تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

تحول یک سایت با استراتژی محتوا!

انواع استراتژی محتوا چیست؟

شاید نام استراتژی محتوا به گوشتان خورده باشد اما به واقع این عنوان بیانگر چیست؟ آیا آنچه این روزها در مورد انواع استراتژی محتوا گفته می شود درست است یا تنها ادعاهایی بی‌پایه و اساس بوده که منتشر کنندگان آن اهدافی متفاوت را دنبای می‌کنند؟

باید بگوییم این روزها بر تعداد مدعیان کارشناسی استراتژی محتوا روز به روز افزوده می‌شود که می‌تواند گمراهی بسیاری از صاحبان کسب و کارها و سایت‌های اینترنتی را به دنبال داشته باشد. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که کسب و کارتان با استراتژی محتوا گره خورده، بهتر است این متن را با دقت بخوانید و معنای اصلی استراتژی محتوا را درک کنید.

انواع استراتژی محتوا چیست

اگر بخواهید در مورد انواع استراتژی محتوا بدانید باید بگوییم استراتژی محتوا دارای بخش‌های مختلفی است که مهم‌ترین آن تولید محتوای باکیفیت است. در واقع تولید محتوای باکیفیت باعث می‌شود تا کسب و کار راه اندازی شده با موفقیت بیشتری روبه رو باشد و امکان رشد آن بیش از سایر کسب و کارها ارزیابی شود. مقاله سفید، پادکست، وبینار، ایمیل مارکتینگ و مطالعه موردی از دیگر انواع استراتژی محتوا هستند که در ادامه توضیحات بیشتری در مورد آنها خواهیم داد.

  • مقاله سفید

مقاله سفید یکی از انواع استراتژی محتوا است که در کسب و کارهای مختلف به صورت گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع مقاله سفید به گزارش‌های معتبری اطلاق می‌شود که قابلیت متقاعد کردن مخاطب را داشته و درخصوص موضوع مشخصی به صورت عمیق و کامل توضیحاتی را ارائه می‌دهد. مقاله سفید علاوه بر توضیح در خصوص یک مسئله، می‌تواند راه حل مناسبی را نیز ارائه داده و از سوی بازاریابان محتوا به عنوان راهی خاص و ویژه درنظر گرفته شود. درحال حاضر مقالات بسیاری وجود دارد که کاربر در ازای دانلود آنها باید آدرس ایمیل و دیگر اطلاعات خود را ارائه دهد که این مسئله باعث تولید لید شده و به عنوان یک راه حل خوب و ایده آل درنظر گرفته می‌شود.

موضوعاتی که در مقاله سفید مطرح می‌گردد حدود ۸۰ درصد جنبه آموزشی دارد و ۲۰ درصد باقی مانده در امر تبلیغات به کار گرفته می‌شود. در اصل، این محتواها براساس آموزش به کاربران تولید شده و بر پایه این مساله کارایی دارند. مقاله سفید از نظر اندازه، ظاهر و زمانی که برای تولید آنها لازم است با ایبوک و پست بلاگ تفاوت دارد و نویسنده یک مقاله سفید باید چندین هفته تا چندین ماه را برای این کار در نظر داشته باشد. در واقع هنگام نگارش مقالات سفید باید تحقیقات بیشتری صورت گرفته تا مطالب جدی‌تری ارائه شوند؛ این درحالی است که پست بلاگ‌ها و ایبوک‌ها این چنین نیستند و برای تولید محتوا آنها به سادگی می‌توان این کار را انجام داد.

طول مقاله و ساختار آن به همراه فرمتی که برای یک مقاله سفید درنظر گرفته می‌شود و همچنین استایل آن از جمله ویژگی‌هایی هستند که در نگارش یک مقاله سفید باید به آن توجه کافی داشت. ظاهر یک مقاله سفید باید حالت حرفه‌ای را نشان داده و متن نوشته به صورت روان پیش برود و ویرایش مناسبی درخصوص آن صورت گرفته باشد.

  • پادکست

صاحبان کسب و کارهای مختلف باید از روش‌های جذاب و فوق‌العاده‌ای استفاده کنند تا بتوانند در بین دیگر رقبای خود حرفی برای گفتن داشته و به موفقیت دست پیدا کنند. پادکست‌ها یکی دیگر از انواع استراتژی محتوا هستند که طی سال‌های گذشته توجه بیشتری نسبت به آنها شده است.

این روزها دامنه استفاده از پادکست در حال گسترش بوده و می‌توان گفت این نوع از محتوا می‌تواند جایگاه بالاتری را در بین صاحبان کسب و کارها برای خود پیدا کند. کاربران این امکان را در اختیار دارند که فایل‌های صوتی را دانلود کرده و با دقت به آنها گوش دهند. در پادکست‌ها اغلب فرد یا افرادی درحال صحبت درخصوص موضوع مشخصی هستند و می‌توان با گوش دادن به صحبت‌های آنها اطلاعات جامعی را در خصوص موضوع موردنظر خود به دست آورد.

پادکست‌ها به سادگی قابل تولید هستند و بخش عمده‌ای از هویت کسب و کار را به وجود می‌آورند. مخاطبان و کاربران فضای اینترنتی به راحتی می‌توانند از پادکست‌ها استفاده کرده و در مواقع مختلف به آنها گوش دهند.

نکته مهم در مورد پادکست این است که موتورهای جستجو نمی‌توانند پادکست‌ها را بخوانند اما برای اینکه از رتبه‌بندی بهتری برخوردار باشند می‌توان از ترفندهای مختلفی استفاده کرد که باعث می‌شود در صفحات جستجو دیده شوند. بهتر است درخصوص پادکست از عنوان مناسب و هدفمندی استفاده شود و متن به کار برده بیش از حد طولانی نباشد. تولید منظم پادکست نیز باعث می‌شود تا از سوی دیگر وب سایت‌ها لینک دریافت شود که این امر کمک می‌کند پادکست موردنظر در صفحه نمایش دیده شود.

  • وبینار

یکی از انواع استراتژی محتوا، سمینارهایی است که به صورت اینترنتی و آنلاین برگزار می‌شوند و تحت عنوان وبینار معرفی شده و به کاربران اجازه می‌دهند که در خانه و از طریق اینترنت در جلسات و سمینارهای مهم شرکت داشته باشند. در بازاریابی محتوا، تولید محتوایی که از ارزش و کیفیت بالایی برخوردار باشد، اهمیت بسیار زیادی دارد که وبینار در این امر به عنوان یک گزینه مهم به شمار می‌رود. وبینارها نیز باعث می شوند تا تولید لید بیشتری صورت بگیرد که این موضوع در موفقیت یک کسب و کار اینترنتی نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

وبینار

میزان ارزشمند بودن و کیفیت محتوایی که تولید شده، می‌تواند میزان موفقیت وبینار را تعیین کند. صاحبان کسب و کارهای اینترنتی و یا افرادی که در بازاریابی محتوا فعالیت دارند باید برنامه و مهارت واقعی را در وبینارها ارائه دهند تا کاربران بتوانند با استفاده از آن آشنایی بیشتری با موضوع موردنظر خود به دست بیاورند. یکی از دلایل مهم در مورد اهمیت برگزاری وبینار، نبود رقبای زیاد است که باعث می‌شود موفقیت بیشتری نیز به دست بیاید.

  • مطالعه موردی

مطالعه موردی یکی دیگر از انواع استراتژی محتوا، در واقع نوعی تعریف داستان کسب و کار است که می‌تواند نحوه برطرف کردن مشکلی را به وسیله محصولات و خدمات ارائه شده توسط کسب و کار مورد نظر، توضیح دهد. در این محتوا هیچ نیازی به تعریف داستان از سوی کسب و کار معرفی شده نیست و case study  اقدام به تعریف داستان کرده و در این داستان چگونگی حل مشکل از سوی محصولات و خدمات کسب و کار شما را عنوان خواهد کرد. در انواع استراتژی محتوای این نوع محتوا بسیار منحصربه‌فرد بوده و تنها مشکلی که در خصوص آن می‌توان عنوان کرد مطرح کردن گزارش نتیجه است. این عمل در واقع باعث می شود تا محتوای تولید شده کمی خسته کننده به نظر برسد.

  • ایمیل مارکتینگ

در مورد یکی دیگر از انواع استراتژی محتوا می‌توان به ایمیل مارکتینگ اشاره کرد که طی ۱۰ سال گذشته توانسته توجه بسیاری را به خود جلب نماید و در بازاریابی محتوا به عنوان یکی از برترین گزینه‌ها به شمار برود. موفقیت ایمیل مارکتینگ به گونه‌ای است که صرف ۱ دلار هزینه موجب بازگشت ۴۰ دلار خواهد شد. دلیل این مسئله نیز بالا بودن نرخ همگرایی ایمیل در نشست‌های مختلف نسبت به دیگر روش‌ها است. در واقع می‌توان گفت ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از استراتژی‌های بازاریابی آنلاین موفق شناخته می‌شود.

ایمیل مارکتینگ

در ایمیل مارکتینگ باید نوع محتوا انتخاب شده و در خصوص ایمیل‌هایی که حالت خبرنامه‌ای دارند از لینک استفاده شود. از سوی دیگر محتواهای تولید شده در ایمیل مارکتینگ باید باتوجه به اطلاعات مشترکین طبقه‌بندی شده و نتایج کمپین‌های ایمیل مارکتینگ نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد. توجه به این موارد و انجام آنها موجب می‌شود تا ایمیل مارکتینگ به صورت موفقیت‌آمیزی عمل کرده و در نتیجه کسب و کار موردنظر نیز به درآمد بالایی دست یابد.

۱۴ عنصر ضروری از یک استراتژی محتوای قوی

همه برندهای هوشمند می‌دانند که محتوا بخشی ضروری از هر استراتژی بازاریابی مدرن است. از وبلاگ‌ها و پست‌های رسانه‌های اجتماعی گرفته تا ویدئوهای یوتیوب و وایت‌پیپرها، مشتریان می‌خواهند تخصص‌های و ارزش‌های یک شرکت یا برند را ببینند.

درست مانند تمام طرح‌های کسب‌وکار، برای اطمینان از اینکه محتوایی که برای مخاطبان هدف خودتان ایجاد می‌کنید مناسب است یا نه و اینکه هر چند وقت یک بار باید محتوا تولید کنید، به یک طرح جامع نیاز دارید. در ادامه این مطلب، اساسی‌ترین عناصر یک استراتژی محتوایی قوی را می‌خوانید.

۱- سئوی قوی در محتوا ایجاد کنید

محتوایی ایجاد کنید که مخاطبان هدف شما بیشتر از هر چیزی آن را جستجو می‌کنند. از سؤالاتی که می‌خواهند جواب آنها را بدانند، از پرسش‌وپاسخ‌ها، بازدیدها و محتوای تولید شده توسط کاربر، برای یافتن کلمات کلیدی استفاده کنید. درست مانند راه‌حل‌ها و محصولات ارائه شده از سوی شما، کلمات کلیدی نیز بسیار مهم هستند. این رویکرد به شما اطمینان خواهد داد که محتوایتان با مخاطبان تعامل برقرار می‌کند. بنابراین اصول سئو را در محتوایتان رعایت کنید.

۲- مضمونی جامع برای محتوایتان داشته باشید

داشتن یک مضمون جامع برای حفظ تمام مخاطبان‌تان، بسیار مهم است و به شما کمک می‌کند برای همه کانال‌های ارتباطی محتوا ایجاد کنید. این محتوا به مشتریان آموزش می‌دهد و شرکت شما را به عنوان شرکتی نشان می‌دهد که افکاری تأثیرگذار دارد. وقتی شما یک مضمون دارید، محتوایتان می‌تواند همیشه قابل‌استفاده و تر و تازه باشد و شامل پرسش و پاسخ با مشتریان، شرکا، وبلاگ‌ها، وبینارها، اینفوگرافیک‌ها و نظایر آنها باشد. همه اینها به خوبی به عنوان یک استراتژی یکپارچه با هم هماهنگ می‌شوند.

۳- لحن ثابت داشته باشید

هر قطعه از محتوا را در هر قالبی که تولید می‌کنید، آن را از نظر لحن بررسی کنید. معمولا هر برند لحن تعریف‌شده‌ای دارد که محتوایش را بر مبنای آن می‌نویسد. لحن نوشته‌هایتان بهتر است ثابت باشد. در این صورت هر کسی که بخواهد با محتوای شما ارتباط برقرار کند، سردرگم نخواهد شد و فهم آن برایش آسان خواهد بود. این لحن برای شرکت و برای فرهنگ شما بسیار اهمیت دارد.

