اینستاگرام مارکتینگ – اپیزود ۱: نحوه ساخت حساب کاربری اینستاگرام

مژان فدایی

قبل از شروع به ساخت حساب کاربری اینستاگرام، توجه داشته باشید که اینستاگرام برای محتوای لحظه‌ای در نظر گرفته شده است. شما برای ارتباط با مخاطبان خود، نیاز دارید تا روی منابعی برای تولید محتوا در اینستاگرام و داشتن پست‌های منظم سرمایه گذاری کنید.

بهترین راه برای نگهداشتن فالورهای خود، این است که پروفایلتان را آپدیت کنید. ما درادامه در مورد چگونگی ساخت و نگهداری یک پروفایل موفق در اینستاگرام توضیح خواهیم داد. اگر در حال حاضر آن را ندارید، می‌توانید برنامه Instagram را از App Store یا Google Play Store دانلود کنید. همچنین می‌توانید محتوا را در وبسایت مشاهده نمایید اما نمی‌توانید آن را طریق دسک تاپ خود بارگذاری کنید. برای این کار به برنامه نیاز دارید.

تنظیم حساب کاربری اینستاگرام

وقتی که برنامه اینستاگرام را باز می‌کنید، شما با دو گزینه برای ایجاد حساب کاربری مواجه می‌شوید، وارد شدن با Facebook یا وارد شدن با تلفن یا ایمیل. حتماً با یک ایمیل تجاری ثبت نام کنید تا مطمئن شوید که حساب اینستاگرامتان به حساب شخصی فیسبوک تان مرتبط نمی‌شود.

در مرحله بعد جزئیات حساب خود را وارد کنید. نام کامل، همچنین نام بیزینس واقعی خود را وارد نمایید تا پروفایل شما برای بازدیدکنندگان قابل تشخیص باشد. این نام، همان چیزی است که در پروفایل شما نشان داده می‌شود و نام کاربری حساب شما نیست.

نام کاربری نامی منحصر به فرد برای پروفایل شما است و به سایر حساب‌ها، این امکان را می‌دهد تا با برند شما آشنا شوند.

نام کاربری را به نحوی انتخاب کنید که قابل تشخیص و یافتن آن آسان باشد. اگر اسم بیزینس شما از قبل گرفته شده بود، سعی کنید قسمت اول اسم بیزینستان را در نام کاربری خود نگه دارید. توجه: می‌توانید نام کاربری خود را بعداً با استفاده از تنظیمات به روز کنید، بنابراین اگر در آینده قصد تغییر آن را دارید، اصلاً نگران نباشید.

بهینه سازی حساب اینستاگرام

اکنون زمان آن رسیده که تصویری مناسب برای پروفایل خود انتخاب کنید. عکس پروفایل شما، اولین برادشتی است که مخاطبان جدید از شما به دست می‌آورند. به همین دلیل تصویر پروفایلتان را با مارک‌های تجاری و نشانگرهای بصری خود، سازگار نگه دارید.

می‌توانید از لوگو یا تصاویر آشنای دیگر استفاده کنید. تصویر پروفایل اینستاگرام به صورت خودکار، یک دایره است پس فضایی خالی برای گوشه‌ها و کنار تصویر خود در نظر بگیرید.

قدم بعدی بیو اینستاگرام شما است. بیو اینستاگرام حداکثر ۱۵۰ کاراکتر را شامل می‌شود، بنابراین هدف شما در این قسمت، باید خلاصه‌ای مستقیم و مختصر از اینکه شما چه کسی هستید و چرا کاربران باید صفحه شما را دنبال کنند، باشد. بهتر است با استفاده از نکات شخصیتی به مخاطبان خود درباره شغلتان توضیح دهید. بیو اینستاگرام قابلیت جستجو ندارد پس در مورد هشتگ ها و کلمات کلیدی (که در زیر بیشتر توضیح خواهیم داد) در این قسمت جای نگرانی نیست.

بهینه سازی حساب اینستاگرام

در بیو خود، شما می‌توانید کاربران را ترغیب به انجام یک کار خاص، مانند استفاده از یک هشتگ خاص یا بازدید از وب سایت خود کنید. بیوگرافی شما تنها مکانی است که می‌توانید URL قابل کلیک با آن داشته باشید و ترافیک را به یک سایت خارجی هدایت نمایید.

به همین دلیل، معمولاً مشاغل نشانی اینترنتی URL خود را برای همخوانی با جدیدترین پستشان به روز رسانی می‌کنند. اگر تصمیم به اضافه کردن لینک دارید، حتماً از یک لینک کوتاه کننده مانند سازنده HubSpot’s Tracking URL یا ابزاری مانند Bitly، Goo.gl یا Linktr.ee استفاده کنید تا پروفایل شما به هم ریخته نشود. همچنین URL های ردیابی شده به شما کمک می‌کنند تا میزان ترافیکی که اینستاگرام به وب سایتتان هدایت می‌کند را درک نمایید.

برای ویرایش‌هایی که در آینده می‌خواهید انجام دهید، روی دکمه ویرایش پروفایل در پروفایل خود کلیک کنید تا عکس، نام، نام کاربری، بیوگرافی و URL تان را تغییر دهید.

مدیریت تنظیمات اینستاگرام

در آخر بگذارید تنظیمات حساب شما را مرور کنیم. بر روی سه خط موجود در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود کلیک کنید، سپس در روی تنظیمات در پایین پنجره وارد شوید. (با نام کاربری خود، چند پیوند مشاهده خواهید کرد که ما در زیر آنها را پوشش می‌دهیم.)

در تنظیمات خود، می‌توانید کارهایی مانند تغییر رمز عبور را انجام دهید، پست‌هایی را که دوست دارید، مشاهده کنید، اعلان‌ها و موارد دیگر را قابل مشاهده نمایید. در اینجا مواردی وجود دارد که باید بلافاصله آنها را بررسی کنید.

تنظیمات استوری، جایی است که می‌توانید مدیریت کنید که چه کسی می‌تواند استوری های اینستاگرام شما را مشاهده کند و پاسخ دهد (که در زیر بحث می‌کنیم). توصیه می‌کنیم به همه فالور های خود اجازه دهید تا استوری های شما را ببینند و برای افزایش تعامل با برندتان، به استوریتان پاسخ دهند. با استفاده از تنظیمات خود، روی گزینه Privacy و بعد Story کلیک نمایید تا به Story Controls خود دسترسی پیدا کنید. (همچنین می‌توانید هنگام ارسال استوری با کلیک روی نماد چرخ دنده در گوشه بالا سمت چپ این کار را انجام دهید.)

مدیریت تنظیمات اینستاگرام

صفحه‌تان را به یک حساب کاربری حرفه‌ای را تغییر دهید، این کار به شما این امکان را می‌دهد تا پروفایل خود را به عنوان یک پروفایل تجاری مشخص کنید. ویژگی ابزارهای کسب و کار اینستاگرام این است که برقراری ارتباط با کاربران را آسان می‌کند، بینش‌های عمیقی را در اختیار شما قرار می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تبلیغ کنید. برای تغییر صفحه‌تان به یک پروفایل تجاری (بیزینسی) اینستاگرام، بیزینس شما باید یک صفحه تجاری Facebook داشته باشد. با استفاده از تنظیمات خود، برای دسترسی به این ویژگی‌ها روی Account و سپس تغییر به حساب کاربری حرفه‌ای کلیک نمایید.

روفایل تجاری (بیزینسی) اینستاگرام

برای تغییر به پروفایل تجاری، به ترتیب این تنظیمات را انتخاب کنید، وارد Facebook شوید و به اینستاگرام اجازه دهید تا صفحات شما را مدیریت کند. برای اتصال به پروفایل اینستاگرام خود، یک صفحه فیس بوک انتخاب کنید. (برای اتصال این دو پلتفرم باید یک مدیر صفحه فیس بوک داشته باشید.)

اینستاگرام به طور خودکار اطلاعات مربوطه را از صفحه فیس بوک خود وارد می‌کند تا شما بتوانید آن را ویرایش کنید. شما اکنون یک پروفایل تجاری در اینستاگرام ساخته‌اید. حتماً تنظیمات پروفایل و حساب خود را بررسی کنید!(ما در ادامه موارد بیشتری راجع به این موارد ارائه می‌دهیم.)

حساب خصوصی، جایی است که می‌توانید پروفایل خود را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهید. اینستاگرام به طور خودکار پروفایل شما را در معرض دید عموم قرار می‌دهد، ما توصیه می‌کنیم که آن را تغییر ندهید! به عنوان یک تجارت، شما می‌خواهید کاربران بدون هیچ گونه مانعی پست‌هایتان را ببینند و تجارت شما را دنبال کنند. با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Account Privacy کلیک نمایید و مطمئن شوید که این قسمت خاموش است.

با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Account Privacy کلیک نمایید و مطمئن شوید که این قسمت خاموش است.

کامنت ها، به شما این امکان را می‌دهد تا نظرات را با کلمات کلیدی یا عباراتی خاص پنهان کنید. برای این کار باید کلمات و عبارات خاص را وارد تنظیمات اینستاگرام خود نمایید و این ویژگی را روشن کنید. دریافت اظهار نظر از کاربران بسیار هیجان انگیز و دلگرم کننده است، اما ممکن است برخی از نظرات در تعارض با ارزش‌های برند باشد یا مخاطبان شما را اذیت کند. می‌توانید با استفاده از تنظیمات خود، روی Privacy و سپس Comments کلیک نمایید تا این موارد به روز شود.

برای اضافه کردن حساب‌های اینستاگرام دیگر، جایی که می‌توانید حداکثر پنج حساب اضافه کنید و بدون ورود به سیستم دیگر، بین حساب‌ها جابجا شوید. این ویژگی همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا چندین نفر بتوانند همزمان به یک حساب کاربری وارد شوند. برای افزودن حساب، می‌توانید روی Add Account در پایین تنظیمات خود کلیک نمایید. نام کاربری و رمز ورود حسابی را که می‌خواهید اضافه کنید، وارد نمایید. برای جابجایی بین حساب‌ها، به پروفیل خود بروید و روی نام کاربری خود در بالای صفحه ضربه بزنید سپس حسابی را که می‌خواهید به آن تغییر دهید، انتخاب کنید.

 

حال که یاد گرفتید چگونه حساب کارری اینستاگرام را مدیریت کنید، در اپیزود دوم از سری آموزش اینستاگرام مارکتینگ به خواهیم توضیح خواهیم داد انواع پست‌های اینستاگرام چگونه بسازیم.

منبع: سایت Hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)