روش های تشخیص محتوای کپی

روش های تشخیص محتوای کپی با ابزار

راستش را بخواهید، کپی نویسی بدترین اشتباهی هست که یک تولید کننده محتوا می تواند انجام دهد. با این حال، بعضی از اهالی دنیای دیجیتال، مرتکب این اشتباه می شوند. به همین دلیل باید راه های تشخیص محتوای کپی را بشناسیم.

حالا راه های تشخیص محتوای سایت کپی و تکراری چیست؟ از آنجا که گوگل هم مخالف سر سخت کپی کردن هست، ابزار های مختلفی ایجاد شده که در این کار، ما را راهنمایی کنند.

آماده اید که متخصص تشخیص محتوای کپی شوید؟ پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چه نیازی به تشخیص محتوای کپی داریم؟

اصلا می دانید که چرا تشخیص محتوای کپی مهم است؟ بی رودربایستی بگویم که این کار، نوعی دزدی یا به عبارت بهتر، سرقت ادبی به حساب می آید.

تصور می کنید که فقط کپی کردن از بقیه ایراد دارد و ما می توانیم از کار های قبلی خودمان کپی کنیم؟ باید خدمت شما عرض کنم که سخت در اشتباه هستید.

گوگل یک هوش مصنوعی است و نمی داند محتوایی که از روی آن کپی کرده اید را خودتان تهیه کرده اید یا شخص دیگری. راحت بگویم که تر و خشک را با هم می سوزاند.

نه تنها ما به عنوان تولید کننده محتوا نباید از دیگران کپی کنیم، بلکه باید مراقب باشیم تا دیگران هم محتوای ما را به سرقت نبرند.

گوگل با الگوریتم های پیچیده خود، تمام محتواهای شبیه به هم را پیدا می کند. برای گوگل تفاوتی ندارد که شما کپی کاری کرده باشید یا از روی شما کپی کرده باشند. احتمالا هر دو نفر را جریمه می کند.

با این حال، گاهی به طور ناخواسته یک محتوا شبیه به محتوای دیگری از آب در می آید. در اینجا لازم است که راه های تشخیص محتوای کپی را بشناسیم.

حتی اگر شما تولید کننده محتوا نبوده و به عنوان یک کارفرما درخواست تولید محتوا داده باشید، باید بدانید که برای محتوای کپی شده پول داده اید یا محتوای اصیل!

راحت ترین روش تشخیص محتوای کپی شده و تکراری

راحت ترین روش تشخیص محتوای کپی شده و تکراری

راه های مختلفی برای تشخیص محتوای اصیل از محتوای تکراری و بی کیفیت وجود دارد. بعضی از آن ها، آنقدر دم دست هستند که فکرش را هم نمی کنید.

از همه راحت تر، همین گوگل عزیز و دوست داشتنی ما است. حتما دارید از خودتان می پرسید که چطور می توانیم از گوگل استفاده کنیم و ببینیم که محتوای ما کپی شده است یا خیر؟!

این کار به راحتی آب خوردن است. مثلا می توانید بخشی از محتوا را کپی کرده و در کادر جست و جوی گوگل، پِیست کنید.

خب حالا اگر عینا همان جمله در محتوایی آورده شده باشد، گوگل برای شما پیدا کرده و در نتایج جستجو، نمایش می دهد.

پس اگر در زمان تولید محتوا، شک دارید که جمله بندی تان کپی یک محتوای دیگر شده، همان لحظه جمله مورد نظر تان را سرچ کنید. اینطوری خیالتان هم راحت می شود و استرس کپی کار شدن را ندارید.

یکی دیگر از ابزار هایی که گوگل برای این کار به شما ارائه می کند، گوگل وبمستر است. با استفاده از این ابزار می توانید ببینید که محتوایی شبیه به محتوای شما وجود دارد خیر.

به جز گوگل، تعدادی سایت، کد نویسی و طراحی شده اند که در تشخیص محتوای اصیل از تکراری، به کار می آیند.

بعضی از آن ها هیچ شرطی برای بررسی اصالت محتوا نمی گذارند. در حالی که تشخیص کپی بودن محتوا در بعضی وب سایت ها به عضویت در سایت مربوطه نیاز دارد.

وب سایت ها و ابزارهای تشخیص محتوای کپی

SearchEngineReports

این وب سایت علاوه بر پیدا کردن محتوایی که از روی آن کپی نویسی شده، می تواند رتبه محتوا را هم طبق کیورد های آن در موتور های جستجو نشان بدهد.

نام سایت مورد نظر و چند کلمه کلیدی که قصد بررسی آن ها را دارید در این سایت وارد کنید. در عرض چند ثانیه، همه چیز برای تان روشن می شود. به این می گویند یک بررسی درست و حسابی!

DupliChecker

این وب سایت یکی از ابزار های فوق العاده برای بررسی محتوا های بی کیفیت و تکراری است. برای استفاده از آن هم نیازی به عضویت نیست.

تنها محدودیتی که این وب سایت ایجاد کرده است، به تعداد کلمات مورد بررسی مربوط می شود. شما با هر بار ورود به سایت، می توانید ۱۵۰۰ کلمه را وارد کرده و کپی بودن یا نبودن محتوا را بسنجید.

EduBirdie

تشخیص محتوای کپی با این سایت، راحت تر از هر کار دیگری است. برای استفاده کردن از خدمات این وب سایت هیچ قید و شرطی وجود ندارد.

فقط باید قسمتی از متن محتوا را در این سایت سرچ کنید تا دست تان بیایید که وارد جرگه کپی کاران شده اید یا جان سالم به در برده اید.

وب سایت ها و ابزارهای تشخیص محتوای کپی

Article Checker

ابزار محتوای کپی شده این سایت، چندان پیچیده نیست. در این وب سایت هم می توانید بخشی از محتوا را کپی کرده و در کادر جستجوی آن، پِیست کنید.

Copyscape

این سایت برای تشخیص محتوای سایت کپی شده و تکراری، ابزار های جالبی را ارائه می کند. با بررسی محتوا در این سایت، نه تنها کپی بودن یا نبودن آن را متوجه می شوید، بلکه درصد شباهتش به سایر محتوا ها هم مشخص می شود.

Plagiarism Checker

این وب سایت، راه های تشخیص محتوای کپی شده را هم برای محتوا های فارسی ارائه می کند و هم محتوا های انگلیسی.

برای استفاده از امکانات این سایت، باید در آن عضو شوید. به جز این شرط، هیچ مانع دیگری برای سنجش محتوا وجود ندارد.

فکر می کنید که لیست سایت های پایش محتوا، تمام شد؟ خوب معلوم هست که نه! در ادامه، آن ها را با یک لیست خدمت شما معرفی می کنیم.

 • plagscan
 • seoabzar
 • anticutandpaste
 • copyscape
 • turnitin
 • smallseotools
 • academicplagiarism
 • dustball
 • plagiarism-detect
 • scanmyessay
 • paperrater
 • effectivepapers
 • plagiarismsoftware
 • scanmyessay
 • ithenticate
 • diffnow
 • text-compare
 • diffchecker
 • textdiff

درج منبع در مقاله

درج منبع در مقاله

این روز ها منابع اطلاعاتی، روز به روز گسترده تر می شوند. خیلی از ما محتوا نویسان برای تولید محتوا، به سراغ منابع مختلف می رویم. خوب راهکار کپی نشدن مقاله چیست؟

اگر می خواهید از یک محتوای دیگر به صورت نقل قول در متن مقاله خودتان استفاده کنید، آن را پارافیریز کنید. یعنی چی؟ یعنی عین متن را در مقاله تان ننویسید.

بلکه از زبان خودتان و با توجه به برداشتی که از آن داشته اید، جملات جدیدی خلق کنید. اما در مورد استفاده از منابع، ماجرا کمی فرق می کند.

اتفاقا استفاده از منبع معتبر نه تنها اعتبار محتوای شما را زیر سوال نمی برد بلکه آن را معتبر هم می کند. به شرطی که دقیقا منبع محتوای خود را معرفی کنید. آن وقت است که کار، تمام می شود.

در نهایت

راه های تشخیص محتوای کپی و تکراری برای همه کسانی که با دنیای محتوا سر و کار دارند، لازم و حیاتی است.

حتی اگر محتوای شما اصیل هم باشد و کپی نویسی نکرده باشید، باز هم بهتر هست که گاهی اوقات از وب سایت هایی که معرفی کردیم، استفاده کنید. زیرا این امکان وجود دارد که یک نفر دیگر از روی دست شما نوشته باشد. متاسفانه آتش کار او، دامن شما را هم می گیرد. زیرا دیگر محتوای شما، یونیک و خاص نخواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

کسب درآمد از تولید محتوا با 9 روش ساده

۹ روش درآمدزایی از محتوا

تولید و فروش محتوا، یکی از شغل‌های جدید و سوغات دنیای دیجیتال است. این شغل، پتانسیل درآمدزایی فوق العاده ای دارد. امروز می‌خواهم ۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا را با شما درمیان بگذارم. البته واضح است که روش‌های کسب درآمد در دنیای دیجیتال، نامحدود است. در اینجا همه...

بیشتر بخوانید...
باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید

باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید

آیا شما هم یکی از کسانی هستید که از اینستاگرام، به عنوان یک فروشگاه مجازی برای کسب و کار خود، استفاده می کنید؟ در این صورت لازم است که باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید. قرار است امروز، اطلاعات جالبی را با هم مرور کنیم. می...

بیشتر بخوانید...

آموزش بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام

اولین اقدام در راستای کسب درآمد از اینستاگرام و کسب و کار اینستاگرامی، بیزنسی کردن اکانت است. بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام مزایای متعددی دارد و لازمه فعالیت حرفه‌ای این شبکه اجتماعی محبوب و پولساز است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به آموزش بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام بپردازیم....

بیشتر بخوانید...
با روش های افزایش لایک و کامنت اینستاگرام آشنا شوید

افزایش لایک و کامنت اینستاگرام

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام، تمرکز شدیدی روی اینگیجمنت پیج ها دارند. با راه‌های افزایش لایک و کامنت اینستاگرام آشنا شوید. چراکه برای اینستاگرام، نرخ تعامل کاربران با پیج شما خیلی بیشتر از تعداد فالوورهایتان اهمیت دارد. امروز می‌خواهم روش‌های بهبود اینگیجمنت پیج را با شما در میان بگذارم. با خواندن این...

بیشتر بخوانید...
عنوان نویسی، مسئله این است!

عنوان نویسی، مسئله این است!

عنوان نویسی، یکی از چالش‌هایی هست که تولید کننده‌های محتوا با آن مواجه می‌شوند. همیشه اولین قدم برای نوشتن یک محتوای جذاب، عنوان نویسی درست است. یعنی چی؟ یعنی عنوان، تکمیل کننده یک محتوای بی نظیر به حساب می‌آید. از طرفی انتخاب عنوان نه چندان جالب، شما را به عنوان...

بیشتر بخوانید...
چرا محتوا پادشاه است؟

چرا محتوا پادشاه است؟

"محتوا پادشاه است"، جمله‌ای معروف از بیل گیتس که حالا به اثبات رسیده است. برای کسب رتبه برتر موتورهای جست و جو، ریزه کاری های زیادی وجود دارد. با این حال، اهمیت محتوا از همه آن‌ها بیشتر است. یک محتوای با کیفیت و تمام عیار، پادشاه بی رقیب دنیای دیجیتال...

بیشتر بخوانید...
راهنمای جامع تولید محتوای سایت مبتنی بر سئو

راهنمای جامع تولید محتوای سایت مبتنی بر سئو

این روزها کمتر کسی را می‌توان یافت که عبارت «تولید محتوا» را نشنیده باشد. چه به هنگام وبگردی روزمره (تولید محتوای سایت)، چه در حین چک کردن شبکه‌های اجتماعی، این عبارت زیاد به چشم می‌خورد. تولید محتوا که در حال حاضر یکی از رایج‌ترین اصطلاحات به شمار می‌رود، به معنی...

بیشتر بخوانید...
شرح توضیحات محصول

چگونه توضیحات محصول (منجر به فروش) بنویسیم؟

یکی از تاثیرگزار ترین چالش‌ها در افزایش فروش محصولات، شرح توضیحاتی در رابطه با محصولات است که در فروشگاه‌های اینترنتی قرار داده می‌شود. شرح توضیحات محصول یکی از چالش‌های اصلی مدیران کسب و کار محسوب می‌شود؛ به طوری که تأثیر بسزایی در افزایش فروش محصولات می‌گذارد. در این رابطه، افراد...

بیشتر بخوانید...
برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)