مضمونی جامع برای محتوایتان داشته باشید

۴- اطلاعات و پاسخ‌های جامع به مخاطب ارائه دهید

هدف محتوا این است که از مخاطب بخواهید عملی را انجام دهد. به عنوان یک متخصص در رشته‌تان، تمام اطلاعات ضروری را در اختیار بازدیدکنندگان‌تان قرار دهید تا مجبور نشوند در جاهای دیگر تحقیق کنند. از زبانی که بازدیدکنندگان‌تان می‌فهمند استفاده کنید تا جزییات محتوا را به آسانی درک کنند. محتوایتان را طوری بنویسید که خوانندگان و بازدیدکنندگان‌تان پاسخ هر چه را که جستجو می‌کنند بیابند.

 ۵- محتوایتان باید به مخاطب کمک کند

تیمهای بازاریابی محتوا، اغلب عادت دارند بر ارائه اخبار جدید شرکت‌ها، ویژگی‌های محصولات آنها و یا یک تقویم محتوایی تمرکز کنند. نتیجه اینکه یک قطعه بازاریابی استاندارد دارند که آن را به عنوان بازاریابی محتوایی تبدیل کرده‌اند. اما بازاریابی محتوایی مؤثر یک قاعده ساده دارد: به مشتریان در مواجهه با چالش‌هایشان و تصمیم‌گیری‌های آنها برای خرید کمک کند. محتوایتان باید برای مخاطب مفید باشد.

۶- یک فراخوان به عمل (کال تو اکشن) واضح و ساده در محتوا بگنجانید

هر قطعه محتوا باید یک فراخوان به عمل واضح داشته باشد که از آن جمله می‌توان به خرید اشتراک خبرنامه، پاسخ به دعوت به رویداد یا خرید یک محصول اشاره کرد. اگر بیش از حد از خوانندگان‌تان بخواهید کاری انجام دهند، هیچ کاری نخواهند کرد. اگر هم چیزی از آنها نخواهید، فرصتی را که برای تشویق کاربران به انجام عمل دارید از دست خواهید داد. به این فکر کنید که دوست دارید خوانندگان‌تان چه کاری انجام دهند و محتوایتان را با آن فراخوان به عمل در ذهن‌تان طراحی کنید.

 ۷- محتوا را برای همه کانال‌های ارتباطی بهینه‌سازی کنید

هر قطعه محتوای جدیدی که ایجاد می‌کنید، باید طوری باشد که بیشترین امکان دسترسی به آن وجود داشته باشد. برای این کار باید کاری کنید محتوایتان در همه کانال‌های ارتباطی در دسترس باشد. علاوه بر آن، می‌توانید بعدا از این محتوای جدید دوباره در تقویم سالانه استفاده کنید، بنابراین نیازی نیست درباره آن موضوع خاص دوباره محتوا تولید کنید. به یاد داشته باشید بهترین محتوا، محتوایی است که تاریخ انقضا نداشته باشد.

۸- برای چالش‌های مشتری راه‌حل ارائه کنید

بسیاری از برندها محتوایشان را برای فهرستی از کلمات کلیدی یا رتبه‌بندی سایت‌شان می‌نویسند نه اینکه ارزش واقعی را به مخاطبان خود ارائه دهند. از خودتان بپرسید: «چالش‌هایی که مشتریان من هر روز با آنها مواجه می‌شوند چیست؟» و سپس محتواهایی تهیه کنید که راه‌حل‌های خاصی را برای آن چالش‌ها ارائه بدهد. این کار در مشتریان اعتماد ایجاد می‌کند و آنها شما را به جای یک فروشنده، به عنوان کسی در نظر خواهند  گرفت که در حرفه‌اش کمک فکری ارائه می‌دهد.

۹- نوع محتوا را آزمایش کنید

مخاطبان باید محتوای شما را بخواهند. محتواهای عالی را بررسی کنید و آزمایش کنید کدام نوع محتوا هم از نظر ترافیک طبیعی و هم از نظر کانال‌های پولی بیشتر طرفدار دارد و سعی کنید بیشتر محتواهایی از آن نوع تولید کنید. محتوای میکرواینفلوئنسرها همراه با داستان‌هایی از موفقیت مشتریان بسیار عالی کار می‌کند.

