با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش سئو » طراحی سایت با رعایت اصول سئو
طراحی سایت با رعایت اصول سئو
طراحی سایت با رعایت اصول سئو

طراحی سایت با رعایت اصول سئو

طراحی سایت با رعایت اصول سئو یعنی آغاز روند سئو از لحظه ی تولد سایت که این کار باعث می­شود تا سایت شما خیلی زودتر در صفحه اول و رده بالای سایت­ ها قرار بگیرد. بسیاری از افراد پس از آن­که مدتی از طراحی سایت می­ گذرد، تازه سئو سایت برایشان اهمیت پیدا می ­کند. اما نکته مهم این است که شما باید از همان ابتدا در زمان طراحی سایت، سئو آن را رعایت کنید. استفاده از کلمات کلیدی مناسب، کلمات بکر و عناوین مربوط به حوزه عملکرد سایت، در طراحی آن به موتورهای جستجوی گوگل کمک می­ کند تا سایت شما را راحت­ تر پیدا کند. از همین جهت طراحی سایت با رعایت اصول سئو بسیار مهم است.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو باعث می­ شود تا شما زحمت کمتری برای سئو سایت خود بکشید و نتیجه سریع­تری نسبت به انجام سئو پس از طراحی سایت بگیرید. یکی از نتایج مثبتی که طراحی سایت بر اساس اصول سئو می­ تواند داشته باشد این است که شناخت سایت شما برای موتورهای جستجوی گوگل آسان­ تر خواهد شد زیرا از همان ابتدا بر اساس کلمات کلیدی مناسب و بک­لینک ­هایی پیش رفته است که استاندارد بوده و لینک خراب یا عاملی ویران­گر برای سئو سایت وجود نداشته است.

سئو چیست و خدمات سئو چگونه به ما کمک می­کند؟

سئو به معنی بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو گوگل است که اگر قصد دارید فعالیت جدی و موثری در فضای دیجیتال و اینترنت داشته باشید، لازم است تخصص سئو را یاد بگیرید یا حتما از یک متخصص سئو استفاده کنید. کلمه  SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است که می توان آن را به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ترجمه کرد. تاثیر سئو بر سایت­ ها این است که وقتی شما عنوانی را جستجو می­ کنید، سایت سئو­شده در اولین نتایج جستجوی گوگل قرار بگیرد.

 نتیجه­ ی آن چیست؟ نتیجه آن است که فرد جستجوگر ابتدا سایت اول را باز می ­کند تا پاسخ جستجوی خود را بیابد. حال اگر شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید که محصولی خاص در یک بازار معین را به فروش می­ رسانید، با داشتن یک سایت سئو شده، مشتریان بسیار زیادی خواهید داشت. از مهم­ترین تاثیرات سئو برای سایت­ هایی که مربوط به کسب­ وکارهای مختلف هستند، این است که اعتبار و دامنه کمی مشتریان آن­ها افزایش پیدا می­ کند.

امروزه به واسطه پیچیده­ شدن الگوریتم ­های گوگل و افزایش رقبا در فضای اینترنت، بهینه­ سازی سایت برای موتورهای جستجو کار ساده­ای نیست اما می ­توان با بکارگیری آن از لحظه طراحی سایت کار را راحت­ تر کرد. اگر در حال حاضر سایتی در اختیار دارید که مربوط به کسب­ وکار شماست و عملیات سئو بر آن صورت نگرفته، بدانید که فعایت­ های شما در آن سایت نتیجه نخواهد داد زیرا سایتی که سئو آن انجام نشده باشد، دیده نمی­ شود و مخاطبان بسیار کمی خواهد داشت.

بهترین کار برای آغاز روند سئو، مراجعه به آژانس ­هایی است که خدمات سئو و مشاوره سئو ارائه می­دهند و با بررسی وضعیت فعلی سایت، وضعیت مطلوب سایت را برای شما تبیین می­ کنند. در خدمات مشاوره سئو رقبای شما رصد می­ شوند و کلمات کلیدی بکر و مناسب برای موضوع محتواهای مورد نظر طراحی می­ گردند. پس از آن در نتیجه یک تقویم محتوایی با استراتژی مشخص به شما ارائه می­ شود که مرحله به مرحله سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه خواهد ساخت.

