با هفت مدرس کاربلدِ «هزاردستان» متخصص تولید محتوای متنی شو. تخفیف ۴۵۰هزارتومانی با کد تخفیف «الوکانتنت» شرکت در دوره تولید محتوا
خانه » دوره های آموزشی » دوره آموزش سئو » تاثیر سوشال سیگنال در سئو
سوشال سیگنال چیست؟ | سوشال سیگنال چه تاثیری بر سئو دارد؟
تاثیر سوشال سیگنال در سئو

تاثیر سوشال سیگنال در سئو

این روز‌ها، کسب و کار‌های مختلف در رقابتی بزرگ قرار گرفته‌اند تا بتوانند مشتریان زیادی را از طریق وب سایت‌های خود به دست بیاورند. آن‌ها با رعایت سئو سایت، سعی می‌کنند در گوگل رتبه مناسبی را کسب کنند تا در صفحات اول نتایج جستجو ظاهر شوند؛ چرا که کاربرانی که از جستجو در گوگل برای پیدا کردن محصولات و یا خدمات مورد نیاز خود استفاده می‌کنند، آنچه را در صفحه اول گوگل نمایش داده می‌شود به کار می‌برند و به صفحات دیگر کمتر سر می‌زنند.

از این رو؛ صاحبان کسب و کار، سعی دارند وب سایت خود را به گونه‌ای تبلیغ کنند. یکی از راه‌های قدیمی تبلیغات این بود که در سطح شهر بنر‌ها و پوستر‌هایی را قرار می‌دادند تا افرادی که آن‌ها را می‌دیدند از خدمات آن شرکت آگاه می‌شدند. اما این روش خیلی پاسخگو نبود و نمی‌توانست مشتریان را به اندازه کافی جذب کند. پس تصمیم بر آن شد که از راهکار‌های دیگر استفاده شود. یکی از این راهکار‌ها، استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات مشاغل بود. راهکاری که می‌توانست به‌صورت رایگان برای کسب و کار‌ها مشتری جذب کند‌.

در این مطلب ما قصد داریم تأثیر سوشال سیگنال در سئو را بیشتر مورد بررسی قرار دهیم.

علت تأثیر سوشال سیگنال در سئو

در زمان حاضر، کاربران زیادی از شبکه‌های اجتماعی برای گذراندن اوقات فراغت خود استفاده می‌کنند. ممکن است افراد، ساعت‌ها در اینستاگرام، توئیتر، فیسبوک، لینکدین و… وقت خود را بگذرانند و با تماشای کلیپ‌ها و یا تصاویر مختلف، خود را سرگرم کنند. از همین جا می‌توانیم به تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو پی ببریم. اگر ما بتوانیم در این فضا‌ها تبلیغاتی را قرار دهیم، بازدیدکنندگان از این تبلیغات، به مشتریان بالقوه ما تبدیل خواهند شد.

پس ما سعی داریم از شبکه‌های اجتماعی برای شناخته شدن بیشتر کسب و کار استفاده کنیم.

تأثیر سوشال سیگنال در سئو چگونه است؟
تأثیر سوشال سیگنال در سئو چگونه است؟

تأثیر سوشال سیگنال در سئو چگونه است؟

اگر بخواهیم درباره تأثیر سوشال سیگنال در سئو صحبت کنیم، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که این تأثیر به دو صورت خواهد بود:

 1. تأثیر سوشال سیگنال در سئو به‌صورت مستقیم
 2. تأثیر سوشال سیگنال در سئو به‌صورت غیر مستقیم

در ادامه هر دو مورد را به‌صورت کامل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تأثیر سوشال سیگنال در سئو به‌صورت مستقیم

 • وقتی شما برند خود را در فضای مجازی تبلیغ می‌کنید، توجه کاربران بیشتر به سمت کسب و کارتان جلب خواهد شد. در واقع شما با این کار دارید خدماتی را که ارائه می‌دهید به کاربران این فضا معرفی می‌کنید. پس اولین تأثیر سوشال سیگنال در سئو این است که شما به راحتی شناخته می‌شوید.
 • وقتی کاربران شما را بشناسند و از کاری که انجام می‌دهید اطمینان حاصل کنند، نتیجه‌ای که حاصل می‌شود این است که شما را به سایر دوستان خود معرفی خواهند کرد. پس، تعداد کسانی که شما را می‌شناسند روز به روز افزایش خواهد یافت.
 • اگر در این فضا بک لینک‌هایی را قرار بدهید تا کاربران بتوانند راحت‌تر به سایت شما مراجعه کنند، بازدید از سایت شما در مدت زمان اندکی افزایش خواهد یافت. پس یکی دیگر از تأثیرات سوشال سیگنال در سئو این است که ترافیک سایت شما افزایش خواهد یافت.

