اینستاگرام مارکتینگ – اپیزود ۲: انواع پست‌های اینستاگرام

مژان فدایی

اکنون که حساب اینستاگرام خود را ایجاد و بهینه کرده‌اید، زمان آن رسیده است که محتوای جذاب خود را ارسال کنید. اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد تا چندین نوع محتوا از جمله عکس، فیلم و داستان را به صورت پست، ارسال کنید. بیایید در مورد انواع پست‌های اینستاگرام و برخی از بهترین شیوه‌ها برای تشویق کاربران برای تعامل بیشتر صحبت کنیم.

تصاویر

رایج‌ترین پست‌های اینستاگرام، پست تصویری است. می‌توانید هنگام ارسال تصاویر، انواع عکس را به اشتراک بگذارید. تصاویر متفاوت نشان می‌دهد که برندتان تنوع دارد و طرفداران شما را به روش‌های مختلفی درگیر برندتان می‌کند.

همچنین این امر مهم است تا به یاد داشته باشید که کاربران اینستاگرام به دنبال پست‌های واقعی از برندها هستند، نه تبلیغات پرسر و صدا. سعی کنید فرهنگ شرکت خود را با عکس گرفتن از شیوه زندگی و ظاهر پشت صحنه حفظ نمایید. بهتر است از پست کردن عکس‌های زیاد محصولاتتان خودداری کنید.

مثال: اینستاگرام نایک شامل عکس‌های محصولات است، اما اکثر آنها ورزشکاران واقعی، کنسرت‌ها و انواع دیگر محتوای اینستاگرام را نشان می‌دهند که باعث تقویت شخصیت برند نایک به طور کلی می‌شود.

با شروع به کاوش در پلتفرم اینستاگرام، خواهید دید که تعداد بیشماری از تصاویر وجود دارد که می‌توانید آنها را به حساب خود ارسال کنید. خلاق باشید! به هر مفهوم یا سبکی که ممکن است برای نام تجاری شما خوب باشد، توجه کنید.

برای شروع کار، لیستی از بعضی از انواع تصاویر موفق پست‌های اینستاگرام را گردآوری کرده‌ایم.

پشت صحنه پست‌های اینستاگرام

این پست‌های اینستاگرام بخشی از مشاغل شما را نشان می‌دهد که افراد معمولاً نمی‌بینند. این بخش‌ها همانند کلیدی برا بیزینس شما مهم هستند.

به عنوان مثال: شرکت تولید کننده هوانوردی با نشان دادن کارمندان خود در محل کارشان، نمایی از فرهنگ شرکت را نشان می‌دهند.

پست کردن مجدد از پست‌های کارمندان

محتوای عالی می‌تواند درست جلوی شما باشد، در اینستاگرام کارمندانتان. (فقط پوستر اصلی را حتماً تگ کنید.) ارسال مجدد پست از کارمندان خود، راهی آسان برای تهیه محتوای معتبر و انسانی سازی کسب و کارتان است. مخاطب شما نه تنها با نام تجاریتان درگیر خواهد شد، بلکه می‌توانند به “ارتباط” با کارمندانتان بپردازند.

به عنوان مثال: Fenway Park اغلب تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط خدمه، هنگام آماده سازی استادیوم را پست می‌کند.

پست‌های اینفلوئنسرها

پست‌های اینفلوئنسرها از شهرت یک سلبریتی یا یک شخص مشهور بین عموم مردم، برای تبلیغ برندها استفاده می‌کنند. این پست‌های اینستاگرام اغلب شامل تصاویری از اینفلوئنسرها در استفاده یا تعامل با محصول شما است. یکی از اصلی‌ترین مزایای پست‌های اینفلوئنسرها، جلب توجه مخاطب متفاوت است.

پست‌های انگیزشی

یک پست انگیزشی، تصویری ساده را با یک نقل قول یا متنی بلند، ترکیب می‌کند. این پست‌های اینستاگرام مخاطبان شما را تشویق و ارزش برندتان را تقویت می‌کنند. در حالی که بهتر است، سعی کنید از این موارد به طور متناسب استفاده نمایید تا از بی ارزش شدن پستتان جلوگیری کنید. برنامه‌هایی مانند Quipio و Type می‌توانند به شما کمک کنند متن را به عکس‌ها اضافه نموده به شکلی که با قوانین برندتان سازگار باشد.

مثال: مؤسس اغلب پست‌های انگیزشی، این پست‌های اینستاگرام را برای تشویق فالورهای خود از کارآفرینان، صاحبان مشاغل کوچک و بازاریابان به اشتراک می‌گذارد.

محتوای ایجاد شده توسط کاربر

مشابه reposts های کارکنان، محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) محتوای مورد علاقه طرفداران و دنبال کنندگان شما است. پست‌های اینستاگرام و مخصوصاً پست‌های تگ شده با هشتگ نام برندتان منبع خوبی برای UGC هستند.

به اشتراک گذاشتن عکس‌های طرفداران و دنبال کنندگان خود، نه تنها باعث می‌شود پوستر اصلی حس خوبی را منتقل کند، بلکه نشان می‌دهد که شما واقعاً به مشتریان خود اهمیت می‌دهید. فقط مطمئن شوید که از یک تگ در پست یا در کپشن تان استفاده کرده‌اید. برای ارسال مجدد مطالب تولید شده توسط کاربر، تصویر اصلی را برش دهید یا از یک برنامه بازپخش مانند Repost برای Instagram استفاده کنید.

مثال: WeWork یک کمپین سالانه #DogsOfWeWork را انجام می‌دهد و بهترین ارسال‌ها را در یک تقویم سالانه تألیف می‌کند. اگرچه WeWork هر تصویر نشان شده را مورد بازنویسی قرار نمی‌دهد با این حال کمپین آنها به ایجاد دسترسی آسان و تعامل ارزشمند کمک می‌کند.

Newsjacking (پست‌های تعطیلات مرسوم)

به نظر می‌رسد این روزها “تعطیلات” برای همه چیز وجود دارد. رویدادهایی مانند روز ملی خواهر و برادر و روز بستنی ملی باعث ایجاد درگیری کاربران در رسانه‌های اجتماعی می‌شود. با شرکت در یک روند محلی، ملی یا جهانی در تفریح کاربران شرکت کنید. استفاده از خبرنامه راهی عالی برای ارسال مطالب طنزآمیز است که مربوط به وقایع کم اهمیت است.

به عنوان مثال: کریدور Brewing روز افتتاحیه کابین‌ها را جشن گرفت. از طریق این پست‌های اینستاگرام، زنجیره این رستوران آمریکایی در یک سرگرمی محبوب کاربران آمریکایی قرار گرفت.

گرفتن و ویرایش عکس‌های اینستاگرام

تا به اینجا بررسی کردیم که چه چیزی را می‌توانید در پست‌های اینستاگرام داشته باشید، حال اجازه دهید چند روشی را بررسی کنیم تا مطمئن شوید تولید محتوا شما موفق است. برخلاف سایر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، طرح بندی پروفایل ساده اینستاگرام، شما را وادار می‌کند تا روی کیفیت محتوا تمرکز کنید نه کمیت.

اگرچه این برای تعامل کاربران عالی است، ولی این معنی را می‌دهد که نمی‌توانید محتوای متوسط را پنهان کنید. تمام تلاش خود را نمایید تا از تصاویر با وضوح بالا در فید اینستاگرامتان استفاده کنید.

تصاویر مربع باید ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ پیکسل باشد. تصاویر منظره باید از ۱۰۸۰ در ۵۶۶ پیکسل باشد و تصاویر پروفایل باید برابر با ۱۳۵۰ در ۱۰۸۰ پیکسل باشد. صرف نظر از اندازه‌ای که آپلود می‌کنید، هر تصویر به عنوان مربع در فید پروفایل شما نشان داده می‌شود.

نحوه گرفتن عکس عالی با تلفن هوشمند

ممکن است به این فکر کنید که چگونه می‌توانید با استفاده از یک دوربین با کیفیت بالا، عکس عالی و با کیفیت بگیرم؟ بدون نگرانی! فناوری دوربین تلفن چنان پیشرفته شده است که اکنون رقیب دوربین‌های هزار دلاری است.

عکاسی شگفت انگیز، دیگر محدود به دوربین‌های حرفه‌ای نیست. شما (بله شما) می‌توانید با استفاده از ابزاری که از قبل در دست دارید، عکاسی چشم نوازی داشته باشید. در اینجا چند نکته برای راهنمایی و رشد فالورها و تعامل آنها با اینستاگرام آورده شده است.

  1. قانون سوم را دنبال کنید

برای بهبود فوری ترکیب عکس‌های خود، خطوط شبکه دوربینتان را روشن کنید. سوژه خود را در محل تلاقی یک مجموعه خطوط عمودی و افقی به عنوان هدف قرار دهید. این تکنیک که به عنوان قاعده سوم شناخته شده است، در بین نقاشان، تصویرگران و عکاسان محبوب است.

قرار دادن موضوع در مرکز تصویر شما یک عدم تعادل جزئی ایجاد می‌کند که چشم بیننده را به خود جلب می‌نماید. برای روشن کردن خطوط شبکه در (iPhone)، به Settings سپس Photos & Camera بروید و Grid را روشن کنید.

  1. روی یک موضوع واحد تمرکز کنید

یک پس زمینه شلوغ با موضوعات متعدد در یک قاب، فقط تمرکز را از عکس شما منحرف می‌کند. حتی می‌تواند مخاطب شما را گیج نماید. درعوض، بهتر است در هر عکس روی یک موضوع واحد تمرکز کنید.

  1. از فضای منفی استفاده کنید

فضای منفی، فضای خالی پیرامون موضوع شما است. ترک فضای منفی پیرامون سوژه عکستان، توجه‌ها را به سمت سوژه اصلی سوق می‌دهد و از شلوغی بیش از حد جلوگیری می‌کند.

  1. به دنبال دیدگاه‌های جالب باشید

مردم عادت دارند دنیا را از سطح چشم خود ببینند. برای ایجاد عکس‌های جالب و تازه، از عکس‌هایی با دیدگاه‌های مختلف استفاده کنید. چشم انداز عکسبرداری خود را تغییر دهید، از منظره چشمی یک پرنده تا منظره چشمی یک خزنده را در نظر بگیرید. برای یافتن ویوهای جدید در مناظر مشترک، زاویه‌های مختلف را امتحان کنید.

  1. تقارن و الگوهای اهرمی

چشم انسان به طور طبیعی به شکل‌ها و اشیاء متقارن جلب می‌شود. گاهی اوقات، بهتر است قانون سوم را بشکنید و صحنه را در قاب خود متمرکز کنید. خطوط پیشرو یکی دیگر از شکل‌های خاص‌تر تقارن است که چشم را به سمت عکس می‌کشد. مردم نیز به سمت الگوهای جدید کشیده می‌شوند. یک الگو می‌تواند توسط انسان ساخته شود، مانند کف کاشی کاری شده یا می‌تواند طبیعی باشد، مانند گلبرگهای روی گل. برای جالب کردن چیزها، الگوی خود را با موضوع مورد نظر تطبیق دهید.

  1. از نور طبیعی استفاده کنید

نورپردازی استاندارد سایه‌ها و نکات برجسته‌ای ایجاد می‌کند که باعث ایجاد مناطق تاریک و کم نور ناخواسته در عکس‌های شما می‌شود. برای جلوگیری از بروز این اتفاق، هر جا ممکن است از نور طبیعی نرم استفاده کنید. در کنار پنجره عکس بگیرید و برای عکس در فضای باز، نیم ساعت قبل از غروب و بعد از طلوع آفتاب، غالباً نور شدیدترین حالت خود را ارائه می‌دهد، زیرا خورشید در افق کم قرار دارد.

نحوه اضافه کردن فیلترها و ویرایش عکس‌ها

آیا هرگز تعجب کرده‌اید که چرا بعضی از عکس‌ها خیلی خوب به نظر می‌رسند؟ احتمالاً مربوط به نحوه ویرایش آن است. ویرایش عکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند به شدت روی کیفیت آن تأثیر بگذارد. با تشکر از ابزار و فیلترهای داخلی اینستاگرام، ویرایش عکس‌ها بسیار ساده شده است. می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید تا آن عکس ناهار خانگی شما مانند یک شاهکار آشپزی به نظر برسد.

ابتدا با یک عکس عالی شروع کنید (با استفاده از نکات فوق در بالا). هیچ مقدار ویرایش نمی‌تواند در صورت داشتن ترکیب ضعیف یا روشنایی عکس، آن را برطرف کند.

می‌توانید برای ویرایش عکس خود از برنامه‌های دیگر استفاده کنید. Snapseed یک برنامه ویرایش رایگان است که به شما امکان می‌دهد تا از افکت‌هایی مانند HDR و tonal contrast کرده و همچنین می‌توانید برای تنظیم روشنایی، contrast و saturation را اعمال کنید. VSCO همچنین یکی دیگر از برنامه‌های محبوب ویرایش با فیلترهای رایگان متعدد بوده که شبیه ویرایش فیلم‌های محبوب است.

وقتی عکس ویرایش شده خود را در پست‌های اینستاگرام آپلود می‌کنید، به طور خودکار، عکستان را در یک مربع برش می‌دهد. برای تغییر مجدد آن به عکس اصلی، نماد دو فلش رو به جلو را فشار دهید. در این مرحله، می‌توانید فیلترهای اینستاگرام دیگری اضافه نمایید اما بهتر است که خیلی افراطی از آنها استفاده نکنید. هر فیلتر اینستاگرام شخصیت خاص خود را دارد که می‌تواند یک عکس را به شدت تغییر دهد.

در گام بعد، سعی نمایید لوکس عکس خود را تنظیم کنید. به گفته اینستاگرام، لوکس، نور را در معرض تعادل قرار می‌دهد و میزان روشنایی مورد نیاز را برای عکس‌ها فراهم می‌کند. لوکس می‌تواند تصویر شما را پر جنب و جوش تر کند و جزئیاتی را ارائه دهد. برای انجام این کار، نماد wand را در بالای صفحه فشار داده و سطحش را تنظیم کنید.

با استفاده از ابزارهای ویرایش اینستاگرام، هرگونه ترفند نهایی را انجام دهید. برای تنظیم تراز، روشنایی،contrast، ساختار و موارد دیگر، از ویرایش را استفاده کنید. وقتی کار خود را برای افزودن جزئیات نهایی و انتشار انجام دادید، Next را بزنید.

ویدیوها

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا فیلم‌هایی را که طول زمان آنها، یک دقیقه یا کمتر باشد، بارگذاری کنید.

می‌توانید فیلم‌های ویرایش شده حرفه‌ای را از رایانه یا فیلم‌های خود که در یک برنامه تلفن همراه ویرایش کرده‌اید، بارگیری کنید. Splice ابزاری برای ویرایش رایگان است (از همان بچه‌هایی که GoPro را ساخته‌اند) که به شما امکان می‌دهد چندین کلیپ را برش داده و انتقال دهید و عناوین و موسیقی را اضافه کنید.

فیلم‌های اینستاگرام به طور پیش فرض برای پخش بدون صدا مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که حداقل چند ثانیه اول فیلم‌های شما نیازی به صدا برای درک محتوا ندارند. برای فعال کردن صدا می‌توانید از زیرنویس یا نمایشگرهای سریع استفاده کنید.

بومرنگ‌ها

اینستاگرام خود را باز کرده و روی نماد دوربین در گوشه سمت چپ، بالای صفحه اصلی ضربه بزنید. این دوربین درون برنامه‌ای است. همچنین با کشیدن به سمت راست روی صفحه، می‌توانید به این کار دسترسی پیدا کنید.

به تنظیمات در قسمت پایین توجه کنید. تنظیمات عادی، که دوربین به صورت پیش فرض آن را انتخاب می‌کند، هنوز هم برای عکس مورد استفاده قرار می‌گیرد. اولین تنظیمات در سمت راست، Boomerang است که فیلم‌های حلقه‌ای سه ثانیه‌ای را که به جلو و عقب پخش می‌شود، ضبط می‌کند. (بعداً در این راهنما سایر تنظیمات را پوشش خواهیم داد.)

بومرنگ‌ها به شما اجازه می‌دهند یک چرخش عجیب و غریب در ویدیوی سنتی بگذارید. بومرنگ‌ها با استفاده از پشت سر هم کردن عکس و اتصال آنها به هم برای تولید یک فیلم کوتاه و تکراری ایجاد شدند. این نوع پست‌ها برای شرایطی مانند پریدن و … سرگرم کننده هستند. همچنین می‌توانید برنامه Boomerang اینستاگرام را بارگیری کنید تا مکانی جداگانه برای گرفتن فیلم‌های بومرنگ داشته باشید.

هایپرلپس

آیا ویدئویی دارید که خیلی طولانی است و نمی‌توانید جزو پست‌های اینستاگرام قرار دهید؟ Hyperlapse را از اینستاگرام بررسی کنید، این امکان را به شما می‌دهد تا فیلم‌های طولانی را به فیلم‌های کوتاهتر تبدیل کرده و بعد ارسال نمایید.

تایم لپس، ویدیوهایی با سرعت آهسته ایجاد می‌کند. برای ایجاد ویدیوهای Hyperlapse، برنامه آن را دانلود کنید و به آن اجازه دهید تا به دوربین شما دسترسی پیدا کند. برای متوقف کردن و همچنین شروع ضبط فیلم‌های خود، یک بار روی دایره ضربه بزنید. پس از انجام ضبط، می‌توانید سرعت پخش را بین ۱x و ۱۲x انتخاب کنید. فیلم آخر Hyperlapse را در صفحه دوربین خود ذخیره نمایید تا بعداً بتوانید آن را آپلود کنید.

استوری های اینستاگرام

استوری های اینستاگرام به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون اینکه فید اصلی شما پر شود، عکس‌هایی در فرکانس بالا ارسال کنید. استوری ها معمولاً تصاویر و فیلم‌های کم نظیر و بیشتر ارگانیک را شامل می‌شوند. مانند استوری های Snapchat. همچنین استوری اینستاگرام شما بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شود.

استوری ها همه در مورد اعتبار است. در حالی که در فید اینستاگرام شما باید عکسهای صیقل داده شده وجود داشته باشد، استوری ها می‌تواند کمی خام‌تر باشد. می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید تا نمای پشت صحنه از برند خود یا فرهنگ شرکتتان را به نمایش بگذارید. آیا شرکت شما به سگ‌ها علاقه دارند؟ عکس‌ها و فیلم‌های سگ‌ها را در Story خود به اشتراک بگذارید. استوری ها همچنین ابزاری مفید برای نمایش رویدادهای زنده از میزبان یا شرکت هستند، زیرا این ویژگی بسیار حساس به زمان است.

چگونه استوری بگذاریم؟

اینستاگرام سه گزینه برای ارسال در استوری شما ارائه می‌دهد. می‌توانید در گوشه بالا سمت چپ، روی دوربین ضربه بزنید، همچنین روی Story خود در بالای صفحه‌تان ضربه بزنید یا برای دسترسی به دوربین فقط انگشت خود را به سمت راست بکشید.

دوربین شما به طور پیش فرض به حالت عادی خواهد رسید، اما بگذارید سایر تنظیمات دوربین را که ما در بالا مطرح نکرده‌ایم، بررسی کنیم.

Type: پست متنی ایجاد می‌کند.

Music: می‌توانید کلیپ موسیقی مورد نظر خود را به یک تصویر یا ویدیو وصل کنید.

Live: برای تماشای فالورهایتان، می‌توانید محتوای زنده را در اینستاگرام خود ضبط و منتشر کنید.

Superzoom: بزرگنمایی متحرک را به یک ویدیو اضافه می‌کند.

Focus: روی یک موضوع متمرکز می‌شود و پیش زمینه را تار می‌کند.

Hands-Free: به شما این امکان را می‌دهد، بدون نیاز به نگه داشتن دکمه ضبط، فیلمبرداری کنید.

مانند دوربین تلفن معمولی خود، آیکون رعد و برق، فلش را کنترل می‌کند و آیکون پیکان نمای دوربین را بین جلو و پشت تغییر می‌دهد. اینستاگرام اخیراً فیلترهایی اضافه کرده است (مانند Snapchat) که می‌توانید با ضربه زدن روی صورت خندان در کنار آیکون پیکان، به آنها دسترسی پیدا کنید.

استوری ها افزودن شخصیت به محتوای شما را آسان می‌کنند. برای دسترسی به فیلترها، صفحه را به سمت چپ یا راست بکشید. نماد قلم را انتخاب کنید تا یک رنگ را برگزینید و یک doodle اضافه کنید.

آیکون Aa را به صفحه کلید خود اضافه کنید. آیکون لبخند به شما امکان می‌دهد تا یک مکان، GIF، موسیقی، نظرسنجی و بسیاری از ویژگی‌های سرگرم کننده، اضافه نمایید.

اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا یک حساب دیگر را در استوری خود تگ کنید، این یک روش عالی برای ارتباط با سایر مشاغل و فالورهای شما است. برای نشان دادن شخصی، “@” را دنبال کنید و نام کاربری را که می‌خواهید به آن را تگ نمایید، تایپ کنید. این باعث می‌شود تگ قابل کلیک باشد تا بینندگان بتوانند از پروفایل تگ شده، دیدن کنند. همچنین اگر در استوری، شما را تگ کرده باشند، اعلانی دریافت خواهید کرد.

وقتی آماده انتشار پست هستید، نماد Your Story را فشار دهید یا آن را در صفحه دوربین خود ذخیره کنید تا بعداً منتشر نمایید. همچنین می‌توانید بر روی Send To ضربه بزنید تا به Story خود اضافه کنید و مستقیماً به سایر کاربران ارسال نمایید. استوری ها در بالای فید اینستاگرام و از طریق عکس پروفایل شما ظاهر می‌شوند. می‌توانید هنگام مشاهده استوری، انگشت خود را به بالا بکشید تا ببینید چه افرادی استوری شما را مشاهده کرده‌اند.

استوری های اینستاگرام بسیار شبیه SnapChat هستند، Snapchat دارای تشخیص چهره و لنزها (یا فیلترها) است. اما پایگاه کاربر فعال اینستاگرام همراه با قابلیتهای جستجوی آن، فرصتی عالی برای کشف مشاغل فراهم می‌کند. بنابراین اگر نمی‌دانید که تجارت شما باید از Stories استفاده کند یا خیر، جواب “بله” است.

هایلایت استوری اینستاگرام

هایلایت استوری اینستاگرام، استوری هایی است که از مرز ۲۴ ساعت گذشته ولی آنها در پروفایل اینستاگرام ذخیره شده است. شما می‌توانید آنها را در حلقه‌های کوچک تحت عنوان بیوگرافی اینستاگرام پیدا کنید. Story Highlights روشی خارق العاده برای نمایش بهترین استوری های شما و ارسال آنها به صورت نیمه دائمی در حساب خود برای فالورهایتان است. آن‌ها همچنین راه‌های مفیدی برای نمایش محصولات، خدمات، تبلیغات و موارد دیگر هستند، زیرا Highlights شما می‌تواند پیوندهایی به سایتهای خارجی داشته باشد.

هایلایت استوری اینستاگرام همچنین می‌تواند به عنوان انواع منو استفاده شود. بسیاری از مشاغل اینستاگرام از Story Highlights برای ارسال ساعات کاری، تبلیغات فعلی یا فروش، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی اعضای تیم یا فروشگاه، نمایش از ویدیوی پشت صحنه و موارد دیگر استفاده می‌کنند. از آنجا که Story Highlights در بالای پروفایل اینستاگرام قرار دارد، آن‌ها تقریباً جزو بیو اینستاگرامتان محسوب می‌شوند. اینستاگرام همچنین به شما این امکان را می‌دهد تا با Highlight Covers (در اندازه ۲۰۰۰ در ۰۲۰۰ پیکسل و نسبت ابعاد ۱: ۱) برای زیباتر نشان دادن هایلایت استوری وپروفایل خود استفاده کنید.

روش‌های مختلفی برای اضافه کردن هایلایت اینستاگرام وجود دارد. البته توجه داشته باشید که نمی‌توانید تصاویر یا فیلم را مستقیماً به هایلایت استوری اضافه کنید. پیش از آنکه بتوانید یک Highlight جدید ایجاد کنید، باید یک استوری در اینستاگرام قرار دهید.

یکی از راه‌های ایجاد یا ارسال به یک هایلایت استوری با استفاده از استوری اینستاگرام فعلی است. استوری اینستاگرام فعلی خود را باز کنید و روی آیکون قلب با برچسب Highlight کلیک نمایید. در این مرحله، اینستاگرام از شما سؤال می‌کند که کدام Highlight را می‌خواهید به عنوان استوری استفاده نمایید یا از شما می‌خواهد اگر هنوز چیزی ندارید، یک هایلایت ایجاد کنید.

هنگامی که استوری را به هایلایت موجود اضافه می‌کنید (یا از آن برای ایجاد نسخه جدید استفاده می‌نمایید) نمایی از هایلایت را در پروفایل اینستاگرام خود، زیر بیو اینستاگرام مشاهده خواهید کرد. پس از ارسال، هایلایت ها می‌تواند ویرایش شود تا تصویر روی جلد را تغییر دهد، نام جدیدی را انتخاب کند، پست‌ها را حذف کند یا حتی موارد جدیدی را از بایگانی استوری خود اضافه نماید (که در مورد بعدی صحبت خواهیم کرد). برای ویرایش یک هایلایت، روی سه نقطه در پایین یک هایلایت استوری کلیک کنید و روی Edit Highlight ضربه بزنید.

شما همچنین می‌توانید از بایگانی (Archive) استوری خود، هایلایت جدید ایجاد یا اضافه کنید، جایی که استوری اینستاگرامتان پس از ۲۴ که منقضی می‌شود در آنجا ذخیره خواهید شد. می‌توانید با ضربه زدن روی سه خط در گوشه سمت راست بالای پروفایل خود و کلیک بر روی بایگانی، به آن خود دسترسی پیدا کنید. بایگانی همچنین شامل پستهایی است که شما از پروفایل اینستاگرام خود حذف کرده‌اید. برای جابجایی بین پستها و استوری ها، روی گزینه بایگانی در نوار بالا منو ضربه بزنید.

با استفاده از بایگانی خود، می‌توانید استوری قدیمی را برای استفاده در هایلایت انتخاب کنید. هایلایت ها روش‌های مفیدی برای جذب مخاطب با ایجاد مطالب دائمی در پروفایل شما است. همچنین هایلایت ها به بیوگرافی اینستاگرام شما نزدیک هستند و همین امر باعث می‌شود بخش‌هایی از مشخصات اینستاگرامتان قابل توجه باشد. از هایلایت استوری برای جذاب کردن، اطلاع رسانی و لذت بردن از مخاطبان اینستاگرام خود استفاده کنید، دقیقاً مانند HubSpot.

لایو اینستاگرام

همانطور که در بالا در مورد آن صحبت کردیم، اینستاگرام یک گزینه ویدیوی زنده دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا محتوا را در زمان واقعی به اشتراک بگذارید. برای شروع پخش مستقیم فیلم، دوربین اینستاگرام را باز کنید، به تنظیمات live بکشید و بر روی دکمه شروع ویدیوی زنده کلیک نمایید.

هنگامی که لایو را شروع کردید، هر فالوری که در حال حاضر در برنامه است، اعلانی مبنی بر لایو شما دریافت می‌کند. بینندگان زنده همچنین می‌توانند با استفاده از ویژگی گپ داخلی در مورد لایو اظهار نظر کنند. لایو باید به مقدار کم مورد استفاده قرار بگیرد تا از جذابیت آن کاسته نشود و کاربر را خسته نکند.

IGTV

Instagram TV یا IGTV جدیدترین پیشنهاد ویدیویی در اینستاگرام است. برای تماشای برنامه اینستاگرام یا برنامه IGTV مستقل، کاربران می‌توانند فیلم‌های بلند و عمودی را از سازندگان اینستاگرام مشاهده کنند. فکر کنید: فیلم پخت و پز، مصاحبه با افراد مشهور، بررسی محصول و آموزش … این‌ها محتواهایی هستند که به طور معمول در IGTV پیدا خواهید کرد.

تفاوت لایو اینستاگرام و IGTV چیست؟ در IGTV فیلم بارگذاری می‌شود، که به کاربران این امکان را می‌دهد تا ویدیوی خود را ویرایش و تنظیم کنند ولی لایو اینستاگرام به صورت زنده فیلمبرداری و بارگذاری می‌شود.

برای شروع پست، برنامه IGTV را آپلود کنید، کانال ایجاد نمایید و یک فیلم را بین ۱۵ ثانیه و ۱۰ دقیقه بارگذاری کنید. حساب‌های تأیید شده می‌توانند فیلم‌ها را تا یک ساعت اجرا کنند. در این زمان، فیلم‌های IGTV فقط با استفاده از برنامه اینستاگرام یا IGTV در دستگاه‌های تلفن همراه قابل مشاهده هستند، این پلتفرم برای مشاهده دسک تاپ پشتیبانی نمی‌کند.

چگونه کپشن اینستاگرام بنویسیم؟

ممکن است یک تصویر، هزار کلمه ارزش داشته باشد، اما درباره متنهایی که کلمات را ارائه می‌دهند، چیزهای زیادی می‌توان گفت. نوشتن کپشن های قابل توجه، می‌تواند دشوار باشد، به همین دلیل ما برای رفع برخی از فشارها، نکاتی را ارائه می‌دهیم.

در روند پروسه عجله نکنید

چندین پیش نویس بنویسید و از دوستان یا همکاران خود نظر بخواهید. بله، محتوای شما باید به موقع باشد، اما در عین حال باید جذابیت خود را حفظ کند. اینستاگرام، اخیراً الگوریتم خود را برای سازماندهی فید هر کاربر تغییر داده است تا آنچه را که احتمالاً برای آنها جذاب است، نشان دهد. دید هر یک از پست‌های اینستاگرام بستگی به تعداد لایک و نظر دریافتی دارد. بهتر است برای ایجاد محتوای مناسب وقت بگذارید، بخاطر اینکه مشتریان شما را خوشحال و فعال می‌کند.

طول کپشن را در نظر بگیرید

کپشن های شما می‌توانند حداکثر ۲۲۰۰ کاراکتر داشته باشند. (برای مقایسه، توییتر تا ۱۴۰ کاراکتر اجازه می‌دهد.) صرف نظر از طول آن، کاربران فقط می‌توانند ۳ تا ۴ خط اول هر عنوان را مشاهده کنند. برای دیدن بقیه آنها باید بر روی More … کلیک کنند. به همین دلیل، مهم‌ترین مطالب را در ابتدای عنوان قرار دهید تا همیشه قابل مشاهده باشد.

بهتر است از کپشن های طولانی نیز دور نباشید. در حقیقت، اینستاگرام می‌تواند یک رسانه داستان پردازی عالی باشد. به عنوان مثال، Humans of New York با نقل قول‌هایی از افرادی که از آنها عکس می‌گیرند، کپشن های طولانی‌تر می‌نویسد.

Engage

همیشه یک عنوان مناسب برای درگیر شدن با پست‌های اینستاگرام را در کپشن خود مطرح کنید. مخاطبان خود را ترغیب نمایید که پستتان را دوست داشته، نظر دهند و به اشتراک بگذارند.

همچنین می‌توانید از کپشن خود برای هدایت افراد به لینک بیو در صفحه‌تان استفاده کنید، جایی که می‌توانند محصول جدید یا پست وبلاگتان را بررسی کنند. فقط به یاد داشته باشید که لینک را تغییر دهید تا با جدیدترین پست شما با آن مطابقت داشته باشد. نکته: از لینک‌های ردیابی کوتاه در URL استفاده کنید تا بتوانید ببینید چه میزان ترافیک از حساب اینستاگرام یا یک پست خاصی به دست آمده است.

آیا می دانید پست‌های اینستاگرام که به یک لوکیشن تگ شده‌اند، ۷۹ درصد مشارکت بالاتری را دارند؟ اضافه کردن یک لوکیشن برای یافتن مطالب شما، روش دیگری است، که می‌تواند منجر به تعامل بیشتر با کاربران شود.

صدای اینستاگرام خود را پیدا کنید

هر بستر اجتماعی صدای مشخصی دارد. آنچه که در توییتر کار می‌کند، ممکن است در اینستاگرام کار نکند. در پست‌های اینستاگرام ، پست‌هایی با صدای سبک و معتبر تمایل به انجام بهترین‌ها دارند. می‌توانید با استفاده از ایموجی ها و دیگر ابزارهای سرگرم کننده، این موضوع را آزمایش کنید تا برندتان متمایز شود. انتظار نداشته باشید که اولین بار آن را به درستی دریافت کنید، ممکن است برای توسعه صدای برندتان، مدتی زمان ببرد.

اگر همیشه در مورد اینکه چه چیزی بنویسید شک دارید، بهتر است نوشته‌تان را کوتاه نگه دارید. بین طول کپشن و درگیری کاربر با آن، ارتباط کمی وجود دارد، اما کپشن کوتاه به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویرتان صحبت کنند.

چگونه از هشتگ ها در اینستاگرام استفاده کنیم؟

هشتگ ها اینترنت را در دست گرفته‌اند. هشتگ ها به کلمات کلیدی یا اصطلاحات کلمه کلیدی اشاره می‌کنند که بدون فاصله هجی می‌شوند و با علامت (#) مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها معمولاً برای اشاره کردن به رویدادها، کنفرانس‌ها، فرهنگ پاپ، سرگرمی یا مضامین تکرار شونده استفاده می‌شوند و یک روش برای بهتر نمایش دادن مطالب شما هستند. در ابتدا هشتگ ها، در توییتر معروف بودند اما اکنون در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز مورد استفاده قرا می‌گیرد.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

با توجه به اینکه هر روز ۸۰ میلیون عکس به اشتراک گذاشته می‌شود، منطقی است که فیدهای اینستاگرام همیشه در حال تغییر باشد. با وجود مطالب زیاد، دیده شدن پروفایل شما توسط کابران دشوار است اما جای نگرانی نیست چراکه هشتگ ها می‌توانند به شما در حل این مشکل کمک کنند.

هشتگ پست‌های اینستاگرام از طریق طیف گسترده‌ای از کاربران در یک فید واحد جمع می‌شود. اگرچه فقط هشتگ هایی که در حساب‌های عمومی (public accounts) مورد استفاده قرار گرفته در هنگام جستجوی هشتگ نشان داده می‌شود.

اینستاگرام، پیدا کردن کردن محتوای دارای تگ را برای کاربران ساده و آسان کرده است. هنگامی که یک کلمه یا عبارت را جستجو می‌کنید، صفحه نتایج جستجو، چهار بخش را به شما نشان می‌دهد:

  • بالا: جایی که حساب‌های برتر اینستاگرام، هشتگ ها و مکان‌هایی را نشان می‌دهد که شامل کلید واژه شما است. (به طور معمول حساب‌هایی که محبوب هستند و حساب‌هایی که فالو کرده‌اید.)
  • حساب‌ها (پیج ها): حساب‌های برتر اینستاگرام را نشان می‌دهد که شامل کلمه کلیدی شما است.
  • تگ‌ها: نشان دهنده هشتگی محبوب است که شامل کلمه کلیدی شما و تعداد پست‌های دیگر اینستاگرامی که با آن هشتگ به اشتراک گذاشته شده است.
  • مکان‌ها: مکان‌های نزدیکی را نشان می‌دهد که شامل کلید واژه شما است.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید پست خود را با هشتگ # قهوه برچسب گذاری کنید، بهتر است از هشتگهای مرتبط دیگر مانند #coffeebar،#coffeeholic یا #coffeehouse نیز استفاده کنید.

استفاده از هشتگ، آسان است. نگران نباشید، می‌توانید هشتگ ها را با استفاده از شخصیت‌ها، اعداد یا ایموجی ها ایجاد کنید. فقط به یاد داشته باشید، برای نمایش پست‌های شما در فیدهای هشتگ، حساب شما باید عمومی باشد.

انتخاب هشتگ اینستاگرام

چگونه هشتگ مناسب برای هر پست انتخاب می‌کنید؟ بهترین پاسخ ما، استفاده از کلمات کلیدی مرتبط با طوفان مغزی و تحقیق در مورد روندهای مرتبط با هر پست است که در واقع ساده‌ترین کار، توسط خود اینستاگرام به حساب می‌آید.

از Explore tab (نماد ذره بین در منوی پایین) شروع کنید. در آنجا، پست‌های اینستاگرام محبوب را پیدا خواهید کرد و می‌بینید که چطور از هشتگ استفاده شده است. اگر از قبل هشتگی در ذهنتان دارید، می‌توانید از این قسمت برای یافتن هشتگ های محبوب و مرتبط با آن استفاده کنید. فقط هشتگ مورد نظرتان را در نوار جستجو تایپ کرده و نتایج خود را با استفاده از تگ‌ها، فیلتر نمایید تا ببینید که چه تعداد پست، از این هشتگ و همچنین هشتگ های مرتبط دیگر استفاده کرده است.

سعی کنید هشتگ های عمومی، گرایش و هشتگ های خاص را با هم مخلوط کنید تا میزان دسترسی و ارتباط شما بیشتر شود. همچنین، هشتگ برند خود را ایجاد کنید.

بسیاری از مشاغل از هشتگ های خاص خود برای عرضه یک محصول جدید، مدیریت یک کمپین اینستاگرام، تبلیغ یک رویداد و جمع آوری مطالب تولید شده توسط کاربر استفاده می‌کنند. اگر مایل هستید این کار را برای مشاغل خود انجام دهید، ابتدا مطمئن شوید که از اهداف دیگر استفاده نمی‌کنید سپس مخاطبان خود را ترغیب به استفاده از آن هشتگ نمایید.

فرمت هشتگ در اینستاگرام

اکنون بیایید در مورد چگونگی گنجاندن هشتگ در محتوای خود صحبت کنیم. اول و مهمتر از همه، صرفاً استفاده کننده از هشتگ ها (spammy) نباشید. هشتگ ها باید در عنوان شما طبیعی باشند. بیشتر مشاغل در هر پست از ۲٫۵ هشتگ استفاده می‌کنند. هدف خود را برای استفاده از یک تا چهار هشتگ بگذارید تا بیش از حد مخاطبان خود را تحت الشعاع خود قرار ندهید و سبب سخت خوانده شدن کپشنتان نشوید.

اگر نمی‌توانید از هشتگ ها به طور طبیعی در کپشنتان استفاده کنید، آن‌ها را در انتها کپشن یا حتی در اولین کامنت بیاورید. نگران نباشید، هشتگ ها بدون توجه به جایی که قرار می‌گیرند، همان کار را خواهند کرد.

 

منبع: سایت Hubspot

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای تماس کلیک کنید 021-28424784 021-91035316
مشاوره رایگان (ساعت 10 الی 18)