با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش سئو » سئو اینستاگرام چیست؟ ۱۳ مرحله تا سئو اینستاگرام
سئو پیج اینستاگرام
سئو اینستاگرام چیست؟ ۱۳ مرحله تا سئو اینستاگرام

سئو اینستاگرام چیست؟ ۱۳ مرحله تا سئو اینستاگرام

چگونه پیج اینستاگرام سئو کنیم سوالی است که همه فعالان و بازاریابان در دیجیتال مارکتینگ در پی پاسخ آن‌ هستند. یکی از پرکاربردترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام است. از این‌رو بازاریابان برای جذب مشتریان و کاربران این شبکه اجتماعی دست به تلاش برای دیده شدن صفحات شان در اینستاگرام و گوگل زده‌اند. در واقع سئو کردن، کمک به موتورهای جستجو برای بهتر دیده شدن محتواهای سایت‌ها یا صفحات در شبکه‌های اجتماعی است. اخیرا استفاده از اینستاگرام به‌عنوان ابزاری مجذوب‌کننده و پرزرق‌وبرق در بین اکثر مردم دلیلی شده تا بازاریابان را به تکاپو و رقابت بیندازد. تا در دیده شدن توسط کاربران گوی رقابت را از رقیبان خود بربایند.

راه‌های سئو اینستاگرام

در ادامه راهکار هایی به شما نشان خواهیم داد که به شما در معرفی، افزایش بازدید، تعداد لایک و کامنت و اعتبار پیجتان کمک بزرگی خواهد کرد. در واقع این راهکارها پاسخ شما به سوال “چگونه پیج اینستاگرام سئو کنیم” خواهد بود.

اطمینان از دنبال شدن پیجتان توسط عموم

از این‌که پیج شما توسط عموم دنبالش می شود اطمینان حاصل کنید. صفحه اینستاگرام به صورت پیش‌فرض اولیه بر روی نمایش عمومی یا همان public تنظیم شده‌است و همه افراد مجوز بازدید از صفحه شما را دارند. اگر بازاریاب هستید حتما دقت کنید که این تنظیم پیش‌فرض را تغییر نداده باشید. بهتر است بر روی پروفایل خود به بخش تنظیمات رفته و چک کنید اکانت خصوصی شما روی حالت خاموش باشد.

الگوی پروفایل اجتماعی

یکی از پاسخ ها به سوال ” چگونه پیج اینستاگرام سئو کنیم” این است که، بهتر است برای پیج خود الگوی پروفایل اجتماعی در نظر بگیرید. می‌توانید در گوگل در بخش schema.org اعلام کنید چه پروفایل هایی در کدام شبکه‌های اجتماعی دارید تا اگر محصولتان در khowlege Graph یا همان گراف دانش کارتی گرفت، پیج شما در آن‌جا به نمایش درآید.

هماهنگی نام پیجتان با برند تجاری شما

اصلی‌ترین کلیدواژه محصول تجاریتان را اسم پیج اینستاگرام تان انتخاب کنید. بدین منظور اصلی‌ترین کلیدواژه مورد نظرتان را زیر اسم پروفایل تان در بخش bio بگذارید. قرارگیری این کلیدواژه مختصر کمک بزرگی به سئو پیج شما می‌کند و کاربران سریع‌تر به صفحه شما می رسند. در بروزرسانی نام پیج تان بر روی پروفایل کلیک کنید و در بخش ویرایش پروفایل نام را بروزرسانی کنید یا تغییر دهید. مهم است که سعی کنید اسم پیج شما با آیدی پیج تان هماهنگ باشد تا کاربران بهتر به خاطر بسپارند. یعنی هر چه قدر به لحاظ نوشتاری و خوانش ساده‌تر باشد بهتر توسط کاربران جستجو و دنبال می شود.

غنی سازی bio با کلید واژه اصلی

یکی دیگر از پاسخ های حرفه ای به سوال ” چگونه پیج اینستاگرام سئو کنیم” این است که، بهتر است bio شما کلیدواژه اصلی برندتان را دربرداشته باشد. bio پیج تان باید بیش 150کاراکتر در توضیح برندتان باشد. تا موتورهای جستجو سریع‌تر کاربران را به شما هدایت کنند. استفاده از هشتگ هم در راهنمایی و فرستادن کاربران به سمت پیج شما بسیار مفید است. زیرا هشتگ ها درواقع همان راه‌های ارتباطی هستند که پیچ های مرتبط را به هم وصل می‌کنند. در اصل بیوها شبیه همان توضیحات متا هستند و به html تبدیل می‌شوند و قابل جستجو توسط ابزارهای جستجو هستند. از این‌رو بیو ها در سئو پیج اینستاگرام بسیار مؤثرند پس حتما توجه کنید که از چه کلمات کلیدی در بیو یا هشتگ گذاری پیج خود استفاده می‌کنید. تا صفحه شما توسط گوگل بهتر معرفی شود. بدین منظور درباره این که چکاره هستید و هدف پیج شما چیست اطلاعات درستی در این قسمت بگذارید.

سئو اینستاگرام

انتخاب کپشن مناسب برای عکس ها

سعی کنید کپشن عکس را مانند عنوان مطالب در نظر بگیرید. در پیج اینستاگرام حتی‌الامکان برای عکس‌هایتان از کپشن های کوتاه استفاده کنید تا به‌عنوان توضیحات در متا قرار بگیرد. درواقع کپشن عکس بهتر است حاوی کلمات کلیدی مهم شما باشد تا موتورهای جستجو کار خود را درست انجام داده و صفحه شما درست معرفی شود.

اطلاعات مهم را در آغاز کپشن بگنجانید

اطلاعات اصلی را در ابتدای کپشن و بعد از تگ عنوان قرار دهید. توجه کنید از واژه‌های غنی در کپشن و bio پیج خود استفاده کنید تا پیج اینستاگرام تان را سئو کنید. فقط باید حواستان باشد در تگ عنوان استفاده زیاد از هشتگ برای گوگل اسپم محسوب می شود.

لینک مستقیم به پست ها

به پست‌های اینستاگرام خود مستقیم لینک دهید. یکی از مهم‌ترین عوامل چگونگی سئو پیج اینستاگرام این است که از طریق کانال‌های دیگران بطور مستقیم به پست‌های خودتان لینک دهید. اگر قرار باشد فقط لینک موجود در پروفایل تان به پست شما راه پیدا کند عمدتا پست‌ها در گوگل غیرواقعی تشخیص داده شده و کمتر مورد توجه قرار می گیرند. پس فقط به لینک پروفایل در رسیدن به پست‌هایتان اکتفا نکنید. و برای بهتر دیده شدن و سئو صفحه اینستاگرام تان در کانال‌های مختلف مستقیما به پست جدیدتان لینک بزنید. این مسئله بسیار حائز اهمیت است که پست خود را به صورت کپی شده و کامل در شبکه‌های اجتماعی دیگر یا وبلاگ تان تا جایی‌که امکان دارد درج کنید.

دریافت لایک و کامنت از پیج های معتبر

اگر پستی از شما توسط سایت یا پیج معتبری با فالوور های بسیار لایک شد درواقع شما توانسته‌اید بک لینک دریافت کنید که از اعتبار بیشتری از دریافت لینک های ممتد از سایت‌ها و صفحات غیرمعتبر و با فالوور کمتر دارد. بدین منظور یکی از ترفندهای لینک سازی در بین اهالی متخصص در امر سئو سایت این است که در گروه‌های خصوصی زمانی که یک ادمین از پیج معتبر پست می‌گذارد بقیه ادمین ها شروع به کامنت گذاری و لایک کردن می‌کنند.

بیشتر بخوانید: افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام

قرارگیری پست در اکسپلور

سعی کنید با دادن سرنخ‌های درست و واقعی و استفاده از کلمات مرتبط با برندتان پست شما بدرستی در اکسپلور اینستاگرام قرار گیرد. قسمت سرچ در اینستاگرام همان صفحه اکسپلور است. پست‌هایی که در این قسمت قرار می گیرند مطابق با تعداد لایک هایی که خورده‌اند و اعتبار واقعی‌شان است. با سرچ هر مطلبی در این قسمت مانند گوگل موتورهای جستجو به صورت هوشمند عمل کرده و مطالب مرتبط با محتوایتان را به شما معرفی می‌کند. دیده شدن پست شما در صفحه اکسپلور باعث جذب کاربران واقعی و فالوور های علاقمند به محصول و محتوای شما می‌شود و باعث سئو پیج اینستاگرام تان می شود. با سرچ کردن در بخش اکسپلور هر فردی با توجه به تاریخچه سرچ هایش لیستی از مطالب مختلف دریافت می کند. مثلا اگر دو کاربر در دو نقطه مختلف دنیا یک مطلب مشترک را با هم سرچ کنند نتایجی که اکسپلور اینستاگرام برایشان نشان می‌دهد در بسیاری موارد متفاوت است. زیرا پیشینه جستجوها و لوکیشن‌های این دو نفر متفاوت است و موتورهای جستجو سعی دارند از بین مطالب، کلمات کلیدی که مرتبط با پیشینه آن‌ها هستند یا در مکان موردنظر آن‌ها کاربرد دارد را معرفی کند.

هشتگ های گذاری مرتبط با برند و عنوان پیج

با هشتگ گذاری شانس بیشتری به مطالبتان برای دیده شدن در اینستاگرام می دهید. سعی کنید از کلمات کلیدی یا هشتگ های کاملا مرتبط با پست های تان استفاده کنید. ازآنجاکه اینستاگرام پلتفرم عکس محور است، این‌که چه کپشنی زیر عکس‌ها قرار دهید یا از چه کلمات کلیدی و هشتگ هایی استفاده کنید بسیار اهمیت دارد. زیرا اگر محتوای شما با عکس و پستتان ارتباطی نداشته باشد کاربران بعد از رسیدن به پیج شما زمان کمی صرف بازدید کرده و پیج را ترک می‌کنند و مطالب دیگر را رصد می‌کنند. این عمل کاربران به موتورهای جستجو تفهیم می‌کند که این پیج اعتباری ندارد و مطالب با محتوا یکی نیست. بدین جهت اینستاگرام هم رفتار مشابه گوگل را نشان داده و این پیج را به قسمت بایگانی خود می‌فرستد. از این‌رو پیج اعتبار خودش را از دست می دهد. تعداد هشتگ گذاری مجاز در اینستاگرام 30 عدد است که اگر بتوانید مطالب مرتبط و کلیدی در رابطه با محتوای تان را با زیر 10 عدد هشتگ کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

زمان مناسبِ انتشار پُست

زمان مناسب برای پست گذاری انتخاب کنید. انتخاب تایم مناسب در انتشار پست‌های اینستاگرام به شما در دیده شدن محتوای تان و سئو پیج اینستاگرام تان کمک شایانی می‌کند. مثلا پست‌هایی که موضوعات مشترک دارند را در ساعات مختلفی از روز به اشتراک بگذارید تا متوجه شوید چه ساعتی از روز بیشترین بازدید را خواهید داشت و مطالبتان تعداد کاربران بیشتری را به پیج شما سرازیر می کند.

انتخاب پستهای مناسب برای فالوور های پیج تان

در قسمت insight که در صفحات بیزینسی وجود دارد می‌توانید دریابید کدام پستتان بیشترین کاربر را جذب کرده یا بیشترین تعداد لایک و کامنت مربوط به کدام پست است؟ چه گروه سنی با چه جنسیتی بیشترین کاربران بازدیدکننده شما بوده‌اند؟ با دانستن این مطالب می توانید محتوای مناسبی برای این افراد قرار دهید تا سئو پیج شما بهینه شود. اگر مطالب مناسب سلیقه و نیاز گروهی که دنبال کننده شما هستند باشد این افراد پیج شما را ترک نکرده ، مطالبتان را لایک کرده و کامنت میگذارند و با لینک دادن به پیجتان ممکن است علاقمندان بیشتری به صفحه شما برسانند.

پاسخ به کامنتهای زیر پُست

به کامنت‌های زیر پست ها پاسخ دهید. کامنت‌ها می‌تواند در جذب کاربران مهم باشد. مثلا چه پستی چه قدر کامنت دارد؟ یا چه کسانی کامنت گذاشته‌اند؟ اینکه کامنتها از پیج های معتبر هستند یا خیر؟ در اعتبار پیج شما بسیار مؤثر است. از همه مهم‌تر پاسخ‌هایی است که به کامنت‌ها داده می‌شود. شما با اینکار نشان میدهید برای مخاطبانتان ارزش قائلید و اطلاعات شما به انتخاب آنها کمک خواهد کرد. این عمل شما به سئوی پیجتان کمک بسیاری میکند و صفحه اینستاگرام تان را بهینه کند.

اگر برای بالا بردن تعداد فالوورها و بازدیدکنندگان صفحه اینستاگرامتان دنبال راه حل یا ترفند هایی بودید و در یک کلام سوالتان این بود که چگونه پیج اینستاگرام سئو کنیم ، با رعایت کردن تمامی موارد بالا شما می‌توانید پیج اینستاگرام خود را سئو کنید. به جستجوی بهینه صفحات خود و بهتر دیده شدن مطالب و محصولاتتان کمک کنید و به کسب‌وکار خود رونق ببخشید.

4 thoughts on “سئو اینستاگرام چیست؟ ۱۳ مرحله تا سئو اینستاگرام”

    1. امین مهدوی

      متوجه سوالتون نمیشم. اسکیما ربطی به پیج اینستاگرام‌نداره البته در بعضی ها از اسکیماها ما آدرس پیج رو قرار میدیم ولی در کل ارتباطی با اینستاگرام نداره و به سایت برمیگرده

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *