با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش تولید محتوا » با متد آدولف هیتلر محتوای انگیزشی بسازید!
با متد آدولف هیتلر محتوای انگیزشی بسازید!
با متد آدولف هیتلر محتوای انگیزشی بسازید!

با متد آدولف هیتلر محتوای انگیزشی بسازید!

اگر محتوا قدرتمند است، محتوای انگیزشی بی‌نظیر است.

وب‌سایت شما فقط چند ثانیه برای جلب توجه مخاطب فرصت دارد. به مقالاتی که خوانده‌اید، سخنرانی‌هایی که شنیده‌اید و کتاب‌هایی که مطالعه‌شان را آغاز کرده‌اید فکر کنید. همان اولین برخورد به مخاطبان کمک می‌کند درباره‌ اینکه آیا می‌خواهند زمان بیشتری را به خواندن، گوش کردن و یا تماشای محتوایتان اختصاص دهند تصمیم بگیرند. روی مدت زمانی که انتظار می‌رود مخاطبان برای خواندن یک مقدمه‌ معمولی صرف کنند رقابت زیادی وجود دارد.

محتوای انگیزشی برای یک شرکت حسابداری ممکن است شامل عناوینی مانند دلایل شش‌گانه پرداخت زیاد مالیات، چرا سطر ابتدایی مهمتر از سطر انتهایی است و چطور باید مشتریان را به سمت مبلغی بالاتر سوق دهید، باشد.

در تولید محتوا باید رک و صریح باشید‌، اما نه آنقدر تند و تیز که چشم مخاطب را از حدقه درآورید. محتوای انگیزشی باید جذاب و سرگرم‌کننده باشد، اما زیاد فخرفروشانه نباشد و لاف نزند. وب‌سایت و به طور خاص صفحه اصلی وب‌سایت‌تان، باید آن‌چنان انگیزشی باشد که به راحتی به دست فراموشی سپرده نشود و مخاطبان را وادار کند که آن را به دوستان و همکاران‌شان پیشنهاد دهند.

اگر محتوا قدرتمند است، محتوای انگیزشی بی‌نظیر است.

ایده هایی برای تولید محتوای انگیزشی

بیایید بعضی از بهترین راه‌های دستیابی به ایده‌های انگیزشی را بررسی کنیم:

 • کتاب‌ها و مطبوعات مرتبط را بخوانید، خلاصه کنید و ایده‌هایتان را مستندسازی کنید.
 • با دیگران بارش فکری انجام دهید. با گروهی از مشاوران مورداعتماد همراه شوید. عضو شدن در یک گروه قدرتمند برای مباحثه و تبادل‌نظر با مشاوران قابل اعتماد راهبرد بسیار مناسبی برای بهبود نظرات و خلاقیت شماست.
 • برای پیشرفت خودتان هزینه کنید. یک ضرب‌المثل ژاپنی می‌گوید: «اول در چیزی استاد می‌شوم، خلاقیت خودش به وجود می‌آید».
 • در فرضیه‌های اساسی تحقیق کنید. این اصل فقط شامل فرضیات خودتان نمی‌شود، بلکه درباره فرضیات و اندیشه‌های مشاوران و مخاطبان‌تان هم درست است. با این کار در هنگام یافتن پاسخ مناسب به بینش جدید دست می‌یابید.
 • یک داستان خلق کنید. استفاده از یک داستان برای رساندن مضمون مشخص، ما را به گسترش ایده‌ها برای اثربخشی بیشتر محتوا هدایت می‌کند.
 • با دیگران مصاحبه کنید. این روش برای آموختن و دستیابی به ایده‌های جدید فوق‌العاده است و ابزاری برای بازاریابی موثر در هنگام گسترش محتوای انگیزشی جدید برای وب‌سایت‌تان به شمار می‌رود. همچنین برای شخصی که با او مصاحبه می‌کنید نیز مفید واقع می‌شود.
 • از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. وقتی به جوامع موثر و هوشمند آنلاین می‌پیوندید، به سرعت می‌توانید درباره هر آنچه از شما خواسته شده یا به بحث گذاشته شده اطلاعات کسب کنید و از دیگران کمک بگیرید.

