تعرفه تولید محتوا

تعرفه خدمات محتوا

برای محاسبه هزینه نوع وحتوا و تعداد کلمات را تعیین کنید

در خصوص تعرفه تولید محتوا حرف و حدیث بسیار است. خیلی‌ها آن را با توجه به عرف موجود در دنیای وب قیمت گذاری می‌کرده و عده‌ای بر اساس سلایق شخصی مبلغی را ذکر می‌کنند. اما ما تصور می‌کنیم آنچه بیش از همه مهم است، میزان تجربه یک تولید کننده محتوا است؛ زیرا یک نویسنده با تجربه به خوبی می‌داند که چه عواملی کاربر را راضی نگه می‌دارد و بر ارزشمند بودن یک محتوا می‌افزاید.

در این مقاله بر اساس تجربیاتی که در طی این سال‌ها به دست آورده ایم، شرح خواهیم داد: چه عواملی تعرفه تولید محتوا را تعیین می‌کند و یک محتوای کارآمد تا چه میزان می‌تواند بر کسب و کار شما اثرگذار باشد؟

تعرفه تولید محتوا در فضای وب

کافی است در میان سایت‌های گوناگون تولید محتوا، یک سرچ جزئی داشته باشید آن وقت است که متوجه می‌شوید هزینه تولید محتوا آنچنان نوسان دارد که گاه تصمیم گیری را برای یک کاربر، با چالش رو به رو می‌کند.

بدیهی است که کیفیت، موضوع، میزان تخصصی بودن، زمان تحویل، زبان محتوا و عواملی از این دست تعیین کننده هزینه تولید محتوا هستند و شاید نیازی نباشد در مورد آنها برایتان توضیح دهم. در واقع من بیشتر می‌خواهم شما را با فضایی آشنا کنم که کمتر کسی به آن پرداخته است و دلیلی بر این نوسان هزینه تولید محتوا محسوب می‌شود.

 • سئوی واقعی

شاید بگویید محتوایی که برای وب تولید می‌شود، باید با اصول سئو همراهی کند پس این امر نیازی به توضیح ندارد. حرفتان را تأیید می‌کنم اما منظور من یک گام بیشتر از استفاده صرف از کلمات کلیدی است که عموماً نام آن را سئو می‌گذارند.

باید بدانید که این روزها بسیاری از تولید کنندگان محتوا و شاید بتوان گفت همکاران ما، محتوای سئو شده را تنها در استفاده از تعدادی کلمه کلیدی خلاصه می‌کنند؛ اما لازم است بدانید بحث سئو فراتر از این حرف‌ها است. نحوه استفاده از کلمات کلیدی، نحوه جا گذاری، توجه به LSI (کلمات مترادف) کارآمد و مناسب، استفاده از میان تیترهای مناسب به همراه بهره گیری از کلمات کلیدی، پراکندگی مناسب کلمات کلیدی، به کار بردن کلمات در پاراگراف ابتدایی و انتهایی متن، عدم تکرار بیش از حد کلمات کلیدی که منجر به کیورد استافینگ می‌شود و مواردی از این دست، همه و همه در کنار یکدیگر محتوای سئو شده را تشکیل می‌دهد.

در واقع باید بگویم بر اساس تجربیات ما، کلمات کلیدی تنها فاکتور سئو بودن یک محتوا نیستند؛ بلکه موارد متعددی در کنار آن می‌تواند یک محتوا را به محتوایی باکیفیت و سئو شده، تبدیل کند.

 • محتوای اصیل و منحصر به فرد

شاید بدترین کلمه‌ای که در این چند سال فعالیتم در حوزه تولید محتوا شنیدیم، بازنویسی محتواست! شاید بدون اغراق بتوان گفت بدتر از این در تولید محتوا وجود ندارد! در واقع بازنویسی محتوا به این شکل انجام می‌شود که فردی که عنوان تولید کننده محتوا را بر روی خود می‌گذارد، یک متن آماده را مجدداً با کلماتی جا به جا و جمله بندی متفاوتی تنظیم می‌کند و نام آن را باز نویسی می‌گذارد! البته طبیعی است که هزینه تولید محتوا اگر بنا به بازنویسی باشد، بسیار کمتر از هزینه تولید محتوای اورجینال است اما باید تاکید کنم تأثیر این کجا و تأثیر آن کجا.

اگر می‌خواهید از طریق تولید محتوا، ترافیک سایتتان را افزایش دهید، کاربر را جذب کسب و کار خود نمایید و در زمینه فعالیتتان موفق عمل کنید، باید نگرانی در مورد هزینه تولید محتوا را کنار بگذارید؛ زیرا در غیر این صورت شما با محتوایی رو به رو می‌شوید که عنوان بازنویسی را با خود دارد و ارزشش به مراتب بسیار کمتر از یک محتوای اورجینال و اصیل است.

در واقع می‌خواهم بگویم یکی از مواردی که بر تعرفه تولید محتوا اثر می‌گذارد، اروجینال بودن یا عدم اصیل بودن محتوای تولیدی است. به بیانی دیگر اگر شما یک محتوای منحصر به فرد داشته باشید که کاربران نمونه آن را در هیچ جا مشاهده نکنند، می‌توانید به راحتی کاربر را به سمت سایت خود جذب کرده و کاری کنید که مخاطبتان بیشتر در سایت شما باقی بماند.

 • توانایی برقراری ارتباط با کاربر

بهتر است یک سؤال ساده بپرسیم. از دید شما خواننده عزیز، هدف از تولید محتوا چیست؟ آیا غیر از این است که شما محتوا تولید می‌کنید تا با کاربران خود ارتباط بر قرار سازید و آنها را با کسب و کارتان آشنا سازید؟ اگر موافق هستید، پس به یک نکته مهم اشاره می‌کنم و آن این است که صرف تولید محتوا و انتشار آن، به معنای برقراری ارتباط با کاربر نیست.

در واقع شما باید بدانید که پرسونای مخاطب شما چیست؟ آن‌ها چه می‌خواهند؟ به دنبال چه چیزی می‌گردند؟ چه نیازهایی دارند و… . در این صورت است که شما می‌توانید یک محتوای خوب برای سایتتان داشته باشید و ارتباطی مناسب با آنها برقرار سازید.

در واقع معتقدیم که یکی از مهمترین عواملی که بر تعرفه تولید محتوا تأثیر گذار بوده، این است که محتوای شما تا چه میزان می‌تواند کاربر را به سمت خود جذب کند و با او ارتباط برقرار سازد.

 • نگارش مناسب

از مهمترین عواملی که بر هزینه تولید محتوا تأثیر می‌گذارد، نگارش مناسب آن است. شاید زمانی با محتواهایی مواجه شده باشید که به دلیل استفاده از جملات طولانی شما را خسته کرده و از خواندن منصرفتان کند، باید بگوییم از این دست محتواها کم نیستند.

جملات طولانی، استفاده از واژه‌های نامانوس، عدم روانی متن، طولانی بودن پاراگراف‌ها، لحن نامناسب و مواردی از این دست، سبب می‌شوند از ارزش یک محتوا کم شود و کاربران کمتری برای مطالعه آن زمان صرف کنند.

از دید ما بسیاری از نویسندگانی که در تعرفه تولید محتوا، تخفیفی برایتان قائل نمی‌شوند و ارقامی به مراتب بیشتر از دیگران به شما می‌دهند، به این دلیل است که آنها ساختاری منسجم، نگارشی خوانا و روان و متنی تاثیرگذار را برایتان در نظر گرفته‌اند و نمی‌خواهند تنها با یک باز نویسی ساده شما را از سر خود باز کنند.

 • میزان تخصصی بودن محتوا

یکی دیگر از فاکتورهایی که بر تعرفه تولید محتوا اثر می‌گذارد، میزان تخصصی بودن محتوا است. تصور کنید شما دارای یک سایت پزشکی هستید و می‌خواهید مطالبی در همین حوزه را در درون سایتتان قرار دهید. آیا این کار جز به دستان یک فرد آشنا با این حوزه انجام می‌شود؟ شما چه تعداد فرد متخصص در حوزه پزشکی را می‌شناسید که تولید محتوا انجام می‌دهد؟ باید بگوییم با توجه به مواردی که گفتم کاملاً طبیعی است که هزینه تولید محتوا در شرایط شما بیش از شرایط غیر تخصصی است.

در واقع می‌خواهم بگویم هر چه متن شما تخصصی‌تر باشد، تعرفه تولید محتوا نیز افزایش می‌یابد.

در نهایت

هر آنچه فکر می‌کردم برایتان مهم است تا هنگام سفارش محتوا بدانید را بیان کردیم؛ اما می‌خواهم در پایان تاکید کنم تعرفه تولید محتوا این روزها نوسانات بسیار زیادی دارد به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنم قبل از سفارش محتوا و انتخاب یکی از هزینه‌های موجود در دنیای تولید محتوا، با کم و کیف آن آشنا شوید و دقیق بدانید چه چیزی قرار است به عنوان محتوا به شما تحویل داده شود.

تعرفه تولید محتوا در الو کانتنت

در الو کانتنت، ما سعی کرده ایم با بهترین کیفیت خدمات، تعرفه مقرون به صرفه ای را تعیین کنیم. تعرفه های خدمات تولید محتوا در الو کانتنت به شرح ذیل است:

 • تعرفه تولید محتوای متنی: تعرفه تولید محتوای متنی در الو کانتنت با توجه به نوع محتوا به موارد زیر تقسیم می شود:
 1. محتوای مخاطب محور: به ازای هر کلمه ۶۰ تومان
 2. محتوای خلاقانه: به ازای هر کلمه ۷۵ تومان
 3. رپورتاژ آگهی: تعداد کلمات بین ۶۰۰ تا ۹۰۰ کلمه- ۷۵ هزار تومان
 4. کپشن اینستاگرام: به ازای هر کلمه ۷۵ تومان
 5. شرح محصول: به ازای هر کلمه ۷۵ تومان
 6. کتاب الکترونیکی: به ازای هر کلمه ۷۵ تومان
 • تعرفه پکیج پیج اینستاگرام: در این خدمت، ما برای شما ۳۰ پست اینستاگرام و ۶۰ استوری در ماه برای شما تهیه می کنیم. برای کل این پکیج هزینه یک میلیون و هشتصد هزار تومان دریافت می شود.

 

 

برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)