۱۰- ارزش‌های اصلی‌تان را به محتوا اضافه کنید

شاید شما ارزش‌های اصلی شرکت‌تان را به عموم مردم معرفی کرده باشید یا نکرده باشید. با این حال بسیار مهم است که در استراتژی محتوایتان همواره آنها را نمایش دهید. این کار به مخاطبان هدف شما کمک می‌کند تا بدانند چه چیزی برایتان اهمیت دارد و هدف‌تان از تولید این محتوا چیست. ارزش‌های اصلی برندتان را به محتوا بیفزایید.

ارزش‌های اصلی‌تان را به محتوا اضافه کنید

۱۱- برنامه‌ریزی چندبعدی

ایجاد یک تقویم محتوایی ضروری است، اما چطور تصمیم می‌گیرید چه چیزی باید بنویسید و چه زمانی باید آن را منتشر کنید؟ یکی از بهترین روش‌ها برای این کار، برنامه‌ریزی چندبعدی محتوا است. باید تمام زوایای اصلی کسب‌وکارتان، قالب زمان انتظار (مثلا نظرسنجی بیشتر از وبلاگ طول می‌کشد)، زمان‌بندی (اخبار محصول یا شرکت)، رویدادهای کنونی و نظایر آنها را بررسی کنید. سپس برای سال جاری برنامه‌ریزی کنید و هر دو هفته یک بار آن را تثبیت کنید.

۱۲- ویژگی‌های بصری عالی در محتوایتان ایجاد کنید

از آنجایی که این روزها زمان تمرکز افراد بر محتوا بسیار کوتاه است، باید ترکیبی از محتوا را با تصاویر و ویدئوهای جذاب در استراتژی محتوایی‌تان بگنجانید. البته ممکن است تهیه تصاویر مورد نیاز برای پشتیبانی از استراتژی محتوا، مشکل و پرهزینه باشد. اما این نگران‌کننده نیست، امروزه برندهای برتر با استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر در سراسر وب، در حال پیشرفت هستند و به مخاطبانی دسترسی دارند که محتواهای تأثیرگذار تولید می‌کنند.

۱۳- به سفر مشتری اهمیت بدهید

ایجاد محتوای قوی و ارزشمند به بازاریابانی نیاز دارد که نیازهای مشتری را از نظر سفر مشتری درک کنند. هنگام ایجاد محتوا، باید موضوعاتی را به اشتراک بگذارید که بر مراحل مختلف چرخه خرید (از آشنایی تا تصمیم‌گیری و در نهایت خرید) تمرکز داشته باشد تا به نتایج مطلوب برسید. محتوایتان در طی سفر مشتری باید او را همراهی کند و همه اطلاعات لازم را در اختیارش قرار دهد تا او را ترغیب به خرید کند.

۱۴- داستان‌سرایی تاثیرگذار را فراموش نکنید

داستان‌سرایی باید عنصر اصلی استراتژی محتوایی‌تان باشد. در زندگی امروز ما، سرعت حرف اول را می‌زند. بنابراین دستیابی به پاسخ سریع بسیار اهمیت دارد. اما در بازاریابی هنگامی که پای افزایش ارتباط و تعامل مشتری با برند، جذب مشتری یا فروش به میان می‌آید، هیچ چیز قوی‌تر از به کار بردن اصول اساسی داستان‌سرایی مؤثر نیست: سادگی، درام، طنز و پیوندهای انسانی. داستان برندتان می‌تواند بیشتر و سریع‌تر از هر چیز در موفقیت استراتژی محتوایی و جذب مخاطبین شما مؤثر باشد.

حالا که اصول استراتژی محتوایی را یاد گرفته‌اید، گام به گام آن را در تولید محتوا برای وب‌سایت‌تان پیاده کنید. اما به یاد داشته باشید برای داشتن عملکرد بهتر باید تمام مراحل را به اندازه کافی تمرین کنید.

4.8 (95%) 4 تعداد آراs

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

ترندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹

ترندهای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در سال ۲۰۱۹

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در راستای فراگیر شدن خود در سال ۲۰۱۹، باید بر مبنای پیش‌بینی متخصصان پیشرو در صنعت، نگاهی به استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشد. شبکه‌های اجتماعی پیوسته در حال تغییر هستند و با کارکردهای گوناگون و اشکال مختلف مانند فیس بوک، اینستاگرام، لینکدین و غیره و همچنین با...

بیشتر بخوانید...
۹ نکته ساده برای نوشتن محتوای وب مخاطب محور

۹ نکته ساده برای نوشتن محتوای وب مخاطب محور

این یک اشتباه رایج است که حتی نویسندگان با تجربه نوشتن محتوای وب هم آن را انجام می‌دهند: وقتی متنی برای وب‌سایتتان می‌نویسید، به چه کسی فکر می‌کنید؟ آیا یک مشتری احتمالی را تصور می‌کنید که دارد متن شما را می‌خواند؟ یا درباره چیزی که باعث می‌شود مشتری کلیک کند...

بیشتر بخوانید...
شش مرحله طلایی در تولید محتوای با کیفیت

شش مرحله طلایی در تولید محتوای با کیفیت

دنیای دیجیتال امروز از جمعیت بیش‌ازحد در حال انفجار است. تعداد کاربران اینترنت به قدری زیاد است که می‌توان آن را به ستاره‌های آسمان، شن‌های ساحل دریا یا اتم‌های یک سلول تشبیه کرد. بر اساس آمار ارائه شده، در حال حاضر بیش از ۹۰۰ میلیون سایت اینترنتی وجود دارد، روزانه...

بیشتر بخوانید...
بایدها و نبایدهای تولید محتوا در سال ۲۰۱۹

بایدها و نبایدهای تولید محتوا در سال ۲۰۱۹

راستش را بخواهید خود من هم در جایگاه نویسنده این متن، مستاصل مانده‌ام که چطور از اهمیت و موقعیت تولید محتوا باکیفیت در سال ۲۰۱۹ بگویم. اهمیتی که روز به روز بیشتر می‌شود و در سال میلادی پیش روی به اولویت بسیاری از کسب و کارها و سایت‌های اینترنتی بدل...

بیشتر بخوانید...
نوشتن رپورتاژ آگهی موفق در فروش

۱۳ نکته کلیدی برای نوشتن رپورتاژ آگهی موفق در فروش

رپورتاژ آگهی ها، آگهی‌های محلی هستند که فقط برای برآوردن یک هدف خاص در نظر گرفته می‌شوند و آن وادار کردن مخاطب به انجام اقدامات موردنظر است. رپورتاژ آگهی‌ها می‌توانند با برانگیختن مخاطب به اقداماتی نظیر دانلود کردن یک فایل پی‌دی‌اف، اشتراک در خبرنامه الکترونیکی، بازدید از یک فروشگاه یا...

بیشتر بخوانید...
الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۱۸

چگونه الگوریتم اینستاگرام در سال ۲۰۱۹ عمل می کند؟

سال ۲۰۱۸ در الگوریتم اینستاگرام تغییرات زیادی ایجاد شد (که باعث سردرگمی بسیاری شد). به نظر می‌رسد که این الگوریتم، کار را برای دیده شدن پست‌های شما سخت‌تر می‌کند. علی رغم اعتراضات شدید، هیچ نشانه‌ای از بازگشت به روش قبلی دیده نمی‌شود بلکه قواعد بازی کاملاً جدید است! خب، چطور با...

بیشتر بخوانید...
مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

مزایای استراتژی بازاریابی محتوا

بعید است شما به عنوان یکی از کاربران دنیای اینترنت و کسب و کارهای مجازی، نامی از بازاریابی محتوا نشنیده باشید، عنوانی که به اشکال مختلف تعریف می‌شود و ملزومات گوناگون را به خورد من و شما می‌دهد اما به واقع مزایای استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟ این نوع استراتژی چه...

بیشتر بخوانید...
keyword stuffing

چگونه بدون استفاده از کیورد استافینگ (keyword stuffing) محتوای سئو شده تولید کنیم؟

keyword stuffing چیست؟ تا به حال واژه keyword stuffing رو شنیدید؟ اجازه بدید قبل از اینکه آن را بررسی کنیم، محتوای سئو شده و در عین حال با کیفیت را بشناسیم. آیا شده تا به حال این فکر کنید که چگونه یک محتوای سئو شده و در عین حال کاربر...

بیشتر بخوانید...

محبوب ترین مقالات

تولید محتوا چیست؟

۲۱ اسفند ۱۳۹۷

آخرین مقالات