پیش‌ بینی‌های شگفت انگیز سئو در سال ۲۰۱۹

سئو در سال ۲۰۱۹

تصور این که در سال ۲۰۱۹ چه اتفاقی در حوزه بهینه سازی موتورهای جست‌وجو خواهد افتاد، بسیاری از شما را نسبت به بهره‌گیری از اصول سئو جهت توسعه کسب و کارتان دلسرد خواهد کرد اما این را بدانید هیچ وقت جهت آغاز تحول و آماده سازی برای آینده دیر نیست. شما می‌توانید همین امروز دست به کار شوید و کسب و کارتان را به سمتی پیش ببرید که در گوگل رتبه‌ای درخور به دست آورد و سبب رشد و پیشرفت شما شود؛ اما الزامات این اتفاق چیست؟

اگر می‌خواهید خود را از دسته سایت‌های درجه چندم گوگل جدا کرده تا بتوانید کاربران را به سمت خود جذب کنید، میبایست در گام نخست در کنار آگاهی نسبت به پیشرفت‌های روز افزون تکنولوژی مثل واقعیت مجازی و هوش مصنوعی، شاهد شیوه‌های نوین در بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو در سال ۲۰۱۹ هم باشید و خود را برای همسویی با آن آماده کنید.

چگونه هوش مصنوعی در جستجوی کلمات کلیدی تاثیر خواهد گذاشت؟

آنچه کاملا مسلم بوده این است که دیگر ساز و کارهای گذشته قرار نیست در سرچ کلمات کلیدی موثر باشند زیرا هوش مصنوعی در جهان تکنولوژی به چنان تحولی و رشدی رسیده است که به زودی مردم را به سمت جست و جوهای صوتی خواهد کشاند و سبب می‌شود سال ۲۰۱۹ سالی توام با تحولات عمیق در موتورهای جست و جو محسوب شود.

البته باید بگوییم در مورد تکنولوژی واقعیت مجازی همچنان مردد هستیم که بتواند تاثیر چندانی بر روی سئو بگذارد، در واقع برای آن که این تکنولوژی به توسعه برسد، زمان بیشتری نیاز دارد اما می‌توان گفت که ۵ الی ۱۰ سال آینده این نوع سئو رواج بیشتری در میان محتواهای موجود در وب خواهد داشت.

امروزه بیش از نیمی از نتایج جستجو متعلق به تلفن‌های همراه است و در سال ۲۰۱۹ نیز این امر افزایش خواهد داشت از همین رو سال ۲۰۱۹ با توجه ویژه متخصصان به تقویت سئو در این زمینه جلو خواهد رفت.

تکنولوژی هوش مصنوعی در جستجوی کلمات کلیدی

جستجوهای آمازون و جستجوهای صوتی

بر اساس نظر برخی از متخصصان شگفتی سال ۲۰۱۹ این است که هر دو نوع جستجوی آمازون و جستجوی صوتی در سئو روندی صعودی خواهند داشت. به عقیده ی آنها ۵۶ درصد از مصرف کنندگان آمازون را به گوگل برای جستجو ترجیح خواهند داد که این یک تغییر بزرگ محسوب می‌شود. در واقع باید تاکید کنیم با این روند آمازون می‌تواند نوعی گوگل جدید به حساب آید!

شیوه دیگر جستجو، به جستجوهای صوتی مرتبط می‌شود. در واقع جستجوی صوتی کاربران بسیار متفاوت از جستجوی نوشتاری آنها خواهد بود چرا که کلمات کلیدی طولانی‌تری را تولید می‌کنند و این اتفاق نیازمند تقویت سئو در سال ۲۰۱۹ است. پس حواستان باشد از این به بعد هنگام تولید محتوای خود سعی کنید از کلمات کلیدی طولانی‌تر بهره بگیرید.

جستجوگرها بر اهداف جستجو و بهینه سازی کدنویسی تأکید بیشتری خواهند کرد

بزرگترین تغییر در آینده که هم اکنون نیز در ابتدای مسیر خود قرار دارد، این است که کلمات کلیدی کم اهمیت‌تر خواهند شد و در عوض جستجو در موبایل‌ها و جستجوی صوتی اهمیت پیدا می‌کند.

چند چیزی که در این مسیر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده عبارتند از:

 • داده‌ها و ترجمه آن: با گذشت زمان، تکنولوژی باعث می‌شود که معنای جستجو به مرور تغییر کند. این به تقویت سئو کمک شایانی خواهد کرد.
 • امنیت: امروزه امنیت در فضای مجازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در حال حاضر گوگل از روش‌هایی مثل HTTP و HTTPS برای امنیت بهره می‌برد. فناوری Blockchain  ممکن است سبب توسعه این روش‌ها شود.
 • کارایی: زمان بارگذاری سایت خود را کاهش دهید تا کاربران سایت را ترک نکنند. پلاگین‌ها، استفاده از CDN ها، مکانیزم‌های ذخیره‌سازی و سازماندهی استراتژیک اسکریپت ها / فایل‌های CSS  در حال حاضر موثر هستند. اما این زمان باید در سئو در سال ۲۰۱۹ کمتر شود تا با پنالتی شدن سایت مواجه نشویم.

جایگاهVR و AR و عملکرد blockchain بر روی SEO

به عقیده برخی، VR و AR و همچنین فناوری بلاکچین ممکن است الگوریتم‌های جستجوی گوگل را تغییر دهند. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، فناوری‌های امید بخشی برای بازاریابی موتورهای جستجو هستند. بدیهی است که تا سال ۲۰۱۹ شیوه ی جستجوی ما به طور کامل تغییر نکند اما یقینا این فناوری‌های جدید در تغییر این شیوه و جذب کاربران جدید و بازاریابی محتوا نقش مهمی دارند.

محتوای این دو فناوری می‌توانند نقش اطلاعات infographics را در SEO ایفا کنند. به دنبال پیشرفت این تکنولوژی‌ها گوگل ممکن است الگوریتم جدیدی را ارائه دهد.

در خصوص فناوری بلاکچین نیز باید گفت که بسیاری از کمپانی‌ها ممکن است این فناوری را به همراه وب ۳.۰ به وبسایت های خود اضافه کنند. وب مسترها برای حفظ رتبه بندی سایت مجبور به استفاده از این روش هستند تا رتبه ی خود را از دست ندهند.

عملکرد blockchain بر روی سئو در سال 2019

جستجوی صوتی حدود ۵۰ درصد جستجوها را تشکیل می‌دهد

جستجوی صوتی در سالیان آینده از زمینه‌های اصلی تمرکز سئو خواهد شد تا جایی که گفته می‌شود تا سال ۲۰۲۰ حدود ۵۰ درصد از جستجوها را شامل می‌شود. در حال حاضر نیز حدود ۴۰ درصد از افراد حداقل یکبار در روز از این نوع جستجو استفاده می‌کنند.

به دلیل تفاوت موجود میان جستجوی صوتی و نوشتاری مانند طولانی‌تر بودن کلمات جستجو، نیازمند رویکردی تازه در این زمینه هستیم. به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۱۹ جستجوگرها بیشتر بر روی اهداف کاربران، حل مسائل و مشکلات و… تمرکز می‌کنند و این منجر به پیشرفت جستجوی صوتی خواهد شد.

Blockchain به دنبال تغییراتی در جستجوها است

با استفاده از این فناوری، خبرهای جعلی مشخص می‌شوند، اطلاعات غلط به کاربران داده نشده و جستجوها قابل اطمینان‌تر می‌شوند. این فناوری به دنبال ایجاد جنبش‌های اساسی در جستجوی کاربران است تا تغییرات گسترده‌ای را در آینده‌ای نه چندان دور در دنیای اینترنت به وجود آورد.

اهمیت تلفن همراه و صدا همچنان ادامه خواهد داشت

دلیل این اهمیت روز افزون این است که افراد دیگر کمتر به دسکتاپ تکیه می‌کنند. برای اینکه به این موضوع پی ببرید کافی است روند تغییرات از گذشته تا امروز را مشاهده کنید تا متوجه شوید اهمیت دسکتاپ تا چه میزان رو به کاهش بوده است. بر همین اساس می‌توان پیش بینی کرد که در سال ۲۰۱۹ نیز این روند ادامه خواهد داشت و جستجو از طریق موبایل و جستجوی صوتی نه تنها اهمیت خود را از دست نمی‌دهند بلکه مهم‌تر نیز می‌شوند.

اهمیت تجربه کاربران

تجربه کاربر از بزرگترین عوامل رتبه بندی خواهد بود. گوگل در حال حرکت به سمت جستجوهای شخصی‌تر است تا تجربه بهتری را برای کاربران فراهم آورد. پس این مسئله از اهمیت بالایی در سئو برخوردار است.

کانال‌های اجتماعی شاخص‌های بیشتری را نشان می‌دهند تا جایی که بهینه سازی رسانه‌های اجتماعی برای جستجو بسیار با اهمیت خواهد شد.