اصلی‌ترین مواردی که باید در محتوای انگیزشی گنجانده شوند عبارت‌اند از: صفحه اصلی که دربرگیرنده‌ نتایج برای مخاطب است، حداقل یک ویدئوی توصیفی به همراه توضیحات و توصیفات متنی (با وقفه حدودا هفت ثانیه‌ای) و ارزش جذاب. منو‌ها باید شامل مطالعات موضوعی، فهرست مخاطب، مقالات، شرح حال (درباره ما)، اطلاعات تماس، پیشنهادات خدمات و محصولات، توضیحات ویدئویی درباره‌ پیشنهادات مختلف باشد. برای هر صفحه یک امکان نمایش مجزا قرار دهید.

سه عنصر مهم در تولید محتوا سایت

با بازدید از هزاران وب‌سایت متفاوت در این سال‌ها به این نتیجه رسیده‌ایم که برای اینکه سازمان و شرکت شما در فضای اینترنت به موفقیت دست یابد باید سه عنصر مهم را داشته باشد.

 • وب‌سایت شما باید حرفه‌ای، جذاب و گیرا طراحی شود تا بتواند از سویی مخاطب را با خود همراه کند و از سوی دیگر به راحتی در دسترس مخاطب قرار گیرد و علاقه و توجه او را به سرعت جذب کند. استفاده به‌جا از تصاویر به اندازه‌ استفاده از عکس‌های در حال حرکت از شما و مشتریان‌تان اهمیت دارد.
 • محتوای وب‌سایت شما باید روی موارد مورد علاقه بازدیدکنندگان‌تان تمرکز داشته باشد، آنها را به اینکه چه چیزهایی در سایت برای آنها مفید است هدایت کند و اینکه چطور می‌توانند کسب‌وکارشان را با استفاده از اطلاعات سایت شما بهبود بخشند. برای دستیابی به این مهم، محتوایی قوی باید در قالب محصولات و خدمات شما تهیه شود که به‌شکل مداوم رشد و به‌روزرسانی شود.
 • در راهبردهایتان باید مشخص کنید که کسب‌وکارتان باید چگونه باشد، چطور در فضای آنلاین جایگاه خود را تثبیت کند و چه مولفه‌های اینترنتی برای موفقیت کسب‌وکارتان اهمیت دارد. درباره‌ چگونگی دسترسی و ارتباط با مشتریان تصمیم‌گیری کنید: آیا آنها محصولات را خریداری می‌کنند، مقالات را می‌خوانند، اخبار سایت را دنبال می‌کنند، از طریق وبلاگ‌ها و یا به‌صورت آنلاین ارتباط برقرار می‌کنند؟

بدون این سه عنصر، تاثیرگذاری سایت شما به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد. مثلا سایتی که از طراحی و محتوای انگیزشی خوبی برخوردار است اما راهبرد و فنون تعریف‌شده‌ای ندارد، مثل راندن یک اتومبیل فوق‌العاده بدون سامانه مسیریابی و یا یک نقشه معتبر است. به طور مشابه اگر به محتوا و راهبرد موثری دست یافته‌اید اما در طراحی سایت و هدایت مخاطب ضعیف عمل کرده‌اید، بازدیدکنندگان یا کاملا صفحه مرورگرشان را می‌بندند و یا گزینه بازگشت را برای رفتن به سایت قبلی انتخاب می‌کنند.

برای تگ کردن، برچسب زدن و احراز هویت هر چیز کوچکی تلاش نکنید. روی چیزهایی که برای افزایش اعتبار شما اهمیت دارند تمرکز کنید. درباره نوشته‌ها و نظرات ارسالی از طرف مخاطبان درباره ویدئوهای وبلاگ‌تان نگران نباشید. از ابزاری مثل گوگل آلرتز استفاده کنید تا بتوانید درباره‌ آمار بازدیدها اطلاعات کسب کنید. اگر موقعیت و ارزش واقعی‌تان به خاطر مسائل پیرامونی و کم‌اهمیت تحت تاثیر قرار گرفته است، چیزهایی که در حال حاضر بر آن تأکید دارید را تغییر دهید.

1 thought on “با متد آدولف هیتلر محتوای انگیزشی بسازید!”

 1. سلام توضیحات شما کامل است ،اگر در هر مورد مثالی هم بزنید درک مفهوم بیشتر میشود.با سپاس

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *