نکاتی برای بهبود بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹

بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹

هر آنچه در گذشته ذهنتان را در مورد بازاریابی محتوا پر کرده است دور بیندازید، بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ چیزی ساده‌تر و البته مهم‌تر از هر آن چیزی است که در گذشته وجود داشته است. در واقع بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹، تولید محتوایی جذاب است که به مذاق خواننده خوش می‌آید و در نهایت وی را بیشتر از پیش به سمت کسب و کار شما جلب می‌نماید. اما در این مسیر چه کارهایی باید انجام دهید و از چه ایده هایی الهام بگیرید. نمونه‌هایی از آنها را برایتان عنوان کرده‌ایم:

تولید محتوای ارزشمند

تا پیش از این شرکت‌های بزرگ برای آن که بتوانند به موفقیت برسند و رقبای خود را کنار بزنند، دو راه بیشتر نداشتند، آنها باید تلاش می‌کردند که یا شگفت انگیز باشید و یا مفید. اما امروزه شرایط دگرگون شده است و تولید کننده‌های محتوا می‌بایست هر دوی این نکات را کنار هم حفظ نمایند.

تولید محتوای ارزشمند در بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹

اگر می‌خواهید مخاطبان نسل جدید را بیش از گذشته به سمت خود بکشید، باید بگوییم استفاده از طرفندهای گذشته تنها سبب می‌شود از چشم آنها آدمها بی‌سوادی دیده شوید زیرا این روزها مخاطبان در بسیاری از موارد اطلاعات بیشتری نسبت به تولید کننده‌های محتوا دارند. از همین رو باید در گام اول اطلاعات خود را آنقدر بالا ببرید که مطلبی بیش از آنچه آنها می‌دانند برایشان رو کنید. این روزها عموما محتواهای موجود در دنیای وب به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • محتوای مفید: هدف از تولید این محتوا این است که به مخاطبین خود یک کار و مهارتی را آموزش دهید.
  • محتوای آموزنده (حاوی اطلاعات): هدف شما از تولید محتوای این چنینی این است که به مخاطبین خود مهارتی تازه بیاموزید یا نوع دید جدیدی را به آن‌ها معرفی کنید یا شاید بتوانید در تصمیمات به آن‌ها کمک کنید.
  • محتوای سرگرم کننده: احساسات از قبیل خنده و شادی ارزش محسوب می‌شوند و در محتوای سرگرم کننده نقش مهمی دارند.

 

همان طور که گفتیم برای آن که بیشتر به چشم بیایید باید تولید محتوا خود را ارتقا ببخشید و بتوانید سه دسته محتوای بالا را در یک محتوا بگنجانید. آن وقت است که هم جذابیت و سرگمی ایجاد کرده‌اید، هم آموزشی ارائه داده‌اید و هم محتوایی مفید در سایتتان بارگذاری نموده‌اید. این کار می‌تواند سبب شود مخاطب از حضور در سایت شما احساس رضایت کرده و قانع شود دفعات بعدی نیز به سراغتان بیاید.

ایجاد یک مرکز محتوا

ایجاد یک مرکز محتوا

ماجرای بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ جدی تر از قبل پیگیری می‌شود به این مفهوم که شما باید مرکزی برای خود دست و پا کنید که به طور مستقیم و بدون واسطه، کسب و کار شما را به مشتریان معرفی کنید. برای رسیدن به این مهم بهتر است که شما مرکز محتوای خود را ایجاد کنید تا نیازی به وب سایت‌های دیگر (شخص ثالث) مثل Linkedln یا Medium نداشته باشید. با این کار شما می‌توانید بخشی از سایت کمپانی خود را به محتوا و تولید آن اختصاص دهید. در صورتی که پلتفرم تجارت الکترونیک شما دارای وبلاگ نویسی باشد یک مرحله جلو هستید اما در صورت فقدان این مسئله سایت شما نیازمند توسعه و به روز رسانی می‌باشد.

برای ارائه‌ی محتوای خود می‌توانید از صفحات شتاب دهنده تلفن همراه (AMPs) یا ایجاد مرکز خود به عنوان یک برنامه‌ی وب پیشرفته (PWA) استفاده کنید.

محتوا قابل دسترس باشد

اصلا دلیل این همه تلاش برای جذب مخاطب چیست؟ آیا غیر از این است که می‌خواهید با کمک بهبود بازاریابی محتوا، کسب و کارتان را به کاربران معرفی کرده و با این کار رقبای از خود پیشی بگیرید؟ پس باید در این مسیر محتوایی تولید کنید که برای مخاطبان قابل دسترسی باشد.

در واقع اینکه مخاطبان زیادی را جذب کنید مسئله مهمی است. علاوه بر آن نظر خواهی از آنان در خصوص محتوا نیز بسیار به شما کمک می‌کند که در حال حاضر با وجود شبکه‌های اجتماعی و بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو این مهم فراهم شده است. با این حال راه دیگری نیز برای افزایش دسترسی شما وجود دارد که آن دسترسی به وب یا web accessibility می‌باشد.

بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو

دسترسی به وب به مشتریان شما این امکان را می‌دهد به محتوای شما دسترسی داشته و با آن ارتباط برقرار کنند. این یک ایده‌ی ساده و در عین حال فراگیر است که برای بازاریابی محتوا امری مهم و ضروری محسوب می‌شود.

یک پارچه کردن سئو در سال ۲۰۱۹

در این بخش میبایست تعاریف قدیمی از سئو را کنار بگذارید و محتوایی به وجود آورید که در تعریف امروزی سئو را رعایت کرده باشد. این روزها اصول سئو یک پیوند ناگسستنی با محتوای باکیفیت دارد به این نحو که شما اگر بتوانید خود را جای مخاطب بگذارید، خواست‌های وی را بشناسید و نیازهای او را درک کنید و در کنار تمامی اینها محتوایی اصیل، باکیفیت و ارزشمند تولید نمایید، خواهید توانست به بهبود بازاریابی محتوای خود کمک بسیاری انجام دهید.

حتما میدانید سئو این روزها تاثیر بسیاری بر موتورهای گذاشته است و ساز و کارهای کسب و کارهای آنلاین را تغییر داده است.

برای برنامه‌های بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ خود سعی کنید سئو را به طور کامل یک پارچه کنید، مرکز بازاریابی محتوا باید از بهترین تکنیک‌های سئو بهره ببرند. علاوه بر این سئو می‌تواند یک ابزار خوب و کاربردی برای کمک به شرکت شما در تعیین موضوعات محتوا باشد.

سئو در سال 2019

در بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ با مصرف کنندگان در ارتباط باشید

بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹، نقطه‌ی آغاز ارتباط شما با مشتریان است. شما نباید به مخاطبان خود تنها به عنوان مصرف کننده‌ی محتوا نگاه کنید بلکه آن‌ها جزئی از کسب و کار شما محسوب می‌شوند.

برای برقراری ارتباط با مشتریان خود راه‌های زیادی پیش روی خود دارید. از آن‌ها برای همکاری استفاده کنید و انتقادات و پیشنهادات آن‌ها را بشنوید. از طریق ایمیل به آن‌ها اشتراک بدهید. لینک‌هایی به محصولات مشابه با محتوای خود اضافه کنید و… .

با رعایت این نکات و بهره برداری از آن‌ها می‌توانید بازاریابی محتوا در سال ۲۰۱۹ خود را بهبود ببخشید و در کسب و کار خود رونق ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام دقیقاً حکم روحی را دارد که خداوند به گِل وجود انسان دمید و باعث جان گرفتنش شد! در همان روزهایی که اینستاگرام کم کم داشت تبدیل به فضایی کسل کننده می‌شد و جذابیتش کمرنگ می‌شد، روح تازه‌ای به نام اینفلوئنسر مارکتینگ به کالبدش دمیده شد. روحی...

بیشتر بخوانید...
ترفندها و آموزش افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام را در این مقاله بخوانید!

ترفندها و آموزش افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام را در این مقاله بخوانید!

اصولِ دقیقِ آموزش افزایش اینگیجمنت در اینستاگرام، تبدیل به یکی از شغل‌های پر درآمد برای بعضی از افراد شده است. شاید این هم یکی دیگر از اعجازهای اینستاگرام است که از راه آن شغل‌های جدید خلق شده است و تخصص‌های زیادی را به صنعتِ مارکتینگ مجازی اضافه کرده. اولین چیزی...

بیشتر بخوانید...
تبلیغات موثر در اینستاگرام در صفحات پربازدید

تبلیغات موثر در اینستاگرام

تبلیغات موثر در اینستاگرام نیاز به تجربه‌ای در حد یک روانشناس حرفه‌ای دارد! یک اینفلوئنسر موفق که حرفی برای گفتن در زمینه تبلیغات اینستاگرامی دارد به قدری با جزئیات بر روی خواست و نیازِ مشتری متمرکز می‌شود که به راحتی با یک رفتارشناسِ خبره برابری کرده و قابل قیاس است!...

بیشتر بخوانید...
کسب درآمد از تولید محتوا با 9 روش ساده

۹ روش درآمدزایی از محتوا

تولید و فروش محتوا، یکی از شغل‌های جدید و سوغات دنیای دیجیتال است. این شغل، پتانسیل درآمدزایی فوق العاده ای دارد. امروز می‌خواهم ۹ روش کسب درآمد از تولید محتوا را با شما درمیان بگذارم. البته واضح است که روش‌های کسب درآمد در دنیای دیجیتال، نامحدود است. در اینجا همه...

بیشتر بخوانید...
روش های تشخیص محتوای کپی با ابزار

روش های تشخیص محتوای کپی

راستش را بخواهید، کپی نویسی بدترین اشتباهی هست که یک تولید کننده محتوا می تواند انجام دهد. با این حال، بعضی از اهالی دنیای دیجیتال، مرتکب این اشتباه می شوند. به همین دلیل باید راه های تشخیص محتوای کپی را بشناسیم. حالا راه های تشخیص محتوای سایت کپی و تکراری...

بیشتر بخوانید...
باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید

باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید

آیا شما هم یکی از کسانی هستید که از اینستاگرام، به عنوان یک فروشگاه مجازی برای کسب و کار خود، استفاده می کنید؟ در این صورت لازم است که باید ها و نباید های پیج کاری اینستاگرام را بشناسید. قرار است امروز، اطلاعات جالبی را با هم مرور کنیم. می...

بیشتر بخوانید...
بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

بهترین زمان برای پست گذاشتن در اینستاگرام

اینستاگرام، پر است از اکانت های مختلف که با فالوئرهای کم و زیاد خود در حوزه های گوناگون فعالیت می کنند. امروزه این اپلیکیشن هم یک شبکه اجتماعی و هم یک فروشگاه بزرگ به شمار می رود. پیج های بیزنسی مختلف اینستاگرام به شدت با یکدیگر رقابت دارند و این...

بیشتر بخوانید...

آموزش بیزینسی کردن اکانت اینستاگرام

اولین اقدام در راستای کسب درآمد از اینستاگرام و کسب و کار اینستاگرامی، بیزنسی کردن اکانت است. بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام مزایای متعددی دارد و لازمه فعالیت حرفه‌ای این شبکه اجتماعی محبوب و پولساز است. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم به آموزش بیزنسی کردن اکانت اینستاگرام بپردازیم....

بیشتر بخوانید...

محبوب ترین مقالات

آخرین مقالات

برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)