چگونه وب سایت ها در سال ۲۰۱۸ رنک می گیرند: چک لیست سئو ۲۰۱۸

امین مهدوی

امروز میخواهیم در مورد نحوه بالا بردن رنک وب سایت و سئو  ۲۰۱۸ به صورت مختصر و مفید صحبت کنیم.

می دانم که خیلی از شما با خودتان میگویید که خیلی سخت است برای کسی که متخصص سئو نیست، در مورد نحوه افزایش رنک وب سایت توضیح داد. اما با این وجود در این مقاله ۹ نکته از مهمترین موارد مربوط به رنک وب سایت بررسی شده است. همچنین می تواند به شما کمک کند که چطور این موارد را برای سایرین توضیح دهید.

در دنیای سئو جزییات بسیار زیادی در مورد رنکینگ وب سایت وجود دارد که بر نتایج جستجوی گوگل موثر است. در اینجا ما به ۹ مورد پرداخته ایم که بیشترین تاثیر را بر روی رنک وب سایت در سال ۲۰۱۸ دارد. خب بهتر است سراغ اصل موضوع برویم.

۱- URL های در دسترس و قابل خواندن

ما می خواهیم ربات های گوگل بتوانند وارد صفحات وب سایت شده و محتوای آن، از جمله متن، تصاویر، ویدئو و هر محتوایی که در صفحه هست را بررسی کنند. این مسئله بسیار ضروری است، در واقع اگر این کار انجام نشود، تمام کارهایی که برای تولید محتوا انجام شده بی فایده خواهد بود. بنابراین URL ها در سئو ۲۰۱۸ از اهمیت بالایی برخوردارند.

۲- کلمات کلیدی در سئو ۲۰۱۸

نیاز است که ما از کلمات و عبارت هایی که برای پاسخ به یک موضوع یا حل یک مشکل توسط کاربران جستجو می شود مطلع باشیم. در این حالت اگر کلمات کلیدی مناسبی برای محتوای تولید شده انتخاب کرده باشیم، کاربر با جستجوی آن کلمه کلیدی، در نتایج جستجو سایت ما را مشاهده کرده و از آن بازدید خواهد کرد.

کاری که باید انجام دهید این است که یک کلمه کلیدی اصلی انتخاب کنید و  سپس مجموعه از کلمات کلیدی مرتبط را هم در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که در سئو ۲۰۱۸ هدف تمام عبارت ها و کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید باید مشابه هم بوده و گویای همان محتوای خاص باشند.

 عکس سئو 2018

۳- بررسی کنید که گوگل چه نتایجی برای یک کلمه کلیدی نمایش می دهد

یک درخواست جستجو در گوگل بزنید و ببینید که چه پاسخ هایی برای شما نشان می دهد. به این صورت متوجه می شوید که گوگل برای کلمات کلیدی که انتخاب کرده اید چه محتواهایی را مرتبط دانسته و به کاربر نمایش می دهد. هدف از این کار این است که بدانید چه محتوایی بر حسب آن کلمه کلیدی مورد نیاز کاربر است و چه محتواهایی تاکنون در مورد آن تولید شده و آیا در نتایجی که نمایش داده می شود، محتوای مورد نظر کاربر وجود دارد یا خیر.

ممکن است در این جستجو جاهای خالی و فرصت ها را بتوانید پیدا کنید و با پر کردن آن بتوانید رنک بهتری برای وب سایت خود کسب کنید.

۴- محتوایی تولید کنید که دقیقا هدف کاربر از جستجو باشد

در اینجا چند موضوع مطرح است. اول اینکه ما نیاز به فرد یا افرادی داریم که تولید محتوا با ارزش و معتبر کند. چرا تولید محتوا با ارزش مهم است؟ چون وب سایت از نظر محتوا غنی شده و لینک های متعددی از آن ایجاد خواهد شد و در شبکه های اجتماعی باز نشر شده و از نگاه کاربر و گوگل، تبدیل به یک منبع موثق اطلاعات می شود.

سپس، ما میخواهیم محتوایی داشته باشیم که هماهنگ با هدف کاربر از جستجوی آن کلمه کلیدی باشد و پاسخش را با خواندن محتوای ما پیدا کند و میخواهیم این کار را بهتر از هر وب سایت دیگری انجام دهیم تا در صفحه اول نتایج گوگل باشیم. چون اگر این طور نباشد هر کاری هم که برای بهبود سایت انجام داده باشیم، بی فایده بوده و وب سایت توسط کاربر دیده نمیشود در نتیجه با مراجعه به وب سایت های دیگر، رنک آن ها را بالا می برند.

۵- متا تگ و متای توضیحات (meta description) را به درستی انتخاب کنید

گوگل هنوز هم از متای توضیحات استفاده می کند. شاید به نظر برسد که دیگر این کار را نمی کند اما در سئو ۲۰۱۸ ثابت شده است که در اکثر مواقع از متای توضیحات صفحه استفاده می شود. عنوان هم مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین گوگل از URL هم در snippet استفاده میکند.

اما snippet مسئله ای است که بر سئوی صفحات وب سایت شما بسیار موثر است؛ چرا که در این قسمت مشخص می شود عنوان و توضیحات به چه صورت در نتیجه جستجو نمایش داده شود. اینکه گوگل اطلاعات صفحه شما را چطور نمایش دهد، باعث می شود که کاربر تصمیم بگیرد روی آن کلیک کند یا سراغ وب سایت دیگری برود. در واقع snippet برای شما فرصتی است که به کاربر بگویید روی لینک وب سایت من کلیک کن، نه وب سایتهای دیگر! اگر بتوانید این کار را انجام دهید و در این بخش از کلمات و عباراتی استفاده کنید که کاربران به دنبال آنها هستند، در این رقابت برنده هستید.

۶- کلمات کلیدی اصلی و فرعی را هوشمندانه انتخاب کنید

کلمات کلیدی مرتبط یعنی آنهایی که با محتوا و سایر کلمات کلیدی شما از نظر مفهومی مرتبط هستند و گوگل از طریق آنها تشخیص می دهد که محتوای متنی شما با جستجوی کاربر مرتبط است یا خیر. دلیل تاکید بر تولید محتوای متنی در این قسمت این است که اگر تماما از جلوه های بصری و ویدئو در صفحه خود استفاده کنید، گوگل آنها را به شمار نمی آورد و بررسی نمی کند و با آنها به عنوان محتوای اصلی و واقعی که کاربر به دنبال آن است برخورد نمی کند. به همین دلیل نیاز است با استفاده از متن و کلمات کلیدی به گوگل اثبات کنید که محتوای شما با آنچه که کاربر جستجو کرده مرتبط است.

عکس سئو 2018

۷- از snippet قوی و نشانه گذاری های schema استفاده کنید

اینکار در همه موارد امکان پذیر نیست اما در بعضی موارد مثلا موقع جستجو در اخبار گوگل یا دستور غذا، سفر و پروازها میبینید که در snippet از جلوه های بصری و تصاویر استفاده شده است. در واقع از قابلیت های snippet بهره برده شده تا آن را غنی تر کند. شما هم می توانید از این فرصت استفاده کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

۸- سرعت صفحات را بهینه کنید

یک بار وب سایت را از منظر طراحی رابط کاربری (UI) و یک بار از منظر تجربه کاربری (UX) بررسی کنید. دقیق بررسی کنید که هر کسی با هر دستگاه و سرعتی، موقع کار با وب سایت شما راحت باشد. همچنین نیاز است امنیت وب سایت و کاربر را هم فراهم کرده باشید. استفاده از HTTPS به تنهایی کافی نیست اما یکی از نکات اصلی که گوگل به آن اهمیت میدهد همین مورد است. در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تمرکز زیادی روی HTTPS بوده است و مطمئنا این روند در سئو ۲۰۱۸ هم ادامه خواهد داشت. در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تمرکز زیادی روی HTTPS بوده است و مطمئنا این روند در سئو ۲۰۱۸  و ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد داشت.

۹- چه کسی می تواند در پیاده سازی این موارد کمک کند؟

وقتی که متخصص این کار را یافتید، استفاده از لینک ها قوی در سطح وب و شبکه های اجتماعی، کمک می کند که محتوای شما توسط رباتهای خزنده گوگل (crawler) و افرادی که به دنبال چنین محتوایی هستند، به خوبی دیده شود.

اگر تمام این کارها را انجام داده اید، در سال ۲۰۱۸ رنک خوبی برای وب سایت خود  به دست خواهید آورد.

 

منبع: سایت moz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0

مطالب مرتبط


برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)