تأثیر سوشال سیگنال در سئو به‌صورت غیر مستقیم

تأثیرات غیر مستقیمی که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی برروی سئو سایت شما دارد متعدد هستند. در ادامه به‌صورت موردی به بررسی هرکدام از آن‌ها خواهیم پرداخت.

 1. تولید بک لینک غیر مستقیم

اگر بخواهیم اثرات غیر مستقیم تبلیغات در فضای مجازی را بررسی کنیم، می‌توانیم بگوییم اولین تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو، ایجاد بک لینک‌های خارجی برای محتوا‌های شما است. وقتی شما برای مثال در پیج اینستاگرام مرتبط با کسب و کارتان محتوایی را به اشتراک می‌گذارید، کاربران درصورتی که به آن محتوا علاقه داشته باشند، آن را برای دیگر دوستان و آشنایان خود فوروارد خواهند کرد. به این صورت، محتوا‌های شما بین افراد پخش می‌شود و به گونه‌ای، بک لینک خارجی برای شما ایجاد شده است.

 1. معروف شدن

یکی دیگر از اثرات غیر مستقیم شبکه‌های اجتماعی در سئو این است که شما به برندی معروف تبدیل خواهید شد. وقتی فعالیتتان در شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام به‌صورت مداوم و به روز باشد، کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند بیشتر از قبل خواهند شد و شما در این صورت به برند معروفی تبدیل خواهید شد.

 1. معرفی محصولات در این فضا

اگر بخواهیم مهمترین تأثیر سوشال سیگنال در سئو سایت را بررسی کنیم، شاید بتوانیم به معرفی محصولات اشاره داشته باشیم. فضای مجازی فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا بتوانید محصولات خود را به‌صورت کامل و با تمام جزئیات، به گونه‌ای که کاربران را جذب کند، معرفی کنید.

هنگامی که به معرفی محصولات سایت خود می‌پردازید، می‌توانید لینکی از همان محصولِ موجود در سایت خود را در صفحه اجتماعی خود قرار دهید تا کاربران بتوانند راحت‌تر محصول مورد نظر را پیدا کنند. با این کار بازدید از صفحات سایت شما نیز افزایش میابد که به نفع سئو سایتتان خواهد بود.

 1. افزایش بازدید سایت با تکنیک کنجکاو کردن کاربر

می‌توان گفت مهمترین تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو این است که کاربران به سایت شما بیشتر سر می‌زنند، اما شما می‌توانید با انجام برخی از تکنیک‌ها، این میزان بازدید را افزایش دهید. برای مثال، یکی از راه‌هایی که دارید این است که محتوای خود را کامل در شبکه‌های مجازی قرار ندهید و آن را به‌صورتی در این فضا به اشتراک بگذارید که کاربران برای کسب نتایج بیشتر، به بررسی سایت شما نیاز داشته باشند. اینگونه بازدید‌های سایتتان را افزایش داده‌اید.

البته باید دقت کنید که این کار آنقدری زیاد از حد نشود که مخاطب دلزده شود.

تأثیر سوشال سیگنال در سئو
تأثیر سوشال سیگنال در سئو
 1. افزایش مدت زمانی که کاربران در صفحات سایت شما هستند

دیگر تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو سایت این است که کاربران وقت بیشتری را در سایت شما می‌گذرانند. وقتی معرفی محصول شما جذابیت کافی را برای کاربران داشته باشد، آن‌ها علاقه بیشتری به بررسی محتوای سایت شما پیدا خواهند کرد. پس زمان بیشتری را در سایت شما به بررسی محصولات خواهند گذراند.

مسأله ماندن کاربران در سایت، برای گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است و برای سئو سایت شما بسیار نجات دهنده خواهد بود. در واقع گوگل، میانگین زمانِ ماندن کاربران در صفحات سایت شما را بررسی می‌کند و اگر این زمان به قدر کافی زیاد بود، به مفید بودن محتوای سایت شما بیشتر اعتماد می‌کند.

 1. جلب اعتماد مشتریان

یکی از مواردی که در سئو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، جلب اعتماد مشتریان به کسب و کار شما خواهد بود. می‌توانیم به جرئت بگوییم تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو برای کسب اعتماد و اطمینان مشتریان غیرقابل انکار است. شما در این شبکه‌ها، فضایی را برای کاربران خود ایجاد کرده‌اید تا بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کنند. سایر کاربران هم که قصد دارند به مشتری شما تبدیل شوند؛ با بررسی کامنتهای مشتریان سابق شما، اعتماد بیشتری به برند شما خواهند کرد.

 1. ایندکس شدن محتوای سایت شما

ربات‌های گوگل، برخی از شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار را مورد خزش قرار می‌دهند. پس اگر شما سعی کنید در این فضا‌ها، محتوای خود را با رعایت تمامی نکات و اصول سئو قرار دهید، آن‌ها خیلی سریع‌تر ایندکس خواهند شد.

شاید الان این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که کدام شبکه‌های اجتماعی بیشتر از بقیه می‌توانند روی سئو سایت تأثیر داشته باشند. در ادامه به این سؤال شما پاسخ خواهیم داد.

بیشتر بخوانید: دوره آموزش سئو (رایگان)

کدام شبکه‌های اجتماعی مؤثرترند؟

شبکه‌های اجتماعی این روز‌ها گسترش زیادی یافته‌اند و کاربران با اکثر آن‌ها آشنایی دارند. اما آنچه مشخص است و همه می‌دانیم این است که برخی از این فضا‌ها طرفداران بیشتری دارند و در نتیجه می‌توانند تأثیر بیشتری در سئو سایت داشته باشند. در ادامه به بررسی پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی خواهیم پرداخت.

کدام شبکه‌های اجتماعی مؤثرترند؟
کدام شبکه‌های اجتماعی مؤثرترند؟
 • فیسبوک

شاید بتوان گفت فیسبوک یکی از مؤثرترین شبکه‌ها در تبلیغات فضای مجازی شناخته شده است؛ به گونه‌ای که سایت‌هایی که در برترین جایگاه قرار گرفته‌اند در این فضا فعالیت گسترده‌ای دارند. پس شما هم برای اینکه بتوانید وضعیت سئو و رتبه‌بندی سایت خود را ارتقاء دهید می‌توانید از این فضا استفاده کنید.

 • توئیتر

یکی دیگر از فضا‌هایی که کسب و کار‌های مختلف به تبلیغ مشاغل خود در آن می‌پردازند، توئیتر است. کاربران زیادی در توئیتر حضور دارند و این می‌تواند جذب مشتری را برای شما راحت‌تر کند.

 • لینکدین

شاید نام لینکدین به گوش شما خورده باشد. این فضا مخصوص معرفی کسب و کار‌های مختلف بوده و مشاغل زیادی در آن فعالیت دارند. پس شما هم برای معرفی شغل خود، بهتر است فعالیت در لینکدین را آغاز کنید تا از رقبای خود عقب نمانید.

 • اینستاگرام

قطعاً شما هم می‌دانید که محبوب‌ترین و پر استفاده‌ترین شبکه مجازی در کشور ما و سایر کشور‌های دنیا، اینستاگرام است. اینستاگرام کاربران بسیار زیادی را دارد و با وجود فضای مناسبی که ایجاد کرده است، مکان مناسبی برای تبلیغ کسب و کار شما خواهد بود. در این فضا می‌توانید به سادگی و از طریق ساخت و انتشار کلیپ‌ها، متنها و یا تصاویر، شغل خود را به کاربران این فضا معرفی کنید.

کلام آخر…

تأثیر شبکه‌های اجتماعی در سئو سایت، یکی از مواردی است که باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید. فعالیت در این فضا‌ها باعث جذب مشتریان بیشتر به سمت شما خواهد شد و این درحالی است که هزینه‌ای از شما کسر نخواهد کرد. کسب و کار‌های مختلفی این روز‌ها از این ترفند برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. پس بهتر است شما هم کسب و کار خود را در این فضا معرفی کنید تا از رقبای خود عقب نمانید.

متن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *