طراحی موشن گرافیک

موشن گرافی، محتوایی تاثیرگذار با قابلیت وایرال بسیار است؛ به همین دلیل الوکانتنت این خدمت را به صورت خاص برای مشتریان خود تولید می کند. در واقع آنچه همواره در الوکانتنت مورد توجه قرار می گیرد، نگارش سناریو جذاب، طراحی منحصر به فرد سکانس ها، تولید نریشن استاندارد و مخاطب پسند و در نهایت تولید یک موشن گرافی ارزشمند برای مشتریان است.

چرا نیاز به موشن گرافیک داریم؟

اطلاعات تصویری، ماندگاری بسیاری در ذهن افراد دارند به همین دلیل اگر تصمیم دارید اطلاعاتی را در ذهن کاربر خود حک کنید، میبایست به سراغ محتوای تصویری بروید.

یکی از بهترین راهکارهایی که می تواند سبب جذب کاربران شود، استفاده از موشن گرافی است. این روش با طراحی جذاب و منحصر به فرد، می تواند کاربر را متقاعد کند که در سایتتان بماند و محتوای بصری شما را تا انتها تماشا کند. در این شرایط است که شما با یک تیر دو نشان زده اید! در درجه اول با روشی جذاب و نوآورانه، توانستید به کاربران سایت و شبکه اجتماعی خود، اطلاعات دقیقی از کسب و کارتان بدهید و در درجه دوم با حضور طولانی مدت کاربران در سایت جهت تماشای موشن گرافی، سئوی سایتتان را بهبود بخشیده اید.

مراحل طراحی موشن گرافیک

طراحی موشن گرافی دارای مراحل متعددی است که عبارتند از:

  • تدوین سناریو
  • استوری بورد
  • طراحی گرافیکی
  • آماده سازی نریشن
  • خروجی اول
  • اصلاحیه های مورد نیاز
  • خروجی نهایی

نمونه کار موشن گرافیک

روند تولید موشن گرافی

تولید موشن گرافی در ابتدا نیاز به نگارش یک سناریوی تاثیرگذار و جذاب دارد. باید بدانیم سناریو همه چیز نیست اما بخش بسیار زیادی از جذابیت موشن گرافی، در گرو داشتن یک سناریو اصولی و استاندارد است.

مرحله بعدی، طراحی استوری بورد است. استوری بورد اولین نمونه های تصویر سازی شده در مورد موشن گرافی است و در واقع در این مرحله سکانس به سکانس یک موشن گرافی بر روی کاغذ آورده می شود و مشتری پیش از طراحی گرافیکی، آن را مشاهده می کند و نظرات خود را بیان می کند.

در ادامه آنچه در استوری بورد طراحی شده، به صورت گرافیکی درآمده و انیمیت می شود. در این مرحله نریشن کار، آماده شده و بر روی موشن گرافی گذاشته می شود. اکنون زمان آن رسیده تا مشتری خروجی کار را مشاهده کند و نظر خود را اعلام دارد. در این شرایط اگر اصلاحاتی نیاز بود، انجام می شود و سپس خروجی نهایی در اختیار مشتری قرار می گیرد.


سوالات متداول

موشن گرافی انواع گوناگون دارد که میبایست در مورد هر یک از آنها با مشتری صحبت شود. از طرف دیگر علاوه بر انواع موشن گرافی، بحث زمان موشن گرافی نیز مطرح است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات تکمیلی در مورد هزینه موشن گرافی، با ما تماس بگیرید.

موشن گرافی، پروسه ای زمانبر است زیرا دارای مراحل متعددی است که نیاز به جزئی نگری بسیار دارد. اما تیم الوکانتنت تلاش می کند نهایتا یک موشن گرافی یک دقیقه ای با کیفیت بالا را ظرف مدت 15 روز در اختیار مشتری خود قرار دهد.

مهمترین تضمین ما این است که در تمامی مراحل، مشتریان عزیز را در جریان روند کاری قرار داده و تک به تک مراحل را به تایید آنها می رسانیم. در این شرایط مشتری به خوبی نظرات خود را بیان کرده و ناظر بر تولید موشن گرافی خود خواهد بود.