معرفی طراحی سایت بر اساس اصول سئو و بیان ویژگی­های آن
معرفی طراحی سایت بر اساس اصول سئو و بیان ویژگی­های آن

سئو و طراحی سایت چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

موتورهای جستجو یکی از مولفه­ های مهم در ابزارهای بازاریابی دیجیتال هستند. سئو و خدمات آن ارتباط بسیار زیادی با آمارهای کمی در موتورهای جستجو دارند. بهینه­ سازی برای موتورهای جستجو کاری است که متخصص سئو انجام می­دهد و اگر ابزار سئو در طراحی سایت جدی گرفته نشود، نمی توان به بازدهی سایت طراحی ­شده امیدی داشت! پس بهتر است که دریافت مشاوره سئو در روند طراحی سایت جدی گرفته شود.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو چه ویژگی­ هایی دارد؟

سئو و بهینه ­سازی سایت یکی از دغدغه­ های اصلی کسانی است که قصد دارند تا برای شرکت و کسب­ وکار خود یک سایت داشته باشند و بتوانند از طریق آن برای خود ارزش افزوده ایجاد کنند. طراحی سایت با رعایت اصول سئو، سایت را با الگوریتم­ های موتورهای جستجو منطبق می­ کند و با هزینه­ ی بهینه سازی، سایت شما در رتبه­ های نخست نتایج جستجو قرار خواهد گرفت.

این کار باعث می شود تا موتور های جستجو به عنوان یک سایت منبع و مرجع سایت شما را تبلیغ کند و باعث شود تا مشتریان جدیدی به سایت شما اضافه شود. شما می­ توانید با صرف زمان و هزینه ­ی مناسب و همچنین استفاده از متخصصان با تجربه طراحی سایت و سئو، نتیجه­ ی خوبی از سایت خود در موتورهای جستجو به ­ویژه گوگل مشاهده نمایید.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو از گام­ های اول سئو و طراحی سایت است. به منظور انجام این کار، اقدام اول؛ انتخاب کلمات کلیدی بکر و مناسبی است که می­ خواهید سایت شما با آن کلمات در موتورهای جستجو، سرچ شود. حال وقت آن است که طراحی سایت را بر اساس این کلمات انجام داده و تمرکز بیشتری برا این کلمات در طرح ­ریزی بخش ­های مختلف سایت داشته باشیم. در طراحی سایت با رعایت اصول سئو، کلمات کلیدی اهمیت بالایی دارند و در حقیقت هدف ساخت سایت شما را روشن خواهند کرد.

در کنار رعایت اصول سئو، استفاده از استانداردهای طراحی سایت نیز بسیار اهمیت دارد. استاندارد های طراحی سایت از قبیل بالابردن سرعت لود صفحات، بهینه سازی و اصلاح کد های قالب سایت، مینیمال­بودن طراحی رابط کاربری سایت، نوع چینش کلمات کلیدی در منوها، زیر منوها، بکارگیری رنگ­های مناسب و استاندارد در طراحی رابط کاربری سایت، سهل الوصول بودن محتواهای موجود در سایت و … است.

تاثیر محتوا و ارزشمندبودن آن بسیار اهمیت دارد زیرا اگر از کلمات کلیدی استفاده شود اما محتوای منتشرشده در سایت کارایی و تاثیر لازم را برای مخاطب نداشته باشد، الگوریتم گوگل این آسیب را شناسایی می­کند و در ارتقاء بهینه ­سازی آن مشکل به­ وجود می­ آورد. شاید مهمترین اولویت موتورهای جستجو برای رتبه دهی وب سایت، محتواهای موجود در آن باشند.

عدم استفاده از مطالب تکراری و بکارگیری مطالب جدید و جذاب علاوه بر اینکه برای بازدید کنندگان و مشتریان سایت مهم است، چنین چیزی باعث می شود تا موتور های جستجو سایت شما را به عنوان یک سایت تولید کننده ­ی محتوای ارزشمند شناسایی کرده و بهای بیشتری به آن بدهند. یکی دیگر از نکات مهم؛ زمان­بندی در انتشار محتوا است زیرا موتورهای جستجو به ریتم فعالیت سایت شما نیز توجه می­ کنند. پس اجرای به موقع و زمان­ بندی شده تقویم محتوایی را جدی بگیرید.

طراحی سایت با رعایت اصول سئو چه ویژگی­ هایی دارد؟

طراحی سایت چیست و سئو چه نقشی در آن دارد؟

در بیان ویژگی­ های طراحی سایت با رعایت اصول سئو کسب اطلاعات درباره چیستی طراحی سایت و نقش سئو در آن موثر خواهد بود. طراحی سایت یا وب دیزاین Web-Design به مراحل طراحی و ساخت یک پایگاه اینترنتی جهت اطلاع رسانی، معرفی شرکت و ارائه محصولات آن گفته می شود. طراحی وب  سایت یک فرآیند طولانی مدت است که از لایه سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است.

