان نوشته می‌شود؛ اهمیت این توضیحات از بین می‌رود و در این صورت، ویژگی‌های محصول برای هیچکدام از مشتریان قابل تشخیص نیستند.

در این رابطه می‌توان گفت که یک شرح محصول همان متنی است که به صورت مستقیم و شخصی به خریداران بالقوه ارائه می‌شود. در این صورت، در هنگام نوشتن توضیحات محصول باید به نحوی سؤالات مشتریان را پاسخ دهید که انگار دارید در حالت رو در رو با آنها سخن می گویید. به عنوان مثال، شما باید برای تولید یک شرح محصول عالی متن را به مخاطب شخص دوم بنویسید و مشتری را خطاب قرار دهید. با این شیوه، مشتری و یا بازدیدکننده فروشگاه شما احساس بهتری از خواندن متن دارد و به او این احساس را می‌دهید که انگار دارید به صورت رو در رو با خود او صحبت می‌کنید.

در رابطه با نوشتن شرح محصول به این شیوه شما باید مشتریا بالقوه خود را تصویرسازی کنید. اینکه مشتریان به چه نوع لحنی بیشتر علاقه نشان می‌دهند. در این صورت شما باید از کلمات مناسب استفاده کنید و تمامی پرسش‌های مشتریان خود را برای تولید یک شرح محصول عالی در نظر بگیرید.

  1. ذکر استفاده از مزیت محصول و جلب توجه مشتری از این طریق

در اغلب موارد، زمانی که محصولات به فروش می‌رسند، مشخصات و قابلیت‌های خاص آنها منجر به روحیه گرفتن فروشنده می‌شوند. اما در رابطه با مشتریان این موضوع متفاوت است. در این صورت شما باید قابلیت‌های محصول خود را به شیوه‌ای مناسب در نوشیتن یک شرح محصول عالی ارائه دهید تا مشتری از آن آگاهی پیدا کند.

در این رابطه، شما باید به نحوی مزیت محصول خود را شرح دهید که انگار دارید از یک تجربه سخن می گویید. در این صورت باید دقیقاً به مشتریان خود بگویید که چه ویژگی‌هایی از محصول سبب شده است که مشتریان حس رضایت داشته باشند. یا اینکه محصول شما به خطاهایی را رفع کرده است. در نتیجه، شیوه نوشتن در رابطه با ویژگی‌های محصول و مزیت‌های آن، ترغیب مشتری را به همراه دارد.

  1. عدم استفاده از عبارت‌های خنثی

نوشتن عبارت “محصولی با کیفیت عالی” در توضیحات یک محصول، یک عبارت خنثی محسوب می‌شود. در اغلب موارد، زمانی که افراد خلاقیت کافی برای نوشتن شرح محصول به کار نمی‌برند، از این عبارات استفاده می‌کنند. در این رابطه، مشتریان نیز معمولاً این عبارت را در تمامی شرح محصولات مشاهده می‌کنند. این امری بدیهی است که فروشندگان، محصول خود را یک محصول عالی توصیف کنند.

در این صورت، توصیه می‌شود که از این عبارات در شرح محصول خود استفاده نکنید. برای نگارش توضیحات محصول سعی کنید متفاوت و خلاقانه عمل کنید. به این صورت که ویژگی‌های خاص و مزیت‌های محصول خود را به شیوه‌ای متفاوت و با استفاده از خلاقیت خود توصیف کنید. معمولاً، توضیح در رابطه با جزئیات محصول باعث ایجاد اعتبار برای آن محصول می‌شود.

شما با این روش می‌توانید، در نوشتن توضیحات ویژگی یک محصول تجربه‌ای خاص و متفاوت را برای مشتریان خود نمایان کنید و بازدیدکنندگان محصولات خود را به خرید ترغیب کنید تا در نتیجه آن، افزایش فروش داشته باشید.

نوشتن توضیحات محصول

  1. فعالی کردن قوه تخیل بازدیدکنندگان محصولات

این امر بدیهی است که هنگامی که افراد محصولی را در دست می‌گیرند و با ویژگی‌های و مشخصات آن از نزدیک آشنا می‌شوند، بیشتر تمایل به خرید آن پیدا می‌کنند. اما در برابر، زمانی که محصولات به صورت آنلاین به فروش می‌رسد، مشتریان نمی‌توانند آن محصول را لمس کنند. در رابطه با این موارد، استفاده از تصاویر و یا ویدئو می‌توانند تا حدودی در بیان ویژگی‌های محصول مؤثر باشد.

اما نوشتن ویژگی محصول با استفاده از متن نقش بیشتری را در این زمینه ایفا می‌کند. در این صورت، شما باید به شیوه‌ای شرح محصول خود را تولید کنید که بازدیدکنندگان آن، با خواندن توضیحات محصول بتوانند لمس محصول از نزدیک را تصور کنند.

در این روش شما می‌توانید از عبارت “تصور کنید” در شرح محصول خود استقاده کنید و به بازدید کننده محصول توضیح دهید که اگر از این محصول استفاده کنند چه احساسی خواهند داشت. در این رابطه نیز باید قوه خلاقیت خود را فعال کنید تا بتوانید یک توضیح محصول بنویسید و از طریق فعال کردن قوه تخیل مشتری، او را به خرید محصول ترغیب کنید.