بدون شک می‌توان گفت که این امر تاثیر بزرگی در بهینه‌سازی موتورهای جستجو خواهد داشت و انتظار می‌رود که سئو در سال ۲۰۱۹ بیشتر بر روی محتوای مصرف کنندگان متمرکز باشد. رسانه‌های اجتماعی همچنین نقش بزرگی در سئوی آینده ایفا خواهند کرد و شبکه‌های اجتماعی به طور کلی با جستجوی یکپارچه ادامه خواهد یافت.

سئو در سال ۲۰۱۹

بهینه سازی پلتفرم‌های دیگر برای جستجو در سال ۲۰۱۹

SEO ها باید پلتفرم‌های دیگر را برای جستجو بهینه سازی کنند. عوامل متعددی وجود دارد که می‌تواند به این مسئله سرعت بخشد، آن را کند و یا حتی معکوس کند.

اهمیت جستجوی مکانی و صوتی

بسیاری از محققان معتقدند که جستجوی مکانی و صوتی در سئو در سال ۲۰۱۹ افزایش زیادی خواهد داشت و جستجوی صوتی تعامل ما را با موتورهای جستجو بیشتر می‌کند.

حدود ۵۰ درصد از کل ترافیک وب از طریق تلفن همراه است و ۷۶ درصد از افراد از جستجوی مکانی استفاده می‌کنند. جستجوی مکانی رو به رشد است و ما نیز روز به روز برای یافتن پاسخ‌ها و راه حل‌ها به طور محلی از تلفن‌های همراه استفاده می‌کنیم.

پیشرفت فناوری‌های مبتنی بر صوت خانگی!

با اختراع ابزارهای هوشمند خانگی که مبتنی بر صوت هستند مانند Google Home، جستجوی صوتی نیز افزایش پیدا کرد. این باعث می‌شود تا مردم راحت‌تر در اینترنت جستجو کنند چون زبان گفتار صریح‌تر از نوشتار است.

این امر متخصصان سئو را ملزم به تقویت می‌کند تا مانند جستجوکنندگان فکر کنند و جستجوی راحت را فراهم آورند. این روشی نوین در سال ۲۰۱۹ است پس یادتان باشد هنگام تولید محتوا این موارد را مد نظر قرار دهید!

طبق پیش بینی‌های سئو در سال ۲۰۱۹ استفاده از ویدیو رو به افزایش می‌رود

با استفاده از محتوای تصویری مثل عکس و ویدیو در کنار محتوای متنی می‌توان انتظار داشت که بهینه سازی موتورهای جستجو بهتر عمل کند. این موضوع علاوه بر تقویت سئو برای کاربران نیز جذابیت بیشتری دارد و تجربه کاربری خوبی را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

الگوریتم‌های جستجوگرها به همان اندازه که اغلب کارشناسان معتقدند، تکامل نیافته‌اند

عده‌ای نیز معتقند که ما در سال آینده با دنیایی مشابه سال ۲۰۱۸ رو به رو هستیم چرا که الگوریتم‌ها به اندازه کافی رشد و تکامل نداشته‌اند که بتوانند یک دنیای جستجوی جدید و متفاوت را برای کاربران ایجاد کنند. احتمالا در این سال با تغییراتی رو به رو هستیم و این اجتناب ناپذیر است اما این تغییرات به قدری بزرگ نیست که بتوان از آنها به عنوان تغییرات گسترده یاد کرد.

نتیجه گیری

بر اساس نظرات و پیش بینی‌ها به نظر می‌رسد باید سال ۲۰۱۹ را سال جستجوی صوتی و یا سال صدا دانست. علاوه بر آن فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و بلاکچین نیز اهمیت چندانی در نزد کارشناسان دارند. جستجوهای آمازون و یوتیوب نیز در آینده بیشتر از گوگل خواهد شد و از آن پیشی می‌گیرد.

توجه کنید که تمام این ها پیش بینی هستند و قطع به یقین نمی‌توان در مورد صحت آنها نظر داد. به نظر من نیز سال ۲۰۱۹ سال هوش مصنوعی است!

نظر شما چیست؟!

0/5 ( 0 نظر )

2 پاسخ به “پیش‌ بینی‌های شگفت انگیز سئو در سال ۲۰۱۹”

 1. محمد گفت:

  مطلب خوبی بود
  سپاس از شما

 2. فروشگاه اينترنتی گفت:

  اهمیت موضوع سئو بسیار بالاست و ازاین رو موضوعی جدی ست که امروزه باید توجه ویژه ای را به آن داشت
  با سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سئو برای کپی رایترها: چگونه محتوای با کیفیت را از نظر سئو تشخیص دهیم

سئو برای کپی رایترها: چگونه محتوای با کیفیت را از نظر سئو تشخیص دهیم

امروز قصد داریم تا در مورد نحوه استفاده از Google Analytics با شما سخن بگوییم تا تاثیر سئو در محتوا را بتوانید بسنجید و همچنین اهمیت سئو برای کپی رایترها را بازگو کنیم. فهمیدن اینکه چگونه برای سئو محتوای وب بنویسیم بسیار مهم است. اما به همان اندازه، چگونگی سنجش...

بیشتر بخوانید...
چرا باید محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content تولید کنیم؟

چرا باید محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content تولید کنیم؟

محتوای همیشه سبز چیست و چگونه می توان از آن برای استراتژی بازاریابی محتوا استفاده کرد؟ پاسخ این سوال ساده است، محتوایی که باعث حفظ ارتباط  با مخاطب شود و متعلق به یک زمان خاص نباشد؛ همچنین، پس از انتشار اولیه همچنان باعث افزایش ترافیک سایت شود، محتوای همیشه سبز...

بیشتر بخوانید...
همه چیز درباره الگوریتم برت از زبان معاون ارشد گوگل

همه چیز درباره الگوریتم برت از زبان معاون ارشد گوگل

بعد از آپدیت مارچ که گوگل به بحث کیفیت محتوا پرداخته بود، این بار از الگوریتم جدیدی که در ارتباط با محتوا است، رونمایی کرده است. گوگل بزرگترین تغییر در سیستم سرچ خود را از زمانی که رنک برین را ۵ سال پیش معرفی کرده بود، رونمایی کرد. گوگل با...

بیشتر بخوانید...
راهنمای جامع آموزش تولید محتوا از سایت هاب اسپات

راهنمای جامع آموزش تولید محتوا از سایت هاب اسپات

اگر شما هم به دنبال آموزش تولید محتوا هستید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. اولین جایی که می‌توانید برای مشاوره با یک متخصص یا دریافت پاسخ سؤالتان مراجعه کنید، کجا است؟ من حدس می‌زنم که به گوگل (یا موتور جستجوی دلخواهتان) مراجعه می‌کنید. شما تنها نیستید، Google...

بیشتر بخوانید...
چگونه یک محتوای سئو شده تولید کنیم؟

چگونه یک محتوای سئو شده تولید کنیم؟

راهنمای کامل بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو (با چک لیست) گوگل اعلام کرده که محتوای با کیفیت یکی از سه عامل مهم در رتبه بندی سایت است، اما چه چیزی باعث می‌شود که محتوا از دیدگاه سئو، خوب باشد؟ در این مقاله نکاتی که منجر به تولید یک محتوای...

بیشتر بخوانید...
معجزه بازاریابی محتوا در نشنال جیوگرافی به شیوه داستان سرایی: جذب 350 میلیون فالوور در جهان

داستان سرایی به شیوه National Geographic و جذب ۳۵۰ میلیون فالوور در جهان

شخصا، ترجیح می دهم که صفحات National Geographic در تمام رسانه های اجتماعی، به خصوص رسانه های تصویری مثل فیسبوک و اینستاگرام و Pinterest دنبال کنم. اما چه چیزی من و بقیه ی دنبال کننده ها را جذب می کند؟ تا مجاب شویم پست های این صفحات را دنبال کنیم؟...

بیشتر بخوانید...
استراتژی شبکه های اجتماعی

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی برای بازاریابی محتوا پدید آوریم؟

استراتژی شبکه های اجتماعی نقشی اساسی در عملکرد و موفقیت بازاریابی محتوا ایفا میکنند، زیرا استراتژی شبکه های اجتماعی، این امکان را به بازاریابان محتوا می دهند که با نحوه ی ایجاد برند تجاری آشنا شوند؛ این آشنایی می تواند در آینده ی کاریشان تاثیرگذار باشد، و در نهایت باعث...

بیشتر بخوانید...
تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

۱۴ عنصر ضروری از یک استراتژی محتوای قوی همه برندهای هوشمند می‌دانند که محتوا بخشی ضروری از هر استراتژی بازاریابی مدرن است. از وبلاگ‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی گرفته تا ویدئوهای یوتیوب و وایت‌پیپرها، مشتریان می‌خواهند تخصص‌های و ارزش‌های یک شرکت یا برند را ببینند. درست مانند تمام طرح‌های کسب‌وکار،...

بیشتر بخوانید...

محبوب ترین مقالات

تولید محتوا چیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

آخرین مقالات

برای تماس کلیک کنید 021-77629775 021-77629776
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)