در طراحی سایت 4 مرحله اصلی با عناوینِ؛ طراحی وایر فریم، طراحی گرافیک سایت، برنامه نویسی و در نهایت راه اندازی سایت انجام می ­شود. راه اندازی سایت شامل تولید محتوا در دو عرصه ­ی تولید محتوای متنی و تولید محتوای گرافیکی خواهد بود که سئو در مرحله راه اندازی آن مهم است زیرا اگر بخواهیم تا محتوای سایت در صفحه اول گوگل به مخاطب نمایش داده شود، به انجام فرآیند سئو نیازمند هستیم و اگر این اقدام صورت نگیرد، بازدهی سایت پایین خواهد بود.

نکته حائز اهمیت در بیان ضرورت سئو در طراحی سایت این است که در صورت عدم توجه به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوی گوگل، فرآیند کلی طراحی سایت زیر سوال می­رود. ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا آنقدر سئو در طراحی سایت موثر است؟ یا چطور ممکن است که طراحی فرآیند بلند مدت طراحی سایت و اثرگذاری آن به سئو مرتبط شود؟ در پاسخ به این سوالات باید سوال دیگر را مطرح کنیم که شما را به جواب اصلی برساند. طراحی سایت برای چه انجام می ­شود؟

در پاسخ باید بگوییم که با توجه به محتوای مختص به هر سایت، هدف ما از طراحی سایت ایجاد بستری تحت وب در فضای دیجیتال است تا محتواهای مورد نظر را به مخاطب انتقال دهد و در مقابل چشمان مخاطب عرضه اندام کند. چنین هدفی با تمرکز بر سئو محقق خواهد شد.

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو؛ محتوای موجود در سایت را نسبت به محتوای سایت­های رقیب در گوگل در رده ­های بالاتری قرار داده و هر قدر که فرآیند سئو تخصصی ­تر انجام شده باشد، سایت شما در رده­ های بالاتری در موتورهای جستجوی گوگل قرار خواهد گرفت.

شما برای درک بهتر این موضوع می­ توانید یک مسابقه اتومبیل رانی سرعت در زمان را متصور شوید. معمولا در برگزاری این مسابقه ­ها تابلویی برای اعلام رده ­بندی شرکت­ کنندگان وجود دارد که بر اساس میزان دورهای طی­ شده اتومبیل ­ها در زمان مشخص، رده بندی آن­ها اعلام می­ گردد. فرض کنید که هر یک از اتومبیل ­ها سایت ­های حاضر در بستر وب هستند و نسبت میزان دورهای طی ­شده آن­ها بر اساس زمان فرآیندی است که سئوکار برای بهبود بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو انجام می ­دهد.

هر اتومبیلی که سرعت آن بیشتر باشد، سئو آن متمرکزتر و بهتر انجام شده است و رتبه­ بندی آن در تابلوی اعلام نتایج بالاتر می­رود. هر سایتی نیز که سئو بهتری برای آن صورت بگیرد در رتبه­ بندی الگوریتم یک موتورهای جستجوی گوگل جایگاه بالاتری را برای خود کسب خواهد کرد.

سئو سفید، خاکستری، سیاه و تاثیر آن در طراحی سایت

در بحث­ های مربوط به سئو معمولا طبقه­ بندی رایجی ارائه می­ شود که تقابل سئو کلاه سیاه در برابر سئو کلاه سفید را بیان می­ کند که لازم است تا در ابتدای آشنایی با مفهوم سئو این دو تقسیم بندی را بشناسید. این طبقه بندی را معمولاً به صورت تکنیک های سئو کلاه سیاه Black Hat در برابر سئو کلاه سفید White Hat ارائه می­ دهند.

در مقایسه سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید باید بگوییم که سئو کلاه سفید، قادر است تا یک محتوای ارزشمند را به بهینه ­ترین حالت ممکن به گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی و ارائه کند. اما سئو کلاه سیاه، قادر است تا با شناسایی نقطه ضعف ها و محدودیت های الگوریتم های سئو، به بهینه سازی سایت از هر طریقی بپردازد تا فقط آمار آن بالا رود و به کیفیت محتوای آن هیچ توجهی نشود. در حال حاضر با توسعه و پیشرفت الگوریتم­ های موتورهای جستجوی گوگل، کار برای سئوکارهای کلاه سیاه سخت می­ شود و آن­ها دیگر نمی­توانند از هر طریقی، آمار سایت را بالا ببرند.

سرعت لود صفحات در طراحی سایت

 سرعت لود صفحات در طراحی سایت با رعایت اصول سئو بسیار مهم است. چنین مولف ه­ای برای موتورهای جستجو بسیار مهم بوده و یکی از معیار های رتبه­ بندی سایت در نتایج جستجو است. همچنین سرعت لود صفحات برای کاربران نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بویژه در کشورهایی که سرعت اینترنت آن­ها پایین است چنین مولفه­ای نقش مهم­تری در جذب مخاطب در سایت ایفا می کند.