تمامی این موارد، ترفندهایی برای نوشتن توضیحات محصول هستند که می‌توانید با استفاده از این ترفندها تمامی اطلاعات خود را در رابطه با محصولات به مشتریان انتقال دهید. در این صورت، باید به منظور نوشتن یک توضیح محصول از قوه خلاقیت خود استفاده کنید و حتی جزئی‌ترین ویژگی‌های محصول را نیز به شیوه‌ای متفاوت و خاص بیان کنید، در حالتی که مشتری بتواند ویژگی‌های محصول را در قوه تخیل خود لمس کند، و در نهایت، با استفاده از این ترفندها بتوانید مشتری را به خرید ترغیب کرده و افزایش فروش داشته باشید.

به منظور استفاده از تمامی این ترفندها در نوشتن یک شرح توضیحات محصول، توصیه می‌شود که صداقت داشته باشید تا بتوانید مشتریان بیشتری را جذب کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کسب درآمد از تولید محتوا با 9 روش ساده

۹ روش درآمدزایی از محتوا

تولید و فروش محتوا، یکی از شغل‌های جدید و سوغات دنیای دیجیتال است. این شغل، پتانسیل درآمدزایی فوق العاده ای دارد. امروز می‌خواهم ۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا را با شما درمیان بگذارم. البته واضح است که روش‌های کسب درآمد در دنیای دیجیتال، نامحدود است. در اینجا همه...

بیشتر بخوانید...
روش های تشخیص محتوای کپی با ابزار

روش های تشخیص محتوای کپی

راستش را بخواهید، کپی نویسی بدترین اشتباهی هست که یک تولید کننده محتوا می تواند انجام دهد. با این حال، بعضی از اهالی دنیای دیجیتال، مرتکب این اشتباه می شوند. به همین دلیل باید راه های تشخیص محتوای کپی را بشناسیم. حالا راه های تشخیص محتوای سایت کپی و تکراری...

بیشتر بخوانید...
بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام، پر است از اکانت های مختلف که با فالوئرهای کم و زیاد خود در حوزه های گوناگون فعالیت می کنند. امروزه این اپلیکیشن هم یک شبکه اجتماعی و هم یک فروشگاه بزرگ به شمار می رود. پیج های بیزنسی مختلف اینستاگرام به شدت با یکدیگر رقابت دارند و این...

بیشتر بخوانید...
عنوان نویسی، مسئله این است!

عنوان نویسی، مسئله این است!

عنوان نویسی، یکی از چالش‌هایی هست که تولید کننده‌های محتوا با آن مواجه می‌شوند. همیشه اولین قدم برای نوشتن یک محتوای جذاب، عنوان نویسی درست است. یعنی چی؟ یعنی عنوان، تکمیل کننده یک محتوای بی نظیر به حساب می‌آید. از طرفی انتخاب عنوان نه چندان جالب، شما را به عنوان...

بیشتر بخوانید...
چرا محتوا پادشاه است؟

چرا محتوا پادشاه است؟

"محتوا پادشاه است"، جمله‌ای معروف از بیل گیتس که حالا به اثبات رسیده است. برای کسب رتبه برتر موتورهای جست و جو، ریزه کاری های زیادی وجود دارد. با این حال، اهمیت محتوا از همه آن‌ها بیشتر است. یک محتوای با کیفیت و تمام عیار، پادشاه بی رقیب دنیای دیجیتال...

بیشتر بخوانید...
راهنمای جامع تولید محتوای سایت مبتنی بر سئو

راهنمای جامع تولید محتوای سایت مبتنی بر سئو

این روزها کمتر کسی را می‌توان یافت که عبارت «تولید محتوا» را نشنیده باشد. چه به هنگام وبگردی روزمره (تولید محتوای سایت)، چه در حین چک کردن شبکه‌های اجتماعی، این عبارت زیاد به چشم می‌خورد. تولید محتوا که در حال حاضر یکی از رایج‌ترین اصطلاحات به شمار می‌رود، به معنی...

بیشتر بخوانید...
چگونه یک محتوای تبلیغاتی (متن تبلیغاتی) حرفه‌ای بنویسیم؟

چگونه یک محتوای تبلیغاتی (متن تبلیغاتی) حرفه‌ای بنویسیم؟

وبمسترها مجبورند هر روزه محتواهای جذاب و تخصصی در فضای وب سایت خود منتشر کنند. یکی از مهم­ترین و تاثیرگزارترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی، بازاریابی محتوا است و در این جهت فرد باید محتوای ارزشمندی منتشر کند تا شاهد رشد چشمگیر کسب و کار خود باشد. محتوای تبلیغاتی از محتواهایی است...

بیشتر بخوانید...
محتوای ویروسی (viral) چیست؟

محتوای ویروسی (viral) چیست؟

محتوای ویروسی یا وایرال، محتوایی است که می‌تواند شامل متن، تصویر و یا ویدئو باشد. در اغلب موارد محتوای وایرال به سرعت در فضای اینترنت منتشر می‌شود؛ و در نتیجه آن، این نوع محتواها معمولاً در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی بازدیدکننده دارند. افرادی که با محتوای viral مواجه می‌شوند،...

بیشتر بخوانید...
برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)