اگر قصد دارید تا سرعت لود صفحات را بالا ببرید؛ تصاویر بارگذاری­ شده در سایت مهم هستند و و توجه به این مولفه از این جهت اساسی است که در کنار حفظ جذابیت به صورت بهینه و طبق اصول و استاندارد های طراحی سایت از تصاویر استفاده کنیم.

اصول سئو در طراحی سایت چیست؟

اصول سئو در طراحی سایت چیست؟

ساختار پیوندها در طراحی سایت با رعایت اصول سئو بسیار اهمیت دارند و جزئی از ساختارهای پایه­ ای در طراحی سایت هستند. اگر نتوانیم از ابتدای کار با دید بهینه نسبت به طراحی آن اقدام کنیم، ایجاد تغییر در آن­ها عاملی برای نابودی تمام تلاش­ های صورت گرفته در روند فعالیت سئو خواهد بود. نکته دیگر که در طراحی سایت با رعایت اصول سئو اهمیت دارد؛ حجم سایت است. حجم سایت که اثر مستقیم و مهمی در سئو دارد، از مولفه ­هایی است که اگر بخواهیم بعدها آن را اصلاح کنیم، باید به اندازه زمانی که برای طراحی سایت صرف کرده­ ایم، وقت هزینه کنیم.

در هنگام طراحی سایت ­ با هدف سئو ، ممکن است قالب گرافیکی طراحی شده به شیوه ای انتخاب و طراحی شود که باعث شود حجم سایت تا حد امکان پایین باشد. ولی کاهش حجم سایتی که قبلا طراحی شده است ممکن است هزینه زیادی را برای بازطراحی بتراشد. بنابراین، پس نتیجه می­ گیریم که بهترین زمان برای آغاز سئو، از همان ابتدای طراحی سایت و طراحی استراتژی محتوایی آن است.

بکارگیری روش ­های مختلف سئو از همان ابتدای طراحی سایت باید انجام شود. اگر در زمان طراحی سایت، اصول سئو از جمله استفاده از کدهای بهینه و استاندارد، کاهش حجم سایت، نشانی های صفحات، کدهای متا، ارتباط میان صفحات، سرعت بارگزاری و بسیاری عوامل دیگر رعایت نشوند، استفاده از روش­های بهینه­ سازی سایت در آینده امری دشوار خواهد بود.

جمع بندی

طراحی سایت با رعایت اصول سئو باعث می­شود تا شما زحمت کمتری برای سئو سایت خود بکشید و نتیجه سریع ­تری نسبت به انجام سئو پس از طراحی سایت بگیرید. یکی از نتایج مثبتی که طراحی سایت بر اساس اصول سئو می­ تواند داشته باشد این است که شناخت سایت شما برای موتورهای جستجوی گوگل آسان­ تر خواهد شد زیرا از همان ابتدا بر اساس کلمات کلیدی مناسب و بک­لینک­هایی پیش رفته است که استاندارد بوده و لینک خراب یا عاملی ویران­گر برای سئو سایت وجود نداشته است.

در کنار رعایت اصول سئو، استفاده از استانداردهای طراحی سایت نیز بسیار اهمیت دارد. استاندارد های طراحی سایت از قبیل بالابردن سرعت لود صفحات، بهینه سازی و اصلاح کد های قالب سایت، مینیمال­بودن طراحی رابط کاربری سایت، نوع چینش کلمات کلیدی در منوها، زیر منوها، بکارگیری رنگ­های مناسب و استاندارد در طراحی رابط کاربری سایت، سهل الوصول بودن محتواهای موجود در سایت است.

بکارگیری روش­های مختلف سئو از همان ابتدای طراحی سایت باید رعایت شود. اگر در زمان طراحی سایت، اصول سئو از جمله استفاده از کدهای بهینه و استاندارد، کاهش حجم سایت، نشانی های صفحات، کدهای متا، ارتباط میان صفحات، سرعت بارگزاری و بسیاری عوامل دیگر رعایت نشوند، استفاده از روش ­های بهینه­ سازی سایت در آینده امری دشوار خواهد بود.

تاثیر محتوا و ارزشمندبودن آن در طراحی سایت با رعایت اصول سئو بسیار اهمیت دارد زیرا اگر از کلمات کلیدی استفاده شود اما محتوای منتشرشده در سایت کارایی و تاثیر لازم را برای مخاطب نداشته باشد، الگوریتم گوگل این آسیب را شناسایی می­کند و در ارتقاء بهینه­ سازی آن مشکل به­ وجود می ­آورد. شاید مهمترین اولویت موتورهای جستجو برای رتبه دهی وب سایت، محتواهای موجود در آن باشند.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *